Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jest sprawa :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)

Ale dalej konkretnej odpowiedzi na pytanie nie otrzymalem.


No właśnie. A może na to się nie da odpowiedzieć? Mało kto tu jest z Rzeszowa, więc generalnie nie mamy do końca pojęcia jak tam sytuacja wygląda. A kto może powiedzieć coś więcej? Ktoś stamtąd, z którejś z tych szkół. A w takiej sytuacji oczywiście każdy chwali swoje. Jednemu pasuje to, innemu tamto, jeden ma takie poglądy, a ktoś inny inne. To co jeden uważa za dobre, inny uznaje za chłam i odwrotnie też może być.

Czyli po raz któryś rada: pójdź tu i tam, sprawdź, zdecyduj. A i tak później może się okazać, że popełniłeś bląd. Takie życie :)

I co znaczy ze cwiczenie kung fu w Rzeszowie to droga naokolo????


To tylko takie podejrzenie uczestników forum, bazujące na tym, że trafili do szkół kung-fu i się zawiedli. Po pewnym czasie poszukiwań stwierdzili, że większość szkół kung-fu jest ściemą, więc prawdopodobieństwo, że trafisz do szkoły kung-fu, która oferuje coś porządnego oceniają dość nisko.

Podsumowując - zadaleś pytanie bez odpowiedzi. Jeśli ktoś ci poleci jakąś szkołę, skąd będziesz wiedział, że można mu wierzyć? Zwłaszcza gdy inni będą mieli inny pogląd na tę kwestię. A z różnicami poglądów to w kung-fu jak w polityce :)
  • 0

budo_--siwy--
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
no tak w sumie to masz racje kazdy chwali swoje, ale moze wiesz ktory ze styli uczonych w tych szkolach jest lepszy?? Chow gar czy Shaolin?
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
Zamiast zadawać takie pytania, lepiej wybierz drogą losową. Na przykład rzut monetą.

Bo jeśli pytasz o moje prywatne zdanie, to obie szkoły są mi "obce ideologicznie".
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
Jest jeszcze możliwość wyboru metodą "prób i błędów" - czyli chodzenie po np. trzy miesiące do jednej i drugiej szkoły, albo równoległe do obydwu... żeby na własnej skórze sprawdzić.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)

Jest jeszcze możliwość wyboru metodą "prób i błędów" ...


No i jeszcze metoda z "Pięści furii" - jedna szkoła robi nalot na drugą. Która przetrwa tą wybrać. :D
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
Gadałem z gościem z Rzeszowa, co ćwiczył w obu szkołach. I w Nanbei, i w Chow Gar. Teraz zapisuje się na KravMagę 8)

W Nanbei kilka miesięcy treningu początkujących to ogólnorozwojówka + jakieś elementy tradycyjnego treningu. Chcesz walczyć, to porażka.

W szkole Chow Gar były wprowadzane powoli uderzenia, bloki, oraz ćwiczenia łączące te techniki - w parach. Czyli, wygląda na to że jakby lepiej.

Ale trafiłem na to samo forum chow gar które namierzył kolega SiWy, i znalazłem dłuuugą listę szkół różnej maści które można znaleźć w Rzeszowie. A admin forum, na oko związanyz Chow Gar, pisze dość sensownie, i nie ma oporu przed poleceniem konkurencji.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_--siwy--
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)
czyli lepiej na Chow Gar?
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest sprawa :)

czyli lepiej na Chow Gar?

a nie lepiej samemu spróbować... :wink:
wybór szkoły przez internet... :?
a w ogole byłeś w szkołach o które się pytasz :?:
Pozdrawiam 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024