Skocz do zawartości


Zdjęcie

silownia dla kobiety...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

silownia dla kobiety...
Jesli taki temat gdzies juz byl to przepraszam z powtorke. Szukalam w archiwum ale nic nie znalazlam

Na wakacjach nie mam treningow, wiec postanowilam pochodzic na silownie. Czy dysponujecie moze jakimis linkami albo lepiej gotowymi zestawami cwiczen (a co! wygodna jestem ;) ) przeznaczonymi dla pan. Chodzi mi (chyba) o trening ogolnorozwojowy ze szczegolnym uwzglednieniem brzucha i nog. Nie znam sie na tym kompletnie wiec bede wdziedzna za wszelakie wskazowki. Dzieki z gory.
pozdrawiam
blackgirl
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia dla kobiety...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tam jest prawie wszystko ;-)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia dla kobiety...
Ćwicz przekrojówki po jednym ćwiczeniu na grupę (4-5 serii) tak dobierając ciężar, żeby robić po około 20 powtórzeń (ostatnie z wysiłkiem). Dobrym "kobiecym" ćwiczeniem są wypady z obciążeniem (hantelki). Polecam również martwy ciąg na prostych nogach. Połączenie tych dwóch ćwiczeń świetnierzeźbi pośladki i zaniedbywany zwykle tył ud.
A później to już tylko: "Para ud, warta ód" :)
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia dla kobiety...
ww60 dziekuje za link... :] uwaznie przestudiuje :]

Słoniak, a czy martwy ciag nie obciaza kregoslupa za bardzo??
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia dla kobiety...
BlackGirl wieczorem Ci cos podesle na mial, bo tutaj nie moge wkleic tego linka ;-)
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia dla kobiety...
czekam z utesknieniem POWER-ZONE ;)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia dla kobiety...

Słoniak, a czy martwy ciag nie obciaza kregoslupa za bardzo??


To zależy, ile podnosisz. Pamiętajmy o tym, że jest różnica pomiędzy ćwiczeniem mięśni grzbietowych stabilizujących, a obciążaniem kręgosłupa. Kręgosłup obciążamy codziennie i dlatego tak wielki nacisk powinniśmy kłaść na wzmacnianie jego stabilizatorów. Martwy ciąg z odpowiednio dobieranym ciężarem jest wysoce fizjologicznym ćwiczeniem i moim zdaniem niezastępowalnym. A ja je poza tym bardzo lubię :) Warto je poznać i robić poważnie, zwracając uwagę na czystość wykonania i nienaganną technikę.
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia dla kobiety...
taaaa...dzisiaj mi powiedzieli: "przeciez ciebie na silowni wysmieja jak zobacza ze ty chcesz martwy ciag robic" :) to mam milusio :) :) a o jakich konkretniej obciazeniach mowisz Słoniak?
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia dla kobiety...
Sugeruje poprosic instruktora o pomoc, gdyz nie umiejetnie wykonywany martwy ciag moze przyniesc wiec strat niz pozytku!
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia dla kobiety...
Pamiętam jak techniki wykonywania martwego ciągu uczyłem się przez wiele treningów... na gryfie (20 kg). W przypadku tego ćwiczenia poprawność jest tak ważna, że nie narazisz się na śmieszność (przynjmniej ja bym się nie zaśmiał), gdybyś uczyła się go na kiju od szczotki.
Jest jeszcze jeden drobiazg: obserwuj się uważnie, bo większość ludzi ma pewne grupy mięśniowe podatne na szybki wzrost. U faceta to nie problem, ale większość kobiet nie życzyłaby sobie kilku dodatkowych cm w przedramieniu, czy kaptura sięgającego pod uszy... Jeśli zauważysz, ze coś za szybko Ci rośnie - zmień program.
Pozdrawiam
Art3ule
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024