Skocz do zawartości


Zdjęcie

nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
183 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
jak jesteś wierny swemu panu to wielka szkoda takich wiernych ............... jak ty.

Ciekawe jak długo musisz czekać aby pan się zlitował i rzucił biednemu wiernemu ............... kość do oblizania.Mam nadziej,że

Nie zapominaj o mozliwości zarażenia się AIDS, ale wszytkie twoje dochody mile sa widziane dla pana.

Masz racje kończmy ten temat.


Soryi nie chce nikogo obrażać ale powyższy tekst jest tylko moim wyrazem wewętrznych przemysleń. :( :wink:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

Proponuje nie rozmawiac o ludziach , którzy nie moga sami zając satnowiska w swojej obronie tym bardziej, że osoba , która poruszyła ten temat już udowodniłą,że wypisuje tutaj plotki i nie sprawdzone infomacje.


No patrz. A ja myślałem że to norma u niektórych użytkowników (nie będę wskazywał palcem). Co raz się ktoś czepia a to stopni w Oyama, a to J. Dyducha, a to A. Drewniaka, i jakoś mało wtedy oburzenia...

no dobra konczmy ten temat, choc ciekawi Mnie jeszcze czy JanB wciaz ma problemy z naciagnieciem sie i kopaniem na jodan...


Hmmm. A nie lepiej przejść się na trening i wymienione osoby po prostu o to zapytać?

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Ty mądrala ale nie dodałes ,że ci ludzie przeglądaja to forum - a tamci nie . W każdym razie nic mi nie jest wiadome .

Jak szukasz sensacji to powodzenia :( :wink:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Niezły spec jesteś, skoro nie będąc moderatorem możesz stwierdzić, kto przegląda forum.

Sensacji nie szukam - chodziło mi tylko o to, żebyś nagle nie wpadał w ton obrońcy przyzwoitości i dobrych manier. Już wolę Twoje zwykłe wcielenie, jest jakby bardziej rzeczywiste... ;-)

Gizmo
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Wiesz chciałbyś stać na strazy moralności tego forum ale zluzuj , gdyz jakos nie zabrałes głosu w bardzo trudnych sprawch ale rozumiem ,że nie jesteś w temacie a teraz wyluzuji nie czepiaj sie bez zasadnie .

Załoz tema o bałaganie TDK a zobaczysz jaka lawina poleci postów:

na cały kraj jeden olimpijczyk i dostaje baty w pierszej walce :(
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Przyklad z sekci J.B chlopaczek rok temu pas żół , cztery miesiace temu zielony a dzis przychodze patrze no coz Brąz widze no a jak robil piniana 5 to takie bledy robil ze wstyd no coz ale sekcja to sekcja i nic mi do tego :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

Wiesz chciałbyś stać na strazy moralności tego forum ale zluzuj , gdyz jakos nie zabrałes głosu w bardzo trudnych sprawch ale rozumiem ,że nie jesteś w temacie a teraz wyluzuji nie czepiaj sie bez zasadnie .

Bynajmniej. Chodzi mi jedynie o tzw. minimum przywoitości...

Załoz tema o bałaganie TDK a zobaczysz jaka lawina poleci postów:
na cały kraj jeden olimpijczyk i dostaje baty w pierszej walce :(


Rozumiem, że nie jesteś w temacie. Zajrzyj czasem na forum TKD. TDK to taka firma produkująca kasety wideo.

Wracając do tematu:

Greenbelt - napisałeś, że prawdziwy samuraj jest wierny swojemu panu. Czy naprawdę uważasz, że w dzisiejszych czasach jest w sztukach walki miejsce na ślepe posłuszeństwo jak w feudalnej Japonii?

Gizmo
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Wracając do tematu:

Greenbelt - napisałeś, że prawdziwy samuraj jest wierny swojemu panu. Czy naprawdę uważasz, że w dzisiejszych czasach jest w sztukach walki miejsce na ślepe posłuszeństwo jak w feudalnej Japonii?

Gizmo[/quote]
----------------- 8O
moze u nas wiekszosc to mistrzowie przez male m, ale jak ktos mial szczescie trafic do dobrego senseia-nauczyciela to dlaczego ma odchodzic a nie doskonalic sie pod jego okiem, ilu prawdziwych samurai wypuscil Drewniak, wedlug Mnie cala mase, ktorzy robia dobre karate nie patrzac sie na cala organizacje, np Godos z Opola, Radziszewski - to prawdziwi pasjonaci, a widzisz oni co kilka obrotow kuli ziemskiej nie zmieniaja naszywek na kimonach, czy tez nie odpruwaja jak to B&B spolka od karate master, rozwijaja sie w organizacji kk, Ja pamietam jak w 1988 zdawalem w Opolu na 8 kyu, a Mariusz nosil brazowy pas, cala sekcja to bylo kilka osob, teraz Opole to potega, a Mariusz ma 4 dana, jakos mogl on w kk dojsc do takich poziomow, bedac na prowincji i nie lizac dxxpy, nie musial zmieniac organizacji bo robi dobre karate, ktore samo sie broni
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

Przyklad z sekci J.B chlopaczek rok temu pas żół , cztery miesiace temu zielony a dzis przychodze patrze no coz Brąz widze no a jak robil piniana 5 to takie bledy robil ze wstyd no coz ale sekcja to sekcja i nic mi do tego :)



moze koles po prostu dobrze walczy, ale czy to jest wszystko, a ile taki egzamin kosztuje i jaki certyfikat sie dostaje ? master karate ?
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
naszywek na kimonach, czy tez nie odpruwaja jak to B&B spolka od karate master, rozwijaja sie w organizacji kk, Ja pamietam jak w 1988 zdawalem w Opolu na 8 kyu, a Mariusz nosil brazowy pas, cala sekcja to bylo kilka osob, teraz Opole to potega, a Mariusz ma 4 dana, jakos mogl on w kk dojsc do takich poziomow, bedac na prowincji i nie lizac dxxpy, nie musial zmieniac organizacji bo robi dobre karate, ktore samo sie broni[/quote]


zapomnialem dodac ze zdawalem u Drewniaka ;-)
:oops:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Greenbelt: nie zamierzam negować faktu wyszkolenia w krakowskim ośrodku kyokushin wielu dobrych karateka. Zarazem jednak uważam, że człowiek ma prawo do zmian. Ze swojego podwórka - znam paru bardzo dobrych fachowców od taekwondo, naprawdę znakomitych instruktorów, jednak trenować u nich bym nie chciał. Powód? Nadajemy na różnych falach, albo ich wizja sztuki walki jest zupełnie różna od mojej. Szanuję ich jako specjalistów, mają wyższe stopnie od mojego, ale nie jest to to, czego szukam. Myślę, że potrzebny jest złoty środek pomiędzy wizją lojalności wobec organizacji, mistrza czy stylu, a prawem do poszukiwania swoich dróg, tym bardziej gdy jest się już instruktorem z wieloletnim stażem i myśli się też o swoich uczniach. Choć przyznam też, że zbyt częste zmiany u danej osoby rzeczywiście mogą budzić podejrzenia...

To zresztą takie ogólne dywagacje, nie znam na tyle tamtejszego środowiska, ale daleki byłbym od mieszania z błotem ludzi, którzy jednak jakieś osiągnięcia mają, a i staż pewnie dłuższy i stopień wyższy od Twojego, nieważne w jakiej organizacji. Zresztą jeden z moich najlepszych uczniów to właśnie człowiek, który po kilkuletnim stażu w innej, ponoć lepszej sekcji bardziej skutecznego stylu przyszedł raz był na darmowe treningi u nas w wakacje. Po laniu, jakie dostał na pierwszych sparingach, założył biały pas i dołączył do "roninów". Też się sprzeciwił kodeksowi samurajskiemu? Nie sądzę.

Pozdrawiam

Gizmo
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Greenbelt ja nie wiem jaki certyfikat sie dostaje nie specjalnie mnie to obchodzi i nie wiem jak walczy ten gosc .gratuluje mu pasa ale troszke szybko mu to idzie ja na 3 kyu pracowalem 7 lat i wiem ze mam pewne 3 kyu jak kazdy stpien u mojego sensei zdany. Zaden ze zdajacych nigdy nie uslyszal od nikogo ze ma zawyzony stopien :) Pozdrawiam
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
To zresztą takie ogólne dywagacje, nie znam na tyle tamtejszego środowiska, ale daleki byłbym od mieszania z błotem ludzi, którzy jednak jakieś osiągnięcia mają, a i staż pewnie dłuższy i stopień wyższy od Twojego, nieważne w jakiej organizacji. Zresztą jeden z moich najlepszych uczniów to właśnie człowiek, który po kilkuletnim stażu w innej, ponoć lepszej sekcji bardziej skutecznego stylu przyszedł raz był na darmowe treningi u nas w wakacje. Po laniu, jakie dostał na pierwszych sparingach, założył biały pas i dołączył do "roninów". Też się sprzeciwił kodeksowi samurajskiemu? Nie sądzę.

Pozdrawiam

Gizmo[/quote]

:P
no Ja Macka i Janka tak w ogole to lubie, niezle wyszkoleni byli w kk,
u nas gdy ktos chce zmienic sekcje zaprasza sie go na tzw dziki trening, jest to pozegnalny ostani trening kolesia, ktory jak ma szczescie to przezywa w stopniu pozwalajacym na wyjscie o wlasnych silach z dojo, jak sie nie stawi inni maja mu prawo spluwac pod nogi kiedy go widza na ulicy, zauwaz, ze w historii wielu samurajow musialo sluzyc panom, ktorzy byli szaleni, ktorych nienawidzili bo np posiedli ich zony, corki, ale musieli byc posluszni, no albo popelnic sepuku
osu
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Panie greenbelt
Osobiście zastanawiam się co Ci wymieniani przez Ciebie Panowie - Tobie zrobili? Czuje, że gdybyś miał władzę to wysłał byś pół krakowa w kosmos!! :D

Jeżeli trenujesz w klubie Drewniaka i to się Tobie podoba to ćwicz dalej.
Jeżeli chcesz spróbować czegoś innego to poszukuj (tylko nikomu nie mów) - rób to dla siebie. Jeżeli tych dwóch Panów Ciebie wkurza i dostajesz trzęsiawki na ich widok - to omijaj ich szerokim kołem. Żyć będziesz dłużej i spokojniej.
A dodam jeszcze, że kolegów z Opola znam bardzo długo i również szanuję ich pracę zresztą jak każdego innego w tym kraju i nie tylko.

Wielu z nich tak naprawdę zapewnia swój sukces dzięki swojej i tylko swojej pracy. Raczej szkolenie u shihan Drewniaka na to nie miało wpływu. Swoją drogą uważam, że s. Drewniak i tak miał dużo szczęścia spotkać taką grupę "wariatów" (pozytywne znaczenie), która z ogromną pasją propagowała i propaguje kyokushin karate. Nie mniej - niestety tzw "polityka" - całą tą strukturę i zaangażowanie rozwaliła.
Podejrzewam, że w naszym kraju nie było by Seitedo, Oyama Karate, Ashihara Karate, Shidokan, czy tzw innego Kyukushin - gdyby nie "POLITYKA" - bo to niestety nazywaną przez was "górę" - tak naprawdę od przynajmniej 20 lat interesuje. Ale całe szczęście, że "opadła kurtyna informacji" ( :D ) (zorientowani domyślą się dlaczego takie sformułowanie).
Zgadzam się w pełni z tymi, którzy twierdzą, że rozwój należy popierać - więc należy to robić z tymi którzy chcą tego i już. Rozwój tych wszystkich organizacji może tak naprawdę doprowadzić do rozwoju samego kyokushin.
Ja również mam cichą nadzieję, że kiedyś to wszystko zatoczy koło i spotka się znów w jednym punkcie - czyli wróci do początku.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

u nas gdy ktos chce zmienic sekcje zaprasza sie go na tzw dziki trening, jest to pozegnalny ostani trening kolesia, ktory jak ma szczescie to przezywa w stopniu pozwalajacym na wyjscie o wlasnych silach z dojo, jak sie nie stawi inni maja mu prawo spluwac pod nogi kiedy go widza na ulicy,


U nas, jak ktoś chce zmienić sekcję, mówi mu się "do widzenia". Musi się jedynie liczyć z tym, że jeśli kiedykolwiek zechce wrócić, to postawi się przed nim bardzo ostre warunki albo w ogóle nikt z nim nie będzie chciał rozmawiać...

zauwaz, ze w historii wielu samurajow musialo sluzyc panom, ktorzy byli szaleni, ktorych nienawidzili bo np posiedli ich zony, corki, ale musieli byc posluszni, no albo popelnic sepuku
osu


Jasne. Kiedyś, dawno temu, walczyło się też np. na halabardy. W związku z tym powinniśmy każdego ćwiczącego uczyć walki na halabardy, strzelania z łuku i jazdy konnej. A jakbyś kiedyś musiał popełnić seppuku, to daj znać, nigdy tego na żywo nie oglądałem... ;) Dobrze, że chłopak u którego pisałem, nie znał tych reguł, pewnie po oklepie, który zebrał u nas, zhańbiwszy swoją szkołę i instruktora rozciąłby sobie brzuch, zachlapał wszystko i trzebaby znowu remontować parkiet w sali.

Sorry za sarkazm, ale w rzeczywistości XXI wieku lekko śmieszą mnie odniesienia do japońskich realiów epoki bushido. Nic, tylko jeszcze wziąć kubeł farby i pomalować się na żółto. Ale jako wieczny ronin zawsze miałem problemy ze zrozumieniem pewnych kwestii.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

Dobrze, że chłopak u którego pisałem, ...


Sorry - miało być "o którym pisałem".

Gizmo
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

Dobrze, że chłopak u którego pisałem, ...


Sorry - miało być "o którym pisałem".

Gizmo


:oops: odrzuty z kk byly, sa i beda, na to nie mam wplywu :twisted:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?

:oops: odrzuty z kk byly, sa i beda, na to nie mam wplywu :twisted:


Jakieś inne, mądre i celne argumenty masz?

Gizmo
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?


:oops: odrzuty z kk byly, sa i beda, na to nie mam wplywu :twisted:


Jakieś inne, mądre i celne argumenty masz?

Gizmo


:lol: co sie denerwujesz, Ja uwazam ze nie mam potrzeby zmieniac kk
moze mam po prostu blizej na Krowoderska a nie do Huty i na beznyne nie chce mi sie wydawac wiecej, a moze jestem fanatycznym wyznawca Drewniaka, a moze jeszcze bardziej po prosu nie chce mi sie odszywac naszywki z kimona do ktorej przez lata sie przyzwyczailem
:evil: :twisted: moje ninja zolwie komando juz wyslalem w lubelskie zeby z fabryka kaset TDK sie rozprawic 8O :o
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa organizacja kyokushin-kan a kyokushin?
Nie denerwuję się. Właśnie o to mi chodziło - każdy ćwiczy tam gdzie mu wygodniej, lepiej, bliżej, bardziej mu pasuje albo też się przyzwyczaił. Jak mu przestaje pasować, to zmienia - klub, federację, instruktora, czasem styl. Nie ma co do tego dorabiać samurajskiej ideologii.

A zawodnicy kyokushin zawsze byli mile widziani na naszej sali, obojętnie czy chcieli się przepisać, czy też po prostu wpadli poćwiczyć albo posparować. Tak było, jest i będzie, obojętnie czy to ludzie z PZK, czy z K-Kan, czy z czego tam jeszcze. Dużo ciekawych rzeczy z takich spotkań wynikło.

Pozdrówka

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024