Skocz do zawartości


Zdjęcie

I co ja mam zrobić?! :-(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

budo_shewolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

I co ja mam zrobić?! :-(
Hej, mam 15 lat i jestem tu nowa.
Bardzo chciałabym trenować kung-fu, ale w moim mieście NIE MA takiej możliwosci (mieszkam w Stalowej Woli)
Jestem załamana :(
Powiedzcie co mam zrobić?? Czy da się nauczyć kung-fu z książki??
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Wilczyco,
główka do góry i się nie łam. Skoro nie ma kung fu, to po prostu zapisz się na coś innego. Masz u siebie na przykład uczniowski klub judo UKS 2 (Podkarpacki OZJudo), ul. Mickiewicza 15, 37-450 Stalowa Wola, (tel. 842-11-33).
Masz także karate kyokushin, klub Bushi, ul. Wojska Polskiego 4a.

Czemu tam nie spróbować?

Na szczęście świat nie kończy się na kung fu, a inne SW potrafią być równie ciekawe (a może "ciekawsze"? :wink: ).

Udanych wyborów :)
M.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Wiesz Mursi, ja rozumiem Twój punkt widzenia, ale dziewczyna chce się uczyć kung fu. Daj jej szansę ;)

Shewolf, pomysł uczenia się z książek jest zły. To po prostu nie wyjdzie, jedyne co osiągniesz w ten sposób, to ewentualne złe nawyki na przyszłość. Jedyne wyjście w Twoim przypadku to ewentualny udział w seminariach i obozach organizowanych przez różne szkoły, co też wcale łatwe nie będzie, uczciwie zaznaczmy.

Tak więc tak naprawdę, to, co sugerował Mursi jest całkiem niegłupim pomysłem. Poćwicz to, co masz dostępne wokoło, a jak nadarzy się okazja spróbuj gdzieś poćwiczyć chińszczyznę. Młoda jesteś, jeżeli będziesz chciałe studiować, to jedyne co pozostaje to wybrać do studiowania miasto, gdzie się to kungfu daje poćwiczyć ;) Wszystko to zależy od Twojej determinacji. Jako przykład podam takiego jednego pana, który też nie bardzo miał możliwość ćwiczyć kung fu w miejscu zamieszkania, a dziś moderuje to forum i mam przyjemność się od niego uczyć ;)

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
K.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
SheWolf, skoro nie ma sekcji u Ciebie, zacznij jezdzic na seminaria. Z ksiazek nauka? - bron Boze
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
i zawsze możesz dojechać do jakiegoś miasta na treningi - zajmuje to trochę czasu, ale osobiście nie chciałbym ćwiczyć karate "w zastępstwo" (nie podoba mi się tak jak różne style kungfu)

pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach!
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(

ale osobiście nie chciałbym ćwiczyć karate "w zastępstwo"

tu zdecydowanie masz racje :)
usuwanie zlych/blednych nawykow jest trudniejsze niz uczenie sie nowych ruchow i strategii pierwszy raz. vide opowiesc o miseczkach z herbata (te pelna trzeba oproznic, zeby moc nalac do niej nowej herbaty) :D
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Taaa... Panowie, luz! Ja rozumiem że zwolennicy chińszczyzny krzywią się na sam dźwięk słowa "Karate", ale BARDZO DUŻO zależy od tego kto i czego właściwie uczy. Można się zaskoczyć 8O i nagle polubić karate :)

Pozdrowienia dla Pawła :wink:
  • 0

budo_shewolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Heh, no właśnie chodziłam na karate kyokushin, ale po dwóch czy trzech lekcjach zrezygnowałam, bo w porównaniu do kung fu, te wszystkie ruchy w karate wydawały mi się takie hmm.. kwadratowe.
Co do seminariów i obozów, to sprawdziłam rożne oferty w interecie, ale albo obóz właśnie trwa, albo jest tylko dla dorosłych :/
Jak ja bym chciała kung fu ćwiczyć to się tego nie da opisać...
Ostatnio byłam w Opolu, szłam sobie a tu nagle reklama szkoły kung fu ehh.. odrazu łzy w oczach :/
Heh, że też miałam takiego pecha urodzić się w Stalowej Woli :-(
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Shewolf a powiedz mi dlaczego chcesz ćwiczyć kung fu :
- bo jest takie fajne
- bo chcesz się nauczyć walczyć
- z innych powodów
:?: :?: :?: :?: :?:
  • 0

budo_shewolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Zorro:
Zadałeś mi trudne pytanie. Nie zastanawiałam się DLACZEGO chcę trenować Kung-Fu. Jakoś mnie ciągnie do tego. Poprostu.

No i jak bym się głębiej zastanowiła, to wiąże swoją przyszłość z wojskiem (zaraz mnie wszyscy wyśmieją, ale przyzwyczaiłam się, więc proszę bardzo) i np. w GROMie, znajomość sztuk walki jest mile widziana.
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Widzę po tym tekście o wojsku że ciągnie cię raczej w stronę wykorzystania kung fu w walce.
Zbierz kilku napaleńców - wybierzcie sobie styl kung fu - no i zaproście odpowiedniego gościa na seminarium organizowane przez was samych w stalowej woli- jak będzie was odpowiednio dużo to uwierz mi że wielu zgodzi się przyjechać do was na takie seminarium - potem będziecie to mogli organizować cyklicznie i tak jakoś utworzysz kung fu w stalowej woli :)

Ale nie był bym sobą gdybym nie zaproponował ci Gracie Jiu Jitsu :D
  • 0

budo_shewolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Hmm... w walce też, ale nie tylko. Chciałabym też tak sama sobie... nie wiem jak to się nazywa... :)
Co do tego seminarium, to pewnie temu gościowi którego byśmy zaprosili trzeba by było kupe kasy zapłacić.. :/
Gracie Jiu Jitsu - możesz mi to jakoś przybliżyć?? eh... zresztą i tak zapewne u mnie w mieście tego nie ma :/
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(

Hmm... w walce też, ale nie tylko. Chciałabym też tak sama sobie... nie wiem jak to się nazywa...


no comments :)

Co do tego seminarium, to pewnie temu gościowi którego byśmy zaprosili trzeba by było kupe kasy zapłacić..

powiedzmy ok 100 zł od osoby za weekend czyli sobota i niedziela po 3 treningi dziennie - potem ćwiczycie poznany materiał do następnego seminarium i tak w kółko

Gracie Jiu Jitsu - możesz mi to jakoś przybliżyć??

załamałaś mnie - to ty nie wiesz co dzieje się w większości sztuk walki po 12.11.1993 czyli po UFC 1 ?
Sciągnij sobie z dc++ ufc 1,2,3,4 i zobacz chudego Royca jak rozwala wszystkich! Poszukaj o Royce Gracie w internecie o turniejach ufc ale tych pierwszych czyli 1,2,3,4, o konfrontacji stylów
Widze że o sztukach walki wiesz raczej mało a w takim razie grozi ci trafienie do jakiegoś oszołoma który będzie cię uczył fiku miku - fu :)

A na początek fotka Royca Gracie to ten w biały jak w ufc 2 zakłada dźwignie na rękę zawodnikowi ving tsun kung fu Jasonowi de Lucii i wygrywa we wspaniałym stylu ćwierćfinałową walkę!
Dołączona grafika
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Hm... ciekaw jestem czy Gracie Jiu Jitsu moze sie przydać żołnierzowi... 8O
(i nie próbuje tu oczywiście go dyskryminować, tylko wydaje mi się, że tu raczej stójka...)
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(

Hm... ciekaw jestem czy Gracie Jiu Jitsu moze sie przydać żołnierzowi... 8O
(i nie próbuje tu oczywiście go dyskryminować, tylko wydaje mi się, że tu raczej stójka...)


Żołnierzowi to sie karabin przydaje.
  • 0

budo_troops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podbeskidzie

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(

Sciągnij sobie z dc++ ufc 1,2,3,4 i zobacz chudego Royca jak rozwala wszystkich!


ROTFL :D Widze że ludzie z BJJ zaczynają działać jak Świadkowie Jehowy... mam nadzieje że do domów jeszcze nie pukają.
  • 0

budo_shewolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
Zorro mało wiem o sztukach walki, bo po co mam wiedzieć dużo? Chcę trenować Kung Fu i tyle.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(

załamałaś mnie - to ty nie wiesz co dzieje się w większości sztuk walki po 12.11.1993 czyli po UFC 1 ?


No to teraz Ty mnie załamałeś.... :rofl:

a co sie takiego stało 12.11.1993?

Jeeeezuuuu...skąd sie tacy ludzie biorą 8O
BTW.
shewolf - pozdrowienia, mam nadzieję, że cos znajdziesz odpowiedniego dla siebie :D
  • 0

budo_shewolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(
żwirek- dzięki
Właśnie... o co chodzi z tym 12.11.1993 ? hm?
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: I co ja mam zrobić?! :-(

w GROMie, znajomość sztuk walki jest mile widziana.



jednostki GROMu ćwiczą kunfu, konkretni Wing Tsun...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024