Skocz do zawartości


Zdjęcie

kontuzje -help


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_hawk20
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kontuzje -help
To jeden z moich pierwszych postow.Jestem tu nowy!Sprawa z tym tematem ma sie tak:mam paskuden kontuzje:bark cos z rotatorami i w nodze w srodstopiu najprawdopodobniej wiazadla-tak na marginesie noga caly czas puchnie,czyli wciaz jest stan zapalny:-(teraz o co mi chodzi:nie szukam pomocy lekarskiej tylko osob ,ktore mialy podobne kontuzje.Chcialbym sie od nich dzowiedziec czy z tego wyszly i czy wrocily do sportu.Martwi mnie fakt kopniec lewa noga oraz rzutow ,no i oczywiscie dzwigni na chora reke.Sztuki walki to moja najwieksza pasja-i mecze sie bez nich.aha...te kontuzje maja juz kolo roku czasu-juz powoli wracam na silke zeby wzmacniac znow miesnie.jesli ktos chcial by mi pomoc a udzielilem za malo informacji na en temat-to smialo zadawajcie pytania-ja od dzis tu jestem czesto.I jeszcze jedno jakby ktos szukal jakichs info o MA jakichkolwike czasami moge rowniez pomoc -jestem manackiem MA i lykam wszystko na ich temat:-)Licze na was i czekam na odezwe
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje -help
witaj.
Tu: http://www.forum-kul...p?showforum=158
jest odpowiednie forum na twoje pytanie
Pozdrawiam
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje -help
Jeżeli tak jak piszesz trwa to tak długo i nadal jest stan zapalny to niestaty radzę ci iść do lekarza. Prawdopodobnie będziesz musiał na jakiś czas zaprzestać treningów lub bardziej oszczędnie ćwiczyć,ale jak tego nie zrobisz to będziesz się z tym pieprzył bardzo długo lub doprowadzisz do jeszcze czegfoś poważniejszego...
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje -help
No ja miałem podobne kontuzje barków - obu niestety na raz :) Stan zapalny główek rotatorów i w jednym uszkodzoną dodatkowo torebkę stawową. Z własnego doświadczenia doradzę Ci od razu: odstaw treningi całkowicie, dopóki sobie tego nie wyleczysz. Ja zwlekałem i tak się urządziłem, że miałem problemy z krojeniem chleba. A potem to już zastrzyki dostawowe włącznie z depomedrolem i 9 miesięcy przerwy w trenowaniu. Wyszedłem owszem ale jakim kosztem. Terazm mam inną receptę - coś zaczyna boleć -szlaban i leczenie. Bo od mikrourazu się zaczęło, lekko odczuwalnego bólu przy skrajnym wychyleniu barku. Dodam właśnie, że kontuzje te nie były następstwem jakiejś dźwigni, a kumulacją niezaleczonych mikrourazów.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
  • 0

budo_scypion
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje -help
Dolegliwości bólowe barków, powstające w wyniku mikrourazów to tzw bolesny bark. Polecam lekturę artykułu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Oprócz maści, żelów z niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi (Naproxen, Voltaren i podobne) polecam - z własnego doświadczenia - Kolagen Activ - preparat zawierający hydrolizat żelatyny i żelatynę. Do tego witaminka C.
Wiecej na temat kolagenu i kontuzji jest na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i na treningi.
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje -help
Jezeli juz to kolagen activ plus w proszku 400 g Olimp, a witaminke C Nutrend 500 mg.
  • 0

budo_hawk20
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje -help
... wielkie dzięki za odpowiedzi :D Jestem wdzięczny :wink: Mam teraz inne pytanie powiązane właśnie z tymi kontuzjami (i ogólnie)! Tzn... noga to ostatecznie prawdopodobnie skręcenie z powikłaniami, w ręce zaś coś z jednym z rotatorów. Rozmawiałem z wieloma ludźmi na temat mojego przypadku i podobnych- niestety ich opinie były nieprzychylne co do mojego powrotu do sportów walki :cry: Ponoć mimo, że nie jest to tak z pozoru groźne to utrudni na tyle treningi, że już jestem OUT. Chciałbym was prosić, o odp. co wy o tym wszystkim sądzicie??? Ewentualnie opis waszych dolegliwości- historia i czy wróciliście do sportu w pełni znaczenia tego słowa. Proszę o poważne podejście do tego tematu- bo się już z tym wszystkim na prawde męcze. Czekam na posty w każdej ilości. Z góry dziękuję. Szacuneczek :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024