Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??
po prostu trafił na przypakowanego akrobatę i miał pecha....dobrze żenie zrobił z niego trapezu :)
  • 0

budo_nexu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??
wiecie co to troche smutne, że przedstawiciele innych stylów wogóle nie dadzą sobie rady...Chyba że potrenują swój pierwszy styl i coś ulicznego
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??
wolwerine miałem nieraz...wiesz mi...ale nie chodzi o to by się przechwalać co z każdego z nas jest za kozak..tylko o wymiane doświadczeń czy tesh opinii..ja już się wypowiedziałem i nie bedę powtarzał tego samego..
pozdrawiam..all
rei
  • 0

budo_shimazu
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??
Nie wiem po co mieszacie SW z ustawkami. Po prostu kolesie trenują żeby mieć większe szanse w ewentualnej walce z chuliganami przeciwnej drużyny i tyle. A gdzie mają ćwiczyć? W Urzędzie Miejskim? I pod czyim okiem, jak nie trenera jakiejś sztuki walki?
O ustawkach zdania są podzielone wsród samych kibiców: jedni są za, bo m.in. nie walczy nikt przypadkowy, tylko ci co chcą i wiedzą co ich może spotkać. Drudzy są przeciwni bo żeby wzbudzić większy szacunek wśród kibiców innych klubów i "dojechać" kiboli znienawidzonej drużyny, niektóre ekipy ściagają ludzi, którzy z chodzeniem na mecze nie mają nic wspólnego (np. "bramkarzy").
Ja mam swoje zdanie na temat np. zadym na stadionie itp. (negatywne) i jestem za tym że jak ktoś musi się lać, to niech to robi z tymi co też tego chcą. Niektórzy podzielają to zdanie i np. Lech odpuścił bicie kibiców innego klubu, bo chuligani zobaczyli że tam są prawie sami małolaci. Od razu przyznam że nie każdą ekipę na to stać, a niektórym to już całkiem się we łbach poprzewracało (głównie chuligani z Krakowa i Zabrza) i napieprzają się siekierami, maczetami i nożami.
Jest stereotyp że każdy kibic to zadymiarz, wandal, chuligan itp., a to wcale nie jest prawdą. Większość ludzi chodzi żeby popatrzeć na mecz i podopingować ukochaną drużynę, ale media oczywiście prawie nigdy nie mówią nic o kibicach do momentu aż grupka kilkunastu czy kilkudziesięciu chuliganów zrobi zadymę. Nikt nie zwróci uwagi że ta grupka to kropla w morzu kilku czy kilkunastu tysięcy kibiców oglądających dany mecz. I że meczy w ten sam weekend było rozegranych kilkadziesiąt (od pierwszej ligi po V), czli że obejrzało je kilkadziesiąt tysięcy ludzi.
I widzę ze ten stereotyp jest powielany w wypowiedziach kilku osób w tym temacie. Mam tylko do tych osób pytanie: czy i ile razy byliście na jakimś meczu? A jeśli tak, to ile razy widzieliście tych żądnych ludzkiej krwi "hoolsów" :lol:
Dlatego mam prośbę zamiast słowa "kibic" używajcie bardziej adekwatnego słowa "chuligan". Nie każdy kibic jest chuliganem. To margines ale najbardziej widoczny, bo eksponowany przez media, które aby się sprzedawać szukają wszędzie sensacji. Pozdro dla kiboli.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??
wiesz stary topic dotyczy nie ustawek a potencjalnych szans zawodnika MMA a starciu ulicznym...więc Twoja uwaga jest hmhm nie na miejscu nie ten topic :wink:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??
O jak ja dawno tu nie byłem 8)

Zawodnik MMA na ulicy -> szanse przetrwania wyższe niż w przypadku gdyby nie trenował w ogóle, wyższe również niż w przypadku gdyby trenował "magiczne" sztuki walki, najpewniej również trochę wyższe niż w przypadku treningu nastawionego na walkę stylu.

Uwaga pierwsza: wyższe nie jest tożsame ze 100% skutecznością.
Uwaga druga: chodnik to nie mata, kurtka to nie treningowe szmaty.
Uwaga trzecia: psychika!

Co do wymienionych tu po drodze "akrobatów" to miałem okazję poznać kilku, i mam nadzieję że mnie los nie postawi nigdy w życiu na drodze takiego gościa. Bardzo wysoka ogólna sprawność i szybkość przy perfekcyjnym "czuciu" własnego ciała + nieprawdopodobnej sile to zabójcza kombinacja jest.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??
...zgadzam się w pełni z Adamem ...

Najskuteczniejsze technik walki to te które sprawdzają się w praktyce. Aby sprawdzić jakie techniki walki sprawdzają się najlepiej na ulicy należy walczyć na ulicy albo brać udział w ustawkach by mieć pewność co się sprawdza w tłumie albo analizować video z takowych( a jest ich pełno wystarczy dobrze poszukać).

Są dwa główne powody dla których ludzie trenujący sw biorą udział w ustawkach 1 chęć doznania ekstremalnych przeżyć , 2 Ostateczny test swoich umiejętności tzw. bojowych .
Zagrożeniem dla społeczenstwa płynącym z ustawek jest fakt ze czasem tworzą się wokoło nich środowiska kryminanogene podobne do tych z jakim mamy do czynienia w knajpach, blokach, it...p z tym że w tym przypadku znaczenie PRZEMOCY jest większe. Znam paru ludzi jeżdżących na ustawki ale sam raczej nie zamierzam raczej nigdy brać w tym udziału. Jak już to wole konfrontacje ringową, klatkową, pół sportową gdyż w przeciwieństwie do ulicy czy ustawek , w niej ważniejszy jest tzw. poziom niż przypadek.

Nie warto szukać nowego stylu za wszelką cenę (szkół sw czy mma z dopiskiem stret jest pełno, nawet są technik bjj stret) WARTO natomiast zastanowić się jakie techniki by ci się przydały i idz tam gdzie ich uczą najlepiej. Jeśli nie umiesz ocenić co ci by się przydało to znaczy że masz kiepskie umiejętności analizy albo że jeszcze za mało razy po mordzie dostałeś.

To co w wywiadach mówili zawodnicy sw, mma o swoich walkach na ulicy sprowadzało się do jakże mało odkrywczego stwierdzenia -------------- trenuj tak by móc walczyć z przeciwnikiem w sposób jaki tobie odpowiada a zdecydowanie nie pasuje jemu -------



I tyle.
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??

Są dwa główne powody dla których ludzie trenujący sw biorą udział w ustawkach 1 chęć doznania ekstremalnych przeżyć , 2 Ostateczny test swoich umiejętności tzw. bojowych .




dla mnie bzdura...ludzie którzy jeżdza na ustawki mają trochę "nie po kolei"...dla mnie to takie duże dzieci...na forum jest kilka tysięcy osób,które twoją tezę obalają swoim postępwaniem...ja tez...
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??
ustawki?!a myślisz, ze tam w plecy nie dotaniesz od kolegi przeciwnika?!@
tam nie sprawdzisz swojej techniki..uważam ze konfrontacje z przedstawicielami innech szkól inncyh stylów czy systemów to jets dobra sprawa ...
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??
Ślepi i głusi.
A w którym miejscu napisałem, że mają racje ci którzy kierują się takim myśleniem??!!!!
Przecież jak wół stoi że ja wole konfrontacje sportową, pół sportową niż ustawki czy walk na ulicy i w dodatku napisałem dlaczego taką wolę !!!!!!!
Napisałem jedyni czym kierują się ludzie którzy to robią( a konkretnie ci z NICH którzy trenują sw a nie że większość ludzi sw. Robi ustawki ) . A że wśród nich zdarzają się zarówno studenci jak i chorzy umysłowo to mnie w tym momencie mało obchodzi. Niewtajemniczeni też o np. ufc gadają że to tylko zwierzęta mogą robić, a w rzeczywistości to tylko połowa prawdy he he.
I napisałem też że oni sprawdzają tam umiejętność tzw. bojowe (technika walki solowej to tylko część możliwości bojowych danego człowieka !!!!!! !!!!!! !!!!!!)

Bez obrazy Agrawa i Szuwarek ale piszecie jakbyście nie mieli kompletnie do czynienia ze środowiskiem ludzi którzy robią ustawki i co na ustawkach naprawdę się dzieje( a tyle filmów na sieci). Co to za argument że można na nich dostać w plecy od drugiego. Człowieku oto im właśnie chodzi żeby było jak najbardziej ulicznie a nie sportowo.
Ustawki to nic innego jak Vale Tudo Grupowe. A i to nie do końca bo często umawiają się (a nawet czasem przestrzegają!!) co do paru reguł typu nie kopanie w głowę leżącego.
To że ustawki są co najmniej niezdrowe i że w obecnej formie ich nie popieram nie oznacza, że nie mogę wyciągnąć z nich wiedzy dla siebie. Jak to mówią ... jeśli chcesz pokoju ...
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??
cóż....strary wierz mi na słowo czytac potrafię...i to ze zrozumeniem tekstu czytanego..w swoim osttanim poscie uważam ,ze lepiej jest szukać konfrontacji półsportowej z przedstawicielami inncyh stylów to cię moim zdaniem więcej nauczy..ja miewam sparringi z ludźmi którzy trenuj aco innego niż ja i coś z tego zawsze wynoszę...
co prawda nie zabijamy się w trakcie ale hmhm jest młócka..
ustawki-słuchaj ja nie pochwalam tegop typu "trningu"...owszem nie mam doświadczenia praktycznego w tym temacie..ale widziałem co nieco..
po prostu nie pochwalaam i uważam ze są inne sposoby na sprawdzenie bojowych mozliwości..
rei all
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??
Zaskoczę cię a właściwie to nie bo już powtarzam to trzeci raz - Ja też uważam że lepiej rozwijać się pół sportowo niż na ustawkach.Bo niby najlepiej nauczyć się pływać w głębokiej wodzie tyle że wtedy jest duże ryzyko że ktoś się utopi. . Ale jeśli chciałbym sprawdzić się ( a nie chce ) jak to jest w ostrej! realnej! akcji bitewnej to bym wziął udział w takiej akcji( czyli np. w ustawce). Chciałbym sprawdzić jak to jest zabić człowieka zostałbym komandosem ( a nie chce ) Itd.
W zasadzie ma kilka pomysłów co mogło by być legalny zastępstwem dla ustawek ale to zupełnie inny temat.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??

W zasadzie ma kilka pomysłów co mogło by być legalny zastępstwem dla ustawek ale to zupełnie inny temat.

np.?!vale tudo?!poza tym?>!
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??
mam wrażenie, że zakładający ten temat chciał sie dowiedzieć czy jak poćwiczy MMA poradzi sobie z typkami z własnego osiedla, którzy spedzaja mu sen z powiek. Tak zrozumiałem z kontekstu ale może sie myle... 8) . Mi osobiscie wydaje sie, że poradzi sobie... jak sobie poradzi, poprostu
Ulica to loteria, widziałem takich leszczy co wygrywali sparingi uliczne, że ręce opadają. Proponuje "rosomakowi" , żeby śledził forum "ulica" czytał i uczył sie od mądrzejszych (nie mam na myśli siebie).

ps. z całym szacunkiem do piszących o tzw. "ustawkach", czy wiedzę o nich czerpiecie z netu i tvn-u (proponuję sie nie wypowiadać), czy też braliście udział (wtedy zwracam honor i przepraszam)
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??
Powiem tak że ja o ustawkach wypowiadam się na podstawie znajomości z ludzmi którzy to lubią i którzy pokazują mi swoje według nich przynajmniej wyczyny na video. Co ciekawe to są ludzi czasem zupełnie się nie znający . Powiem tyle że to co można znaleźć w necie to tylko kropla w morzy takich nagrań.

A co do zastępstw ustawek to miałem coś bardziej na myśli w stylu tego co robią a właściwie robili chyba w Wenecji.
Mianowicie z wielką pompą urządzają sobie święto którego główną atrakcją jest gra przypominająca rugby tyle że zasady są zdecydowanie bardziej w stylu v.t czy naszych swoiskich ustawek z tym że pełny legal to był!!! z prasą i tv na czele to wszystko było, oczywiście były też ofiary . Myślę że jakby popracował trochę nad zasadami tej gry to można by nią zastąpić ustawki ale to wymaga przemyślenia.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??
Jak to mówią: "chleba i igrzysk"...

a mam na mysli ze kazda cywilizacja ma swoje (coraz brutalniejsze) rozrywki...
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??

Jak to mówią: "chleba i igrzysk"...

a mam na mysli ze kazda cywilizacja ma swoje (coraz brutalniejsze) rozrywki...

cóz każdy ma ajkieś hobby..
ostatnio mam rybki..zna ktos rybkę pielegnice..to prawda ze zezre inne rybki?!(pytanie jest owshne!!)..
MA ma coraz inny wizerunek w świecie i w telewizji....
pozdrawiam..all
  • 0

budo_kolumbus
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??
WISŁA z Krakowa to całej Polski Królowa

Mistrz Mistrz Nasz TS!!!!!!!!!
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??
aleś kotleta odgrzał...i to jeszcze takim idiotyzmem :roll:
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy zawodnik MMA daje rade na ulicy??

WISŁA z Krakowa to całej Polski Królowa

Mistrz Mistrz Nasz TS!!!!!!!!!


hahahhaha dobre :D :D:D dawno sie tak nie ubawilem hahaha, no prosze kibole sie zabierają za czytanie, ale lepiej zacząc od czytanek itp. forum to za wysokie progi
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024