Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia a posiłki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Ćwiczenia a posiłki
Witam

Codziennie sobie troche ćwiczę a mionowicie:
- rano (6:00) bieg 2 km - nieczego nie jem ani nie piję tylko muję twarz i gonie,
- wieczorem jem kolację o 18:00 a o 19:00 robie sobie mały trening siłowy z obciążeniem własnego ciała (pompki nurkujące, grzbiety, przysiady brzuszki, etc.)

Czy dobrze robie?

Czy może ktoś napisać jak najoptymalniej rozłożyć w dniu ćwiczenia i posiłki?

Pozdrowionka
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki

Czy dobrze robie?


JTo chyba zależy od tego co chcesz osiagnąć. Bo jeśli stracić na wadze, to raczej dobrze(chociaż i tu wiele róznych zdań jest :) )
A jak nie chcesz starcić na wadze to ja bym po wieczornym treningu na twoim miejscu jakiś białkowy posiłek jeszcze skonsumiwała. Zresztą temat odżywiania to temat rzeka :)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki
no i bieganie na czczo rano też najlepszym sposobem na zrobienie masy nie jest :)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki
Witam

Nie no ja masy nie chce robic na razie. Na razie chce zrzucic kilka kg i potrenować wytrzymałość. Żeby nie dostawać zadyszki kilku walkach na randori...

Pozdrowionka

ps. Wybaczcie niefachowe zwroty ale nie jestem specjalistą od treningu ani kulturystyki...
  • 0

budo_liebing
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki
w kulturystyce je sie 1,5/2h przed treningiem i po treningu tzn. nie mozna jesc np. 20 min po cwiczeniach a codziennie powinienes jesc 5 posilkow i zrob sobie diete
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki
Przecież jedzenie to jest tak indywidualna sprawa, że trudno coś powiedzieć na pewno.
Ja jem raz dziennie na wieczór. A mam znajomych, którzy wcale nie jedzą posiłków tylko cały dzień podjadają.
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki
Te 2km biegu to tylko jakieś 10 minut, trochę mało żeby w ten sposób jakoś powarznie kondycję podnieść.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki

w kulturystyce je sie 1,5/2h przed treningiem i po treningu tzn. nie mozna jesc np. 20 min po cwiczeniach a codziennie powinienes jesc 5 posilkow i zrob sobie diete


Zgadzam się z Tobą połowicznie. To prawda, że nie można się obżerać bezpośrednio przed treningiem. Należy zjeść tak,aby organizm zdążył go strawić. Dlaczego? Ano dlatego, że podczas treningu siłowego, następuje niedokrwienie organów wewnętrznych, co spowalnia ich pracę. Żarcie więc poprostu zalega w żołądku, nam się ciężej ćwiczy i spada wydolność. Ale posiłek potreningowy, to najważniejszy posiłek dnia dla kulturysty i powinniśmy go zjeść nie później niż 20min po treningu.
  • 0

budo_liebing
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki

Przecież jedzenie to jest tak indywidualna sprawa, że trudno coś powiedzieć na pewno.
Ja jem raz dziennie na wieczór. A mam znajomych, którzy wcale nie jedzą posiłków tylko cały dzień podjadają.


ty mowisz jak ludzie jedza a on sie pyta jak powinien to mu napisalismy jak powinien
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki
Witam

Te 2km biegu to tylko jakieś 10 minut, trochę mało żeby w ten sposób jakoś powarznie kondycję podnieść.


Na razie zaczynam - dopiero pierwszy tydzien tak biegam i wiecej na razie nie moge (: I tak pluca mam wyplute na zewnatrz po takim biegu (:

Ale chce dojsc do jakis 5-7 km czyli jakies pol godzinki biegu.

Pozdrowionka
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki

Witam
Na razie zaczynam - dopiero pierwszy tydzien tak biegam i wiecej na razie nie moge (: I tak pluca mam wyplute na zewnatrz po takim biegu (:

Ale chce dojsc do jakis 5-7 km czyli jakies pol godzinki biegu.

Pozdrowionka


zacznij program 10-tygodniowy :D ja od wrzesnia startuje :wink:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki
Jesli o mnie chodzi to używam tak zw. Diety wojownika ( bez śmiechów), tzn. lekki posiłem rano ok. 300-500 kalori, i może coś w trakciew dnia(do 200), a na wieczór dojadam tak by w sumie było ok. 1900-2000 kal. i ok. 80-90 g białka i ok 50-60 g węgli. Powoli tracę wagę, mieśnie ładnie zarysowane, zero żarciowych stresów i super samopoczucie
  • 0

budo_kamilec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki
Motr2 możesz mi przedstawic przykładowe twoje posiłki z jednego dnia. taki np. co robiłes ostatnio. Tez chce zrzcic zbedne kilogramy.
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki
Podobno najlepiej jesc nie dlugo po treningu, ale jednoczesnie nie pozniej niz jakies 4h przed snem. Wiec w moim przypadku sie to troche komplikuje... Trening mam o 21, a koncze ok. 22:30-23:00, wiec czy powiniennem jesc po treningu? czy jesc tylko przed?
  • 0

budo_liebing
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki
1,5 h. przed snem jest ok
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki

Podobno najlepiej jesc nie dlugo po treningu, ale jednoczesnie nie pozniej niz jakies 4h przed snem. Wiec w moim przypadku sie to troche komplikuje... Trening mam o 21, a koncze ok. 22:30-23:00, wiec czy powiniennem jesc po treningu? czy jesc tylko przed?


Jeżlei zalezy ci na masie mięśniowej to ja bym chyba jeszcze jakieś białko skonsumowała(jakiś np. tuńczyk-tylko nie w oleju :) )
No chyba, że chcesz masę stracić- to spokojnie mozesz nic juz nie jeść.
A o której idziesz spać?
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki
No pewnie, ze zalezy mi na masie miesniowej :wink: , ale mam na mysli trening MA(konkretnie BJJ) nie na silowni, wiec nie wiem czy nie przybiore raczej na tkance tłuszczowej.
Zazwyczaj klade sie spac przed 1 w nocy.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki
ok... a jak jesc aby stracic tlusz (cwiczac jednoczesnie) i nie tracic jednoczesnie masy miesniowej a nawet ja zwiekszyc?
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki
Dilsvern, coś jeszcze powinieneś zjeść. Tzn. jakieś białko- tak ze 20g (tuńczyk, pierś z kurczaka...) To nic że chodzi o bjj, ale mięśnie i tak są zmęczone i trzeba je zregenerować i nie dopuścićdo katabolizmu.

malta-nie bardzo da się jednoczesnie tracić tłuszcz i budować mase mięśniową. Praktycznie kazda dieta redukcyjna powoduje jakiśuszczerbek na mięśniach. Wiec ja bym zaczęła od spalenia niechcianego tłuszczu i dopiero potem zajęla się budowaniem masy mięśniowej. Wiec jeżeli chcesz schudnąć to albo tradycyjne- najpierw liczysz mniej wiecej ile kalorii przyjmujesz dziennie(najlepiej przez jakieś 3-4 dni poprostu pokolei pisać co sieje, a potem wyciagnąć srednią). Żeby schudnąć musisz przyjmowaćmniej kalorii. Wiec trochę odejmujesz. Dzielisz to co zostało na 5 posiłków. I starasz sie żeby te posiłki były: śniadanie- duzo węglowodanów(raczej złożonych) a im blizej wieczora tym mniej węgli a wiecej białka. To tak ogólnie. Jeśli lubisz eksperymenty mozesz spróbować diety ketogenicznej(jak wpiszesz w wyszukiwarke to napewno się mnustwo wyswietli) - moim zdaniem bardzo dobra dieta. I małe ubytki w masie mięśniowej. Tylko ten tłuszcz nie kazdemu pasuje :mrgreen:
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia a posiłki
Nie koniecznie musi to byc same bialko optymalnie bedzie jak znajda tam sie jeszcze 20-40 g wegli, ktore na 100% nie wplyna na Twoja tkanke tluszczowa a przyczynia sie jedynie do odbudowy strat energetycznych wywolanych treningiem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024