Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odzywki na mase


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Odzywki na mase
Chciałbym w wakacje zrobić mase i mam prosbe po podanie przykładowych odżywek właśniem na masę.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase
Jeśli chodzi o same "odżywki", to masę zdobędziesz jedząc pokarmy wysokokaloryczne. O ćwiczeniu nic nie napisałeś... :wink: Poza tym w wakacje tylko? A co potem?
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase
Jesli naprawde chcesz isc na latwizne wink: i brac odzywki to ... Mass Gainer .
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase
Odzywka najbardziej na mase to gainer w duzych ilosciach. Jesli jednak szybko lapiesz tłuszczyk wybierz cos innego. Napisz jaką masz diete, staz treningowy to cos wiecej sie wymysli.
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase
Oczywiście z ćwiczeniem na siłce. W wakacje masę a potem kontynuacja treningów tkd itf i siłka na awfie co jakiś czas. Teraz mam egzaminy na studia i nie ma sensu robić masy. Pozatym przy wzroście 187 mam 65 kilo i nie mogę wogóle przytyć próbowałem wpierdzielać dużo żarcia i myśle że siłka- małe ciężary , dużo powtórzeń pomorze + odżywka. Jak się myle proszę o sprostowanie :D
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase

Oczywiście z ćwiczeniem na siłce. W wakacje masę a potem kontynuacja treningów tkd itf i siłka na awfie co jakiś czas. Teraz mam egzaminy na studia i nie ma sensu robić masy. Pozatym przy wzroście 187 mam 65 kilo i nie mogę wogóle przytyć próbowałem wpierdzielać dużo żarcia i myśle że siłka- małe ciężary , dużo powtórzeń pomorze + odżywka. Jak się myle proszę o sprostowanie :D

No wiec mylisz sie :D
Jesli chcesz zrobic mase to ładujesz duze ciezary i mało powturzeń (10- 8) . Jesli ciezko lapiesz kilogramy najlepszy bedzie gainer. Najlepiej duzo, stosowany 3 razy dziennie po głównych posiłkach. Ale to na nic jesli nie masz diety bo to ona odgrywa kluczową role w budowie mięśni. 5-7 posiłków dziennie to niezbędne minimum.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase
Ciężar dobrany tak, zeby w serii robić 4-10 powtórzeń. Przy twoich warunkach 120-150 g białka na dobę i 3500-4000 kcal. Jeśli cię stać to uzupełnić to można o kreatynę i siarczan wanadu (np. Vanadyl firmy Hi Tec). W połączeniu z dobrym gainerem to optymalny zestaw. Przy twoich parametrach możesz względnie bezpiecznie jeść ile wlezie (nie przejmując się przekraczaniem ilości kalorii), ale z białkiem raczej nie przesadzaj. Ilości które napisałem powinny być wystarczające.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase
No wlasnie panowie. Ja mam tak: waga wacha sie w okolicach 82kg, wzrost 193cm, wiek jeszcze przed 20. Treningi 5 razy w tygodniu Kyokushin. Wsuwam duzo a jakos przytyc nie moge. Da sie jakos to zrobic, bez zadnych "odzywek" po ktorych siada pikawa? Pomozcie!
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase

Da sie jakos to zrobic, bez zadnych "odzywek" po ktorych siada pikawa? Pomozcie!


pisząc "odżywki" chodziło CI o koks czy na prawdę uważasz ze od rozsądnego stosowania suplementów cos Ci sie moze stac ?

pzdr
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase

No wlasnie panowie. Ja mam tak: waga wacha sie w okolicach 82kg, wzrost 193cm, wiek jeszcze przed 20. Treningi 5 razy w tygodniu Kyokushin. Wsuwam duzo a jakos przytyc nie moge. Da sie jakos to zrobic, bez zadnych "odzywek" po ktorych siada pikawa? Pomozcie!


Przy takim rodzaju treningu raczej nie nabierzesz masy. Po pierwsze nie ma stymulacji rozrostowej a tylko wytrzymałościowa (czyli nie przekraczasz ciężarami możliwości swoich mięśni, co jest podstawowym bodźcem skłaniającym je do przyrostu). Po drugie najprawdopodobniej nie masz zapasu energetycznego, bez którego organizm również masy nie odłoży. Po trzecie przyrost następuje w fazie spoczynku, a nawet właściwie dopiero po niej. Nie dajesz więc mięśniom żadnego z trzech niezbędnych czynników. Ani bodźca, ani papu, ani czasu. Nie urosną. Stwardnieją, nabiorą siły i wytrzymałości, ale nie urosną. A jeśli już, to niedużo.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase

No wlasnie panowie. Ja mam tak: waga wacha sie w okolicach 82kg, wzrost 193cm, wiek jeszcze przed 20. Treningi 5 razy w tygodniu Kyokushin. Wsuwam duzo a jakos przytyc nie moge. Da sie jakos to zrobic, bez zadnych "odzywek" po ktorych siada pikawa? Pomozcie!


Przy takim rodzaju treningu raczej nie nabierzesz masy. Po pierwsze nie ma stymulacji rozrostowej a tylko wytrzymałościowa (czyli nie przekraczasz ciężarami możliwości swoich mięśni, co jest podstawowym bodźcem skłaniającym je do przyrostu). Po drugie najprawdopodobniej nie masz zapasu energetycznego, bez którego organizm również masy nie odłoży. Po trzecie przyrost następuje w fazie spoczynku, a nawet właściwie dopiero po niej. Nie dajesz więc mięśniom żadnego z trzech niezbędnych czynników. Ani bodźca, ani papu, ani czasu. Nie urosną. Stwardnieją, nabiorą siły i wytrzymałości, ale nie urosną. A jeśli już, to niedużo.

Czyli co proponujesz?

pisząc "odżywki" chodziło CI o koks czy na prawdę uważasz ze od rozsądnego stosowania suplementów cos Ci sie moze stac ?


Mialem na mysli koks. Co do supli to moja mama (lekarz) jest nastawiona sceptycznie, ale zobaczymy co sie da zrobic.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase

Czyli co proponujesz?



Przeanalizuj po kolei punkty
1. "Duże mięśnie, robią tylko duże ciężary" - to złota zasada. Trenując nawet bardzo intensywnie, ale bez obciążenia, wyprodukujesz co najwyżej ładną szczupłą sylwetkę. Patrz odpowiedzi wyżej. Najsilniej na tzw. masę działają stymulująco ciężary pozwalające wykonać w serii 4-10(12) powtórzeń. Mięsień, żeby rósł trzeba uszkadzać ciężarem.
2. Musisz zalać mięśnie węglowodanami i zapewnić podaż białek umożliwiającą szybką rozbudowę.
3. Musisz dać mięśniom odpocząć. Przynajmniej dwa ztych 5 treningów karate zrób mocno techniczne, a mało wysiłkowe. Mięsień rośnie tylko jak jest wypoczęty i zregenerowany

faza mikrodestrukcji (trening) - faza regeneracji - faza rozrostu

Niektóre mięśnie robią to nawet przez kilka dni. Dlatego raz na 2-3 miesiące rób sobie tydzień emeryta i nie chodź na żadne treningi. Nic ci się nie stanie, a zmina intensywności wysiłku jest też czynnikiem pobudzającym rozrost.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase

1. "Duże mięśnie, robią tylko duże ciężary" - to złota zasada. Trenując nawet bardzo intensywnie, ale bez obciążenia, wyprodukujesz co najwyżej ładną szczupłą sylwetkę. Patrz odpowiedzi wyżej. Najsilniej na tzw. masę działają stymulująco ciężary pozwalające wykonać w serii 4-10(12) powtórzeń. Mięsień, żeby rósł trzeba uszkadzać ciężarem.

No racja, sylwetke szczupla juz mam :)

2. Musisz zalać mięśnie węglowodanami i zapewnić podaż białek umożliwiającą szybką rozbudowę.

Tego tez duzo jem, ale widocznie jakies malowartosciowe, bo nic mi nie rosnie - ani miesnie ani masa.

3. Musisz dać mięśniom odpocząć. Przynajmniej dwa ztych 5 treningów karate zrób mocno techniczne, a mało wysiłkowe. Mięsień rośnie tylko jak jest wypoczęty i zregenerowany

Tak wlasnie mam. Poniedzialek, czwartek, sobota - treningi ciezsze, wtorek, piatek - lzejsze.

Niektóre mięśnie robią to nawet przez kilka dni. Dlatego raz na 2-3 miesiące rób sobie tydzień emeryta i nie chodź na żadne treningi. Nic ci się nie stanie, a zmina intensywności wysiłku jest też czynnikiem pobudzającym rozrost.

Zwykle co 2-3miechy sa jakies swieta wiec treningi odpadaja.

A moze ze mna cos nie tak jest, ze przytyc nie moge?
  • 0

budo_leo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase
Oprócz tego wszystkiego, co tu zostało powiedziane, musicie pamiętać, że najważniejszy posiłek to ten tuż po treningu. Gdy w ciągu 20-30 min nic nie zjecie po skończonym treningu, to cały trening jest na marne i żadne odżywki nie pomogą. Dzieje się to dla tego, iż w tedy jest największy pobór białka i innych składników. Np. jak robiliście klatkę i nie dostarczycie składników odżywczych to mięsnie klatki piersiowej będą je pobierać z innych partii mięśniowych. Jedno będzie wam rosło drugie malało.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase
jesli chodzi o gainera, to jesli nigdy nie zjadałeś odżywek, proponuję zaczynać od małych "drinków" do 100g, czyki około 400-500 kcal. nalezy sprawdzić jak to trawisz i jak się po tym czujesz.
ja po jednorazowym zjedzeniu 1000 kcal w proszku nieomal natychmiast zasypiam.... metodą prób i błędów doszedłem że najlepsze dla mnie jest ok 700-800 kcal na niecałą godzinę przed wejściem na siłownię. dzięki temu na treningu czuję pałer :)
z tego co wiem każdy ma inaczej.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase
Ja ci powiem, co na mnie zadziałało (+10 kg).
Odżywka typu gainer,
kreatyna,
HMB,
Tribulus Terrestris.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase
na poczatek poradzil bym cwiczenie na silowni bez zadnych odzywek zeby sie 'zapoznac' z ciezarami,jesli juz chodzisz jakis czas to moze kreatyna hmb etc.ja tak zaczalem jak narazie w 2 tyg 4 kg na wadze a biore kreatyne,efekty koncowe napisze za jakies 3-4 tyg:) aha no i dioeta obowiazkowo,zero alkoholu wiem ze bedzie ciezko ale da sie wytrzymac:D

pozdro.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase

aha no i dioeta obowiazkowo, zero alkoholu wiem ze bedzie ciezko ale da sie wytrzymac :D

pozdro.


to już trąci profesjonalizmem i całą przyjemność z uprawiania sportu szlag trafił 8)

pzdr
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase

to już trąci profesjonalizmem i całą przyjemność z uprawiania sportu szlag trafił 8)


To zalezy jak kto podchodzi.
Mozna czerpac radosc z profesjonalnego podejscia do sportu, i w tym widziec sens, a nie w piciu alkoholu.
Oczywiscie nie jestem przeciwnikiem weekendowego melanzu :) , chociaz ostatnio duzo mysle nad abstynencja, ale w naszym kraju... :roll:
  • 0

budo_leo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki na mase
Mój brat kupił sobie ostatnio dwie odżywki. Jedna to białkowa MegAbol 95% białka, druga węglowodanowo-białkowa Super Gain 4100. Postaram się podczas tego cyklu przyjmowania tych dwóch odżywek opisać efekty.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024