Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mięśnie 'cyców' :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_grillu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Mięśnie 'cyców' :D
Sorry za głupawą nazwę tego topicu ale nie znam się a mam pytanko. Mianowicie ćwiczę sobie mięsnie brzuszka tym treninge ABS z teakwondo. No spoko. Można powiedziec, że ćwiczę praktycznie drugi miesiąc i rezultaty są. Troszkę sobie go zmodyfikowałem tak, żebym sie mógł zmęczyć, bo te ilosci jakie oni podali są dla mnie niewystarczające 8) W każdym razie krata się robi. Nawet fajna :D Ale jest drugi problem, z którym zwracam się do fachowców. Chce miec jakieś mięsnie na klacie:) Własnie te całe 'cyce' :D Jestem chudy nawet bardzo. I chciałbym się jakimś domowym sposobem dorobić tych mięsni. Nie musze miec takich jak Pudzian :) ale chociaż zeby były zarysowane elegancko. W domu dysponuje hantelkami 3kg i 1kg (to drugie no comments :D ). Coś tam ćwiczę ale wolałby coś sprawdzonego takie jak tem trening z teakwond na mięśnie brzucha. Więc jęsli możecie to napiszcie jak tego dokonać. Z góry dzieki.
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D

Sorry za głupawą nazwę tego topicu ale nie znam się a mam pytanko. Mianowicie ćwiczę sobie mięsnie brzuszka tym treninge ABS z teakwondo. No spoko. Można powiedziec, że ćwiczę praktycznie drugi miesiąc i rezultaty są. Troszkę sobie go zmodyfikowałem tak, żebym sie mógł zmęczyć, bo te ilosci jakie oni podali są dla mnie niewystarczające 8) W każdym razie krata się robi. Nawet fajna :D Ale jest drugi problem, z którym zwracam się do fachowców. Chce miec jakieś mięsnie na klacie:) Własnie te całe 'cyce' :D Jestem chudy nawet bardzo. I chciałbym się jakimś domowym sposobem dorobić tych mięsni. Nie musze miec takich jak Pudzian :) ale chociaż zeby były zarysowane elegancko. W domu dysponuje hantelkami 3kg i 1kg (to drugie no comments :D ). Coś tam ćwiczę ale wolałby coś sprawdzonego takie jak tem trening z teakwond na mięśnie brzucha. Więc jęsli możecie to napiszcie jak tego dokonać. Z góry dzieki.

Ja trenuje w domowej siłowni. Nie ma dużych obciązen max 128 kg.

Ale cała sprawa obchodzi w okół jeden j sprawy... masz ławeczke ze sztangą?

No bo jesli nie to lipa, ale jesli to powiem Ci jak zrobic bezsterydów, uzywek itp. fajną klatke.... .


P.S
Przeslij mi na priva ten plan do brzucha, jeśli byc mógł... .
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
..a najlepiej umieść ten plan tutaj :wink:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
czwiczenia na klatke.. jak to bylo?
-pompki
+pompki
*pompki
~pompki
no i mozna to uzupelniac pompkami :D

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ps. tylko teraz problem jest z iloscia powtorzen.. na moje 100% amatorskie oko robic tyle, ile sie da. jak sie nie zauwazy postepow, to znaczy, ze sie myle i trzeba zapytac zawodowcow.
  • 0

budo_nseal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, czasami Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D

no i mozna to uzupelniac pompkami :D


A pewien jestes ze sobie Grillu tymi pompkami zbuduje mięśnie klatki czy tylko tak Ci się wydaje?
  • 0

budo_grillu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
jako, że nie mogę wysyłac PM'ek (nie wiem czemu) i że mam dobre serce (buahah --> bo ten trening ABS był wiele razy na forum wymieniany), więc podaje wam linka do tych ćwiczonek

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


no ale wracając do mięsni klaty to niestety nie mam ławeczki i sztangi :( spróbuje te cwiczonka z tej strony o kulturystyce ale ćwiczy ktoś tymi sposobami?? bo zdaje sobie sprawe, ze jednemu cwiczonka coś dają a innemu niekoniecznie ale chce choć wiedziec ile mniej więcej czasu trzeba 'pakowac' zeby fajnie wygląc. nie to, że jesetm niecierpliwy ale załuje, ze nie wziąłem sie za klate wtedy kiedy 'dopakowywałem' mięsnie brzucha. po 2 miechach (cwiczyłem nieregularnie bo wiadomo wakacje=wyjazdy=imprezy itp :D ) już całkiem spoko widać jak się napnę :-) no ale tematu z 'cycami' nie zamykam. piszcie jesli cos w tej kwestii wieccie:D
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D


no i mozna to uzupelniac pompkami :D


A pewien jestes ze sobie Grillu tymi pompkami zbuduje mięśnie klatki czy tylko tak Ci się wydaje?

z linku:

A.-Pompki klasyczne:

-główne zaangażowane mięśnie-mięśnie klatki piersiowej, trójgłowe ramion, przednie aktony mięśni naramiennych,

B. Pompki na krzesłach(poręczach):

-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-cała grupa mięśni klatki piersiowej, przednie aktony mięśni naramiennych, mięśnie trójgłowe ramion

C. Pompki boczne:

-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu- trójgłowe ramion, mięsnie piersiowe, mięśnie naramienne, mięsnie skośne brzucha, najszersze grzbietu

D. Pompki w staniu na rękach(głową w dół):

-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu- mięśnie naramienne, mięśnie trójgłowe ramion, mięśnie piersiowe(górna część)

E. Pompki przy ścianie stojąc:

-główne zaangażowane mięśnie-trójgłowe ramion, mięśnie piersiowe

F. Pompki na taborecie:

-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-trójgłowe ramion, mięśnie piersiowe


mozna powiedziec, ze jestem pewny.
  • 0

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
Polecam stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D

czwiczenia na klatke.. jak to bylo?
-pompki
+pompki
*pompki
~pompki
no i mozna to uzupelniac pompkami :D

.


:roll:

Uznam to za żart... .
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
novocain-żeby niebyło.... .

To pompki sa o.k, tylko, że cwiczenie waga własnego ciała nie daje jakis większych efektów, pewnie rozwija mieśnie, ale to jest tak:

przysiady rozwijaja mieśnie, nóg, prawda?

atlas tez rozwija miesnie nóg, prawda?

Widzisz róznice?

Ja mam poteżne uda i zbudowałem je w 100% na rowerze przez jakieś dwa lata, myslisz, ze robiać przysiady doszełbym to tego?

Ale do topicu, kolego, Grillu.

Masz lipe :) , uwierz mi, ze sztanga i ławeczka by Ci sie baaardzo przydały (na ławeczce mozna tez wykonywać odp. cwiczenia hantelkami).

Ile trwa budowanie klatki? Zależy na czym jedziesz.... jesli cwiczysz "na czysto" to jak Twój mentor WORNS-4LIFE, to jakieś dwa lata, bo od tylu cwiczenie na poważnie na siłowni.

Jak dla mnie zrobienie klaty to łatwa sprawa, podobnie łapy, ale brzuch :evil: to jest tak syzyfowa praca, ze sobie dałem spokój.... .

A ia tak nie jest źle, moze mam troche tłuszczu, ale jest o.k :P
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
Pompki z nogami na taborecie i coraz wyzej w miare postepow.

Pompki na taboretach 3 ...

To wszystko fajnie zwieksza ten nasz maly ciezar ciala ;)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
w myśl zasady, że duże mięśnie robią duże ciężary :) ale jak kolega ma płasko na klacie, to pompki będą dobrym początkiem.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
WORNS-4LIFE
ja to wiem.
ale chlopak zaczyna, che domowymi metodami sie dorobic. jak bedzie robil na 3 krzeslach, gleboko, powoli to sie ciezar jego ciala mu powinien wystarczyc. ja sie za jakis rok moze przejde na silownie, gdy 50 pompek glebokich nie bedzie mnie robic wraznia.
  • 0

budo_grillu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
teraz znowu ja zabiore głos 8) Powiem tak u mnie ogólnie rzecz biorąc jest lipa. Pompki odpadają jako takie bo zwyczajnie jestem za słaby. Z tej strony o kulturystyce wyczaiłem te jakby pół-pompki. To juz znacznie lepiej. Narazie, że tak powiem zabawiam się hantelkami. I 3kg w zupełności wystarcza. Co do ławeczki i sztangi. Jeśli mi powiecie ile taki zestaw kosztuje i ile zajmuje miejsca :D to sie moze zastanowie. Tak poza tym to od 2 lat chodze na basen. Nie jest to jakieś wyczynowe pływanie ale napewno coś pomaga. Szkoda tylko, ze klaty mi nie wyrobiło. Jedynie ten brzuch ale to głownie dzieki ABS. I tak jak wspomniałem: nie chodzi mi o to, żeby mieć jakies muły zeby mi koszulke rozrywało (bo to przy mojej budowie raczej niemozliwe) ale zeby jak się napne fajnie to wszystko wyglądało :wink: Takie jakies dziwne zapotrzebowanie
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
zacznij plywac zabka (klasycznym). ja po 100 basenach ledwo pompke robie, nie mowiac o tym jak sie miesnie "pompuja".

skoro jestes za slaby na pompki to wg mnie tym bardziej powinienes je robic. na cholere wydawac kase na sprzet, skoro twoje cialo jest dla ciebie dosc duzym obciazeniem? i co, wezmiesz sztange a na nia 20kg?
  • 0

budo_ziomek-tomek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
pamietam jak jeszcze 2 lata temu nie mogłem zrobic ani jednej pompki a teraz juz 60 głębokich :) 8) :P
  • 0

budo_grillu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
chyba masz racje novocaine. trza sie za siebie ostro wziąść. poćwiczę półpomki i z krzesłem 8) regularnie porobie i mysle ze da jakies rezultaty 8) a tak w ogóle co trenujesz novocaine? ja jeszcze nic ale mysl o Thai Boxie :-) jeśli mnie nie zabiją na takim treningu :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
ja zaczynam shidokan.
i pompek na krzeslach robie 15 juz :wink:
a na abs zatrzymalem sie na chwile na 5poziomie, ale niedlugo wznawiam.

a basen to serio, plywam 50min bez przerwy i jak wychodze z basenu to klata jest napompowana jak nigdy :wink: dlatego pompki musze robic zawsze przed basenem, bo po nie mam sil.
  • 0

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
Dobra, mam dobry humor to podziele się z tobą tym co wyczytałem w książce wieloletniego trenera Specnazu Pawła Tsatoulina. Trening z ciężarem ciała dzieli się na kilka kategoria. Np. pompa klasyczna na ilość to wytrzymałość, pomka klaszcząca to siła dynamiczna(ciosu), pompka jednorącz to siła max. Teraz, zabawna sprawa, ale dowiedziono, że w przypadku treningu z własnym obciążeniem można bardzo szybko dojść do efektów. Okazało się, że trening ten daje efekty jeśli wykonuje się go raczej jako praktykę. Tzn. wykonujesz góra 5 powtórzeń i góra dwie serie. Zasadą jest, że nie możesz się zmęczyć. I teraz, ćwiczenia wykonujesz codziennie, za każdym razem jak masz ochote ale nie więcej niż pisałem. Jeśli nie możesz wykonać przysiadu na jednej nodze, i pompki jednorącz ( to ważne, skupiaj się na dwóch ćwiczeniach i TYLKO na nich, oczywiście mogą to być inne ćwiczenia niż te) to użyj podwyższenia, np. pniaka lub pudełka. I na koniec 3 tipsy jak zwiększyć swą siłe od ręki:
- zaciskaj dłonie tak mocno jak potrafisz i próbuj je rotować do wewnątrz przy pompce, ale ich nie ruszaj
-napnij mięśnie brzucha, ale musi on być płaski nie wklęsły
-napnij pośladki
Te 3 porady to efekt obserwacji karateków i siłaczy
Po więcej odsłyłam do mojego, juz dość obszernego postu o sile w SW pod adresem http://www.forum-kul...showtopic=67838
  • 0

budo_grillu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D

ja zaczynam shidokan.
i pompek na krzeslach robie 15 juz :wink:
a na abs zatrzymalem sie na chwile na 5poziomie, ale niedlugo wznawiam.

a basen to serio, plywam 50min bez przerwy i jak wychodze z basenu to klata jest napompowana jak nigdy :wink: dlatego pompki musze robic zawsze przed basenem, bo po nie mam sil.


a na jakim pływasz basenie tzn długośc? ja daje na 50m i w ciągu 50 minut wyszło mi coś koło 32 długości 8) choc nie wiem czym sie chwalić :-) ale oczywiście nie krałlem bo własnie kondycha tez nie taka jaka powinna. troszke krałl troszke plecki 8) wiec polecasz pompeczki. zobacze co sie da zrobić. a zaczynasz trenowac co znaczy ze masz zamiar sie zapisac czy juz pare razy miałes trening?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024