Skocz do zawartości


Zdjęcie

nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
183 odpowiedzi w tym temacie

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
ale chyba wszyscy z kk oklepu nie dostaja tam na Waszych treningach ?
bo inaczej sekcji kk juz by tam nie bylo, nieprawdaz, tylko jednego zescie sklepali, oj ten sex, klamstwa i kasety TDK :roll:
Ja uwazam ze sa 2 motywy odchodzenia z kk na mutacje,
tj ambicja i kasa
i tak np pan X ma 2 kyu od paru lat, przeszedl na IKO2 bo mu obiecali blackbelt, ale zdal na najblizszym obozie tylko na 1 kyu wiec sie wkurzyl i zostal propagatorem Oyama, gdzie mu dali 1 dana, transformacja prze 2 organizacjie w pol roku i z 2 kyu zrobil sie czarny pas
no i wieczna kasa, tlumaczy sie na prowincji dzieciom ze shihan taki a taki jest be bo bierze 80 zlotych za egazmin i tylko mu na kasie zalezy wiec klub przechodzi do shihana takiego to a takiego bo on bierze 50 zl za egzamin i jest dlatego cool 8O :o
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Jjeremicz podobno nic nie bierze, to musi byc dopiero cool :lol:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Złośliwości możesz sobie darować. Sekcje kyokushin dookoła są, istnieją, mają się dobrze. Komu pasuje, ćwiczy tam, komu nie pasuje, ćwiczy gdzie indziej. A w historii nawet wspólne zawody były i podział miejsc na podium też był wyrównany - raz na wozie, raz pod wozem, a to nasz miał bliskie spotkanie z mawachą, a to znowu karateka uderzył naszego twarzą w nogę ;) ogólnie respekt był i przyjemna atmosfera. W ogóle u nas z dala od stołecznych grodów atmosfera chyba trochę lepsza, bo można spokojnie jakieś wspólne pokazy czy seminaria robić i nikt na nikogo spode łba nie spogląda, a atmosfera sportowej rywalizacji podnosi poziom całości.

A co do kasy - cóż. Naprawdę rozumiem ludzi, którzy sobie na prowincji kluby prowadzą. Rozumiem, że za różne świadczenia i za wiedzę trzeba płacić. Z drugiej strony warto pamiętać, że strzyżenie i golenie to dwie różne rzeczy i jakaś równowaga między tym, co się dostaje i za ile, też musi być. Panuje bowiem wolny rynek i jeśli ktoś dostaje taki sam albo lepszy towar za niższą cenę, to ma prawo wyboru... Zresztą właśnie sam się zastanawiam, czy nie podziękować za wieloletnią współpracę komuś, kto nagle stał się bardziej pazerny na kasę niż to było do tej pory.

Kiedyś mi przyszła matka zapisać dziecko na trening i pyta po ile składki. Ja mówię - po tyle a tyle, ona na to "drogo". Ja jej - "wiem, my nie jesteśmy najtańsi, w poniedziałki i środy są zajęcia innego klubu i oni biorą 10 zł taniej, może Pani tam zapisać syna...". Normalka. Relacje popytu, podaży, jakości i rynku... ;)

Życzę sukcesów na drodze kyokushin. Wspomnę tylko, że kiedyś, lat temu mniej więcej 15, w podobny sposób podchodziłem do klubu w którym ćwiczyłem, trenera i organizacji. Przebudzenie było dość bolesne, ale w sumie wyszło na dobre, więc nie ma co się martwić...

Gizmo
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

Ja uwazam ze sa 2 motywy odchodzenia z kk na mutacje tj ambicja i kasa


Jest jeszcze jeden: chec rozwijania sie a nie stagnacji. Uczenia sie czegos nowego i praktycznego stosowania wiedzy i umiejetnosci ktore juz sie posiada. Patrz moj poprzedni post.

Pozdrawiam.
Menth0l.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
greenbelt
czytając twoje wypowiedzi wynika z nich ,że macka i janka znałes z KK a kiedy odeszli do Oyama to był 1989 rok tak więc twoja wiedza jest bardzo mocno uwsteczniona o tych osoba. Z list egzaminacyycj winika,że posiadali 2 i 1 kyu u shihan D.

A do do Opola to żaden z tych sensei , których wymieniłes na szczęście nie trenował u pana D tylko dizęki swojej pracy i zapałowi doszli do tego co soba reprezentuuja i o tym juz dokładnie napisał WILUS.

Nie zapominaj ,że to Mariusz przekichane jak głośno krytykował POLITYKe pan D, o której pisał WILUS>

Jednym słowem nie jestes wtajemniczony a próbujesz zabierac głos :wink:
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

greenbelt
czytając twoje wypowiedzi wynika z nich ,że macka i janka znałes z KK a kiedy odeszli do Oyama to był 1989 rok tak więc twoja wiedza jest bardzo mocno uwsteczniona o tych osoba. Z list egzaminacyycj winika,że posiadali 2 i 1 kyu u shihan D.

Jednym słowem nie jestes wtajemniczony a próbujesz zabierac głos :wink:



:P do ojamas odeszli w 91 razem z sekcja na osiedlu stalowym, bylem wtedy na tym treningu i tez musialem naszywki zdjac chcac dalej u Jasia trenowac, sam nie masz pojecia a chcesz zajmowac miejsce na forum :)
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
wlasciwie to byl sezon 91/92 w zime nie pamietam dokladnie ale mam jeszcze certyfikat z egzaminu w tym sezonie z KKK
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
a moze ktos mi powie co sie stalo z Bogdanem Lanym ?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

wlasciwie to byl sezon 91/92 w zime nie pamietam dokladnie ale mam jeszcze certyfikat z egzaminu w tym sezonie z KKK


Ty masz łeb , ja widocznie jem za duż kiełbasay i schleroza mnie nie oszczędza ale dzięki ,ze potwiedziłes fakt ,że z tymi instruktorami miałes kontakt 12 lat temu.

Szkoda ,że musiałes zdjąc naszywek bo ja nigdy nie pozwolił bym aby ktoś mi je zdjał :) ( a co by było jakbyś zaprotestował) :(
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
w ramach protestu naszylem je na slipy :oops:
a obydwu kolegow szanuje za to ze chce im sie robic karate
kazdego sznuje komu sie chce wyjsc z domu na trening i zmienic kolejna edycje baru na polsacie, badz baru na rynku na zimna sale treningowa
irytuje mnie tylko fakt raz po raz zmieniania organizacji ( badz naszywek )
:) 8O :o :twisted:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

w ramach protestu naszylem je na slipy :oops:
a obydwu kolegow szanuje za to ze chce im sie robic karate
kazdego sznuje komu sie chce wyjsc z domu na trening i zmienic kolejna edycje baru na polsacie, badz baru na rynku na zimna sale treningowa
irytuje mnie tylko fakt raz po raz zmieniania organizacji ( badz naszywek )
:) 8O :o :twisted:


Chyba WILUS juz wyrażnie i szczegółowo to wyjasnił , a ty z uporem M swoje. A co maja nadal robi c kiche i tylko płacić swoim panom o których tak mocno pisałes , będąc im wiernym w mysl zasaDY pana ma sie jedengo :(
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
wilus jakos na stronie kyokushin-kan nie widze wsrod zrzeszonych klubow krakowskich B&B, ale gratuluje ci 3 dana, nadal ci go Royama ?
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Na obozie letnim z shihan Royama odbyl sie egzamin :

W piątek i sobotę odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu oraz mistrzowskie dan. Podczas egzaminu Kancho krytycznie podchodził do umiejętności zdających egzamin. Zwracał szczególną uwagę na postawę ćwiczących ich umiejętności techniczne i serce wkładane w ćwiczenia. Wysoko ocenił hart ducha i umiejętności walki wszystkich uczestników obozu jednak miał kilka zastrzeżeń, co do postaw i umiejętności technicznych zdających. Dla nas wszystkich są to wskazówki do dalszej pracy.

W egzaminie wzięła udział duża grupa instruktorów prowadzących na co dzień zajęcia w klubach – wielu z nich prezentowało wysoki poziom wyszkolenia i zrozumienia założeń kyokushin-kan. W osobnym spotkaniu z kierownikami oddziałów kancho omówił założenia organizacyjne i odpowiadał na szereg pytań dotyczących szkolenia i organizacji.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wszystko masz na Ich stronie. :wink:
  • 0

budo_whoiswho
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
tak czytam sobie od jakiegoś czasu i myślę... i choć nie mam czasu ani ochoty się spierać z fanami/ a może fanatykami k-kan/ to dołoże swoje trzy grosze do tego tematu.
od początku jestem w IKO Matsui i nigdzie się nie wybieram, bo :
-trenuję u "dobrych" instruktorów/sensei, którzy dzielą się swoją wiedzą karate
-bo się rozwijam dzieki swojej własnej, systematycznej pracy a ludzie , którzy mnie uczą, mimo iż są tacy co za sam fakt przynależności do org Matsui/Drewniak, zwą ich "betaonem", bynajmiej do betonu nie należą!
- nie jastem jak chorągiewka na wietrze i mam zaufanie do ludzi u których trenuję ( jak przyjdzie czas i dzieciak sam będzie chciał , to będzie trenował w tym klubie )
- bo nie wierzę w harytatywną działalność jakiejkolwiek organizacji w tym k-kan, i żadne opowiadanie o fundacji, testamentach i innych takich bajkach nie zmieni faktu, że kazda organizacja zarabia na swoich ćwiczących, zarówno szefowie, księgowi, instruktorzy, asystenci sprzątaczki i wszyscy inni związani z klubami/ organizacjami jeżeli zajmują się tym zawodowo i chcą z tego żyć / dorabiać/ muśzą na tym zarabiać! Prosta zależność. A jeżeli do tego dochodzi pasja i daje sie to połaczyć , to tylko pogratulować wszystkim tym , którzy tak mają :)
- bo zgadzam się z greenbelt, że głównymi i zasadniczymi motywami migracji w organizacjach jest kasa i ambicje,
bywa też w odwrotnej kolejności, czasami ale naprawdę rzadko - jako wyjątek dla potwierdzenia reguły , trafaiją się ludzie, którzy dla idei zmieniają choragiewkę, Niestety na podwórku przykład mam takich, co to chcieli mieć więcej na pasie i w kieszeni, dlatego założyli własny klub k-kan i robią w nim komerchę aż miło / karate, kendo, akrobatyka uliczna i inne cudactwa ,byle ściągnąć ludzi i zarabiać / Ale tak jak mówiłem szewc żyje z robienia butów, mechanik naprawia samochody a instruktor katrate chce żyć z karate. I w zasadzie nie widzę w tym nic zdrożnego, o ile ktoś mi nie wciska, że to karate to on cały boży dzień dla ideli robi!
- takich "bo" mógłbym jeszcze wymieniać sporo, ale jutro muszę wcześnie wstać do pracy , którą lubię, a wieczorem pójdę ćwiczyć kyokushin, które wniosło do mojego życia wiele dobrego i stało się pasją , mimo iż związane jest z taka a nie inną organizacją.
pozdrawiam
whoiswho
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
whoiswho - nie jesteś czasem z Lublina?

Gizmo
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
whoiswho
no cóz mozna powiedzieć ? napewno to ,że masz zle przekazany obraz prawidłwo działającej organizacji :( . Nikt z dnia na dzień nie podjał decyzji opuszczenia swoeje starej organizacji tylko dla tego ,że chce zaraboiać kase , gdyz tam , gdzie mieszkam mój klub nic nie zyskał finansowo jedynie szkoleniowo , gdyz teraz mogę uczyć się karate realnego a nie pod styli styli usportowienia karate do graniz absurdu i zbierania róznego rodzajów punktów sportowych we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodziezy co mi przypomina robienie z trenujacych wysiygowych koni , którzy tylko pracuja na zbieraniu kasy dla klubu czy instruktora.

Chwała tobie ,że nadal szanujesz swojego sensei ( tak trzymać) chwała tobie ,że jesteś ciagle w tej samej organizacji IKO Matsui ( ale nie masz nic do gadania bo to twój sensei jest w tej organizacji).

jak smiesz mówić o tym,że kk- kan to biznes skoro nawet nie wiesz ile kosztuje tam egzamin na 1 dan w przeciwieństwie do nas. Nie jest tajemnica ile kosztuje bycie w organizaji , która podajesz jaka swoja ale każdy ma prawo płacić komu chce i ile chce jezeli go na to stać lub chce byc w tzw. I lidze.

Bardzo dużo piszej o robieni z karate kasy ale jakos tego typu stwierdzenia i sposób robuienia z tego biznesu dało swój początek własnie z tej org. która promujesz.Nie mam zamiaru wsmetniać się o tych sprawach , gdyz nichce trenującym karate mieszac w głwoei , niech sie skupia na trenowaniu.

Tylko powiedz mi jedno jak ktos zupełnie obcy, który nigdy nawet nie był w danym klubie karate może zakazać kontaktów instruktorów KK IKO 1 z klubami nie z tej organizacji a tym bardziej nie wolno im , startowania w zawodach , orgnizowac wspólnychobozów, zgrupowaniach z klubami , które podjeły męską decyzje odejścia z IKO.

Przeciez to śmieszne i rzenujące ,że ktos takie rzeczy wygaduje czyżby się czegoś bał ? no chyba nie takiej małej organizacji jak kan.

A na koniec dodam ,że nie którzy powini podziękowac kan za to ,że wreście po kilku LATACH OTRZYMALI CERTYFIKATY Z PASAMI NA 1 I 2 DAN. ( szkoda ,że wypisane z datami pozniejszymi nawet o pare lat).

Pozdrawiam !!!!!
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
na jako nowi wasale Royamy powinni dostac jakas marchewke, przeciez wszyscy wiemy ze zmieniajac org dostajemy w nagrode promocje na wyzsze stopnie, dlategi interesowal mnie kolega wilus u kogo ten 3 dan uzyskal 8)
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
No ładnie ładnie!!!!

Jeszcze trochę a co niektórzy bedą sakakć sobie do gardeł.

Mam wrażenie panie whoiwho - że nie przeczytałeś od początku tej całej dyskusji. No ale niech tam.

Nikt nie gani (przynajmniej ja), że ćwiczysz tam gdzie ćwiczysz. Rób to i koniec. O tym czy ktoś należy tu czy tam tak naprawdę odpowiadają instruktorzy czy osoby stojące na czele klubów lub szkół karate. To oni chcą się zrzeszać dla jakiś tam celów. To prawda. Nazwijmy to tak: "zwykłego ćwiczącego" interesuje tak właściwie dobry trening.
Przypominam sobie swoje początki treningu - tak właściwie gdy pomyślałem o trenowaniu jakiejś walki to wyboru specjalnie nie było - akurat sekcja kyokushin z której zresztą na początek mnie przepędzono bo nie przyszedłem w czas zapisów :D - tak to kiedyś bywało.
Tak własciwie mało mnie obchodziło to co dzieje się organizacyjnie - ba nawet nie myślałem, że coś takiego istnieje. Dla mnie liczył się trening.
A najbardziej wkurzało mnie jak nie przychodził instruktor - tak też kiedyś bywało - i wtedy kto miał wyższy pas ten rzeźbił - generalnie okrutnie!!
Czas organizacyjny zaczął sie od momentu gdy trzeba było prowadzić klub, jego szkolenie, organizację, kontakt z centrum (Kremerowska) - wtedy zaczęło powstawać wiele pytań i niejasności. I już moje kyokushin przestało być tylko treningiem.
Czuję, że podobnie było ze wszystkimi, którzy taką drogę przeszli. Wtedy należało podejmować decyzje ważne nie tylko dla siebie ale i tych którzy z tobą ćwiczyli.
Dodam jeszcze też, że shihan Drewniak nie zaczynał swojej przygody od karate ale od judo - więc kontynuując myśl kolegi - rzucił judo dla kasy (bo tam był tylko instruktorem w klubie) bo karate przynosiło większe zyski?? (a tu stał się wodzem na całą Polskę).
Mam nadzieję, że jednak takie pobutki nie rządziły Shihan Drewniakiem.

Co do wykazu klubów Kan - nie każdy kto chce bedzie wpisany na tą listę - należy spełnić kilka wymogów - jakich? - proszę o kontakt z sensei Jeremiczem a wszystko będzie jasne.

Na koniec pozdrawiam greenbelta :-) OSU!!!
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
A jeszcze coś - panie Greenbelt - daj sobie spokój z tą marchewką. No chyba, że tak lubisz świeże warzywka - to smacznego :-)
Nie ten poziom dyskusji ale mimo wszystko pozdrawiam i życzę rozwoju Twojej organizacji OSU!!!
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
A na koniec dodam ,że nie którzy powini podziękowac kan za to ,że wreście po kilku LATACH OTRZYMALI CERTYFIKATY Z PASAMI NA 1 I 2 DAN. ( szkoda ,że wypisane z datami pozniejszymi nawet o pare lat).

Pozdrawiam !!!!![/quote]

---------------
8O
no coz danow ci u nas dostatek, ale i te dwa nagie dany przyjmiemy :twisted:
kiedys shihan ociazal Ciebie od robienia kasy, bo wiekszosc placiles na organizacje i mogles spokojnie sie skupic na szkoleniu i trenowaniu, teraz masz wieksza swobode pod Royama, to myslisz ile tu kasy zostawic dla siebie, np na stronie kk-kan jest podczas egzaminow przewidziana oplata:
za egzamin, za egzaminatora, za egzaminatora egzaminu, tak to bodajze ujeta; az 3 podpunkty
ilu jeszcze tych mac-Oyamow pojawi sie nad wisla ? :P
widze ze podobnie jak Jasiu skupiacie sie na eksportowaniu swego odlamu na Bialorus
mimo wszystko zapraszam na Kremerowska :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024