Skocz do zawartości


Zdjęcie

SOO BAHK DO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
hmm. czy ja wiem czy komercha? pan D. jak każdy na pewno chce troche grosza zarobić na SW. ale zbyt wiele nie zarabia bo musi płacić za paliwo bo jego sekcje są troche oddalone od siebie i od miejsca gdzie zarabia. na dzień dzisiejszy ma 2 sekcje ale z tego co wiem bedzie wiecej. wiem również ze przyjadą mistrzowie z holandii i beda jakieś seminarium przeprowadzać (przyjeżdzają za darmo). mi sie wydaje ze to dobrze ze rozwija TSD... ale ja tam sie nie znam:P
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
Nie no masz rację, że dobrze, że sie TSD rozwija :) a mówienie o komercj w tych czasach wcale nie jest już zarzutem. Jakiś cień na osobę mistrza może rzucać, to że każdy dan z innej organizacji, ale teraz wszystko można ;-) . Jeśli pan D. będzie OK, to chętnie zaproszę go do współpracy - tak jak to jest, np. z przedstawicielem WMDKTSDF.
Ja jeśli sie czepiam, to ludzi typu byłego szefa TSD z Pionek, który już na starcie narobił nam wstydu, wiem że D. coś z nim próbował. Teraz ten z Pionek robi "tang su do" - nie wiem czy sam to wymyślił czy ma kogoś nad sobą. Krążyła plotka, że ten z Pionek połączył się z D. a jeśli to prawda, to na pewno źlę.
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
Qwert_il już mam wyrobione zdanie o tej organizacji, w którą teraz się bawi p.D. :evil: , potwierdziły się moje podejrzenia, że były przedstawiciel IMA TSD w Polsce z Pionek, który został usunięty z organizacji z to że pobierał opłaty z egzaminów od studentów i nigdy ich nie wysyłał do siedziby głównej, przez to wielu nie otrzymało certyfikatów, teraz współpracuje z D. Co do sprawy z PUT i p. D nie wiem jak było, ale tu wiem. Szkoda, że znowu ktoś na tym ucierpi.... Ja cieszę się, że powstają nowe ośrodki TSD w Polsce, ale jeśli tacy goście będą to robić, to mina mi rzednie. Mam nadzieję, że wcześniej czy później pójdą siedzieć!
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
no tam spoko, ja jednak wierze w to co robi pan D. dostałem nawet propozycje przyłączenia sie, ale to nie ma sensu bowiem w przyszłym roku wyjeżdzam z tych okolic na studia a w TKD juz sporo (wg mnie) osiągnąłem. ale każdy ma prawo do każdego zdania więc najlepiej skończyć dyskusje bo po co sie kłucić :)
pozdrawiam
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
Masz racje, dyskusja zmierza w złym kierunku a ja sie trochę niepotrzebenie unoszę jak przypominam sobie pewne wydarzenia.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
IRA
W Polsce wyszły materiały dotyczące Kyoksul, niestety wydal je MON jako 4-ro stopniowy podręcznik walki wręcz części 1-3 to kyoksul, podobno częśc 4ta to bas-3 (przynajmniej w którymś artykule było tak napisane że to Bryl opracował :) ) Niestety dostępnośc prawie żadna - przeważnie były/są pochowane w sejfach osób zajmujących sie wfem w jednostkach wojskowych. podejrzewam że nawet wprowadzenie nowego programu walki wręcz dla wojska tego nie zmieni, chyba żeby wydusić z mon jakis egzemplarz i go wydać:
1. Specjalny program walki wręcz Główny zarząd szkolenia bojowego MON - Warszawa 1985
2. Roman Subdarzewski Metodyka nauczania obowiązujących zakresów walki wręcz. poradnik metodyczny WOSS Piła 1990
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: SOO BAHK DO
Dzięki za informację. Jest jeszcze jeden podręcznik Mazura i kopię tego udało mi się zdobyć. Można jeszcze zakupić cos po niemiecku. Po zestawiniu z notatkami część materiału się pokrywa a część uzupełnia.
Ale jeszcze raz dzięki za informację.
IRA
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024