Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening indywidualny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_pies
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
arco jest dlatego charakterystyczne, że w systemie nauczania powtarzane ruchy cięte mają znaczące m-ce. Zarówno arco jak i redondo. Arco ma swoją osobna formę opartą tylko na róchach arco. KOlejną przyczyną jest nacisk nauczycieli, jak Dioni widzi człowieka pierwszy raz to pierwsze co chce zobaczyć to arco gościa, dość szeroko rozumiane;). Do tego chodzi o takie arko jak robi się w DP. Czyli łokieć w czasie pierwszego się cofa, energia jednego skrętu, jedno odepchnięcie , 2-e przeciwwagi- kalupayang itd. Dlatego właśnie jest charakterystyczne.
Pozdrawiam
A. W wykonaniuu niektórych wszystko jest machaniem kijem, nie mniej na pewno nie mówimy o tej samej technice-to dwa całkiem silne, nieporównywalnie do innych powtórzeń szybkie cięcia. Z tym, że niewielu umie je wykonywać na cel, typu worek itp. I dobrze ;) . A słyszałem z pewnego źródła o walce na Filipinach, która zakończyła się jednym dobrym arco ... :twisted:
  • 0

budo_pies
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
a no i co to ma wspólnego z treningiem indywidualnym??
No rozwój, zakres nadgarstków i najlepsza szkoła nauczenia się przeciwwag kalupayang, która jest zasadą wszystkich ruchów w eskrima.
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny

No rozwój, zakres nadgarstków i najlepsza szkoła nauczenia się przeciwwag kalupayang, która jest zasadą wszystkich ruchów w eskrima.

:oops:
Soory Pies ale nie rozumię, co to są te "przeciwwagi" kalupayang?
Pierwszy raz słyszę, możesz troszkę jaśniej? Da się to opisać słowami?
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
Acha !!!
Właśnie wpadłem na dobry pomysł !

Zadanie dla ludzi znających się na kompach i necie !!

Trzeba założyć stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] na którą będziemy mogli wrzucać krótkie filmiki obrazujące technikę o której mówimy. Ważne aby każdy z nas miał do niej dostęp, ale nikt z poza forum. Tzn. oglądnąć mógłby każdy ale nie modyfikować, rozumiecie?!
Wtedy unikniemy zbędnej dyskusji na temat jak wygląda technika tylko się ją umieści na stronce i już.

Co wy na to?
:D

Żadne forum tego nie ma !!! Bylibyśmy pierwsi !!!!
  • 0

budo_pies
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
:wink: spko, pomysł z filmikami super.
kalupayang to to samo co jin i jang w ruchach, zasada podobna do wszystkiego w MA, np. w karate ręka wyprostowana=załadowana - przy zuki. Różni się luzem i "klapsami" które powodują przeciwnapięcia w "nieczynnej" stronie ciała. Chroni to kręgosłup przed przeciążeniami, buduje siłę z ciała i przyspiesza ruch . Część ruchów to klapsy w odp miejsce, z przeciwnej str niż ruch broni, powoduje to powstawanie dużych sił bezwładnośi narzędzi, przy odpowiednim rozluźnieniu, przyspiesza znacząco zmianę kierunku ruchu broni. W filmiku promo umieszczonym na forum masz w trakcie arco - formę, taki małoletni robi ;)
Pozdrawiam.
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
Dzięki za wytłumaczenie :D
Z tego co widzę to znam to i sam wykonuję. Te klapsy - gdzieś, kiedyś, u kogoś zobaczyłem i zacząłem je wykonywać, bardziej instynktownie niż świadomie. Nikt mi tego nie tłumaczył - przynajmniej nie pamiętam :(
Ale, rzeczywiście, pomaga :!:

:lol:
  • 0

budo_pies
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
:) zdolny jesteś chłop ;)
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
Kontynuując temat - trening indywidualny

Ja, kiedy ćwiczę sam, skupiam się między innymi na takich sprawach jak powtórzenie materiału. Przeważnie robię to po seminariach, żeby zapamiętać materiał i lepiej go zrozumieć. Raz na jakis czas robię sobie powtórkę np. sinawali. Od najprostszych do b.zaawansowanych, łącząc je w ciągi logicznych rozwinięć. Zwracam uwagę na wykonanie pełnych ruchów, co przy treningu z partnerem często ucieka gdyż zbytnio się śpieszymy. Wtedy dopiero ramiona zaczynają boleć, gdyż ruch jest wykonany z dużą siłą i szybkością, a nie ma na kim się zatrzymać :lol: .

Innym razem powtarzam wszystkie przechwyty i rozbrojenia, i o zgrozo, ciężko jest sobie czasami coś przypomnieć :cry: . Wtedy pocieszam się, że żeby rozbroić przeciwnika potrzebna jest jedna dobra technika a nie tysiące. Młodzi adepci chcą ciągle czegoś nowego, a w sumie nic nie mają opanowane na zasadzie 100% odruchu. Ale to przychodzi z wiekiem hehehe......

Myślę, że dobry trening indywidualny to taki, który trwa około 2 h. W tym czasie otwierają się "klapki", co pozwala na pełne zrozumienie i przyswojenie materiału a czasami na stworzenie czegoś "nowego".
"Nowego" napisałem w cudzysłowiu, bo prawdopodobnie nie jesteśmy geniuszami :wink: tylko coś nam się przypomniało, ale nie pamiętamy że ktoś to nam pokazał hehehehe...

Czasami robię sobie trening kondycyjny :wink: .
Siadam z piwem w ręce i oglądam dobry film o sztukach walki. Ale nie polecam tego młodym adeptom, gdyz wymaga to dużego samozaparcia i samodyscypliny, żeby utrzymać się na krześle do końca kasety :lol: .
Taki trening zarezerwowany jest dla doświadczonych fighterów.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024