Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przekupni sędziowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Przekupni sędziowie
Pytanie głównie do sędziów na walkach. Ostatnio słyszałem wiele złych słów o sędziach pilnujących walki, że tu też jak niestety już chyba wszędzie :( często idzie się na znajomość. A walki mają wyniki proporcjonalne do znajomości sędzia-trener. Nie mówię o przekupstwie, bo to wielkie oskarżenie, ale o zwykłym "Ten trener jest moim znajomym" Co o tym sądzicie??, spotkaliście się z takim czymś w środowisku osób, które powinny być bezstronne ??
  • 0

budo_miki3d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekupni sędziowie
Jak zawsze powtarza Sędzia Główny PUT Zbyszek Pawlak - Taekwon-do jest sportem niewymiernym. Niestety w wynik trzeba wkalkulować błędy lub podświadome decyzje sędziów. Czasami też i świadome.
Niestety przynajmniej w naszej organizacji jako sędzia nigdy nie spotkałem się z próbą łapówki. A bardzo bym chciał, zawsze powtarzam, że chętnie wezmę. A jestem dobrym sędzią, więc potrafiłbym przewałować walkę w sposób niezauważalny ;) Tylko czemu nikt mi nie chce zaoferować pieniędzy?? Give me money!! :twisted:
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekupni sędziowie
Od tej strony trenera nie znalem :) :):)
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekupni sędziowie
A ja uważam tak że jak walczymy to nie tylko walczymy przeciwko naszemu przeciwnikowi! Ale również przeciwko sędziemu! Jedyny sposób to tak zdominować walke że sędzia nawet najbardziej przekupny nie będzie miał możliwości dać innego wyniku niż nasze zwycięstwo!!!! :P
  • 0

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekupni sędziowie
Ale czasami i tak dają chociaż walka była widocznie wygrana :(
  • 0

budo_pawełek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekupni sędziowie

Ale czasami i tak dają chociaż walka była widocznie wygrana :(


I to jest najgorsze !!!!
  • 0

budo_miki3d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekupni sędziowie
Jeżeli jeden zawodnik jest zdecydowanie lepszy od drugiego, to błędne decyzje sędziego lub tendencyjne sędziowanie niewiele pomogą. Co prawda sędzia może podjąć decyzję wbrew wszystkiemu, ale wtedy sam jest już spalony jako człowiek.
Byłem przez kilka lat zawodnikiem, a teraz bardziej sędzią. Na prawdę zawodnicy nie zdają sobie sprawy, że sędzia może się pomylić! Nie da się sędziować 100% obiektywnie. Ja nieraz dopiero po akcji lub po walce, zdaję sobie sprawę, że podjąłem błedną decyzję i nie da się już jej cofnąć.
Te błędy trzeba wkalkulować. Zawodnicy nieraz choć są lepsi, to czując się skrzywdzonym jedną decyzją sędziego zaczynają się złościć, przez co walczą dużo gorzej i w efekcie zasłużenie przegrywają.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekupni sędziowie
nikt nie powinien wymagac obiektywnosci od sedziego- tylko bezstronnosci.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024