Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening indywidualny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Trening indywidualny
Mam takie pytanie Wiadomo ze lepiej jest cwiczyc z partnerem ale jak to wyglada u was czy cwiczycie tez na przyzadach tzn. na worku itp. Chodzi mi o to czy stosujecie takie metody treningu indywidualnego.
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
ja jestem w fazie przygotowawczej... zbeiram opony samochodowe i w ten weekend mam zamiar stworzyc sobie taki trenazer na dzialce, czaesto tam jestem.
Co do indywidualych treningow w domu to worka na razie nie posiadam, ale jak tylko przyjade po wakacjach to sobie taki zainstaluje. Ostatnio widzialem jak jedna technike Earth six koles wykonywal na pilce lekarskiej i musze sie nad tym zastanowiac czy aby sobie jej nie zalatwic.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny

zbeiram opony samochodowe i w ten weekend mam zamiar stworzyc sobie taki trenazer na dzialce,


Jak to będzie wygladac ?? postać wzorowana na ludzkiej obłożona oponami ?? a co do tej piłki lekarskiej jakbyś mógł to opisz jak wyglądał ten trening... lato idzie i trzeba wykorzystać pogode :D
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
nie :-) nie bede robil ludzika na modle loga opon Michelien (pisownia nieznana) wkopuje pal w ziemie i na niego opony... cos ala worek...
:)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
A'propos opon, to doskonale do walki bronią nadaje się opona zamocowana (np. powieszona) pionowo. Można na niej narysować dowolną ilość stref i ćwiczyć trafianie precyzyjne w odpowiednie strefy zarówno od zewnątrz jak i od środka. Polecam.
  • 0

budo_radix
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
Mozna do niej takze podwiesic dodatkowa opone. Calosc rozhustujesz. Obie opony poruszaja sie wtedy w roznych kierunkach. Wtedy nie stoisz w miejscu i nie walisz juz na jana w ta gorna bo musisz kontrolowac takze ta oponke na dole. Jak cie trafi traktujesz to jakbys dostal low kicka. Przydaje sie do fulla, ale oczywiscie zawsze lepiej cwiczyc to z partnerem :)
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
Jeśli chodzi o ostrze i trening w domu to polecam oplastrowane książki telefoniczne, powieszone na różnej długości sznurkach np. na drążku rozporowym w futrynie drzwi. Możemy na nich markerem zaznaczyć strefy i trenować cięcia/dźgniecia.
To tylko pozornie wyglada tak prosto :)
Spróbujcie trafiać precyzyjnie jak już wszystkie się rozbujają. :twisted:
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
Czy nie wydaje wam się, że te opony to za bardzo spręzynują. Czy po takiej sesji z oponami nie macie wrzżenia, że wasze łokcie zostały zbyt mocno nadwyrężone?
Zamierzam spróbować owinąć jakieś pieńki szmatami lub sznurami i spróbować uderzać w coś takiego. Pomysł zrodził się niedawno i jeszcze nie miałem warunków do wypróbowania tego. Co o tym myslicie i czy ktoś z was próbował czegoś podobnego?
Ja naszczęście mam z kim ćwiczyć ale gdy mam wolna chwilę i troche miejsca to przede weszystkim wykonuje ćwiczenia arko (nie znam pisowni). Czyli nie zwykłe uderzenia ale "wywijanie kijem" na różne sposoby - aby później nie "przeszkadzał" w walce.
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
Masz racje z tymi oponami Kamagong... troche sprezynuja.
Ja ostatnio trafilem na komplet gum do treningu dla plywaków na wzmocnienie miesnie i sa super... mozna wykorzystac w FMA. Wszedzie mozna przyczepić nie zajmują wiele miejsca. Rozpietosc cwiczen bardzo duza :)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
Abanico:)
z gumami pływackimi najlepsza zabawa jest jak ją doczepisz do słupka i zaczynasz płynąc, żeby ją rozciagnąc jak najmocniej:)
fajnie się potem wraca:)
  • 0

budo_oyamafan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
Ja naszczęście mam z kim ćwiczyć ale gdy mam wolna chwilę i troche miejsca to przede weszystkim wykonuje ćwiczenia arko (nie znam pisowni). Czyli nie zwykłe uderzenia ale "wywijanie kijem" na różne sposoby - aby później nie "przeszkadzał" w walce.[/quote] technika arco to podwójne cięcie po tej samej lini,nie mylić z rotondo.
  • 0

budo_oyamafan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
sorry za poprzedni cytat. arco to technika podwójnego cięcia po tej samej lini-typowa dla Doce Pares. :roll:
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
Jeżeli pierwsze cięcie jest krótkie wykonywane tylko nadgarstkiem jakby dla nabrania impetu a drugie bardziej obszerne to nie występuje to tylko w DP. Po połączeniu kilku różnych tego rodzaju cięć wychodzi może niefortunnie ale w "" "" nazwane przeze mnie "wywijanie kijem"
  • 0

budo_oyamafan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
zgadza się.arco występuje w wielu odmianach. 8) pozdrawiam
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
arco, albo double zero. w tej samej plaszczyznie, ale niekoniecznie w ten sam "cel". jest styl arnis (nazwa dluga i skomplikowana, wiec zapomnialem), ktory jest oparty na "podwojnym zerze". doce pares nigdy nie ciwczylem i nie wiem jak to tam wyglada.
pozdro
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
arco=double zero
Ogólnie - typowe dla filipińskich systemów. Nie wiem skąd podkreślenie, że typowe dla DP. Może, że formy w tym systemie zawierają głównie ten ruch. Nie uważam tego tylko "wywijaniem kijem" - ma skuteczne zastosowanie (na dobrym poziomie wykonującego).
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
Cześć!
Panowie mam wrażenie że troszkę odeszliście od tematu postu - Trening indywidualny :)
Oczywiście opony są pewnym elementem treningu, który pozwala się troszkę zmęczyć a który jest potrzebny żeby się samemu przygotowywać do walk sportowych. Bardzo dobrze wpływa na poprawę kondycji a ponadto uczy "operowania" kijem w krótkim dystansie, tak żeby ręka się nie zablokowała kiedy wykonujemy cięcie przez pas. Uderzenie musi być mocne ale do pewnego stopnia "elastyczne" - po prostu - CIĘCIE.
Na oponach można ćwiczyć różne sekwencje walki, które jeżeli zakodujemy to w walce same "będą wychodziły". A przecież o to chodzi.

Ważniejszym elementem treningu indywidualnego jest zrozumienie zasad które rządzą FMA. Myslę tutaj o sposobie poruszania się, schodzenia z lini ataku, wykonywania bloków, ataków, płynności przejścia z jednej techniki w drugą itd. Każdy z was może tu dorzucić jeszcze kilka ważnych aspektów dotyczących walki w FMA.
Chodzi mi o to, że trening indywidualny w 20% jest treningiem fizycznym ale w pozostałych 80% mentalnym. Musimy sobie wyobrażać to czego chcemy się nauczyć i w głowie wszystko pukładać. Jeżeli zrobimy to dobrze to odniesiemy sukces, jeżeli źle to powstanie bałagan w którym sie zgubimy.
Oczywiście wszystko co przerobimy sami musimy "przetestować" z partnerem bo wtedy możemy dokonać korekt i wyeliminować błędy, które są nieuniknione. W końcu cały czas się uczymy :-)

Tening indywidualny to jedno ale z partnerem..... zawsze lepiej.

Z wielu wypowiedzi wynika, że niektórzy z was mają duże doświadczenie w FMA.
Jeżeli ktos z was będzie w Krakowie to proszę o skontaktowanie się ze mną, to poćwiczymy. I nie ważne co ćwiczycie - liczy się trening :!: :!: :!: :!:

Pozdrawiam
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
jeszcze mozna dorzucic jedna ciekawa metode - "machanie przy scianie". nie jestem pewien, czy to pekiti tirsia, czy guro Nate sam na to wpadl. rzecz polega na wykonywaniu osemek, odwroconych osemek, banda y banda i co kto jeszcze wymysli jak najblizej sciany. raczej nie jest to na kondycje, ale poprawia mechanike ciala (zeby sie z cieciem zmiescic musimy sie skrecic w biodrze, pracowac nadgarstkiem itp itd). mozna sie tak bawic w pozycji walki, ale lepiej pracowac z pekiti tirsia side to side footwork (podobne do kokutsu dachi i przemieszczamy ciezar ciala raz na prawa raz na lewa, w zaleznosci od pozycji kija) ciezko to opisac, ale mam nadzieje, ze sie wyrazilem wzglednie precyzyjnie.
pozdro
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
:-)
Pomysł ciekawy - spróbuję.
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny
Możecie spróbować też wykorzystując Drewnianego Manekina (jak np. do Wing Chun) - taki trening widziałem m.in. w wykonaniu Ted'a Lucaylucay.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024