Skocz do zawartości


Zdjęcie

SOO BAHK DO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

SOO BAHK DO
Witam serdecznie!

Proszę o pomoc. To zupełnie nie moja dziedzina ale potrzebuje dla znajomej do pracy nieco informacji na temat czegoś co się nazywa SOO BAHK DO. Będę wdzięczny za wszelkie info.
  • 0

budo_sirkrzysztof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
Soo Bahk Do to jest inaczej Tang Soo Do. Mistrz Hwang Kee zmienił nazwę Tang Soo Do na Soo Bahk Do, by nawiązać do starego koreańskiego stylu Soo Bahk.

Technicznie Tang Soo Do to forma pośrednia między karate a taekwondo. (Upraszczem trochę z braku czasu, niech mi wybaczą praktycy tych stylów).

Niekiedy pisze się subakdo i tangsudo - to na wypadek korzystania z wyszukiwarki.
  • 0

budo_horang-i
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
W latach 90 ubiegłego wieku w naszym kraju (Warszawa,Radom) mieły odbyć się seminaria szkoleniowe Tangsoodo pod kierunkiem mistrza z Wielkiej Brytanii,ale czy do nich doszło to już nie wiem.A jak już tu jestem to może ktoś wie gdzie w naszym kraju można zdobyć materiały szkoleniowe dotyczące stylów Tangsoodo,Chunkukdo (styl opracowany przez samego Chuck Norrisa) oraz Kyoksul? Odpowiedzi Proszę kierować pod adrea e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. :lol:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
Jest jedna sekcja Tang Soo Do w Polsce, chyba w Pionkach. Materiałów piśmiennych po polsku raczej nie uzyskasz, chyba że cos wewnętrznie zostało wydane, ale w takim przypadku mam prawo nie wiedzieć. Leży u mnie jedna pozycja grand mastera :) Kang Uk Lee, ale same hyungi.
O materiałach do kyoksul zapomnij. Już szukałem :)
  • 0

budo_horang-i
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
:) HYONG :D to się świetnie składa,gdyż można powiedzieć że ja zaliczam się do tzw.tradycjonalistów bo uważam że ćwiczenia formalne są prawdziwą esencją sztuk walki wręcz. :peace: W swoim zbiorze posiadam już układy w Taekwondo ITF,GTF,WTF,cześć Hyong z Hapkido IHF,Kata z Karate Shotokan,Tsunami,Gosoku-ryu,Shito-ryu,Kyokushin ,Shorin-ryu oraz Kung-fu.Mam prośbę:czy istnieje jakaś możliwość uzyskamia kopi ksero poblikacji,której jesteś posiadaczem? :-) Jeśli ktoś zna adres tego klubu Tangsoodo w Polsce byłbym wdzięczny! :idea: :peace:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
Sekcji TSD jest już kilka. W Pionkach, w Końskowoli i gdzieś w okolicach Rawicza (nigdy nie pamiętam gdzie ;) ) Zresztą robili pokaz na festiwalu sztuk walki we Wrocławiu.

Sporo filmików z formami TSD znajdziesz tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gizmo
  • 0

budo_horang-i
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
poklon Byłbym bardzo wdzięczny za adresy korespondencyjne klubów Tangsoodo poklon ponieważ zamierzam trenować tą sztukę walki,a jeśli nikt nie posiada adresu korespondencyjnego to byłbym również wdzięczny za adresy internetowe Tangsoodo w Polsce wraz z e-mail'ami poklon :peace:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
Hmmm... naprawdę sądzisz, że po obejrzeniu Twojej stronki internetowej ktokolwiek jeszcze będzie próbował Cię kierować do swoich znajomych?? Chyba, że stronka jest zrobiona jako dowcip, ale jakoś nie wydaje mi się. Mamy już R. Murata, mamy chilongdo B. Dolnego, teraz jeszcze saju musul stworzone przez posiadacza stopnia uczniowskiego w taekwondo. Epidemia jakaś, czy co?? :evil:

Gizmo
  • 0

budo_horang-i
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
:roll: ale mimo wszystko to nic nie przeszkadza trenować normalnych sztuk walki :P więc jeśli ktoś ma adres jakiegoś klubu Tangsoodo byłbym wdzięczny :D
  • 0

budo_sirkrzysztof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
Jeszcze co do hyungów z tangsudo. Część z nich ćwiczą szkoły taekwondo Chung do Kwan i Moo Duk Kwan. Na tej stronie znajdziesz opisy z filmikami:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i na tej też (ale w pdf)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sirkrzysztof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
A jakbyście chcieli jakieś jednokrokówki i samoobronę z tangsudo to tutaj są filmiki:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
:wink: Owszem są to filmiki z formami i ho sin sul, ale nie dają one jakiejkolwiek orientacji czym jest Tang Soo Do. Jest multum różnych szczepów TSD choćby tylko w USA a każdy z nich dodaje coś od siebie (a to jakiś ruch w formach a to jakąś formę czy jakieś super techniki samoobrony). A każdy z nich pisze: To mój szczep jest ten prawdziwy. Więc jeśli ktoś chce mówić o Tang Soo Do powinien zaraz dodawać z jakiej organizacji. Zresztą widzimy co dzieje się w karate albo TKD.

Pozdrawiam
MarKos
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
u nas jest sekcja gdzie mieszane jest TKD z TSD... podobna jest w brodnicy.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
Qwert_il: skoro jest mieszane, to powiedz, jakie elementy robicie z TSD.

Gizmo
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
czy ja powiedziałem ze to moja sekcja? wprawdzie czasem tam zaglądam. z tego co mistrzu mówi to w TSD jest lekko inna fala a takto wszystko jest podobne. ja tam róznic innych nie widze ;/
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
Hmmm, baaardzo ciekawe. Może MarKos cos na ten temat napisze?

Gizmo
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
"Gizmo" :lol: przecież wiesz, że chętnie napiszę coś na ten temat, ale mam pytanko do Qwert_il czy trener, który łączy TSD z TKD nazywa się Józef Drozdowski? Jeśli nie to czy możesz mi coś napisać o tym trenerze?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
Z tego, co wiem, to trafiłeś w dziesiątkę :D

Gizmo
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
:evil: To bardzo źle! Ale poczekajmy ...
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
Znowu ja - tak bez pytania, ale nadal czekam na odpowiedź od Qwert_il.

Często pojawiają się pytania na temat czym różni się TSD od innych styli. Postaram się w miarę moich możliwości odpowiedzieć na to pytanko.
Jak już pisałem jest wiele szczepów a to znaczy, że można coś mówić o założeniach treningowych tylko w ramach jednej organizacji. Ja mam doświadczenie z IMA (International Martial Arts).
- Jeśli chodzi o techniki nożne, to takie same są w TKD, więc nie będę tego rozpisywał dalej, bo większość z nas wie jak kopie się w Taekwondo.
- Techniki ręczne są podobne do tych z karate z tym, że niektóre wykonuje się z wyskokiem (np. karateckie oi -zuki albo uraken).
- Hyung [(nie "HYONG"!), poomse, kata], czyli formy. W zasadzie podobne są do tych jakie ćwiczy się w Kyokushin czy Shotokanie. Ale w niektórych miejscach zmienione interpretacje (ale to też zależy od szczepu TSD).
- Il soo sik - walka na jeden krok, (znowu muszę zaznaczyć każdy szczep tworzy własne). Znane też w karate czy TKD, ale w TSD przykłada się na to dużo uwagi (jeden z Zachodnich znawców nawet napisał, że "są to formy wykonywane z partnerem" -coś w tym jest, bo jest opisany dokładny scenariusz jak powinno się wykonywać il soo sik. Trenuje się 30 kontrataków ręcznych i 30 nożnych.
- walki - rozgrywamy w dwu konkurencjach 1) lekki kontakt - kopnięcia na korpus i głowę, ręce na korpus, walka przerywana po zdobyciu punkta; 2) full kontakt - ręce na głowę i korpus, kopnięcia na wszystkie strefy ("low kick").
- Ho sin sul - samoobrona - podstawowe techniki z hapkido - obrona z przody, tyłu, przed atakiem nożem, przed dwoma napastnikami, w poz. siedzącej i leżącej - ćwiczy się po 5 różnych wariantów do tych ataków. Chodzi tu to, by poznać mechanizm dźwigni, sposoby rzutów, padów - znznaczam, chodzi tu o podstawy.
- broń - od 3 gup ćwiczący musi wykonąć formę z kijem ( jest trzy formy z kijem) a na 1 dan formę z nożem (też jest trzy formy z nożem)..
Trochę się rozpisałem, jeśli ktoś ma ochotę na więcej to zapraszam na moją stronę (choć jest jeszcze uboga, to z czasem będzie co poczytać).

Pozdrawiam
MarKos
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024