Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fukugo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_maniutka
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Fukugo
Na karate.pl przeczytałam że w fukugo wykonuje się kata o nazwie Kitei.Czy zna ktoś może stronkę na której jest filmik przedstawiajacy to kata?Ja szukam i szukam i znaleźć nie mogę :( .
Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje :-)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fukugo

... Kitei.Czy zna ktoś może stronkę na której jest filmik przedstawiajacy to kata


Nie jestem specjalista od 'karate tradycyjnego' wiec szczegolow nie podam. Ale kata kitei to nie kata typu Heian, Bassai czy Unsu, a kompozycja ruchow z roznych kata wykonywana na kilka roznych sposobow.

Jesli sie myle prosze o sprostowanie.

--
Washi
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fukugo

... Kitei.Czy zna ktoś może stronkę na której jest filmik przedstawiajacy to kata


Nie jestem specjalista od 'karate tradycyjnego' wiec szczegolow nie podam. Ale kata kitei to nie kata typu Heian, Bassai czy Unsu, a kompozycja ruchow z roznych kata wykonywana na kilka roznych sposobow.

Jesli sie myle prosze o sprostowanie.

--
Washi


kitei to forma ulozona przez h.nishiyama specjalnie do tej konkurencji, tak aby obaj zawodnicy mogli wykonywac to samo kata. z zalozenia mialo to byc kata na tyle wszechstronne, zeby nie uwidaczniac preferencji zadnego z zawodnikow rywalizujacych. fukugo to dwuboj.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024