Skocz do zawartości


Zdjęcie

VingChunowcy - kto jest za?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

VingChunowcy - kto jest za?
propozycja nr 1
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?
Ja bym proponowal zamknac dzial kung-fu i zrobic z tego swoisty skansen dla zwiedzajacych :)

Wez ty Ving Dragon przestan pajacowac, plotkowac a czas poswiecony na forum na udowadnianie parteru w swoimi Weng Chun przeznacz lepiej na cos bardziej pozytecznego, bo to wyglada zalosnie.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?
a kim ty jestes zeby mi takie dyrdymaly dyktowac?
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?
Jak widac propozycja Dragona nie wywolala dyskucji o potrzebie utworzenia osobnego dzialu tylko dla yong czun.
Zastanawiajaca jest tylko ta cisza ale powodow tego moze byc kilka
1.wing chunowcy wyjechali na wakacje
2.wing czunowcy zyja w ciemnogrodzie i nie maja dostepu do sieci
3.wing czunowcy przezucili sie na bjj
4..........
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?
chyba nie, tutaj juz nie ma wingchunowcow ;)
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?
no normalnie szkoda ze nie napisaliscie: "eh, w dzisiejszych czasach nie ma juz prawdziwych wing chunowcow" :)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?
między innymi ja jestem za (mam nowego nick'a bo kotś mi zarąbał emaila)

myślę że jest kilkudziesięciu w/vingt/cunistów na tym forum i by się ucieszyli
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?
dzieki za poparcie :peace:
  • 0

budo_troops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podbeskidzie

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?
No to od razu niech będzie odrębny dział dla Choy Lee Fut/ Choy Li Fut bo jest to styl ciekawy i inny od wszystkich, więc powinien być osobno a nie wciągany do jednego worka z kung fu :twisted: Inny dział też powinien być dla styli wewnętrznych bo to w sumie też co innego a i przez bardzo wielu ludzi są uprawiane więc po co do jednego worka z kung fu...
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?
ale palnoles :D

mowie tylko o odroznieniu stylu Wing Chun i jego odmian a nie poszczegolnych stylow nalezacych do gatunku kungfu. Wing Chun owszem wywodzi sie z kungfu, ale generalnie nie pasuje do tego dzialu.
To tak samo jakby wpisac BJJ do japonskich sztuk walki i toczyc wywody o technikach JJ.

Na wielu zagranicznych forach styl Yong Chun istnieje jako odrebny dzial wiec dlaczego na tym forum ma tak nie byc?
  • 0

budo_troops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podbeskidzie

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?
A co takiego szczególnego odróżnia Wing Chun od reszty kung fu, że zasługuje na specjalny, oddzielny dział? Bo jeśli tylko ilość ludzi uprawiających ten styl to jest to pomysł całkowicie bezsensowny.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?
Yong Chun powstal jako rewolucyjny styl - hybryda. jest polaczeniem wybranych tradycyjnych styli kungfu (patrz historia) co wielce wyroznia go wsrod innych polnocnych, poludniowych, wewnetrznych i zewnetrznych

to tak w wielkim skrocie, a przepraszam, czy kolega 'troops' zna sie na Yong Chun i jego odmianach?
  • 0

budo_troops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podbeskidzie

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?
"Yong Chun powstal jako rewolucyjny styl - hybryda."

Prosze mnie nie rozśmieszać... Trenuje od niedawna (1 rok) ale mam na tyle wiedzy żeby stwierdzić, że podobne słowa można napisać conajmniej o paru stylach kung fu. Ja wiem co to jest Wing Chun, może nie mam takiej wiedzy jak Ty ale wiem. Po prostu pomysł na stworzenie odrębnego działu tylko dla tego stylu jest dla mnie conajmniej niezrozumiały. Wing Chun to kung fu a nie coś innego i powinno być w tym dziale a nie mieć jakiś specjalnych praw.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?

Trenuje od niedawna (1 rok) ale mam na tyle wiedzy żeby stwierdzić, że podobne słowa można napisać conajmniej o paru stylach kung fu. Ja wiem co to jest Wing Chun, może nie mam takiej wiedzy jak Ty ale wiem.

z calym szacunkiem ale z jakich ksiazek pochodzi ta wiedza, lub kto Ci nawciskal takich rzeczy, ze wiesz ? :)

Po prostu pomysł na stworzenie odrębnego działu tylko dla tego stylu jest dla mnie conajmniej niezrozumiały

wszystko jasne, w takim razie zaapeluje chyba o dzial zamkniety

Wing Chun to kung fu a nie coś innego i powinno być w tym dziale a nie mieć jakiś specjalnych praw

BJJ to tez Jiu Jitsu i nie powinno miec jakichs specjalnych praw, prawda?
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?
Dział kung-fu/wushu jest z założenia otwarty dla wszystkich systemów z Chin. Nie widzę sensu tworzenia odrębnego działu dla jakiegoś systemu, gdy tutaj istnieje możliwość dyskusji na jego temat i poza zrywami od czasu do czasu, jakoś nie jest tych dyskusji zbyt dużo. Czy stoworzenie odrębnego działu zmieni coś? Można tworzyć nowe działy, ale w praktyce istnienia forum vortalu budu już wiele razy okazywało się, że z powodu małej liczby dyskusji należało działy łączyć z sobą. Stąd np. wspomniane bjj w jednym dziale z luta livre i sambo.
Inną kwestią są fora zamknięte. To jest w gestii naczelnego admina.

A chińskich systemów i rewolucyjnych (np. yiquan, ziranmen, puzhenquan, lushi jiegou), i hybrydowych (np. choy lee fut na maksa hybrydowy), jest mrowie, więc to akurat nie jest żaden argument. Akurat popularność yongchunu byłaby lepszym argumentem na utworzenie odrębnego forum, gdyby ta popularność była tu wyraźniej zaznaczona.

Co nie znaczy, że jestem przeciwny. Tylko wątpię, żeby mnożenie działów, w których nie będzie wiele dyskusji miało sens.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?
dzieki Dacheng za post i wyrozumialosc :-)
  • 0

budo_troops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podbeskidzie

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?
I tutaj widać Twoje podejście do ludzi. Gdybym napisał że trenuje 15 lat innaczej byś rozmawiał. Napisałem praktycznie to samo co Dacheng a mnie częstujesz odpowiedzią typu:

" z calym szacunkiem ale z jakich ksiazek pochodzi ta wiedza, lub kto Ci nawciskal takich rzeczy, ze wiesz ?"

Nikt mi nic nie nawciskał, przeczytaj jeszcze raz to co napisałem a przyznasz mi racje. Co do osobnego działu to już się wypowiedziałem, że jestem przeciw.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?
wiesz? ja traktuje ludzi tak samo jak oni mnie traktuja. nic dodac, nic ujac :) a moja odpowiedz do Dachenga ma zupelnie inne podloze
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?

Gdybym napisał że trenuje 15 lat innaczej byś rozmawiał.

napisales ze trenujesz rok, wiec nie dziwne ze masz malo wiedzy na temat historii stylu. ludziom wciska sie roznego rodzaju kity i farnabele wlasnie na poczatku ich drogi. potem bardzo ciezko jest im sie przestawic i zrozumiec, ze cos jest inaczej. tak jest wlasnie ze stylem Wing Chun

przeczytaj jeszcze raz to co napisałem a przyznasz mi racje

owszem przeczytalem - przyznaje Ci racje. jednak nie zmienia to mojego stanowiska.
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: VingChunowcy - kto jest za?
Dragon nie zadzieraj z Troopsem bo on juz rok cwiczy :D
A co do glownego watku to mysle ze powinno zostac tak jak jest z dwoch powodow .Pierwszy to taki ze i tak swoje piec groszy beda w tracac tam osoby z poza yong chun i bedzie to wciaz wygladalo tak jak na ogolnym.A drugi to pomimo duzej popularnosci i wieloletniej tradycji yong chun w polsce to jakos brakuje autorytetow w tym systemie ,natworzylo sie natomiast szkol ,szkoleczek i '' mistrzow " ktorzy co chwila zaskakuja czyms nowym.Brakuje wiec na forum przemyslanych polemik na temat stylu .A najczesciej pojawiajace sie posty dotycza ''Czesc ,mieszkam daleko ,daleko czy ktos uczy tu yong chun? Wiec mysle ze daleka droga jeszcze przed nami aby yong chun mial swoje okienko.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024