Skocz do zawartości


Zdjęcie

Combat Kalaki a Style Filipinskie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Combat Kalaki a Style Filipinskie...
Chciałbym aby tutaj osoby zamieszczały wlasne przemyslenia dotyczace rodzimej odmiany filipinskich sztuk walki jaka jest Combata kalaki...
Ostatnio natchnąłem sie na plakat reklamujacy ową sztuke walki i co przeczytalem ze ucza tam rowniez Doce Pares - co jest walke dwoma kijami, moze komus sie pomylilo z Deutsch Pares ??? Sam nie wiem jednak powyzszy fakt daje swiadectwo znajomosci zagadnien FMA.
Czy warto wiec tam isc??? Czy moze to jest hybryda FMA??? Takie polskie karate :-)
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
Hmm, Chodzą słuchy, że podobno soke Ruszard Murat postanowił się przekwalifikować i w zwiazku ze wzrostem popularności zaczyna się zajmować FMA :)
Już zostaly opracowane techniki na stylisko od łopaty i dwie pałki ZOMO :)
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
Z tego co wiem to Kalaki (inaczej kali arnis) to staro filipinska technika walki kijem, nozem lub golymi rekoma. Dodatkowo na wyzszych pozimach dochodzi drugi kij, kij dlugi, kombinacje jak kij i noz, nawet luki sa. O Doce pares zas slyszalem dwatlumaczenia : jako walka sportowa jednym kijem z minimalna iloscia ochraniaczy(helm i rekawice) lub wlasnie walka dwoma kijami.
Co sie zas tyczy Kombat kalaki to jest to wymysl jednego goscia (celowo nie podaje nazwiska) , ktory ogolnie i skrotowo zostal z miedzynarodowej federacji Kalaki wykopany z hukiem. I aktualnie robi wielkie halo wokol malej sprawy (siebie).
  • 0

budo_matti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...

Chciałbym aby tutaj osoby zamieszczały wlasne przemyslenia dotyczace rodzimej odmiany filipinskich sztuk walki jaka jest Combata kalaki...
Ostatnio natchnąłem sie na plakat reklamujacy ową sztuke walki i co przeczytalem ze ucza tam rowniez Doce Pares - co jest walke dwoma kijami, moze komus sie pomylilo z Deutsch Pares ??? Sam nie wiem jednak powyzszy fakt daje swiadectwo znajomosci zagadnien FMA.
Czy warto wiec tam isc??? Czy moze to jest hybryda FMA??? Takie polskie karate :-)


Hej Abaniol, przyszli już do Cosmo goscie z Combat Kaleki??? Może to Kaleki jest troche na wyrost... :roll:
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
maddrajwer ktos cie chyba oszukał z tym kalaki i pochodzeniem systemu z filipin... Nie bede ci pisal o pochodzeniu FMA. Zajrzyj na strony Doce Pares, i nie pisz takich glupot na temat tego systemu. CK jest jak hybryda FMA, a czesc osób czerpie od jednej osoby p. Nycka... Rozmawialem ostatnio z przedstawicielem CK na Warszawe, zadałem mu proste pytanie: Skad czerpią ,z jakich stylów, z kim mają kontakt?
Odp byla nastepujaca: mam kontakt z p. Jagoszem (Doce Pares- ciekaw jestem czy p. Jagosz o tym wie :-) ) i z kolesiem z Ameryki od Escrimy. Zapytalem go jakie escrimy Lameco itp... Nie wiedział, powiedział ze to taki starszy koles i niezle wymiata :) To byla odpowiedz przedstawiciela na W-we. Sorry nie mam nic do CK ale niech nie nie powoluja sie na FMA. Sam spedziłem w CK rok. Nie byl to rok stracony. Jednak trzeba najpier zobaczyc i poznac inne systemy aby zrozumiec FMA, a nie mowic CK to najlepszy filipinski system i pochodzi z filipin :-) .
Sam fakt napisania na plakacie nauka Doce Pares czyli walki dwoma kijami jest smieszny... kolesie od Doce Pares wiedza o tym i sie z tego smieja.
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
Matti nigdy nie pisalm ze to jest "Combat Kaleki", ani ze osoby som tam na slabym poziomie... cenie umiejetnosci p. Nycka. Nie obchodzi mnie sprawy wew. FMA w Polsce. Jedynie zwracam uwage czy tak na prawde mozna Combat Kalaki okreslac mianem systemem filipinskim???
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
Abanico - skoro cenisz pNycka to proponuje zajrzec do jego publikacji na temat pochodzenia Kalaki, bo ztamtad wlasnie zaczerpnalem te info. Z drugiej strony osobiscie jestem (delikatnie)mowiac nie zbyt dobrze nastawiony do tej osoby.Ale to juz inne tematy. Ja ucze sie kalaki (nie nazywamy tego combatem celowo) od uczniow dra Bryla i odbiega to stanowczo od nauk p.Nycka.I staonowczo obstaje za tym pierwszym. Ale coz co szkola to styl. A osobiste opinie zachowam dla siebie.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
To, co napisane w książkach i artykułach to jedno, a życie to drugie... :)

Gizmo
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
cenie p. Nycka za umiejetnosci, ksiazke mam ale nie chce sie wypowiadac na jej temat.
  • 0

budo_radix
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
Zawsze jak widze post o takim albo podobnym temacie, wiem ze bedzie wesolo. tak jest i tym razem :)
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
CK moim zdaniem to mieszanka stylow z tego co widzialem raz na pokazie dosc chaotyczna i moim zdaniem niemajaca wiele wspolnego z tradycyjnym Fma. Fakt ze na Filipinach jest bardzo duzo odmian walki tak ze prawie kazda wyspa ma jakas swoja tradycyjna szkole lub styl nietrudno wiec powolac sie na cos czego i tak nikt nie jest w stanie sprawdzic. Niestety zjawisko robienia wody z mozgu nie ominelo rowniez FMA i z tego co slyszalem bywaja nawet przypadki ze ktos wyjezdza na zwykly urlop na Filipiny robi sobie jakies zdjecia a pozniej oglupia ludzi gadkami ze byl osobistym uczniem jakiegos mistrza i jest najlepszy. Nie twierdze ze tak jest w przypadku CK poniewaz nieznam tego pana ani jego szkoly ale chyba nikt poza Polska o takim czym nie slyszal w kazdym razie ja pytalem niektorych instruktorow FMA i kazdy potwierdza ze nie zan takiej odmiany.
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
spajk chyba wiem o jaka osobe ci chodzi... i jej wygrane mistrzostwa na filipinach :) :) :) :)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...

Odp byla nastepujaca: mam kontakt z p. Jagoszem (Doce Pares- ciekaw jestem czy p. Jagosz o tym wie ) i z kolesiem z Ameryki od Escrimy. Zapytalem go jakie escrimy Lameco itp... Nie wiedział, powiedział ze to taki starszy koles i niezle wymiata To byla odpowiedz przedstawiciela na W-we.


Jeśli się nie mylę (a jest to dość prawdopodobne) to tym kolesiem ze stanów był niejaki Steven Brown, który mieszkał a Polsce przez pewien czas. Jeśli chodzi o jego umiejętności w Escrimie to ciężko mi się wypowiadać gdyż sam ten system trenowałem niezwykle krótko i właśnie pod jego przewodnictwem z tym, że nie ze względu na nie ciekawość zajęć tylko brak czasu. Jeśli chodzi o Jego ogólną zdolność ruchową i koordynację to oceniam je bardzo wysoko. To, co mi pokazywał i tłumaczył również było naprawdę bardzo dobre. Jeśli chodzi o jego doświadczenie to z tego, co się orientuje zaczął trenować w stanach na pewno było judo potem od razu escrima jeszcze gdzieś po drodze chyba przez chwile Kung-Fu. Trenował w stanach na Filipinach i w Niemczech. Jeśli chodzi natomiast o combat Kalaki to, jeśli się nie mylę to jedyny kontakt, jaki z tym miał to na jednym pokazie, na którym ostro się z tego obśmiał, ale możliwe, że sekcja była jakaś lewa.(no i możliwe, że ten Kolo o którym piszesz) Teraz wrócił do stanów pewnie z uwagi na rewelacyjną sytuację u nas w kraju :( .
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
na stronie CK jest ciekawy tekst w rubryce mistrzowie: "Istnieje dziewiec danow. Dany od 1 do 3 to dany zwykle a do 4 do 9 to dany mistrzowskie." Na to wyglada ze chyba sa dany uczniowskie niezwykle czy moze mistrzowskie. Niezle zamieszanie moze ktos z was wie o co tak naprawde chodzi.
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...

Odp byla nastepujaca: mam kontakt z p. Jagoszem (Doce Pares- ciekaw jestem czy p. Jagosz o tym wie ) i z kolesiem z Ameryki od Escrimy. Zapytalem go jakie escrimy Lameco itp... Nie wiedział, powiedział ze to taki starszy koles i niezle wymiata To byla odpowiedz przedstawiciela na W-we.


Jeśli się nie mylę (a jest to dość prawdopodobne) to tym kolesiem ze stanów był niejaki Steven Brown, który mieszkał a Polsce przez pewien czas. Jeśli chodzi o jego umiejętności w Escrimie to ciężko mi się wypowiadać gdyż sam ten system trenowałem niezwykle krótko i właśnie pod jego przewodnictwem z tym, że nie ze względu na nie ciekawość zajęć tylko brak czasu. Jeśli chodzi o Jego ogólną zdolność ruchową i koordynację to oceniam je bardzo wysoko. To, co mi pokazywał i tłumaczył również było naprawdę bardzo dobre. Jeśli chodzi o jego doświadczenie to z tego, co się orientuje zaczął trenować w stanach na pewno było judo potem od razu escrima jeszcze gdzieś po drodze chyba przez chwile Kung-Fu. Trenował w stanach na Filipinach i w Niemczech. Jeśli chodzi natomiast o combat Kalaki to, jeśli się nie mylę to jedyny kontakt, jaki z tym miał to na jednym pokazie, na którym ostro się z tego obśmiał, ale możliwe, że sekcja była jakaś lewa.(no i możliwe, że ten Kolo o którym piszesz) Teraz wrócił do stanów pewnie z uwagi na rewelacyjną sytuację u nas w kraju :( .


No to chyba wrócił na dniach do domu... Przykro mówić, bo fajny facet jest, ale wiedza i umiejętności mizerne jak na tyle lat treningu. Sinawali w 35 odmianach to nie wszystko... Ostrze żałosne.

Ten kolo, o którym pisze Abanico, to najlepsza gwiazda CK w Wawie :)
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...

na stronie CK jest ciekawy tekst w rubryce mistrzowie: "Istnieje dziewiec danow. Dany od 1 do 3 to dany zwykle a do 4 do 9 to dany mistrzowskie." Na to wyglada ze chyba sa dany uczniowskie niezwykle czy moze mistrzowskie. Niezle zamieszanie moze ktos z was wie o co tak naprawde chodzi.


Otóż chodzi o to, że za dużo danów zwykłych się ponadawało, i trzeba teraz odwrócić kota ogonem.
Dany niezwykłe ponadawano już praktycznie po podziale.
Jedne i drugie w bardzo sprytny sposób są afiliowane pod Cacoyem, dzieki czemu posiadacz np. 4 dana CK moze sobie pisać 4. dan DP, i pod względem formalno-prawnym ma do tego pełne prawo.
Oczywiście nikt postronny nie odróznia Doce Pares Cacoya od oficjalnego DP Multisystem Dioniego.
I pytanko: ma ktoś jeszcze w tym gronie Dany w Moo Duk Kwan i Aiki Jitsu?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
Ja pamiętam takiego dżentelmena z kalaki, co to za mojej pamięci - czyli pod koniec lat 90.) na 1 dan zdawał, a teraz bodajże 4 dan CK, 4 dan aikijitsu, a i w tangsoodo też coś ponoć ma (z tym, że nie jest z PFCK, a z PSKA). Tak więc trochę tej magiczności w nadawaniu stopni było.

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
czyzby kwitl handel stopniami ?
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
Tak spajk. Inaczej nie można tego nazwać.
Ale co ta za dany. W jednym z dialektów filipińskich Combat Kalaki podobno oznacza: Trzepanie Dywanów.
Abanico możesz coś więcej powiedzieć o tych rzeczach które cenisz? tzn umiejętnościach i czy w FMA. z tego co ja się zorientowałem CK był zwykłym skokiem na kase. Ta mieszanka stylów to po poprostu tak dobrane elementy, ćwiczenia aby stworzyc coś widowiskowego co "chwyci". Sam fakt, że początki CK to czasy w których o FMA w Polsce prawie nikt nic nie wiedział bardzo ułatwił sprawę.
Teraz z perspektywy czasu widzę, że w CK bardzo mało (chyba nawet nic) nie dowiedziałem się o prawdziwym Arnis.
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
Spajk kwestii: danów, "trzepania dywanów" zwiazanych z CK nie chce poruszac. Chodzi mi jedynie o to aby poczatkujaca osoba nie brala CK jako rodzimego systemu filipinskiego, aby jej nie wprowadzac w blad. Co z tego ze sa ksiazki p. Nycka, nie mozna sie jednak na nich opierac.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

7 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024