Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT

Doskonale wiemy jak wyglada walka stylu udarzanego ze stylem potrafiacym walczyć w parterze, mało jeszcze zostało udowodnione??


przepraszam ze postuje 3razy pod rząd

to brzmi jak typowy tekst demagogiczny "dobrze wiemy że" "ogólnie/powszechnie nikt nie wątpi w to, iż" qrde. zawsze sie taki ... znajdzie...

prawda w oczy kole :)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT

Juz kiedys jakis wingtsunista pisał że ktoś walczył z Gracie i był tak dobry że dostał czarny pas Bjj... podobny klimat... podbudujmy swój wizerunek... ale tego nikt już nie kupuje...


hmm... już tylko widzisz sztuki walki jako konkurencje... no cóż przykro mi..

jaki wingtsunista? pytam, bo nie slyszalem o tym
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
" już tylko widzisz sztuki walki jako konkurencje " - sportową czy konkurencję w sensie biznesu ?

Jaki wingchunista... nie wiem... moze WT, może WC, może VT... dla mnie wing chun to wing tsun itd. Ale zdaje się że chodizło o Hoffmana
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Nie przeszkadza mi to, ze jeden dan przegral z drugim danem, a potem zyli dlugo i szczesliwie.

Natomiast caly post informujacy o tym zdarzeniu ma wydzwiek propagandowy jak dla mnie. Zwroty takie, jak 'brutalnie przekonal sie o skutecznosci' daja do zrozumienia (przynajmniej ja tak to odbieram), ze oto Sato przekonal sie o skutecznosci jedynego slusznego stylu.

Byc moze jest to moja nadinterpretacja, ale takie po prostu odnioslem wrazenie, po przeczytaniu tego posta. Wydaje mi sie, zreszta, ze nie tylko ja.

Pozdro
J.
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Moja opinia: bardzo, bardzo nie lubie takich historii, znaczy podawanych właśnie w taki sposób jak uczynił to WingTsun, świadczy to tylko o zapatrzeniu we własny i jedynie słuszny styl, a na tym przejechało sie wielu. Niestety, brzmi to mało wiarygodnie i propagandowo, jak tania i słabiutka reklama dosyć kontrowersyjnego stylu Mistrza LT.

Brzmi mało wiarygodnie i tyle, nieważne że było 100 świadków, zawsze to można wyreżyserować, prawda? Nie mówię, ze to jest nieprawdziwa historia, ale co ma udowadniać? No co? Że Wing Tsun jest lepsze od Judo? Proponuje przejść się do dobrej sekcji judo i im o tym powiedzieć... Ale najpierw wykupić ubezpieczenie.

A poza nie byłoby nic złego w tej historii gdyby zamiast kolejnego pojedynku mistrzów zrobić z tego wymianę doświadczeń między stylami, brzmi lepiej i o to powinno chodzić. A tak to wywołujesz kolejną wojnę, jeszcze wrucasz ten post na forum o judo... oooj...
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT

" już tylko widzisz sztuki walki jako konkurencje " - sportową czy konkurencję w sensie biznesu ?

Jaki wingchunista... nie wiem... moze WT, może WC, może VT... dla mnie wing chun to wing tsun itd. Ale zdaje się że chodizło o Hoffmana


Hoffman to ćwiczy gałąź która od YipMana nie odhcodzi wiec to już bardzo odległa organizacja w każdym razie to "nie MY" 8) :) :twisted:
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
a przyszło Wam do głowy że ten post nie miał na celu niczego do udowodnienia??

dlaczego nie macie pretensji że na forum Judo dystkutują kto wygra olimpiade na na Vale Tudo kto ichnie zawody (a to jest dopiero propaganda "walka bez reguł" )

wyreżyserowane - sugerujesz że 8 dan, przedstawiciej rządu japońskiego - dał się namówić na przegraną "ot tak sobie" :) a potem zaczął ćwiczyć WingTsun
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT

sugerujesz że 8 dan, przedstawiciej rządu japońskiego - dał się namówić na przegraną "ot tak sobie" a potem zaczął ćwiczyć WingTsun


Bardzo mozliwe ze tak wlasnie bylo. Japonczyk byl gosciem i zachowal sie jak gosc. Nie wklepal gospodarzowi, nikt nie stracil twarzy, pelna przyjazn i harmonia, jak najdalej od udowadniania czegokolwiek.
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
pierwszego dnia chciał wklepać gospodzarzowi, przyjażń była dopiero potem, jako japończyk nigdy nie widział wing tsun i myślał że udajemy latającego smoka :D jego judo jest na bardzo wysokim poziomie i to była dobra okazja aby się pokazać, na kolacji przyznał że miał zupełnie inne wyobrażenie o chińskich sztukach walki
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT

a przyszło Wam do głowy że ten post nie miał na celu niczego do udowodnienia??


Przyszlo mi to do glowy, a potem przyszlo mi, ze moze jednak mial to na celu. ;-)

I co ja mam zrobic, chyba za prosty jestem na takie subtelnosci. ;-)

Pozdro
J.
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT

...a potem zaczął ćwiczyć WingTsun


Wiesz... do tej pory większość ludzi na świecie stara się bronić swojej szkoły i stylu i jakoś tak to dziwnie wygląda, że gość z 30 letnim doświadczeniem w walce (pewnie dwa kilogramy medali na koncie) po kilku sekundach pada na kolana i staje się czyimś uczniem. A tak to wynika z twojej relacji.

A tak od razu przypomina mi sie jedna z pierwszych walk w UFC, gdzie był jeden przedstawiciel Ving Tsun i stanął oko w oko z przedstawicielem zapasów. Całość trwała jakieś 12 sekund... Polecam, tak na marginesie.

A z ciekawości się zapytam: ile czasu na treningach Ving Tsun poświęcacie sprawom takim jak: rzuty, obrona przed rzutami, walka w parterze, dźwignie, wejścia w nogi... Bo jeśli ktoś jest w stanie skutecznie zablokować i SKONTROWAĆ :roll: rzut judoki, to musi wieeele godzin przeznaczać na naukę takich technik
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
proponuję wiecej luzu, przecież nie jesteśmy na wojnie, wszyscy się dobrze bawili na tych treningach, cała 200 osobowa grupa kłaniała się naszemu Sifu a potem Sato, jego 2 uczniów z 4. Danem fajni goscie, kiedy zobaczyli jakąs fajną technikę szczególnie obrony przed rzutem lub wejsciem w nog natychmiast podbiegali aby im to pokazać, każdy chciał jak najlepiej zaprezentować swój styl
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT

...a potem zaczął ćwiczyć WingTsun


Wiesz... do tej pory większość ludzi na świecie stara się bronić swojej szkoły i stylu i jakoś tak to dziwnie wygląda, że gość z 30 letnim doświadczeniem w walce (pewnie dwa kilogramy medali na koncie) po kilku sekundach pada na kolana i staje się czyimś uczniem. A tak to wynika z twojej relacji.

A tak od razu przypomina mi sie jedna z pierwszych walk w UFC, gdzie był jeden przedstawiciel Ving Tsun i stanął oko w oko z przedstawicielem zapasów. Całość trwała jakieś 12 sekund... Polecam, tak na marginesie.

A z ciekawości się zapytam: ile czasu na treningach Ving Tsun poświęcacie sprawom takim jak: rzuty, obrona przed rzutami, walka w parterze, dźwignie, wejścia w nogi... Bo jeśli ktoś jest w stanie skutecznie zablokować i SKONTROWAĆ :roll: rzut judoki, to musi wi+
eeele godzin przeznaczać na naukę takich technik


gostek z UFC nigdy nie ćwiczył Leung Ting Wing Tsun, na obronę przed atakami tego typu poświęcamy czas na każdym treningu
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
a tak nawiasem mowiac, co by bylo gdyby sytuacja stala sie odwrotna? gdyby Sato powalil Tinga? jaka byla by wtedy propaganda i sciemnianie? :)
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
o wejście smoka do dyskusji :D
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
"Enter the VingDragon" :)
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
a ja jestem Wing Tsun Bolo :wink:
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
poklon

Grunt to mieć dystans, jak mawiał mój kolega :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
hehehe, chcialbym to zobaczyc :)

prosba:

chlopaki, przestancie spamowac i reklamowac swoich "miszczow" zacznijcie pisac cos wiecej o sobie, zdjecia, pliki wideo, strony www bo jak narazie z obozu LT tylko caly czas reklama Wegrow i HK. nudne sa te posty: "a moj nauczyciel to... a jego instruktor tamto"...
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Vingdragon, ale my skromni jesteśmy :)

Jak to tak o sobie, jeszcze jakieś filmy zamieszczać? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024