Skocz do zawartości


Zdjęcie

Glukozamina?? Czy komus to pomogło??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
Ostatnio intesywnie trenuje 6-7 treningow w tygodniu oprocz tego chodze jeszcze do liceum i trzeba szkole reprezentowac w zawodach lekkoatletycznych itp.Od kilku dni boli mnie kolano ale tylko przy przysiadach w lewj gornej czesci zebki. Duzo czytalem o glukozaminie wiec ja sobie kupilem. Chcialem sie dowiedziec czy komus ona pomogla w wyleczeniu drobnych dolegliwosci.
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
Mi nie pomogła, mimo dwukrotnego, pełnego, 6-tygodniowego cyklu.

Generalnie - przy takich obciążeniach treningowych o jakich piszesz długo nie pociągniesz. Właśnie zaczynają Ci się problemy ze stawami i jest to pierwszy a być może i tak już spóźniony sygnał żeby przystopować. Uwierz mi, nie warto tak się forsować. Z Twojego nicka domyślam się że masz 17 lat - pomyśl, jeśli już teraz boli Cię kolano (Twój organizm regeneruje się teraz najszybciej, im później tym regeneracja będzie wolniejsza), co będzie za rok, dwa, trzy takich treningów.

Raz jeszcze piszę - wyluzuj.
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
Ja brałem - mi pomogło. Ale polecił mi ją lekarz po badaniu usg w którym wyszło , że mam kłopot z chrząstką w kolanie. Ciebie może boleć od czegoś innego , więc jak szybko nie przejdzie to może wybierz się do specjalisty
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
ja aktualnie biore - chyba pomaga. Jak szybko nie przestanie bolec idz do lekarza - ze stawami nie ma zartow :(
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??

Mi nie pomogła, mimo dwukrotnego, pełnego, 6-tygodniowego cyklu.

Generalnie - przy takich obciążeniach treningowych o jakich piszesz długo nie pociągniesz. Właśnie zaczynają Ci się problemy ze stawami i jest to pierwszy a być może i tak już spóźniony sygnał żeby przystopować. Uwierz mi, nie warto tak się forsować. Z Twojego nicka domyślam się że masz 17 lat - pomyśl, jeśli już teraz boli Cię kolano (Twój organizm regeneruje się teraz najszybciej, im później tym regeneracja będzie wolniejsza), co będzie za rok, dwa, trzy takich treningów.

Raz jeszcze piszę - wyluzuj.


Sprubuje wyluzowac zredukuje plan treningowy do 5 treningów w tygodniu tylko jak to zrobic w sekcji ma 3 treningiw w tygodniu dwa sa normalne jeden to sparingi oprocz tego trzeba biegac przynajmniej raz w tygodniu przydala by sie jeszcze siłownia tez dwa razy w tygodniu jeszcze przydalby sie trening na worku raz w tygodniu. Wychodzi 7 musze z czegos zrezygnowac tylko nie wiem z czego.
  • 0

budo_v0y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
Mi pomogło....
A miałem zdrowo zjechane kolanko po maratonie :/

Po około 1-2 tygodniach stosowania zaczyna nawet bardziej bolec( to chyba chrzastka sie regeneruje i musi sie 'dotrzeć') ale potem przechodzi...
Niestety trzeba troche lzej w tym czasie trenowac...
Pzdr
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??

Sprubuje wyluzowac zredukuje plan treningowy do 5 treningów


Dobre i to :)
Czy i z czego zrezygnujesz to już Twoja sprawa. Jeśli chodzi o bieganie - zapewne wiesz że należy biegać w możliwie miękkich i amortyzujących wstrząsy butach i unikać biegania po asfalcie czy innej twardej nawierzchni. Poza tym polecam bieg interwałowy - do sztuk walki wg mnie lepszy niż ciągłe bieganie kilku-kilkunastu kilometrów, w dodatku organizm dużo szybciej się męczy niż "normalnie" i w rezultacie po 15 minutach interwału jesteś dużo bardziej zmęczony niż po 30 minutach biegu jednostajnego. Więc nieco oszczędzasz kolana.
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
Glukozamina to jeden z najlepiej sprzedajacych suplementow w naszym sklepie, chwala ja wszyscy (starzy i mlodzi), jednak wiadomo ze nie jest w stanie pomoc we wszystkich dolegliwosciach (zalezy co komu dolega itp.)

Sugerowana dawka dzienna to 1500 mg w 2-3 porcjach. Warto uzupelnic kazda porcje dodatkowa witamina C, kolagenem.
Min. okres suplementacji to ok. 6 tyg.

Najlepiej cenowo na tynku wychodzi preparat Olimp Glukozaamina 120 kap. (60 dni kuracji) koszt to 41 zl. Sa rowniez opak. 60 kap. ok. 24 zl.
  • 0

budo_mieczit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
Witam. Ja podobnie jak VOy czułem po pierwszych dwu- trzech tygodniach ból , uczucie dziwnej "obcości" kolana ,z którym miałem małe problemy, jednak po miesiacu przeszło i naprawdę jestem zadowolony z tego preparatu. Kiedyś również używałem glutozaminy przez jakiś czas ale była raczej profilaktycznym środkiem niż leczniczym i tez pomagała.

Pozdrawiam
  • 0

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
Ja używam profilaktycznie, więc ciężko stwierdzić czy pomaga. Widocznie muszę wierzyuć że tak skoro to kupuję :D Póki co odpukać nic mi w stawy nie jest, kolana jak bolą to krótko zaraz po treningu, Trenuję niecały rok, intensywność: ok 3-5 treningów tygodniowo, zależnie od czasu.
  • 0

budo_misiek.green
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Bemowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
mi też pomaga, nie bolą i nie strzelają :D
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
Mi, bardzo powoli, ale pomaga. Łokcie - znaczna poprawa, kolana - nieznaczna poprawa...niestety w biodrze bez zmian :(
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
Panowie kuracja glukozaminami powinna trwać przynajmniej około 2,5 misiaca aby uzyskać efekt terapeutyczny. Im poważniejsza dolegliwość tym dłuższy okres oczekiwania efektu. Ktos pisal 2-3 tygodnie i poprawa, to prawda przy przeforsowanu stawu jest to mozliwe, w momencie poważniejszych zmian stawowych czas wydłuza sie. Niestety jest nie wiele badań na temat glukozamin.
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
Glukozamina podawana sama dziala dosyc szybko, niestety wiele osob tak jak przedmowca napisal konczy wtedy suplementecje :( i bole stawow powracaja, obsolutnie minimum to 6 tyg.
Najlepiej polaczyc z hydrolizatem kolagenu oraz witamina C, wtedy otrzymujemy prawdziwe mocne combo w walce ze stawami.
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
Pawer-Zone napisałes sama glukozamina działa dosyć szybko, ciekawi mnie skad masz te dane , z jakich badań? JEśli dysponujeszjakimis konkretnymi badaniami byłbym zainteresowany.
pozdrawiam
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
Witam

Opieram sie na obserwacjach osob, ktore stosowaly glukozamine.
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
Ale zdajesz sobie sprawe ze każda z osob ma inne dolegliwości i inny stopień zaawansowania choroby? Inaczej glukozamina działa na osoby ze zwyrodnieniem stawowym, a inaczej na osobę z nadwyrężonym stawem po wędrówce górskiej. Czy są to obserwacje klinieczne czy przedstrawiciela farmaceutycznego?
Właśnie od tygodnia biorę glukozamine, zobaczymy jak na mnie zadziała:)
pozdrawiam
  • 0

budo_tachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
Glukozamina podawana sama dziala dosyc szybko, niestety wiele osob tak jak przedmowca napisal konczy wtedy suplementecje i bole stawow powracaja, obsolutnie minimum to 6 tyg.
Najlepiej polaczyc z hydrolizatem kolagenu oraz witamina C, wtedy otrzymujemy prawdziwe mocne combo w walce ze stawami.

koniec cytatu;

stary prowadzisz krucjate, przegladam tematy, pelna konsternacja. noz mi sie w kieszeni otwiera keidy to czytam, powinienes dostac bana. jakbym napisal, ze mrowia mnie palce lewej dloni, boli/piecze lokiec wiedzialbys, ze mimo 22 lat na kartku, moge miec zawal; wiedzec to co napisalem?
przerazaja mnie brednie ktore serwujesz, postanowilem dac ignore, i tyle z mojej strony.

odnosnie tematu, polecam usg, zawsze! czestokroc, sa to zwykle chondromalacje, tkanka chrzestna dociera sie, jak wszystko inne, zupelnie naturalnie:)
dobry lekarz sportowy(fizjolog), wydatek 200 zlotych/wizyta, koszta poniesione po sugestiach pseudodomoroslych fachowcow, nieodwrwacalne
  • 0

budo_tachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
odwolywalem sie do cytatu POWER-ZONE

wiedzac to co napisalem*
ps. to powinienes dostac bana, nie na miejscu, jam nie moderatorus
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina?? Czy komus to pomogło??
Tak jak napisalem wczesniej opieram sie na opinni klientow, ktorzy stosowali ten suplement, zadne sponsorowane badania itp.

Sluchaj nie prowadze zadnej krucjaty, napisalem w pierwszej wypowiedzi ze zalezy co komu dolega (nie na kazdego dziala), uwazam ten suplement za bardzo dobry.
Nie jestem lekarzem, farmaceuta, staram sie pomagac w miare posiadanej wiedzy a Twoja uszczypliwosc jest dla mnie nie zrozumiala, do czego piejesz? Nie uwazam, ze jestem nachalny itp.

Pozdrawiam
PZ
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024