Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brzuszek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_tachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
cukrach*
  • 0

budo_tachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
na zdrowy rozum wydaje iz jest tak jak piszesz. dlugofalowo jednak to sie nie oplaca organizmowi, tak przynajmniej mnie uczy biochemia i pewnie nie bede umial odeprzec argumentow wszystkich,
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
okej w takim razie ile radzisz tej czekolady ? Bo jedno srednie jablko ma ok 50 kcal, 1 kostka ma ok 20. Prosty rachunek, ja tam po treningu jednak bym nie szalal ze slodyczami, ale to tylko moje dietetyczne preferencje. Nadal obstaje za tym, ze tluszcze+wegle = nie ruszac.
  • 0

budo_tachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
jedno co wiem, to ze 1 banan to 8 jablek energetycznie,
jedz tak jak czujesz,
przy masie 110/194cm/22 lata(trenuje regularnie), zjadam po kazdym porannym biegu(do 1.5km) 1/2 tabliczki. nie licze kCali, bo nie poznalem tych wartosci jeszcze;p
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
[quote

jedno co wiem, to ze 1 banan to 8 jablek energetycznie,
jedz tak jak czujesz,
przy masie 110/194cm/22 lata(trenuje regularnie), zjadam po kazdym porannym biegu(do 1.5km) 1/2 tabliczki. nie licze kCali, bo nie poznalem tych wartosci jeszcze;p
[/quote]

250 jesli mleczna :)

Ja tam mam w nawyku liczyc codziennie spozyte kalorie, robie tak od roku, na diecie jestem od ok 3 lat, nie bede sie chwalil, ale udalo mi sie na niej stracic 28 kilo, obecnie przybieram na masie dzieki treningom i waze 75 kilo przy 190 cm.

A wracajac do tematu, wiedza to podstawa, ujemny bilans kaloryczny i wysilek areobowy = brzuszek jak u modeli CC :)

Pozdrawiam,
  • 0

budo_tachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
:)
mam nadmiary, ale nad tym pracuje- ze 132 zbilem od lutego do obecnej, przy zachowaniu sprawnosci umyslowej:). co prawda mozg dostaje najlepsze kaski, ale jak masz ujemny bilans to zamiast czysciusienkiej glukozy, dostaje ciala ketnowe, ktore sa drugiej kategorii. dlatego(mowie o sobie:) raz na 10 dni robie sobie posiedzenie; kurczaczek, pizza, torcik, zeby wszystko sie wyrownalo:). nie ma co sie oszukiwac, im wiecej jemy tym lepiej dla naszego mozgu:), do pewnego progu oczywiscie;p

good job, z trzymaniem wagi, 1/2 mlecznej=250 zapamietam:)
a tak w ramach ciekawostki, jeden wdech to 18 kalorii tzn 250 kCali(1/2 czekolady) daje nam 1389 wdechow :)

pozdrawiam
  • 0

budo_tachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
zabraklo jednego zera, :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
tez mialem takie okresy "ladowania" kalorii co jakis czas, bo bylem przeglodzony, grunt to znalezc optimum pomiedzy przeglodzeniem a ujemnym bilansem i nie obcinac kcal za mocno.

A co do ketonow, to zupelnie nie wiem, co to. Moja wiedza opiera sie na wartosciach biologicznych i podstawach zywienia, z chemii jestem noga.

A co do wdechu, zapamietam - dzieki.
  • 0

budo_tachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
mam nadzieje, ze nie madruje sie za bardzo, zeby tak to nie bylo odebrane;/
kiedy sie glodzisz dlugo, na jezyku robi sie taki bialawy nalot, cos podobnego mozesz wyobrazic sobie ze plywa sobie we krwi i karmi mozg, nic dobrego, do momentu, kiedy nie wytworzy sie inna droga dostarcznia substancji energodajnych. ale jak nie ma substancji energodajnych, nie bedzie nowej drogi.

pozdrawiam
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek

mam nadzieje, ze nie madruje sie za bardzo, zeby tak to nie bylo odebrane;/


Oczywiscie, ze nie. Dzieki za info, tego rowniez nie wiedzialem.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
Dla mnie ta Twoja czekolada jest fatalnym rozwiazaniem, bo po pierwsze z tych 250 kcal organizm nie odczuje zadnego zaspokojnia, po drugie jest pelna cukrow prostych, ktorych nalezy unikac. Nie rozumiem skad taka teoria.
Po treningu lepiej zjesc sobie 125 g twarogu + 1-2 kromki ciemnego pieczywa.
Co do suplementow warto przed treningiem spozyc porcje aminokwaso (BCAA lub calodziennych) daja energie, dodatkowo oslaniaja tk. miesniowa przed katabolizmem (spalanie bialek)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
PZ nie chcial bym sie wymadrzac, ale nie zgadzam sie co do jednego. Cukry proste nalezy spozywac wlasnie po treningu, nejlepiej zaraz po, zeby zminimalizowac katabolizm. To co bardziej mnie martwilo w przypadku czekolady to zawarte w niej niezdrowe tluszcze.

Twarog i pieczywo razowe jako posilek od razu po treningu nie za bardzo sie nadaje - moim zdaniem - bo oba te produkty posiadaja w miare wysoki IG przez co powoli sie trawia. Tak wiec z tego, co ja wiem: zaraz po treningu nieco cukrow prostych, ok godzine po tym posilku nalezy juz spozyc pelnowartosciowy posilek zozony z bialek i weglowodanow zlozonych, najlepiej w stosunku 50:50.
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
Tak masz racje, podalem ten posilek tylko jako alternatywa dla tej czekolady (chodzilo mi o podobna ilosc kaloryczna).
Twarog i pieczywo razowe nie maja raczej wysokiego IG.
Po treningu powinno sie spozyc troche weglowodanow prostych moga byc np. banany, odzywka Carbo.

Produkt o wysokim IG + tluszcze nienasycone zdecydowanie odpada.
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
Mialo byc tluszcze nasycone, przepraszam za blad:

Produkt o wysokim IG + tluszcze nasycone zdecydowanie odpada.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
smieszne pytanie:
za czym najlkepiej jesc bulke? :D
ser, szynka, salata..? razem, osobno?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
cholerny brak edycji..

mam na mysli po treningu, zebym bylk w stanie do domu wrocic :wink:
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
Zamien bulke na grahamke. Najlepiej postaraj sie spozywac pieczywo z pelnego przemialu, Bron Boze barwione karmelem nie kupuj!
A z czym bulke hm :) Nie mozna wcinac wciaz tego samego, wiec sugeruje roznoradne menu, warto dodawac warzywa.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
dokladnie, ja tam najczesciej wcinam suche, bo jestem leniem i nie chce mi sie wykwintnych dan przygotowywac :)

Ale z diet punktu widzenia nalezy nikac tluszczow do tej buly, wiec zamiast serka - szynka.
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
A co powiecie na temat sauny?

To też pomagac zrzucic "brzuszek"?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszek
nie, sauna spala wode podskorna. Oczywiscie pewien efekt termogeniczny jest, ale cudow dzieki niej nie uzyskasz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024