Skocz do zawartości


Zdjęcie

I co ja mam zrobić?! :-(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

budo_shewolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
hmmm... wymarzony styl... nie muszą to być jakieś akrobatyczne skoki, ale wysokie kopnięcia tak, wszystkie ruchy płynne, pełne gracji itd. Ogólnie niech to będzie styl chociaż troche zbliżony do Pięciu Zwierząt Shaolin...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Słuchaj, mam prośbę - dasz może jakiegoś linka do materiałów, z których czerpałaś wiedzę na temat tych pięciu zwierzaków z lasu? ;)

Naprawdę jestem ciekaw co Cię tak zafascynowało 8)

A tak w ogóle, to do Twojego opisu najlepiej chyba pasuje jakaś gimnastyka artystyczna, czy coś takiego... pełne gracji ruchy i machanie nogami ponad głowę :wink: :)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_shewolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Oglądałam program na National Geogrphic czy jak to sie tam pisze
A gimnastyka artystyczna to nie to samo.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Olaboga :)
No, to mamy jasność, co do źródeł 8)
Zresztą uczciwie mówiąc to się właśnie czegoś takiego spodziewałem ;)
Shewolf, jeżeli chcesz pocwiczyć takie ładne i z jakimś takim chińskim akcentem machanie nogami, to rozejrzyj się za sportowym wushu.
Rzeczami okołoshaolińskimi to zajmuje się szkoła p. Pawłowskiego w Gdyi i z tego co wiem, mozna pojechać tam na obóz. Ewentualne CLF by pasował.
I to w zasadzie tyle moznaby napisać i temat zamknąć.
A póki co uczęszczaj na to judo ;)

Pozdrawiam,
K.
  • 0

budo_shewolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
A przepraszam bardzo, co Ty masz do reportaży na National Geographic? :|
Nie chce ćwiczyć takiego ładnego z jakimś takim chińskim akcentem, tylko chce trenować kung fu!
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(

Nie chce ćwiczyć takiego ładnego z jakimś takim chińskim akcentem, tylko chce trenować kung fu!


Dobra odpowiedz :-)

Ja tam co prawda widzialem tylko jeden ruch z CLF (moj kolega to trenowal i raz mi cos tlumaczyl i pokazal jakis ruch), ale po roznych opisach, filmikach itp. mysle, ze to moze byc najblizsze temu co chcesz opisac. No i ten styl, jak czytam, podobnie do chmary innych stylow, "ma w sobie techniki pięciu zwierząt" :-)

Oto dowód:
Dołączona grafika

Ten Wong Doc-Fai (jeden z autorow owego dzielka) jest instruktorem Choy Li Fut. Tsailifo, jeśli zechce, będzie Cię mógł autorytatywnie na temat tego stylu oświecić, bo jest instruktorem jednej z jego odmian.

Ja tam osobiście sądzę, że o wiele ważniejsze od tego, jaki styl się ćwiczy, jest to, u kogo się ćwiczy. Więc na Twoim miejscu przyjrzał bym się uczniom na sali Judo i Kyokushinu i wybrał sekcję, w której uczniowie wydają Ci sie bardziej profesjonalni. Nie bał bym się aż tak bardzo owych złych nawyków - szkoda później żałować straconego czasu. Może Ci się tak spodobać, że za 2 -3 lata nie zechcesz zmieniać stylu. A nawet jeśli zechcesz, to w wiekszości innych styli doświadczenia z Judo czy KK będą chyba bardziej pomagać niż przeszkadzać.
  • 0

budo_shewolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :-)

Co do Judo, jeszcze się zastanowie, bo to już nie to samo :(
Kyokushin totalnie odpada: byłam na kilku lekcjach i zdaje się że mam Kyokushino-wstręt :wink:
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Tsailifo pisze:

ALEŻ JA CI ZWRÓCE WSZYSTKIE KOSZTY POBYTU W SZCZECINIE O ILE WYGRASZ TO SPOTKANIE... NAWET NIE ZE MBĄ... WYSTAWIE JAKIEGOŚ SWOJEGO UCZNIA (INSTRUKTORA)... abym nie tłumaczył swoją kontuzją ewentualnej przegranej z Tobą !!!


nie jak wygram ale po prostu zapłacisz mi za bilet w obie strony bo to ty chcesz ze mną walczyć żeby sie sprawdzić a nie na odwrót.
A jak ci się taki pomysł nie podoba to przyjedź w góry :)
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
I chciałbym w tym miejscu podziękować Haqqaxowi za to że czyta posty i odnosi się do ich treści a nie jak niektórzy zionący nienawiścią już do samego obrazka zamieszczonego nad moim nickiem, a także KrzysiowiT za próbę schłodzenia rozpalonych głów.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(

A przepraszam bardzo, co Ty masz do reportaży na National Geographic? :|


To, że ich poziom merytoryczny w odniesieniu do sztuk walki jest, delikatnie mówiąc, niski. Tylko tyle i aż tyle.

K.
  • 0

budo_shewolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
KrzysT: jest taka zasada (przynajmniej ja ją "wyznaję" ) że nie wypowiada się na temat rzeczy, których się nie widziało :-)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
A widziałaś Kung Fu na żywo?
  • 0

budo_shewolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Na żywo nie, ale widziałam filmik z treningu, takiego w Polsce.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(

KrzysT: jest taka zasada (przynajmniej ja ją "wyznaję" ) że nie wypowiada się na temat rzeczy, których się nie widziało :-)


Shewolf, to jest ogólnie rzecz biorąc mądra zasada, tylko widzisz... ja parę programów na National Geographic poświęconych sztukom walki widziałem. Na Discovery też. A siedzę w temacie na tyle, że jestem w stanie wychwycić nieco więcej niż Ty prawdopodobnie. A w przypadku ww programów nie trzeba było być wybitnym znawcą, żeby wyłapać ewidentne bzdury. Żeby być sprawiedliwym powiem, że najlepszy bodaj dokument poświęcony Taiji oglądałem właśnie na NG. Ale jedna jaskółka wiosny nie czyni ;)

K.
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Heh, mloda - daj se spokoj z kung-fu.
Masz wypaczona wizje kung-fu - po miesiacu cwiczen rzucisz ten sport - mowie ci - znudzi sie - albo jak dostaniesz w miske to szybko ci ochota przejdzie, hehe.

Do wojska chcesz isc? Dla mnie to nie jest normalne aby dziewczyne w twoim wieku ciagnelo do woja. Szkoda zycia marnowac - lepiej pojdz do jakiegos specjalisty - moze uda mu sie ci to wyperswadowac.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(

Tsailifo pisze:

ALEŻ JA CI ZWRÓCE WSZYSTKIE KOSZTY POBYTU W SZCZECINIE O ILE WYGRASZ TO SPOTKANIE... NAWET NIE ZE MBĄ... WYSTAWIE JAKIEGOŚ SWOJEGO UCZNIA (INSTRUKTORA)... abym nie tłumaczył swoją kontuzją ewentualnej przegranej z Tobą !!!


nie jak wygram ale po prostu zapłacisz mi za bilet w obie strony bo to ty chcesz ze mną walczyć żeby sie sprawdzić a nie na odwrót.
A jak ci się taki pomysł nie podoba to przyjedź w góry :)


już rezygnujesz? nieno jednak czegoś uczą na Graci JJ - jak ktoś wyzywa tzn. ze pewnie isę umie bić ieni warto kompromitować... powiedz mi gdzie masz blisko, a ja Ci powiem do jakiej sekcji mozesz podskoczyć się doedukować - za bilet Ci zwróce tez jak tsaliffo, dodatkowo moze wyzyienie itd. ubezpieczenie sam wykup

o co chodzi? zebys nie wtracal sie ze kungfu nie dziala :P

a jak ktoś się będzie czepiał że mój post mało mądry to podyktuje to godziną jego napisania i coraz większym wstętem do natretnych parterowców
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(

Heh, mloda - daj se spokoj z kung-fu.
Masz wypaczona wizje kung-fu - po miesiacu cwiczen rzucisz ten sport - mowie ci - znudzi sie - albo jak dostaniesz w miske to szybko ci ochota przejdzie, hehe.

Do wojska chcesz isc? Dla mnie to nie jest normalne aby dziewczyne w twoim wieku ciagnelo do woja. Szkoda zycia marnowac - lepiej pojdz do jakiegos specjalisty - moze uda mu sie ci to wyperswadowac.


skoro po miesiącu jej przejdzie to nie straci za dużo czasu??

przepraszam - a może jej się wojsko podoba? przecież jakby nie było w wojsku też są kobiety.. czy Ty nie masz jakiś staroświeckich poglądów... może też komplexy zeby kogos od razu z powodu jego wizji przyszlosci wysylac do specjalisty??

a facet co idzie do wojska to normalny jest tak?? mialem qmpele co chciala latać smiglowcem w wojsku - pewnie tez poradziłbyś jej specjaliste?

a co Twoim zdaniem jest niezmarnowany zycie :D na pewno wiedziesz bardoz interesujący żywot, który aż promieniuje mistyczną pełnią

przepraszam za ton tego posta....
  • 0

budo_shewolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Flash: dzięki za troske, ale że tak powiem, GÓWNO Ci do tego.
Interesuje się wojskiem i tyle.

W Twoim wyobrażeniu, jak wnioskuję z wypowiedzi, NORMALNA nastolatka, powinna czytać brawo girl i inne tego typu szmatławce, a jej jedynym zainteresowaniem powinno być zgłębianie jakże fascynującej muzyki brinej spirs oraz jej wspaniałego życiorysu :?

Widocznie mamy inne zdanie na temat tego, co jest marnowaniem życia.
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Twarda dziewczyna! :)

Tsailifo pisze:

(...)

(...)


już rezygnujesz? nieno jednak czegoś uczą na Graci JJ - jak ktoś wyzywa tzn. ze pewnie isę umie bić ieni warto kompromitować... powiedz mi gdzie masz blisko, a ja Ci powiem do jakiej sekcji mozesz podskoczyć się doedukować - za bilet Ci zwróce tez jak tsaliffo, dodatkowo moze wyzyienie itd. ubezpieczenie sam wykup

o co chodzi? zebys nie wtracal sie ze kungfu nie dziala :P

a jak ktoś się będzie czepiał że mój post mało mądry to podyktuje to godziną jego napisania i coraz większym wstętem do natretnych parterowców


Ja się przyczepię... Otóż jedziecie po tym zorro właściwie bez powodu. Ja wiem, że wielu z nas ma awersję do słowa BJJ na forum KF/WS i to zrozumiałe, zważywszy na to jak wielu krzykaczy się tu pojawiało... Ale jak na razie niczego tak bardzo negatywnego w jego postach nie widziałem. "Natrętny parterowiec"... Nie przesadzajmy... No i nie dziwie się niechęcią do płacenia za bilet. W końcu nie są tanie.
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Do Shewolf:

Nie wiem, jaką masz sytuację materialno-transportową, ale jeżeli jesteś nastawiona na Kung Fu, i to styl pięciu zwierząt właśnie - można jeżeli nie da się inaczej jeździć np. raz w miesiącu czy raz na dwa tygodnie na lekcję do nauczyciela Kung Fu - niech uczy Cię formy i powie Ci, jakie ćwiczenia kondycyjno wzmacniające masz robić.

Poćwiczysz formę (lub jej zadaną część) - pojedziesz znów do mistrza, poprawi Ci błędy - tak też można ćwiczyć. Oczywiście, że lepiej by było 2 razy w tygodniu, a najlepiej to jak w chinach - po 5-6 godzin dziennie.

Natomiast marzenia to ważna rzecz, i nie powinno się z nich rezygnować :)

Chcesz ćwiczyć Kung Fu to je ćwicz - a kto wie, może za dwa czy trzy lata przeprowadzisz się do miasta gdzie będzie sekcja Twojego stylu albo sama założysz sekcję i będziesz rosnąć razem ze swoimi uczniami... :o


Co do instruktorów to zdaje się Dacheng kiedyś miał jakąś zbiorczą stronę albo topic na ten temat (bez ćwiczonego przeze mnie LT Wing Tsun co prawda, ale może to kiedyś dopisze... :roll: )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024