Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwiekszenie apetytu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zwiekszenie apetytu
Czołem! (to jest ostatni post w imieniu syna, pozniej tutaj zaklada konto)

wiec teraz jest dylemat, bo diety nigdy nie trzymal (przytyl pomimo tego 12kg w 2 miesiace!) to cos go wzielo na diete i tak jej nie trzyma ale chociaz stara sie jesc duzo bialka.

no i rozpisalem mu diete ale.. nie da rady tyle jesc. (dieta ta miala naprawde male zapotrzebowanie kcal i wg mnie bez problemowo by mogl ja zjesc)
no i co z nim teraz zrobic? tutaj chce jesc, dieta itd. a tu nie umi wepchnac 100g ryzu z kurczakiem bo jak twierdzi "nie chce mi sie jesc" ew. "nie mam apetytu", zle jest.

jest moze jakis SKUTECZNY srodek na apetyt? ale zeby byl jakis naprawde skuteczny, najlepiej bez recepty (chodzenie po lekarzach.. sami wiecie)

no z gory dziekuje.

pozdrawiam, plutonowy
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu
Możesz wypróbować Witamina B12, po pewnym czasie już organizm się przyzwyczaja do dużych porcji.Na początku trudno mi było jeść tyle jedzenie teraz to jest nawet mało.
Apetyt rośnie :)
  • 0

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu

Możesz wypróbować Witamina B12, po pewnym czasie już organizm się przyzwyczaja do dużych porcji.Na początku trudno mi było jeść tyle jedzenie teraz to jest nawet mało.
Apetyt rośnie :)


ale czy ta witamina B12 pomoze? jakie skutki wywoluje dokladnie?
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu

ale czy ta witamina B12 pomoze? jakie skutki wywoluje dokladnie?


warto wypróbować na niektórych działa na niektórych nie.Wywołuje zwiększony apetyt.Poza tym teraz jest ciepło i trochę mniej czujemy tego głodu :)
Ale tak jak mowie na spokojnie ten apetyt rozwijać.
A jak wcześniej nie miał diety i nie jadł tak dużo to nie ma co się dziwić, że narazie nie może tego pomieścić :)
Pozatym w aptekach jest masa specyfików na apetyt ale różnie to działa na każdego.
  • 0

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu

warto wypróbować na niektórych działa na niektórych nie.Wywołuje zwiększony apetyt.Poza tym teraz jest ciepło i trochę mniej czujemy tego głodu :)
Ale tak jak mowie na spokojnie ten apetyt rozwijać.
A jak wcześniej nie miał diety i nie jadł tak dużo to nie ma co się dziwić, że narazie nie może tego pomieścić :)
Pozatym w aptekach jest masa specyfików na apetyt ale różnie to działa na każdego.


powiem szczerze, ze kurde nigdy nie jadl duzo itd. ale duzo tyl, a to jest najgorsze. bo jakby nie tyl, to by sie wlasnie ratowal dieta i by mu na tym zalezalo.. a tak? kurde tyje bez diety, i wlasnie nie wiem czemu bo wczesniej byl szczuply jak cholera a teraz w 2 miesiace 12kg!

nie wiem juz co robic, co by mu tu polecic..
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu
W sumie na początku zawsze szybko idzie+ dobra genetyka.
W pewnym momencie mu będzie STOP i będzie mizernie szło a wtedy to i tak dieta będzie musiała być.
Jak sobie zbilansuje dietę z mniejszą ilością węgli i tłuszczy to tak mocno go nie zaleje.
W 2 miesiące 12kg to to sporo ale teraz raczej już takich przyrostów nie powtórzy.
  • 0

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu

W sumie na początku zawsze szybko idzie+ dobra genetyka.
W pewnym momencie mu będzie STOP i będzie mizernie szło a wtedy to i tak dieta będzie musiała być.
Jak sobie zbilansuje dietę z mniejszą ilością węgli i tłuszczy to tak mocno go nie zaleje.
W 2 miesiące 12kg to to sporo ale teraz raczej już takich przyrostów nie powtórzy.


nie ma dobrej genetyki, ja w jego wieku bylem szczuply, wysportowany.. do teraz! taka prawda, nie wiem czemu mu tak poszlo w mase.

to co mu polecic na ten apetyt w koncu?
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu

nie ma dobrej genetyki, ja w jego wieku bylem szczuply, wysportowany.. do teraz! taka prawda, nie wiem czemu mu tak poszlo w mase.

to co mu polecic na ten apetyt w koncu?

Zmniejsz mu porcje i co 3 godzinki małe porcje niech szama nie do syta a potem metabolizm się rozkręci i ogołoci całą lodówkę na raz. BTW. jeśli jest ciepło i nie chce mu się jeść to można to połączyć, kup mu gainera (to jest złożone z węglowodanów, białka, tłuszczy, witamin i mikroelementów) i niech to pije. To jest taki posiłek w płynie i zaspokoi pragnienie i dodatkowo będzie najedzony a takie wodniste zawsze mu się zmieści w żołądku.
  • 0
Dołączona grafika

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu

Zmniejsz mu porcje i co 3 godzinki małe porcje niech szama nie do syta a potem metabolizm się rozkręci i ogołoci całą lodówkę na raz. BTW. jeśli jest ciepło i nie chce mu się jeść to można to połączyć, kup mu gainera (to jest złożone z węglowodanów, białka, tłuszczy, witamin i mikroelementów) i niech to pije. To jest taki posiłek w płynie i zaspokoi pragnienie i dodatkowo będzie najedzony a takie wodniste zawsze mu się zmieści w żołądku.


kupilem mu Gainer 737 z firmy megabol, na poczatek kupilem mu cos taniego, bo zawsze kupowal za swoja kase (swoje rzeczy, dla siebie), ale dzis ma "dzien dziecka" - ja mu kupilem.

mysle ze taki gainerek mu pomoze, bedzie bral 2 porcje (to bedzie 150g). kupilem od znajomego (mam sasiada ktory handluje odzywkami) za 50zl.
jeszcze mialem do wyboru Olimp GainBolic6000, ale podobno ten Gainer 737 ma wiecej bialka i mniej cukrow, wiec sie na ten zdecydowalem. ja ogolnie jesli chodzi o te gainery to jestem w tym calkowicie zielony, ja caly czas na sucho jade.

juz ulozylem mu diete, tylko wlasnie mam pytanie czy jezeli oprocz tej diety jadl by inne rzeczy to czy mialaby sens ta dieta?

PS. te pytanie dlatego, bo nie wierze ze utrzyma ta diete, chlopak taki typowo rozrywkowy.. po poludniu to kregle, kino, jakies spacery, silownia itd. dlatego nie wierze ze tak zupelnie utrzyma ta diete, mysle ze bez coli itp. sie nie obejdzie.

Czy ta dieta nadal by miala sens?
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu

kupilem mu Gainer 737 z firmy megabol, na poczatek kupilem mu cos taniego, bo zawsze kupowal za swoja kase (swoje rzeczy, dla siebie), ale dzis ma "dzien dziecka" - ja mu kupilem.

mysle ze taki gainerek mu pomoze, bedzie bral 2 porcje (to bedzie 150g). kupilem od znajomego (mam sasiada ktory handluje odzywkami) za 50zl.
jeszcze mialem do wyboru Olimp GainBolic6000, ale podobno ten Gainer 737 ma wiecej bialka i mniej cukrow, wiec sie na ten zdecydowalem. ja ogolnie jesli chodzi o te gainery to jestem w tym calkowicie zielony, ja caly czas na sucho jade.

juz ulozylem mu diete, tylko wlasnie mam pytanie czy jezeli oprocz tej diety jadl by inne rzeczy to czy mialaby sens ta dieta?

PS. te pytanie dlatego, bo nie wierze ze utrzyma ta diete, chlopak taki typowo rozrywkowy.. po poludniu to kregle, kino, jakies spacery, silownia itd. dlatego nie wierze ze tak zupelnie utrzyma ta diete, mysle ze bez coli itp. sie nie obejdzie.

Czy ta dieta nadal by miala sens?


Jeśli nie otworzył jeszcze tego gainera 737 to oddaj sąsiadowi, dopłać i weź gain bolic'a bo jest o niebo lepszy, szczególnie jeśli chłopak nie umie przybrać na masie. Jeśli nie ma jak trzymać diety bo jest poza domem to porcje gainera do woreczków (jak po biżuterii, takie w jakich sprzedaje się narkotyki :)) shaker z wodą i niech idzie w miasto, wystarczy że o odpowiedniej porze zmiesza składniki i wypije (niech nie miesza wcześniej bo będzie to do wylania bo nic z tego już nie będzie).
  • 0
Dołączona grafika

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu

Jeśli nie otworzył jeszcze tego gainera 737 to oddaj sąsiadowi, dopłać i weź gain bolic'a bo jest o niebo lepszy, szczególnie jeśli chłopak nie umie przybrać na masie. Jeśli nie ma jak trzymać diety bo jest poza domem to porcje gainera do woreczków (jak po biżuterii, takie w jakich sprzedaje się narkotyki :) ) shaker z wodą i niech idzie w miasto, wystarczy że o odpowiedniej porze zmiesza składniki i wypije (niech nie miesza wcześniej bo będzie to do wylania bo nic z tego już nie będzie).


czyli zamiast jednego posilku dac mu porcje gainera?

PS. rano pogadam z tym sasiadem to mi wymieni, nie ma problemu.
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu

czyli zamiast jednego posilku dac mu porcje gainera?

PS. rano pogadam z tym sasiadem to mi wymieni, nie ma problemu.

No jeśli nie ma jak zjeść na mieście czegoś pożywnego to innego wyjścia nie ma.
  • 0
Dołączona grafika

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu

No jeśli nie ma jak zjeść na mieście czegoś pożywnego to innego wyjścia nie ma.


Rozumiem, tylko powiedz mi jaka jest maksymalna dawka tego gainera? Tzn ile idzie zjesc dziennie? Wg mnie to 150g
PS. czy nie bedzie mial brzucha? wiadomo ze trenowal tez bedzie.

EDIT: jego dieta wyglada mniej wiecej tak

7:00 sniadanie - mleko z platkami pszennymi, popija gainerem 50g
10:00 2 sniadanie - kanapki z szynka i serem
13:00 3 sniadanie - kanapki z serkiem do smarowania
16:00 obiad - najczesciej ryz, kurczak, surowka, sos
18:00 podwieczorek - 100g gainera (wtedy jest wlasnie na kreglach, w kinie itp.)
21:30 kolacja - zmiksowany serek wiejski z bananem

wiadomo ze dodatkowo zje cos w centrum, czesto wlasnie ale w malych ilosciach, to cola jakas, to popcorn.
no ale wg mnie to niech je chlopak, korzysta z zycia bo scisla dieta to nie dla niego.
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu

Rozumiem, tylko powiedz mi jaka jest maksymalna dawka tego gainera? Tzn ile idzie zjesc dziennie? Wg mnie to 150g
PS. czy nie bedzie mial brzucha? wiadomo ze trenowal tez bedzie. maksymalna dawka gainera to sprawa indywidualna, bo dla kogoś kto waży 50-60 kilo może to być 50g a dla chlopa 130 kilo 150g na przykład. Także gainera musi spożywać na wyczucie no chyba że macie policzone zapotrzebowanie i wiecie jakie ma braki w diecie to wtedy gainerem uzupełniamy braki (takie jest przeznaczenie gainera - uzupełniać braki w diecie)

EDIT: jego dieta wyglada mniej wiecej tak

7:00 sniadanie - mleko z platkami pszennymi, popija gainerem 50g płatki pszenne zamieńcie na owsiane, dodajcie jajka(2-3)+ jakieś tłuszcze olej lniany, oliwa z oliwek (na surowo te tłuszcze) albo orzechy zamiast oleju no i jakiś owoc/warzywo byłoby mile widziane
10:00 2 sniadanie - kanapki z szynka i serem szynka drobiowa? + warzywko/owoc
13:00 3 sniadanie - kanapki z serkiem do smarowania a nie da rady wrzucić tutaj rybki i makaronu/ryżu/kaszy/ziemniaków? + tłuszcze
16:00 obiad - najczesciej ryz, kurczak, surowka, sos OK tylko tłuszcze dodać
18:00 podwieczorek - 100g gainera (wtedy jest wlasnie na kreglach, w kinie itp.) no jak już nie ma jak zjeść to ok
21:30 kolacja - zmiksowany serek wiejski z bananem banana może już nie miksować tutaj chyba że spać idzie dopiero po jakimś czasie

wiadomo ze dodatkowo zje cos w centrum, czesto wlasnie ale w malych ilosciach, to cola jakas, to popcorn.
no ale wg mnie to niech je chlopak, korzysta z zycia bo scisla dieta to nie dla niego.


  • 0
Dołączona grafika

-US-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Pomógł: 0
20
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu
Ja ostatnio znalazlem Specyfik z CONTROLLED LABS o nazwie BLACK HOLE. Z opinni internautow wynika, że to jeden z lepszych srodkow na apetyt, mimo tego, ze na kazdego działa rożnie. Podobno po 10 dniach stosowania głód bierze srednio 2 godziny po posilku. Musze sobie chyba cos takiego przetestować kiedyś bo tez mam problemy z upchaniem szamy .


Pozdro 4all
  • 0

 

 


Dathí

    Pan i wladca, Wielki Ksiaze, Mistrz Zakonu, Wodz wielkiej hordy,

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 601 postów
  • Pomógł: 1
14
Neutralna
  • Lokalizacja:Baile Átha Cliath
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- kolkowanie komunistow
    - polowania na mongolow
    - techniki rozpinania biustonoszy sila woli
    - brawurowa jazda cinquecento

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu

Ja ostatnio znalazlem Specyfik z CONTROLLED LABS o nazwie BLACK HOLE. Z opinni internautow wynika, że to jeden z lepszych srodkow na apetyt, mimo tego, ze na kazdego działa rożnie. Podobno po 10 dniach stosowania głód bierze srednio 2 godziny po posilku. Musze sobie chyba cos takiego przetestować kiedyś bo tez mam problemy z upchaniem szamy .


Pozdro 4all


Jadlem, nie dzialalo na mnie. Moze na kogos innego bedzie dzialac :) Ale cena jest wysoka....i nie wiem czy warto w to inwestowac, to juz wole B12 - taniej wychodzi. Do tego po Black mozna miec problemy bo to jest oparte na Marihuanie, niby tylko wyciagi, ale na butelce pisze zeby nie kierowac pojazdami do 2h po zazyciu czy jakos tak :)

Ja bym metabolizm stopniowo rozkrecil np Pierwszy tydzien np 2500kcal, drugi 3000kal, Trzeci 3250kal, potem 3500, 3750 etc.
  • 0
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu - prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Been there, taken that

Jesli pomoglem to postaw mi piwo :D

Dathí

    Pan i wladca, Wielki Ksiaze, Mistrz Zakonu, Wodz wielkiej hordy,

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 601 postów
  • Pomógł: 1
14
Neutralna
  • Lokalizacja:Baile Átha Cliath
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- kolkowanie komunistow
    - polowania na mongolow
    - techniki rozpinania biustonoszy sila woli
    - brawurowa jazda cinquecento

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu
A i jeszcze jedno. Jak idzie na miasto to zamiast gainera moze zabrac z soba 100gr orzechow wloskich (700kal, 15gr bialka, magnez, zdrowe tluszcze)
  • 0
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu - prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Been there, taken that

Jesli pomoglem to postaw mi piwo :D

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu
Mr.chudy135, on je owoce przez dzien, to do szkoly banana weznie, to jablko po obiedzie zje.. z tym nie ma problemu (tego nie liczylem w diecie).

co do tych platkow to kupilem musli owocowe - sklad:platki pszenne, owsiane, kukurydziane, ziarna slonecznika, siemie lniane, kukurydza itd. mysle ze to bedzie dobre dla niego (ww - 64g na 100g), nie trzeba gotowac i wiecej skladnikow.

w dodatku z tym zdrowym olejem, to kupilem olej z winogron czy cos takiego.. nie wiem czy dobre?

2 jajka na sniadanie - nie ma problemu

szynka, tak z indyka, owoce/warzywa jak wyzej pisalem.

w tym 3 sniadaniu o 13 nie da rady wrzucic cokolwiek, synek tylko kanapki w szkole je.. a o ryzu? nie bardzo.

o 21:30 jest ostatni posilek a kladzie sie spac gdzies 23/24 takze mysle ze to odpowiednia pora, spi okolo 7/8 godzin.

co o tym myslisz?
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu

Mr.chudy135, on je owoce przez dzien, to do szkoly banana weznie, to jablko po obiedzie zje.. z tym nie ma problemu (tego nie liczylem w diecie). to ok jak je owoce między posiłkami to ok, tutaj chodzi głównie o witaminy, minerały i po treningu cukry proste [z tąd banany] (jeśli ćwiczy to potrzebuje ich 2-3x więcej niż osoba nie ćwicząca)

co do tych platkow to kupilem musli owocowe - sklad:platki pszenne, owsiane, kukurydziane, ziarna slonecznika, siemie lniane, kukurydza itd. mysle ze to bedzie dobre dla niego (ww - 64g na 100g), nie trzeba gotowac i wiecej skladnikow. następnym razem kup płatki owsiane, otręby pszenne, rodzynki, orzechy laskowe ew. słonecznik, pestki dyni itp. i sam zrób mu musli (w sumie sam niech sobie zrobi duży chłopak jest :)) to będzie rozwiązanie najlepsze z możliwych

w dodatku z tym zdrowym olejem, to kupilem olej z winogron czy cos takiego.. nie wiem czy dobre? bardzo dobry wybór, olej z pestek winogron ?

2 jajka na sniadanie - nie ma problemu jesli 2 jajka pokryją jego zapotrzebowanie na białko to ok

szynka, tak z indyka, owoce/warzywa jak wyzej pisalem. OK

w tym 3 sniadaniu o 13 nie da rady wrzucic cokolwiek, synek tylko kanapki w szkole je.. a o ryzu? nie bardzo. no jak nie da rady to trudno niech będą kanapki, albo może być i gainer

o 21:30 jest ostatni posilek a kladzie sie spac gdzies 23/24 takze mysle ze to odpowiednia pora, spi okolo 7/8 godzin. więc banan może być

co o tym myslisz? JW :)


  • 0
Dołączona grafika

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwiekszenie apetytu
dobra, dzieki wielkie za odpowiedzi.

z tym duzym chlopakiem to tak humorystycznie do sprawy podeszles.. powiem szczerze, ze mam L4 i urlop (razem 27 dni) to wlasnie poswiecam dzieciom wiecej czasu, tak to w wojsku pracuje dlugo (jesli to praca mozna nazwac) i mam dojazd nie bardzo, ale nie o tym temat.

jesli chodzi o te zapotrzebowanie bialkowe to takowe nie ma, taka dieta jest i tak je.. prosta dieta, czy skuteczna? zobaczymy.

no nic, na razie to wielkie dzieki bo naprawde wszystko ladnie mi wytlumaczyles za co jezcze raz wielkie dzieki.

jesli masz cos jeszcze do napisania to napisz, wole wiedziec wiecej.

PS. jak bede czego potrzebowal czy cos to napisze, a przy okazji sprobuje namowic syna zeby tu konto zalozyl bo ciagle przy tym e-kulturystyka zostaje ale tam to lipa jest, tam to gore 2-3 ogolne odpowiedzi i nic z tego nie wiem, tutaj to mozna powiedziec pelen profesjonalizm.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024