Skocz do zawartości


Zdjęcie

nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
183 odpowiedzi w tym temacie

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Chciałym, przeprowadzic dyspute na pewien waży temat jeśli chodzi o organizacje kyokushin a organizacje kyokushin-kan.
W organizacji kyokushin spedziłem 3 lata! lecz teras przeniosłem sie do kyokushin-kan, chciałbym tu poruszyc temat powodu mojej decyzji i co wy myślicie o nowej organizacji?
Pragne abyście sie właczyli do tej dysputy wchadzac uprzednio na strone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i przeczytali testament Oyamy i list Hatsuo Royamy ja tak zrobiłem i dokonałem takiego wyboru o przeniesieniu się i uznaje ten wybór słusznym!



Odpiszcie jeśli możecie i powiedzcie co myślicie na ten temat, chciałbym poznać wasze zdanie i co myślicie o nowej organizacji po przeczytaniu zawartych na wyżej przedstawionej przezemnie stronie i co teras myślicie o organizacji kyokushin-czy to kyokushin jest takie jakie chciał Oyama?
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
ja tam nie widze powodów rozłamu... no może oprócz komerchy, ale nie wszyscy z kyokushinkai robią komerche, podobnie jak nie wszyscy z kyokushinkan nie robią komerchy...

A w ym wszystkim i tak najważniejsze jest dążenie do prawdy o sobie...
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Powód rozłamu jest bardzo waży. W kokushin poszło całkiem inną drogą niż nakazał Oyama. To nie jest już takie samo karate jak buło ongiś w dojo Oyamy. Royama założył ta organizacje nie z myśla o nowym karate tylko z myśla o kultywowaniu dawnych tradycji i prowadzeniu kyokushin jak nakazał Oyama.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
to bylo juz walkowane tysiace razy, poszukaj w archiwum a potem zakladaj nowy temat
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Kazama San

Masz wiele racji - wielu ludzie nie kuma o co chodzi w karate i tak naprawde boja sie nowych zmian i odpowiwda im kicha jak jest sprzedawana za wielkie pieniadze.
Ale nie sie im co dziwic , gdyz przez 30 lat byli oszukiwani i juz sami nie wiedza co jest prawda a falszem.
np. przez 30 lata nie ma legalnej organizacji POKK - a wszedzie wyczytasz ,ze jest ale naprawde jej nie ma. Nawet rok temu powolywali kapitule w karkowie ile sie przy tym podniecali potepiajac innych .Kapitula miala powolac po 30 latach POKK minal rok i nik niczego ni powlal ,a sam wielki wodz twierdzi,ze nie potrzeba zadnej organizacji i obraca kasa przez swoj klub a jest to okolo ( kilka zer po jedynce).

Kiedys IKO POland staszenie potepialo K-1 i inne walki na ringo obecnie IKO wrecz promuje i wyszla gupia sytuacja.
Obecne dazenia do sportu powoduja ,ze KK to cyrk poniewaz mamy w Polsce Clikers, WKF, walki rezyserowane itd........ a co miesiac jakies misrzostwa polski czegosc.

Na okregach sa trudnosi w zebraniu nawet 4 do kategorii czy konkurencji .

A teraz wprowadzaja kata z shotokanu aby pozorowac ,ze cos sie zmienia.

Decyzja o przejsciu nalezy do kazdego z osobna !!
Co do KK- kan to kazdy co przejdzie to nie ma co liczyc na keriere tylko musi sie zabrac do bracy i odkrecac cyrk.

Pozdrawiam 8)
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
co do zawodow w polsce zgadzam sie w 1000%
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
rozumiem ,ze w pozostalych tematach jestes nie wtajemniczony -wiem pisales ,ze jestes poczatkujacy sory :oops:
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Karateka 1

Dzięki, że odpisałes, widze że jesteś w temacie i wiesz na czym stoi kyokushin w polse jak i w wykonaniu Matsui. Zgadzam sie z tobą, to co się dzieje w kyokushin to kompletna paranoja w tej chili cała organizacja służy jako maszynka do robienia pieniędzy! W Japonji japończycy myśla, że karate kuokushin to jakiś odłam k-1, wszystko zmierza do totalnego usportowienia karate. Pozatym władze(te głowne) strasznie ograniczją kuokushin. Na zachodzie przedstawiciele innych stylów karate moga uczestniczyć w jednych zawodach w polsce takiej zgody raczej nie otrzymasz? Tak jak wspomniałeś masa różnych zawodów, które oczywiście dostarczaja odpowiednich dochodów, coras mniej powrotu do tradycji gdzie w 1-szej kolejności stawiano człowieka a nie pieniądz.


I mjeszcze jeśli chodzi o kk-kan w tej organizacji jak byłeś i czytałes na stronce nie będzie takij totalnej prywaty jak teras w pseudo karate bo tak można ters nazwać kk

:wink:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Przeciez podczas letniego obozu kancho Royama 9 dan kyokushin wyraznie powiedzial ,ze nie ma miejsca dla ludzi ,ktorzy chca robic z kyokushin bizes jak i tu padlo czolowe polskie nazwisko jednego goscia z poludnia .................................. :cry:
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Doładnie ten osobnik z południa hmmmmm nic dodać nic ujać :lol:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
ale wielu mlodych ludzi lyka wszystko co im sprzedaje a ma duzy wybór kitów :P
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
wiesz może cokolwiek o jego sukcesach bo nic nie słyszłem i ters ten 7 dan hmmmm :roll:
A tak wogle domyślam sie ,że jesteś człowiekiem od Royamy
?
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

Doładnie ten osobnik z południa hmmmmm nic dodać nic ujać :lol:


Z Chełma jesteś ?? Od Pędzyńskiego ?? znałem go z 15 lat temu, niezły był gość :)
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
oj karateka1 z jednej strony mowisz o usportowieniu iko kyok (ale twoje k-kan oczywiscie nie jest usportowione i nie ma wad) a z drugiej narzekasz z iko potepia k1 i inne zawody i izoluje sie - jak widac placzesz sie w swoich zeznaniach a to dlatego ze slepo naczytales sie jakis tekstow ktore zrobily ci wode z mozgu - zyj sobie w tym k-kan i dalej sobie sadz ze jest najlepsze i w ogole super i ze ty wiesz najlepiej - szczesc boze
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Chciałem napomknąc ,żę k-kan powstało właśnie dlatego ,że to co się dzieje teras w kyokushin to kompletna prywara!!!
Niechodzi tu już tylko, że najlepszy czy nie najlepszy ale najbliży orginalnemu karate Oyamy i tradycji :wink:
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
kazama san : tak na marginesie - byles moze w tym roku na obozie na morzem z kyokushin? (Chelm, Radom, Lublin, Przeworsk, Jaroslaw)
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Tak byłem czy ty tesz 8)
  • 0

budo_cooler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iława

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Dla mnie to całe gadanie o wadach KK, komercjalizacji jest już zbędne bo każdy ma swoje zdanie..............
mi sie osobiście podoba w IKO 1 i nie zamierzam zmieniać nic narazie..... może jestsem za młody, głupi i niedośwaidczony ale to moja sprawa i zdania nie zmienie.

K-Kan też idealne nie jest ale nikomu nie bronie tego trenowac i nikogo nie nazywam człowiekiem z klapkami na oczach

Jeżeli chodzi o Drewniaka oraz reszte to mało mnie oni obchodzą bo ćwicze dla siebie a nie dla nich, ale może akurat nie ćwiczycie dla siebie.
Wasza sprawa, nikomu nic nie bronie
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Nightwolf :P :P :P :oops:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Nightwolf dowiedziales sie juz ,ze istnija pinian ura co? madralo :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024