Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jest sprawa :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)

Wszystko się zgadza, ale CLF to tylko kung-fu... a kung-fu jak wiadomo niczego w klatkach nie udowodniło :D :D :D

wiec? czyzby trzeba bylo zaczac udowadniac, ze kungfu w klatce da sobie rade? po co to komu i do czego?

Ale chyba mnie nie zrozumiałeś... jak mam ćwiczyć na maxa uderzenie w tył głowy, czy też kopnięcie w kolano ? To jest nierealne do wykonania 8)

cwicz na drewnianych manekinach i innych przyrzadach, stosuj ochraniacze podczas sparringow
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
Manekin stoi w miejscu i nieoddaje, a ochraniache nie są wstanie uchronić przed szkodliwymi efektami technik o których mowa... niestety... pewnych technik z partnerem ćwiczyć się nie da (tak na 100% siły)... w tym style uderzane są napewno gorsze od chwytanych
  • 0

budo_ali_san
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
to mozeby cwiczyc te pewne techniki wlasnie na manekinie : P

nie mam zielonego pojecia jak by to wygladalo tak ze prosze o wyrozumialosc...

pozdrawiam
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
Powtórze... manekin stoi w miejscu i nie oddaje uderzeń...
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)

czy wyczyny Yao Chengguanga którego zdyskwalifikowano na zawodach (nikt nie wie jakich , gdzie i kiedy) za to że miał zbyt niebezpieczną siłę.


A kimże jest ten nikt, który nie wie? :)

Po okresie rewolucji kulturalnej chińskie władze zaczęły popierać rozwój sportowego wushu, zwłaszcza konkurencji form, ale począwszy od 1979 roku zaczęto też rozwijać konkurencję sanshou/sanda, rozpoczynając od eksperymentalnych szkoleń w trzech miejscach w Chinach: w Pekińskim Instutycie Kultury Fizycznej, Wuhańskim Instytucie Kultury Fizycznej i Komisji Kultury Fizycznej prowincji Zhejiang. Po zamkniętej konferencji połączonej z próbnymi walkami, zdecydowano o powołaniu drużyny sanshou prowincji Hebei i od tego momentu szkolenie odbywało się w czterech ośrodkach. W tym czasie dość regularnie dochodziło do spotkań zawodników Pekińskiego Instytutu Kultury Fizycznej i drużyny sanshou prowincji Hebei z uczniami Yao Zongxuna, takimi jak Yao Chengguang, Yao Chengrong, Cui Ruibin, Liu Pulei, Peng Zhendi. Z prostej przyczyny - yiquan był chyba jedynym systemem w Chinach, w którym stosowano formy sparingu podobne nieco do tego w jakim kierunku rozwijano to sportowe san shou/sanda, i to już od lat 40., gdy zaczęto stosować w yiquanie rękawice bokserskie i eksperymentować z szerszym zestawem ochraniaczy, np. z pancerzykami od kendo, które stały się pierwowzorem dla pancerzyków na korpus używanych w san shou. W tym samym 1979 roku odbyły się już także pierwsze pokazowe zawody otwarte dla publiczności.

Kolejne dwa lata to była intensywna praca nad opracowaniem i dopracowaniem regulaminu walk. Oficjalny regulamin został opublikowany na początku 1982 roku. Wkrótce po tym w Pekinie zorgnizowano eksperymentalny, ogólnochiński zaproszeniowy turniej, który odbył się już według tego regulaminu.

To właśnie na tym turnieju wystąpił Yao Chengguang W pierwszej rundzie pierwszej walki w której brał udział, w czterdziestej którejś sekundzie znokautował przeciwnika serią uderzeń na głowę. Przeciwnika odwieziono do szpitala, a sędziowie zareagowali histerycznie, dyskwalifikacja nie tylko z tych zawodów, ale i zakaz w ogóle startowania w zawodach sanshou. Argumentacja, że jest zbyt agresywny, że walczy jak naprawdę, a nie jak na zawodach, że dysponuje zbyt niebezpieczną siłą. Cała rzecz jednak w tym, że Yao nie wykonał żadnej niedozwolonej akcji, wszystko robił jak najbardziej zgodnie z regulaminem. Natomiast to właśnie wtedy, dokładnie w wyniku tego wydarzenia do regulaminu została wprowadzona zmiana: zakaz uderzeń seriami na głowę.

Trochę off topic - przez kolejne lata odbywały się tylko taki "eksperymentalne" zawody w sanshou. W jednych z nich (o ile pamiętam w 1985 roku, mistrzem w swojej kategorii wagowej został Peng Zhendi, znany też jako Peng Andi, jeden ze wspomnianych wyżej uczniów Yao Zongxuna). Od 1987 roku zaczęto je rozgrywać na podwyższonej platformie. Dopiero w 1989 roku sanshou/sanda zostało uznane przez wladze za dyscypliną sportową, a dopiero od 1993 rozgrywane są oficjalne mistrzostwa Chin! Wcześniejsze zawody nie mialy takiego statusu, a tylko status zawodów "eksperymentalnych". Na arenie międzynarodowej, pierwsze zawody san shou, również eksperymentalne i zaproszeniowe, odbyly się w 1988 roku. Podczas pierwszych mistrzostw świata wushu w 1991 roku, san shou było jeszcze tylko dyscypliną pokazową, a nie oficjalną. Oficjalną było dopiero na mistrzostwach świata dwa lata później.

Wracając do yiquan, trening jest oparty na założeniach zupełnie innych niż regulamin sportowego sanshou. Jednak mimo wszystko yiquanowcy w Pekinie od czasu do czasu biorą udział w takich zawodach. W ostatnich latach yiquanowcy zdobywali mistrzostwa i wicemistrzostwa Pekinu. Trzy lata temu odbyly się pierwsze mistrzostwa Chin tradycyjnego wushu, gdzie rozegrano konkurencję leitai - w zasadzie w oparciu o regulamin zbliżony to standardowego sportowego san shou, tyle że na platformie umieszczonej nad wodą :-) Przedstawiciele yiquanu zdobyli w tej kategorii 5 medali.
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
Dacheng-trza ci przyznać że twa wiedza jest jednak szeroka jak bary Arnolda i głęboka jak Rów Mariański :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
Co i tak zapewne Cię nie przekonało :D :D
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)

Co i tak zapewne Cię nie przekonało


zależy do czego mnie miało przekonać, jestem natomiast zadowolony że została wyjaśniona historia z Yao o której można było przeczytać w kilku miejscach w internecie z tym że zawsze była to jedynie zdawkowa wzmianka że Yao sprał swego rywala za co został dożywotnio zdyskwalifikowany bo dysponował zbyt niebezpieczną siłą, co u czytającego mogło wzbudzić odruch pukania się w głowę.
Tu natomiast Dacheng nakreślił całą sytuację bardzo dokładnie odnosząc ją do tworzenia się sportowego kung fu w chinach a szczególnie konkurencji wolnej walki, ukazał dosyć bojaźliwe nastawienie tamtejszych władz co do kontuzjogenności w tym sporcie i w świetle tych faktów incydent z Yao wydaje się już być czymś co w tamtym czasie w takim państwie było możliwe.


Tsalifo a co cię z tym wyzwaniem do walk międzystylowych napadło, czy miały na to wpływ ostatnie upały? :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
Jużkiedyś to opisywał...

To były jakieś upały ?
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)

Jużkiedyś to opisywał...


no ale chyba nie w tak dokładny sposób i nie na tym forum bo jakoś na to nie trafiłem, a jak jednak na tym forum to gapa ze mnie.
Jak dla ciebie nie jest upałem 29 st. to zbadaj sobie ciśnienie bo u mnie jest właśnie tyle.
A z tych walk zróbcie video i wrzućcie na forum to będzie się do czego odwoływać w dyskusjach o skuteczności poszczególnych systemów w walce bo jakoś odwołanie do pierwszych ufc budzą u co niektórych alergię.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
To gdzie Ty mieszkasz ? Bo tutaj troche brakuje do 29
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
No cóż mieszkam w meksyku w tym miasteczku co na tvn był serial o morderstwach kobiet Suarez czy jakoś tak przy granicy z usa, a treaz jestem na wakacjach raczej w południowych rejonach waszego kraju i to właśnie tu jest to 29 st.
A co do tych walk to mogłeś zgłosić kogoś od siebie do konfrontacji to może byś przy okazji największy rozgłos dla kunf fu w naszym kraju zrobił, oczywiście nie w tym sensie co pewien gostek dla FMA :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
Nigdy nie odmawialiśmy walk... byli bokserzy, kick-bokserzy, karatecy...
A to jaką opinię ma w Polsce kung-fu mam osobiście gdzieś... ja ćwiczę CLF i to jest wystarczające... a pod kung-fu podpina się tylu oszołomów że nie dziwi fakt takiej o kung-fu opinii.

Do konfrotacji nie będę nikogo zgłaszał bo to musi byc decyzja startującego :)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)

latach yiquanowcy zdobywali mistrzostwa i wicemistrzostwa Pekinu. Trzy lata temu odbyly się pierwsze mistrzostwa Chin tradycyjnego wushu, gdzie rozegrano konkurencję leitai - w zasadzie w oparciu o regulamin zbliżony to standardowego sportowego san shou, tyle że na platformie umieszczonej nad wodą :-) Przedstawiciele yiquanu zdobyli w tej kategorii 5 medali


hmmm... a gdzie sie one odbyly i pod czyja egida... bo ja o nich nigdy nie slyszalem....
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
Była dawniej informacja na oficjalnych stronach Chińskiego Związku Wushu. Odbyły się gdzieś w Zhejiangu, no parę lat temu. Akurat mam w domu klawiaturę zalaną winem, a założyłem hasło w biosie na start maszyny, więc nie mam dostępu do swoich danych. Jak dojdę z tym do ładu, to poszukam informacji. O ile pamiętam parę lat temu już o tym wspominałem na tym forum, więc może tu coś jest. Z ciekawostek, poza tym, że odbywały się walki "leitai" na platformie nad wodą, były też pokazy "technik specjalnych", jak np. przebijanie szyby igłą itp.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
Oficjalnie się to nazywało jakoś di yi jie zhongguo chuantong wushu jinbiaosai. Przeniesieniem tego na arenę międzynarodową będzie Pierwszy międzynarodowy festiwal tradycyjnego wushu, który odbędzie się w Zhengzhou w Henanie ok. 15-20 października. Niestety nie będzie tam żadnego leitai, czy san shou, a tylko cztery konkurencje: formy ręczne, formy z bronią, uklady podwójne i układy grupowe.
Jeszcze apropos tamtych mistrzostw. Chłopcy byli od Cui Ruibina.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)

Jeszcze apropos tamtych mistrzostw. Chłopcy byli od Cui Ruibina


a czy oni nie byli tez organizatorami???
bo cos mi sie takiego obilo o uszy ale w niezbyt pozytywnym znaczeniu, tzn. najpierw planowali te mistrzostwa w pekinie, a potem sie przeniesli gdzies na wioche z nimi bo mieli problemy w pekinie, ale nawet probujac w pekinie ludzie od Cui Rubina bynajmniej nie pozwalali startowac wszystkim co chcieli tylko strasznie to bylo przerzedzane na dziwnych zasadach zeby raczej nie dopuscic dobrych ludzi do startu i udowdnic ze my jestesmy najlepsi... pamietam jak moj nauczyciel rozmawial o tym z innymi nauczycielami i mieli oni niezbyt pochlepbne opinie o tych zagrywkach...
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
Uff, udało mi się zreanimować klawiaturę.

Nie wiem nic o tym, żeby to Cui miał organizować. Zupełnie dziwne mi się też wydają te teksty, że to mialo być w Pekinie, ale zostalo z jakichś powodów przeniesione. Ponieważ była to impreza Chińskiego Związku Wushu, zaplanowana na najwyższym szczeblu, jako element rozwoju tzw. ruchu tradycyjnego wushu. Sprawdziłem, że zawody te odbyły się w 1999 roku w Taizhou w prowincji Zhejiang. Informacja na ten temat zostala podana na oficjalnych stronach Chińskiego Związku Wushu z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, więc z tym przenoszeniem z Pekinu gdzie indziej, to dziwne mi się wydaje.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)

Uff, udało mi się zreanimować klawiaturę.

Nie wiem nic o tym, żeby to Cui miał organizować. Zupełnie dziwne mi się też wydają te teksty, że to mialo być w Pekinie, ale zostalo z jakichś powodów przeniesione. Ponieważ była to impreza Chińskiego Związku Wushu, zaplanowana na najwyższym szczeblu, jako element rozwoju tzw. ruchu tradycyjnego wushu. Sprawdziłem, że zawody te odbyły się w 1999 roku w Taizhou w prowincji Zhejiang. Informacja na ten temat zostala podana na oficjalnych stronach Chińskiego Związku Wushu z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, więc z tym przenoszeniem z Pekinu gdzie indziej, to dziwne mi się wydaje.


to mowimy o czyms zupelnie innym, nawet sie o to pytalem dzisiaj, CUi Rubin 2-3 lata temy chcial zorganizowac cos takiego niby jak sanda wang ale dla tradycyjnych i opracowywal nawet jakis tam regulamin i zbieral chetnych ale poniewaz miszal strasznie nic z tego nie wyszlo, nie wydano mu zgody bo nie dostal poparcia zwiazku
  • 0

budo_--siwy--
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
hohoho ale dyskusje wywolalem. Ale dalej konkretnej odpowiedzi na pytanie nie otrzymalem. I co znaczy ze cwiczenie kung fu w Rzeszowie to droga naokolo????
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024