Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taekwondo a ..ulica?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
367 odpowiedzi w tym temacie

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
Szczerze mówiąc to my tu sobie dwagujemy na forum ale sytuację są różne i okoliczności mogą być przeróżne...ja np. miałem sytuacje, ze musieliśmy sie prać z siedmioma kolesiami(a nas było 4) i niestety byłem po alkoholu(wracaliśmy sobie z pub'u) i powiem szcerze na początku zpaomniałem i tym, ze ćwiczę Tkd i umiem coś niecoś nogami więc machnąłem kolesiowi lampe prosto w twarz z rozbiegu i dopiero jak po tym upadł to żeby go trochę wyeliminować z walki strzeliłem mu nisko dollyo w okolice wątroby.Ale na przykład z drugim przestałem się już bawić rękoma bo miał duży pęk kluczy na smyczy, którymi machał to z dystansu niejako dostał dollyo w szyję i na tym się jego walka skończyła.Nie wiem jak ale udało mi się z tego cąłego starcia wyjść bez żadnych obrażeń i to jest najważniejsze.
  • 0

budo_rumpert
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok/Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

z dystansu niejako dostał dollyo w szyję i na tym się jego walka skończyła

to raczje nie było rozsądne z twojej strony i miałeś zapewne dużo szczęścia, żę trafiłeś tak jak było trzeba, bo w przeciwnym wypadku byłoby nieciekawie....
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

to raczje nie było rozsądne z twojej strony i miałeś zapewne dużo szczęścia, żę trafiłeś tak jak było trzeba, bo w przeciwnym wypadku byłoby nieciekawie....

Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem
  • 0

budo_yyy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
Ten temat jest żałosny. Jaki sens ma dywagowanie co można a czego nie na ulicy? Jest jakiś dobry przepis na walkę uliczną? Każdy walczy jak potrafi i robi to co umie najlepiej, a czy będzie to proste czy skomplikowane to chyba jego sprawa...
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

to raczje nie było rozsądne z twojej strony i miałeś zapewne dużo szczęścia, żę trafiłeś tak jak było trzeba, bo w przeciwnym wypadku byłoby nieciekawie....


Wiesz, w sytuacjach taki jak tamta to rozsądkiem wykazać się mogą mistrzowie, ja takowym nie jestem i przykro mi bardzo ale nie widziałem innego wyjścia, a czy to naprawde było nierozsądne to nie wiem, bo powiedział mi ktoś kiedyś, ze liczą się efekty a nie metody, a tu efekt jest taki a nie inny....a co do dolyo, to jak dla mnei ejst to jedna z tych mniej skomplikowanych technik, a jak wiadomo i coś mniej skomplikowane tym czesto mniej zawodne.
  • 0

budo_mukeda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
A teraz odbiegne troche od toczonego wątku.

Trenuje WTF, ale do technik ręcznych również przykładam różą wagę. Zastanawia mnie użycie techniki sonnal-chigi w walce ulicznej. Z racji tego, że ta technika przeznaczona jest na szyje, która jest bardzo unerwiona i znajduje się tam kilka punktów witalnych, które mogą w łatwy sposób zakończyć walkę, a przynajmniej sprawić duży ból. Można ja wykonać skutecznie z przedniej jak i z tylnej ręki. No i taka technika ręczna jest raczej zaskoczeniem dla tego, co nie zna się na SW. To mam do was pytanie, co wy o tym sądzicie i czy mieliście już taki przypadek zastosowania tej techniki w walce, czy też lepiej pozostać przy jirugi a w bliższym kontakcie z palgup-chigi.
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

A teraz odbiegne troche od toczonego wątku.

Trenuje WTF, ale do technik ręcznych również przykładam różą wagę. Zastanawia mnie użycie techniki sonnal-chigi w walce ulicznej. Z racji tego, że ta technika przeznaczona jest na szyje, która jest bardzo unerwiona i znajduje się tam kilka punktów witalnych, które mogą w łatwy sposób zakończyć walkę, a przynajmniej sprawić duży ból. Można ja wykonać skutecznie z przedniej jak i z tylnej ręki. No i taka technika ręczna jest raczej zaskoczeniem dla tego, co nie zna się na SW. To mam do was pytanie, co wy o tym sądzicie i czy mieliście już taki przypadek zastosowania tej techniki w walce, czy też lepiej pozostać przy jirugi a w bliższym kontakcie z palgup-chigi.


To jest chyba jakaś prowokacja :? Ty pytasz sie serio, czy robisz sobie jaja? Biłeś się kiedyś wogóle?
  • 0

budo_mukeda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
prowokacja, ależ skąd..ja tylko się pytam...nic więcej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024