Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mięśnie 'cyców' :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
zaczynam znaczy 2 miesiace przed wakacjami trenowalem i na obozie bylem.

na basenie 25m, wiekszych u mnie w miescie niestety nie ma. robie 100dlugosci w 50min, srednio 30s na basen (tak, mierzylem to z zegarkiem na rece :wink: ) no ale ja plywam tylko i wylacznie klasycznym (ze wzgledu na plecy) a kraulem to wiecej niz 10 basenow nie przeplyne na raz :? do tego dochodzi to, ze odpycham sie 2 razy czesciej niz ty, a samo odbicie daje mi 1/4 basenu.

przy czym zaznaczam, by nie brac mnie za wyrocznie i sluchac uwaznie innych.
  • 0

budo_grillu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
no i jakie wrazenia w związku z karate? nie zastanawiałes sie nad innym stylem??? tak w ogóle to zapodaj nr gg, zeby nie wyszło ze gadam po to zeby se posty nabic 8) temat wciąz otwarty wiec.... piszcie:D
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
powiem krotko. domowymi sposobami nie dorobisz sie prawdziwych miesni. To bez sensu. Chcesz zamienic trening kulturystyczny na jakies pompki i oczekujesz jeszcze wzrostu miesni. Powodzenia, chodz i tak wiem ze nic ci to nieda.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
co ty Tora wygadujesz... wlasną masą można też zrobić podstawy. Jak on robi teraz klatę 3kg hantlami to co ma szukać na siłowni?? same gryfy od hantelek ważą 2.5kg, sztanga pusta 20kg.
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
shidokan? Eno bezjaja! :)

BOKS 8)
  • 0

budo_nseal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, czasami Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D

mozna powiedziec, ze jestem pewny.


Hi,
novocaine, nie twierdzę że pompki są złym cwiczeniem, wręcz przeciwnie. Sam chętnie ćwiczę, gdy np przez kilka dni nie mam dostępu do sprzętu i zaczynam czuć głód treningowy :) Niemniej o ile zrozumiałem Grillu chce zbudować masę mięściową, a to moim zdaniem bez obciążenia będzie trudne.
Na pewno lepsze pompki niż nic, ale na spektakularne przyrosty specjalnie bym nie liczył. Chociaż mogę się mylić, mówię to co obserwuję we własnym przypadku

Pozdrawiam
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
A jakie są zalety pompek na kostkach, czyli inaczej na zaciśniętych pięściach?
W kilku miejscach na forum ( http://www.forum-kul...showtopic=57554 ; http://www.forum-kul...showtopic=55208 ) poruszano temat "utwardzania" pięści, m.in. poprzez pompowanie na kościach. Wniosek z dyskusji był zawsze taki, że "utwardzanie" to w ogóle zły pomysł, niezależnie czy za pomocą pompek, czy walenia pięściami w ścianę.
Ten typ pompek wzmacnia jednak również nadgarstki. I tu pytanie - czy pompki na pięściach są dobre na wzmocnienie nadgarstków (a co za tym idzie, stabilności i siły ciosu), czy też należy stosować inną metodę - no i jaką?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D


mozna powiedziec, ze jestem pewny.


Hi,
novocaine, nie twierdzę że pompki są złym cwiczeniem, wręcz przeciwnie. Sam chętnie ćwiczę, gdy np przez kilka dni nie mam dostępu do sprzętu i zaczynam czuć głód treningowy :) Niemniej o ile zrozumiałem Grillu chce zbudować masę mięściową, a to moim zdaniem bez obciążenia będzie trudne.

Pozdrawiam


a, o to ci chodzilo.
a powiedz mi, ile wyciskasz na klate? albo ile pompek zrobisz? bezsensem jest moim zdaniem wysylac na silownie kogos, kto nie radzi sobie z ciezarem wlasnegi ciala. jak sam napsialem, na silownie pojde, kiedy bede robic 50 pompek.

z tego co ja na razie odkrylem to seiken poprawia sztywnosc nadgarstka przy ciosie. no i tripceps rosnie. poza tym watpie czy to "utwardzalo" by kostki. przeciez musi byc uraz, a przy pompkach kostki sa nieruchome i nie narazane na wlasnie te urazy.
tak mysle :wink:
  • 0

budo_nseal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, czasami Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D

a, o to ci chodzilo.a powiedz mi, ile wyciskasz na klate? albo ile pompek zrobisz?


na klate wyciskam cholernie mało, to mój słaby punkt.Rekordowo chyba ze 115kg, co biorąc pod uwagę że ważę 87kg jest beznadziejnym wynikiem. Pompek 50kę zrobię raczej spokojnie.

bezsensem jest moim zdaniem wysylac na silownie kogos, kto nie radzi sobie z ciezarem wlasnegi ciala. jak sam napsialem, na silownie pojde, kiedy bede robic 50 pompek.


nie zgodze sie, silownia oferuje Ci znacznie wiecej opcji cwiczen niz pompowanie w domu, chociazby dostep do sztangi i plaskiej/skosnej lawki

Jezeli chlopak chce budowac mase, to ja bym jednak zalecal diete i silownie. ale ja sie znam :)
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
jak chcecie robić pompki na pięściach to na miekkiej powierzchni (np. koc,dywan czy coś tam :-) )

ja kiedyś robiłem na parkiecie i mi skóra popękała....:/
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
skosna lawka = nogi na krzesle

no widzisz. a ja waze 80 i nie wiem, czy bym tyle wycisnal. tak samo nie zrobie 50 pompek. wiec co, mam isc na silke i cwiczyc 30kg ciezarem, jak w domu moge za darmo pompki porobic? z podobnym obicazeniem?
przeciez podnoszenie sztangi na lawce to dokladnie to samo, co pompka. (no, hyba ze nie to prosze o poprawke, ale miesnie dzialaja raczej te same?)

i na cholere ma isc na silownie, skoro bedzie tam cwiczyl z ciezarami rzedu 20kg?? jego cialo jest wiekszym ciezarem!

ale sadze, ze do porozumienia nie dojdziemy :wink:


xaimooon..
zastanwiam sie, czy to komentowac..
hmm.. wciaz sie zastanawiam..

masz miekka skore, to normalne. dzieki robieniu pompek na kosciach skora grubieje. jak zaczynalem od kyokushin i na "selekcji" sempai robil po 200-300 pompek to mialem rany, ktore sie przez pare dni nie goily. teraz mam na kostkach 2x grubsza skore, i seiken moge robic bez obawy o zdarcie skorki :P

poza tym, jak bedziesz robil na miekkim to nie wiem, czy bedzie to stabilne. a poslizgniecie sie reki do dobrych rzeczy nie nalezy.

wiec robic na parkiecie.
  • 0

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
Khem, nseal, ciebie to pogieło chłopie 115 kg przy wadze do 90kg to niezły wynik. Powiedz jaki masz staż treningowy.
  • 0

budo_uruk-hai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
pompki z obciążeniem na plecach (plecak lub kumpel) dają niezłe rezultaty. Jeśli masz możliwość ćwiczenia z kumplem możesz też spróbować wyciskać go na dłoniach. Nauczylem się tego na treningu KK. Teraz bez trudu wyciskam dzięsięciokrotnie kumpla ważącego 130 kilo. Na siłowni na ławeczce raz próbowałem się ze sztangą. 100 z dwoma powtórzeniami - pierwszy raz w życiu byłem na siłowni. Waże 75 kilo. Trenuje KK od 5 lat. Wracając do tematu. Domowe ćwiczenia dadzą Ci wytrzymałość i niezłą siłę, przynajmniej na początek. Efekty wizualne... hm... Skutecznie, tak naprawdę ładnie można zrobić sobie co najwyżej biceps i triceps, no i brzuch, jeśli sie ma samozaparcie. Klata -> ławeczka i siłownia. Dlatego sam zacząłem :P
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D

Khem, nseal, ciebie to pogieło chłopie 115 kg przy wadze do 90kg to niezły wynik. Powiedz jaki masz staż treningowy.


Oj nie bardzo :)
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
Ja na klatke nie narzekam bo przez 5 lat pluwalem 6 razy w tygodniu po 2 godziny i wiecej na treningach piłki wodnej i nie narzekam kondyche mam i klata tez jest spoko masz racje jak cwiczysz w basenie klata sie pompuje ale i plecki rostna jezeli cwiczysz tak extremum jak ja to robilem :P
  • 0

budo_nseal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, czasami Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D

nseal, ciebie to pogieło chłopie 115 kg przy wadze do 90kg to niezły wynik. Powiedz jaki masz staż treningowy.


Zapewniam Cię że nieszczególny wynik :) Zresztą nawet te 115 to już historia, teraz bym tego nie szarpnął. Staż? Silownia to już sporo lat, ale raczej tak dla zachowania ogólnej sprawności (jak się zbliża do 30ki to trzeba brać pod uwagę że zastój=brzuszysko, chyba że się ma swietną przemianę materii).

Pozdrawiam
  • 0

budo_nseal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, czasami Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D

Khem, nseal, ciebie to pogieło chłopie 115 kg przy wadze do 90kg to niezły wynik. Powiedz jaki masz staż treningowy.


Oj nie bardzo :)


Dokładnie, jak widziałem co robił kumpel ważący 73kg to mi aż głupio było.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
To rzeczywiscie "rekreacyjny" wynik.
Ja przy wadze 75 kg wyciskalem czysto na klatke 165 kg. Teraz szkoda mi stawow i zadawalam sie seria setka 10-12 razy. No, coz... slabnie czlowiek na starosc...
Rzeczywiscie nie ma sensu isc na silke jak sie ma problemy z poprawnymi pompkami i cwiczy sie z 30 kg sztanga. szkoda czasu i pieniedzy. Lepiej cwiczyc w domu nie zapominajac o zalozeniu drazka. Drazek to podstawa!
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D
Ja bym chetnie sie 'podrazkowal' troche, no ale framugi...
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie 'cyców' :D

To rzeczywiscie "rekreacyjny" wynik.
Ja przy wadze 75 kg wyciskalem czysto na klatke 165 kg.


8O 8O 8O


Sterydy sa kurewsko niezdrowe... zresztą sam sie przekonasz.... . :roll: :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024