Skocz do zawartości


Zdjęcie

modern aikido czy combat aikido


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
476 odpowiedzi w tym temacie

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
nie nie pobieramy (mam taka nadzieje, bo ja bede mogla tylko popatrzec :/)

a widomosci mozesz zalezc jak zwykle pod tym samym linkiem


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a napewno bedzie go prowadzic W.P. ale ma jeszcze przyjechacc jakis specjalista od walki z nozami (przepraszam ze zapomnilam jak sie ow pan nazywa :/)
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Nie mozna walic z czolka w manekin czy tarcze, bo ludzka twarz to zupelnie inna historia

Generalnie Szczepan szanuje Twoje poglądy, przeczytaj książkę "Boso, ale w ostrogach" Stanisława Grzesiuka. Tam autor z autopsji opisuje sposób dojścia do perfekcji strzałów z bańki. (Powiesił w domu na futrynie garnitur)
Po paru miesiącach nie było mocnych na Pradze.


Ekhm... ja gwoli wyjasnienia :) Po pierwsze to nie na Pradze, a na Czerniakowie (to sasiedni brzeg Wisly). Po drugie Grzesiuk, jak wynika z wywiadu z jego siostra (bylo w Wybioorczej jakis czas temu) czesciowo sciemnial w ksiazkach.

Pozdro
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Marudka... a nie ten sam co mial juz przyjechac??
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Marudka:
...... ale ma jeszcze przyjechacc jakis specjalista od walki z nozami......

Blackgirl:
Marudka... a nie ten sam co mial juz przyjechac??


CZYLI KTO ???
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Kita wyjaśnij mi na czym polega to tak zwane "ostrzejsze aikido". Kolejny slogan marketingowy mający przyciągnąć ludzi. Jak wygląda u was trening jak bardzo kontuzyjne to jest no i czy jest u was selekcja??
A i powiedzcie mi co ta za mordercza technika i jak działa
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a to co jest ??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

a widomosci mozesz zalezc jak zwykle pod tym samym linkiem
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
a napewno bedzie go prowadzic W.P. ale ma jeszcze przyjechacc jakis specjalista od walki z nozami (przepraszam ze zapomnilam jak sie ow pan nazywa :/)


W dziale staże i obozy jest tylko o obozie nad Glinkami w lipcu.
O stażu nie ma mowy...
Czy specjalista od noży, z którym planujecie staż będzie też na obozie ?
Z góry dziękuję za info. :-)
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
optymisto, tego tez wlasnie probuje sie dowiedziec, jesli to ma byc ta sama osoba, ktora miala jakis czas temu prowadzic staz, ktory nie wypalil, to jest to Milosciwie Nam Panujacy na Vortalu Fiodor (na co wskazywaloby rowniez to, ze oboz nie jest daleko od Lublina)

hara-kiri, dla Marudki ten staz to oboz ;) i jesli dobrze ja zrozumialam to owszem, pan od noza ma sie na nim pojawic

pozdrawiam
blackgirl
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Rozumiem, thx za wyjaśnienie.
Dołączam się do próśb o wyjawienie osoby Pana Od Noża.
Dziękuję.
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Kita wyjaśnij mi na czym polega to tak zwane "ostrzejsze aikido". Kolejny slogan marketingowy mający przyciągnąć ludzi. Jak wygląda u was trening jak bardzo kontuzyjne to jest no i czy jest u was selekcja??
A i powiedzcie mi co ta za mordercza technika i jak działa
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a to co jest ??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam


to są stare zdjęcia (nawet ja jeszcze z zielonym pasem :) :) :) :) )
pierwsza technika to kokyunage a druga to koshinage ćwiczonatakże na aikikai (chyba ) zdjęcia sa troche kijowe no i dużo sie zmieniło odczasu ich zrobiienia
aw sprawach kontuzjito kilka było ale odkad zaczeliśmy ostrzej ćwuiczyć tokażdy zaczą dbać o swoje bezpieczeństwo i raczej ju.z nikt nie robi pokazowych padów takich jak na 2 zdjęciu :) :):)
a ostżejsze aikido to tak jak muewisz kolejny slogan marketingowy który ma napełnic nam kieszenie tak jak muwisz
(a tak serio niechce mi sie kolejny raz tego tłumaczyć)
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Kita po tym drugim zdjęciu nigdy bym sie nie domyślił że to koshi nage bo to praktycznie nie jest koshinage pozycja jakaś taka jak z chińskich zapasów tori jakiś taki wychylony uke w dziwnym położeniu jak po tym rzucie wszak koshi nage to rzut przez żyć (sorry biodro). Co do tego kokyu nage to też jakoś tak dziwnie to wygląda bo tori ma biodra w jedną uke pada w inną coś to mi strasznie wygląda.
Co do tego Combat Aikido to powiem tyle że może niezbyt trafnie ale Combat rozumiem jako grupę patentów sprawdzonych i łatwych do nauczenia coś jak streszczenie lektury szkolnej które można przeczytać i poznać ogólną treść książki zamiast ją całą czytać nie mniej nie będzie to znajomość tej ksiązki. Combat powstał by szkolić wojsko i policję w szybki sposób z łatwych i skutecznych technik. Aikido wymaga dużo większej perfekcji nie da się wyszkolić super Aikidoki w rok. Połączenie Combat i Aikido jak dla mnie jest właśnie taką próbą no ale coś za coś skoro Combat no to wywalamy to co za długie nieskuteczne zostawiajac tylko to co działa w większości wypadków kotegaeshi,koshi nage, hiji jime, shomen ate. Mamy więc coś co już nie jest kompletnym przekazem dziadka Ueshiby. Dalej Kita nie powiedziałeś mi co rozumiesz pod pojęciem ostrzejsze aikido a mnie to strasznie ciekawi bo słyszałem o jedynym prawdziwym, wojskowym, policyjnym, brutalniejszym i wszystko to głównie propaganda mająca przyciągnąć ćwiczących. Powiedz mi pod jakim względem Combat aikido jest ostrzejsze od aikido.
Pozdrawiam
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Kita po tym drugim zdjęciu nigdy bym sie nie domyślił że to koshi nage bo to praktycznie nie jest koshinage pozycja jakaś taka jak z chińskich zapasów tori jakiś taki wychylony uke w dziwnym położeniu jak po tym rzucie wszak koshi nage to rzut przez żyć (sorry biodro). Co do tego kokyu nage to też jakoś tak dziwnie to wygląda bo tori ma biodra w jedną uke pada w inną coś to mi strasznie wygląda.

No nie? Jak oglądam to mi się bardziej z judo kojaży. Ale jak widać działa :-) Inna sprawa, że na kimś o słusznijszej wadze to by nie wyszło.
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
czy słwo combat oznacza szybkoi łatwo :| ?????
chyba nie no ale oki
ostzejsze aikido oznacza że oporujemy przy robieniu technik, i stosujemy ataki realne nie łapiemy sie za ręce

a co do zdjęcto były dawne czasy jeszcze przed przełomem więc ...
faktycznie te techniki nie wyglądają fantastycznie ale nalezy pamiętać że nie widzieliście ich całych
no i zdjecia tez nie są robione przez zawodowca tylko przez mojego tate (chyba :) )
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Ok Kita co do technik to się czepiałem ale jeżeli miałbyś jakiś film z waszym treningiem to chętnie poproszę o taki żebym mógł zobaczyć co i jak i nie musił sie czepiać.
Dalej co do tłumaczenie samego słowa Combat to masz rację ale jeżeli chodzi o systemy to jak najbardziej szybko i łatwo i skutecznie taki był nadrzędny cel ich powstawania.
Z oporowaniem i bez łapania za tęce i to ma być ostrzejsze aikido hmm wiesz a nie przyszło ci do głowy że techniki z katatetori są kanonem kihonu mają na celu nauczenie prawidłowej pracy a nie walki. Co do oporowania to dla mnie Aikido Iwama ryu wiedzie prym widziałem i poczułem. Samo oporowanie jest ok pod warunkiem że są robione z głową a nie oporowanie jak osioł bo to z aiki nie ma nic wspólnego. A przeżyłem już sytuacje gdy mocno uprty i oporujacy uke otrzymał atemi i to solidne i robił sie posłuszny. A jeżeli chodzi o mocne ćwiczenie i porządne dźwignie itp to polecam poczytać artykuł Issoyamy shihana z ostatniego Budojo.
Pozdrawiam
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Marudka... a nie ten sam co mial juz przyjechac??


kurcze jak ja nie cierpie sie tlumaczyc ale oki...


a wiec dawno mnie nie bylo na treningu bo bylam chora i nie bylo mni tam prawie miesiac i zmienily sie plany i tego z nozami chyba jednak nie bedzie.... przepraszam za wprowadzenie w blad :? :oops:
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
MARUDKA, odwiedziłem tą Waszą stronkę i niestety o żadnym stażu nic tam nie jest napisane. Jest za to informacja o obozie gdzieś na Kresach. Myślę, że Wasz sensei miał dobry pomysł lokując Wasze zgrupowanie w tamtym regionie. Będziecie mieć możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w starciu z tubylcami, po tym jak wprowadzą się w „stan nieważkości” ( co zazwyczaj czynią wieczorami - tak przynajmniej pisze prasa ).
Nie zakładajcie tylko spódnic, bo utrudniają bieganie !!!!!
A tak na marginesie – dlaczego o swoim senseiu piszesz W.P. Czyżbyś się go wstydziła? A może chodzi tu o coś innego....?
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Co do oporowania to dla mnie Aikido Iwama ryu wiedzie prym widziałem i poczułem.


wez mnie nie slab
Iwama i opor :) :rofl:
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
LM nie wiem gdzie się zetknołeś z Iwama ale kumpel wrócił z zagranicznego kontraktu gdzie ćwiczył właśnie aikido iwama ryu. Ćwiczyli na oporze i pokazywał jak to należy robić a i pokazywał zasady wykonywania technik na oporującym wg Iwama nie wiem jak to dokładniej opisać bo się chyba nie da albo by trzeba zajrzeć do podręcznika pana Saito. Nie mniej nie było to durne udowadnianie że znający technikę uke będzie się starał ją zablokować. Na dobrą sprawę mogę na twój komnetarz również odpowiedzieć oporowanie a polskim yoshinkanie weź mnie nie słab :lol: oczywiście bez złośliwości :) Pozdrawiam
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

MARUDKA, odwiedziłem tą Waszą stronkę i niestety o żadnym stażu nic tam nie jest napisane. Jest za to informacja o obozie gdzieś na Kresach. Myślę, że Wasz sensei miał dobry pomysł lokując Wasze zgrupowanie w tamtym regionie. Będziecie mieć możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w starciu z tubylcami, po tym jak wprowadzą się w „stan nieważkości” ( co zazwyczaj czynią wieczorami - tak przynajmniej pisze prasa ).
Nie zakładajcie tylko spódnic, bo utrudniają bieganie !!!!!
A tak na marginesie – dlaczego o swoim senseiu piszesz W.P. Czyżbyś się go wstydziła? A może chodzi tu o coś innego....?



jak mi obijąmaske to ci zdjęcie wyśle żebyś miał radoche oki???
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

LM nie wiem gdzie się zetknołeś z Iwama


tu rok: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tu chwilke (bo nyndza): [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i jeszcze seminarium w Berlinie, tyle ze ci to chyba strony nie maja...

a ty mi piszesz ze

ale kumpel wrócił z zagranicznego kontraktu gdzie ćwiczył właśnie aikido iwama ryu. Ćwiczyli na oporze i pokazywał jak to należy robić


:)
a wczesniej ze sie zetknales :) hahaha :rofl:
to co ty piszesz to jest 5ta woda po kisielu,
napisz gdzie 'kumpel' cwiczyl, u kogo, ile cwiczyl to pogadamy
a najlepiej zapros kumpla na vortal to bedzie 'przekaz bezposredni' ;) a tak to sobie mozesz gdybac co i jak gdzie robia

ja cwiczylem Iwama daltego ze w u nas masz do wyboru toto lub Dynamic Aikido Noqueta (czy jak mu tam) - a ze priorytet mam ustawiony na Yoshinkan, a najblizej mam (70km) do Monachium zatem w tygodniu robilem to co mam pod reka (10 min dreptania do Aiki-dojo) a w weekendy jezdzilem do Monachium
No i prawde mowiac nie zauwazylem zeby gdziekolwiek cwiczyli z 'oporem' zwykle (no hmmm... nie do konca albo raczej nie dla mnie) aikido...

Na dobrą sprawę mogę na twój komnetarz również odpowiedzieć oporowanie a polskim yoshinkanie weź mnie nie słab :lol: oczywiście bez złośliwości :) Pozdrawiam


jasne ze bez zlosliowsci... gdzie napisalem ze u nas jest na oporze? zacytuj...
a propos skoro tak doskonale wiesz ze w Yoshinkanie nie cwiczy sie na oporze to napisz gdzie cwiczyles ow yoshinkan, tylko mi nie pisz ze 'kumpel ci mowil' :rofl:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

optymisto, tego tez wlasnie probuje sie dowiedziec, jesli to ma byc ta sama osoba, ktora miala jakis czas temu prowadzic staz, ktory nie wypalil, to jest to Milosciwie Nam Panujacy na Vortalu Fiodor (na co wskazywaloby rowniez to, ze oboz nie jest daleko od Lublina)

Specjalistą od noża nie jestem, co prawda zaciąłem się przy goleniu raz czy dwa, ale żeby specjalista od razu?, fakt to ja miałem przyjechać ale wiecie jak to jest wypadła mi randka z nastką i nie miałem siły odkręcać już tego przed jej ojcem :wink: . W rozmowie z Jarosławiem zaprosił mnie na obóz, ale nie wiem czy to aktualne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024