Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wygląd człowieka a stosunek do niego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego
A ja nie rozumiem... Często zdarza mi się ubierać - nawet można by nazwać: przebierać się - za kogoś zupełnie inego niż jestem, i bawią mnie wtedy proste reakcje tych ludzi którzy oceniają po wyglądzie :D i z przyjemnością wtedy poznaję takich którzy patrzą głebiej. A tak BTW to przebieranie sie chyba należy do sztuki ninjutsu ;-)
  • 0

budo_gdc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego
MAM SZANSE U LEPPERA ???? :blus:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego

Wiec moze zatrudnisz sie w sadownictwie ? :|


W sądach jest sporo ludzi oceniających po wyglądzie. Robiono eksperymenty, przestępcom pokazywano film kręcony na ulicy, normalny tłum ludzi do pracy. Typowali ofiary. Niezależnie od siebie wskazywali te same osoby, które by okradli bądź dokonali rozboju. Oceniali nie po ubiorze tylko ogólnie, zachowanie, sposób poruszania, trzymania torebki itd. Poczytajcie posty i książke Pawła Droździaka (dział "Samoobrona koiet" książka "Bądź bezpieczna" lub jakiś podręcznik wiktymologii)
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego

W sądach jest sporo ludzi oceniających po wyglądzie. Robiono eksperymenty, przestępcom pokazywano film kręcony na ulicy, normalny tłum ludzi do pracy. Typowali ofiary. Niezależnie od siebie wskazywali te same osoby, które by okradli bądź dokonali rozboju. Oceniali nie po ubiorze tylko ogólnie, zachowanie, sposób poruszania, trzymania torebki itd. Poczytajcie posty i książke Pawła Droździaka (dział "Samoobrona koiet" książka "Bądź bezpieczna" lub jakiś podręcznik wiktymologii)


1. Typowanie ofiary do napadu to chyba troche inna rzecz niz ocenianie.
2. Ja mialem na mysli zatrudnienie sie po drugiej strone "aparatu sprawiedliwosci" niz to opisujesz.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego

Irydologia to dziedzina nauki zajmujaca się określaniem stanu zdrowia organizmu (wszystkich narządów wewnętrznych ) w oparciu o analizę tęczówki oka. Z wątrobą troche wyjechałeś.... :lol: :wink: pozdr

Wiem czym jest irydologia i to wlasnie irydolog mi powiedzial ze z oczu najwiecej mozna sie dowiedziec wlasnie o watrobie (oczywiscie o innych narzadach tez, ale o watrobie najwiecej) i stad to moje powiedzenie: Oczy sa zwierciadlem watroby. :)
Jasne ?
Pozdrawiam
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego

W sądach jest sporo ludzi oceniających po wyglądzie. Robiono eksperymenty, przestępcom pokazywano film kręcony na ulicy, normalny tłum ludzi do pracy. Typowali ofiary. Niezależnie od siebie wskazywali te same osoby, które by okradli bądź dokonali rozboju. Oceniali nie po ubiorze tylko ogólnie, zachowanie, sposób poruszania, trzymania torebki itd. Poczytajcie posty i książke Pawła Droździaka (dział "Samoobrona koiet" książka "Bądź bezpieczna" lub jakiś podręcznik wiktymologii)


Robercie, zainteresowało mnie to, co napisałeś. Masz może jekieś linki do stron w których są opisane te badania?

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego
ja widziałem/czytałem kiedyś o innych badaniach - np. ludzie jadą metrem, nagle pada strzał a potem większość twierdzi, że strzelała osoba najbardziej wg. nich podejrzana [czyli np. ciemnoskóry w skórze lub coś podobnego] - chodziło o to, że w takich groźnych/stresujących sytuacjach mózg [nawet jeśli oczy tego nie widziały] "dorabia" sobie najbardziej prawdopodobną wersję wydarzeń i potem taka osoba może przyrzekać na wszystkie świętości,że widziała jak ten podejrzany strzelał

film był o tym, że czasami [albo nawet często] zeznania świadków nie są wiarygodne
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego
o proszę :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_808
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Valhalla

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego

mnie... wielkie wielki wielkie cóś...
ot to :) .... wysoki i gruby, jesli chodzi o stroje to preferowałbym
ciuchy w stylu buty marines i jakies bojowki i bluzy luzne.
Dobrze sie w tym po lesie łazi...
niestety pracuje w sklepie i musze sie ubierac w spodnie od garniuturu, i jakies tam buciczki :)

Mi sie zawsze podoba jak wraca się z treningów.. tz. mam kolege bawi sie w szermierkę.. i kiedys wracał (chyba to sie zwie floret) z terningu z
tym bez pokrowca, bo kaurat mam a mu prała i nie zdazył wyschnąć..
ludzie się oglądali jak na jakiegoś antycznego pirata :) ..
pewnie to samo macie jak np. ktos sie bawi BO lub czymś innym :)



Jak wsiadam do autobusu z Bo(z pokrowcem, czy bez), to nawet staruszki ustępują mi miejsce. A, i laski na to trochę lecą...
  • 0

budo_mjr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego
oceniac czy nie o ceniac po wygladzie o to jest pytanie :)

dla mnie prawda lezy po srodku...
nie jestem nigdy uprzedzony do osob ktorych nie znam nie oceniam po ubiorze ani wygladzie tz. staram sie...
wiem ze to myli wiem ze sredniego wzrostu szczulply chlopak potrafilby "nawali" dwa razy wiekszemu...

dlatego wyglad moze mylic...

ale na jedno tez oceniam po wygladzie bo jak wsiada 2 lyzych w dresach do autobusu albo stoje na przystanku a 2 takich idzie w moja strone to normalne ze mam juz do nich negatywny stosunek... wtedy wlacza sie alarm poprawia sie czujnosc proboje obserwowac wszystko itp :)

dlatego ciezko mi powiedziec czy oceniam czy nie... kwestia sytuacji itp.
wiec moje zdanie jest takie posrodku :) zawsze proboje byc z dystansem.

pozdr. mjr
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego


co myslicie, jak zobaczycie chlopaka w dlugich wlosach, czarnym swetrze, czarnych dzinsach i glanach?


ze nie ma kasy na pralke (i fryzjera) ?
wszak na czarnym 'nie widac brudu' ;-)
pozdrawiam


Ej, ej, ej... mylisz metalowcow z punkowcami...

Racja...swego czasu jak ktoś nie przepadał za metalami zwracał się do nich per "wszarze"...,a to do punków mówiono "brudasy"...jak jest teraz każdy wie...Zawsze miałem obsesję na punkcie higieny i chyba nic mnie tak nie wkurwia,jak jakieś palanty zwracające się do mnie w ten sposob... :twisted:

Tak jeszcze of top - teraz wole ubrac sie na jasno - spodnie kremiki, czy tam bezowe, jasno niebieskie, jasna szkolusla, na to koszula, albo sweterek jasny. Buty biale, kurteczka takze jasna...
Zauwazylem ze laski to wola

Zależy jakie... ja tam jestem zwolennikiem kobiet w czerni :)

ze nie ma kasy na pralke (i fryzjera) ?
wszak na czarnym 'nie widac brudu' ;-)
pozdrawiam

Wiesz mi że widać...a tak BTW od czego się wzieła twoja ksywa?Od lektury którą obecnie czytasz?
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego
Ostatnio do mnie drech przyczepil sie o to ze mam na sobie czarne jeansy i dlugie wlosy...poszedlem sobie, co bede robil kretynowi krzywde :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego
A mowi sie jeszcze kotojady :) Slyszeliscie to :)
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego
:rofl:
tego jeszcze nie słyszałem...
co prawda jeden z moich kumpli chodząc przez swoje,czysto dresiarskie,osiedle słyszał już od małolatów teksty "to metal,uciekajmy on je koty..."ale takiego określenia jeszcze nie słyszałem...
chyba bym zdechł ze śmiechu jak by tak ktoś do mnie powiedział :lol:
  • 0

budo_kamil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3-miasto zawsze i wszedzi

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego

Ostatnio do mnie drech przyczepil sie o to ze mam na sobie czarne jeansy i dlugie wlosy...

Hmmm..każdy by sie przyczepił a cóż dopiero drech ze zwalonym processorem.... :) .pozdro.
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego

Ostatnio do mnie drech przyczepil sie o to ze mam na sobie czarne jeansy i dlugie wlosy...

Hmmm..każdy by sie przyczepił

Dlaczego?
  • 0

budo_kamil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3-miasto zawsze i wszedzi

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego

Ostatnio do mnie drech przyczepil sie o to ze mam na sobie czarne jeansy i dlugie wlosy...

Hmmm..każdy by sie przyczepił

Dlaczego?

Ehhh....Mesjasz :?
  • 0

budo_mała capo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego
A jak to działa w drugą stronę? Jeżeli widzicie osobe w tym samym klimacie co Wy... no powiedzmy gościa w glanach, w bojówkach, w czarnym swetrze i z długimi piórami*. Czy automatycznie uznajecie go za pozytywnego i nie macię problemu z kontaktem?

* W tym miejscu można oczywiscie wstawić sobie co dusza zapragnie. Od skrajnego elegancika po "dziecko ulicy". Co kto reprezentuje swoim wyglądem.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego
Jezeli nie zatacza sie, w jednej rece nie ma noza, a w drugiej nie trzyma butelki po piwie (ktora rozbija sobie na glowie, drac ryja "Szatan Szatan!") to nie mamy problemow ;)
Pozdrawiam
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd człowieka a stosunek do niego
Jeżeli ktoś wygląda tak jak ja to z pewnością nie jest niebezpieczny :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024