Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proporcje B:W:T


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Mareno
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Proporcje B:W:T
Chcialbym sie dowiedziec po co sa te proporcje w diecie bialko:weglowodany:tluszcz.

bo zawsze myslalem ze wystarczy przekroczyc dzienne zapotrzebowanie kcal o np. 1000kcal i masa idzie, podobnie z redukcja.

wiec mam pytanie czy moglby ktos mi DOKLADNIE wyjasnic na czym to polega wszystko.

z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi! :)
  • 0

-US-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Pomógł: 0
20
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Proporcje B:W:T

Chcialbym sie dowiedziec po co sa te proporcje w diecie bialko:weglowodany:tluszcz.

bo zawsze myslalem ze wystarczy przekroczyc dzienne zapotrzebowanie kcal o np. 1000kcal i masa idzie, podobnie z redukcja.

wiec mam pytanie czy moglby ktos mi DOKLADNIE wyjasnic na czym to polega wszystko.

z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi! :)


Wytłumacze ci to po chłopsku :)
b- bialko
t- tluszcze
w- węglowodany


Bialko pełni w organizmie funkcje budulcową, a węgle są jak paliwo, czyli np jak byś budował chate i dał robotnikom szame a nie dal cegly to robotnicy mieli by sile robic ale by nie mogli bo z czego. Tak samo jest z organinzmem.
Jeszcze jedna kwestia:
Białko moze pelnic funkcje energetyczna, czyli jak zabraknie wegli lub tluszczy to organinzm przerobi amino na energie w piecykach zwanych mitochondriami.
Natomiast z wegli organizm nic nie zbuduje czyli jak masz za mało bialka a za duzo wegli to węgle odloza sie na potem w postaci tzw mięsnia piwnego.


Edit:

Co do masy to jak nie bedziesz trzymal proporcji to moze sie tak zdazyc, ze np przytyjesz 10kg z czego 7 to sadlo.
  • 0

 

 


Mareno
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Proporcje B:W:T

Wytłumacze ci to po chłopsku :)
b- bialko
t- tluszcze
w- węglowodany


Bialko pełni w organizmie funkcje budulcową, a węgle są jak paliwo, czyli np jak byś budował chate i dał robotnikom szame a nie dal cegly to robotnicy mieli by sile robic ale by nie mogli bo z czego. Tak samo jest z organinzmem.
Jeszcze jedna kwestia:
Białko moze pelnic funkcje energetyczna, czyli jak zabraknie wegli lub tluszczy to organinzm przerobi amino na energie w piecykach zwanych mitochondriami.
Natomiast z wegli organizm nic nie zbuduje czyli jak masz za mało bialka a za duzo wegli to węgle odloza sie na potem w postaci tzw mięsnia piwnego.


Edit:

Co do masy to jak nie bedziesz trzymal proporcji to moze sie tak zdazyc, ze np przytyjesz 10kg z czego 7 to sadlo.


kurde no i dzieki wielkie, lepiej tego nie mogles wytlumaczyc i fajnie :)

powiedz mi jeszcze, czy z tego sadla to zrobie mase miesniowa jak bede cwiczyc na silowni?

PS. pytanie takie typowo poczatkujacego ale wole wiedziec.
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proporcje B:W:T

kurde no i dzieki wielkie, lepiej tego nie mogles wytlumaczyc i fajnie :)

powiedz mi jeszcze, czy z tego sadla to zrobie mase miesniowa jak bede cwiczyc na silowni?

PS. pytanie takie typowo poczatkujacego ale wole wiedziec.

To jest tak, tłuszczu w mięśnie nie zamienisz ale możesz wykorzystać energię ze spalania tłuszczów do budowania masy czyli zmniejszyć ilość węgli i tłuszczy (żeby bilans kaloryczny wyszedł na minus czyli musisz zjeść mniej niż potrzebujesz) i robić masę. Białka troche dodasz i w ten sposób zrobisz masę tracąc na tkance tłuszczowej. Czyli tak:
białka:węglowodany:tłuszcze = 3g/kmc : 3g/kmc : jak najmniej g/kmc i trening masowy.
  • 0
Dołączona grafika



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024