Skocz do zawartości


Zdjęcie

Instruktor SW - gwalciciel - sposoby obrony kobiety.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Instruktor SW - gwalciciel - sposoby obrony kobiety.
Wszystko zalezy od tego jak cos zostanie powiedziane. Jesli
czlowieka atakujesz (nawet slowami) to wzbudzasz jego agresje,
ale jesli informujesz po prostu o wlasnym odbiorze sytuacji i to w taki sposob, ze pozostawiasz mu furtke wyjscia bez utraty twarzy
np. "poniewaz wiem, ze jestes rozsadnym gosciem to mysle, ze moge
sprawe postawic jasno. Z kim innym bym tego tak powiedziec nie mogla. Otoz sytuacja w jakiej sie znalezlismy ma cechy gwaltu i tak ja
traktuje...." W te strone. Bo oczywiscie jesli powiesz "ty kutasie jak smiesz mnie gwalcic" to wrecz zmusisz goscia do obrony "meskiego honoru". Asertywnosc to trudna sztuka, ale mozna sie tego nauczyc.

Najgorsze co mozna zrobic to sciemniac i unikac jasnego zdefiniowania
sytuacji, bo wtedy gosc uznaje, ze grasz w jego gre. Wielu takich na
przyklad imprezowych nekaczy co laza za dziewczyna i probuja ja podmacywac godzinami splawia sie prostym pytaniem - stary o co ci
tak konkretnie chodzi - i nieustepowaniem dopoki jasno nie odpowie albo
sie nie odczepi. Zwykle sie odczepiaja juz po pierwszym pytaniu i spojrzeniu prosto w oczy. Oczywiscie o ile sie dziewczyna przy tym nie usmiechnie probujac rzecz oslodzic, bo wtedy ma go przylepionego juz
normalnie na szesc godzin.

Pawel Drozdziak
Szkola Samoobrony dla Kobiet WSDP
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_natalia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z bieszczad

Napisano Ponad rok temu

Re: Instruktor SW - gwalciciel - sposoby obrony kobiety.

Jest to moze dosc niecodzienne zjawisko, ale jak nas zycie uczy, moze sie zdarzyc.

Obrona przed gwalcicelem ktory nic nie cwiczy byla niejednokrotnie poruszana. Ale jak kobieta ma sie bronic gdy gwalcicielem jest instruktor sztuk walki? Czy zwykla kobieta ma jakies szanse, czy zgory jest skazana na porazke?
Jesli ma szanse, to jaka taktyke przyjac? Co stosowac? Czy na kursach samoobrony dla kobiet ktokolwiek wspominal o takiej mozliwosci?




Trudne pytanie a szczegolnie ze gosc ma jakis tam autorytet wsrod swoich uczniow. Ogolnie to wydaje mi sie to prawie niespotykane, dlaczego taki instruktor miałby cos takiego robic?



''Gdziekolwiek jesteś, musisz pozwolić wyciszyc się, by odebrać częstotliwość ziemi, na której właśnie się znalazłeś ''

Tori Amos
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024