Skocz do zawartości


Zdjęcie

O taijiquan (Tai Chi)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

O taijiquan (Tai Chi)
Nieco krytyczne uwagi o Taijiquan (Tai Chi) pochodzące z wywiadu przeprowadzonego w 1940 roku z Wang Xiangzhai'em: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: O taijiquan (Tai Chi)
Dacheng, mam wrażenie że wlepiasz takie artykuły, które są w stanie zaakceptować tylko ludzie co się "otrząsneli z fanatyzmu", i są w stanie spojrzeć na chłodno i trzeźwym okiem - i powiedzieć np: "spędziłem pięć lat życia zajmując się bzdurami". Cała reszta przeczyta, okiem przeleci po wierzchu, powie "co ten Kalisz pie*doli?", po czym wróci do swojego treningu. Bo choć rzeczy piszesz w zasadzie proste, to jednak paskudnie bolesne. Taki artykuł to cierń w dupie jest.

Dzięki za te tłumaczenia,

Pozdrawiam,
zadowolony właściwie, że to co przez skórę czułem, że nie wszystko jest tak jak być powinno znajduje potwierdzenie gdzieś u źródeł,

AdamD
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: O taijiquan (Tai Chi)
Hehe :)
Najzabawniejsze jest to, że artykuł ma swoje lata, kolejne pokolenia psy wieszają, a TJQ trwa w najlepsze ;)
Andrzej, a jak to jest z tym Tongbei? Rzeczywiście było zaliczane do Neijia? Bo z takim zakwalifikowaniem tego stylu spotykam się po raz pierwszy :?:

K.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: O taijiquan (Tai Chi)

Hehe :)
Najzabawniejsze jest to, że artykuł ma swoje lata, kolejne pokolenia psy wieszają, a TJQ trwa w najlepsze ;)
Andrzej, a jak to jest z tym Tongbei? Rzeczywiście było zaliczane do Neijia? Bo z takim zakwalifikowaniem tego stylu spotykam się po raz pierwszy :?:

K.


Krzys bo nigdy zadnego tongbeijowca nie spotkales :) :wink:

wiem swinia jestem :wink:

ludzie ktorych trenuja tongbei a szczegolnie bai yuan tongbei tak twierdza i po tym co mnie pokazono to dla mnie to jest wewnetrzne co oni robia
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: O taijiquan (Tai Chi)
Jesteś świnia :)

Niby gdzie miałem spotkać? :(

A jak tak dalej pójdzie, to i w tym roku nie spotkam :(

K.
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: O taijiquan (Tai Chi)
Czy dobrze go zrozumiałem... sto czterdzieści -sto piędziesiąt sekwencji... Czy Wang Xiangzhai krytykuje forme jako główną przyczynę odejścia od "źródła" ???

Mnie Taiji się podoba i nadal mam zamiar je praktykować aczkolwiek widzę że Wang Xiangzhai ma baaardzo dużo racji.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O taijiquan (Tai Chi)
Raczej mówi o wytworzeniu takiej długiej formy w wyniku odejścia od źródła. Ale generalnie to on krytykował formy w ogóle, nie tylko w taijiquan. To dlatego nie robimy form.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: O taijiquan (Tai Chi)
To dobrze że Wang Xiangzhai nie żyje w obecnych czasach... teraz musiałby napisać dużo dużo więcej, albo właściwie mógłby to zamknąć w jednym zdaniu... bo tai chi w dniu dzisiejszym nie ma już nawet wiele wspólnego z tym Tai Chi jakiego nauczał chociażby Yang Cheng-Fu.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: O taijiquan (Tai Chi)
tsailifo: Bardzo celna uwaga. :)
tomaksz: tak z czystej ciekawosci, czy tongbei jest gdzies obecne w Europie (oczywiscie jakies niesciemnione :wink: :?: )
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O taijiquan (Tai Chi)
O straszne Qwa mi się wyrywa z gardła! Tak z ciekawości na google wrzuciłem bai yuan tognbeiquan, a tu mi Wang Peishenga wyrzuciło!!!! Qrwa, świat się kończy!!!!!!! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Kto Wang Peishenga tak wrobił :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Wang Peisheng jako miszczu od bai yuan tongbeiquan :!: :!: :!: :?: :?: :?: Co za whojostwo :!: :!: :!:
Fakt, że WPS coś tam w dzieciństwie z tongbeiquanem mial do czynienia, ale on przez kilkadziesią lat nie miał z tym kontaktu :!: :!: :!:

Tak a propos to Wang Peishenga miałem okazję kilkanaście lat temu poznać, bo mial zwyczaj zajęcia prowadzić dokładnie pod moim oknem.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: O taijiquan (Tai Chi)

O straszne Qwa mi się wyrywa z gardła! Tak z ciekawości na google wrzuciłem bai yuan tognbeiquan, a tu mi Wang Peishenga wyrzuciło!!!! Qrwa, świat się kończy!!!!!!! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Kto Wang Peishenga tak wrobił :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Wang Peisheng jako miszczu od bai yuan tongbeiquan :!: :!: :!: :?: :?: :?: Co za whojostwo :!: :!: :!:
Fakt, że WPS coś tam w dzieciństwie z tongbeiquanem mial do czynienia, ale on przez kilkadziesią lat nie miał z tym kontaktu :!: :!: :!:

Tak a propos to Wang Peishenga miałem okazję kilkanaście lat temu poznać, bo mial zwyczaj zajęcia prowadzić dokładnie pod moim oknem.


Andrzej wez wrzuc Yin style bagua lub MA Gui i zobaczysz ze go tez wyrzuci... :wink: wiesz fakt faktem ze po swoim wypadku Wang sie zmienij i zaczal rozne rzeczy mowic i nawet znam goscia co go Wang osobiscie uczyl Yin bagua i nigdy sie tak nie ubawilem jak obserwujac ichnie wykonanie :) :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024