Skocz do zawartości


Zdjęcie

Frekwencja na zajeciach FMA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Frekwencja na zajeciach FMA
Jak to wyglada w innych szkolach na terenie naszej pieknej Polski???
Ile osob chodzi na zajecia?? Ile macie razy w tygodniu???

Pozdrawiam
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA
wrocek
dobrze jest jak przychodzi 15 osób :-) co jest żadkością
a zajęcia są 3 razy w tygodniu za 60 zł. albo 4 za 80 tyle że te 4 zajęcia są w niedziele i na ogół jest to wolna sala gdzie większosc ćwiczy sobie sama ulubione techniki a trener poprawia błędy.... :-) tyle może coś sie ostatnio zmieniło bo dawno już mnie na treningu nie było :(
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA
my mamy treningi rowniez niedzielne nieodplatnie np. przygotowania do ligi... jednak jest wymog aby uczestniczyło min. 6 osob i wiesz co nawet 6 osob nie moze poswiecic 2 godz. aby przyjechac :-( takze nie jest to optymistyczne u nas jest w sumie okolo 12-14 na kali a Sayoc sam nie wiem ale grupa mniej liczna... w sumie zebrac 6 osob w weekend na darmowy trening, gdzie trener poswieca swoj czas jest niemozliwe ostatnio. az nie chce sie wierzyc... moze gdyby sekcja istniala gdzie indziej a nie w Warszwce ludzie by docenili to czego moga sie nauczyc.. a tak w wiekszosci to chyba jest dla osob jedna z form rekreacji :evil:
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA
co prawda ja w Polsce nie mieszkam ale u nas jest tak ze mamy dwa razy w tygodniu po 2 godziny. Raz w miesiacu w niedziele staz okolo 3 godziny. Oprocz tego w miare regularnie staze z filipinczykami tj raz na jakies 3-4 miesiecy. Przewaznie sobota 3 godz i niedziela 3 godz. Oczywiscie takie staze sa extra platne. Mysle ze bardziej wazne od ilosci jest jakosc treningow. Tzn fachowosc instruktorow. Czasem jedna mala uwaga moze bardzo pomoc wyeliminowac bledy takie o ktorych nawet sie nie mysli. Wazne moim zdaniem jest rowniez to jezeli ma sie w miare czesty kontakt z wieloma roznymi nauczycielami bo wtedy mozna naprawde wyciagnac duzo cikawych wnioskow i podpatrzec jak to robia inni.
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA
Spajk gdzie ty jestes??? Jakie miasto??
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA
U mnie tez z frekwencją krucho. Ja przychodzę regularnie, ale inni nie. Bywało, że i dwie osoby na treningu tylko były. :( Choć ostatnio trochę się poprawiło i jest nas mniej więcej sześciu. Wniosek jest jeden: FMA nie są u nas popularne.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA
Abanico ja mieszkam w Saarbrücken tj. na granicy niemiecko francuskiej
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA
Mysle ze nie sa popularne dlatego ze wielu ludzi mysli "Na co mi walka bronia". Mysla pojde sobie na bjj i od razu bede superfighterem. Nic bardziej blednego majac umiejetnosci walki bronia latwiej jest opanowac zagadnienia walki wrecz. Odwrotnie jest trudniej. Poza tym faktem jest ze nawet najlepszy bjj mialby duze problemy przezyc w walce ze srednio wyszkolonym adeptem FMA uzbrojonym w noz czy kije. Tak calkiem na koniec to ludzie naprawd nie wiedza ze w FMA sa tez calkiem niezle rozwinete metody filipinskiego boksu , zapasow kickboxingu. No coz wielu ludzi nigdy nie widzialo co to FMA ale od razu neguje te style. Stad chyba bierze sie mala ilosc trenujacych. Moze to i jednak lepiej bo jezeli jest mniej ludzi wtedy mozna solidniej potrenowac
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA
mało jest też ludzi dlatego że jest mało trenerów i jest to tak jak napisał spajk mało rozreklamowane... capoeirka jest bardzo medialana i widać ją wszędzie... nie może obyć się jakaś gala bez pokazu capoeirki... dopiero ostatnio mój klub zaczyna się udzielać na jakiś galach (ostatnio K-1) o FMA dowiedziałem się wogóle z budo gdyby nie to, to nigdy bym nie trafił na treningi do mojej obecnej grupy...
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA

o FMA dowiedziałem się wogóle z budo gdyby nie to, to nigdy bym nie trafił na treningi do mojej obecnej grupy...


Dokładnie tak było ze mną. Wcześniej coś tam się obiło o uszy ale olałem to. Teraz żałuje, że nie rozpocząłem treningów dużo wcześniej.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA
dobrze to ujales ze "Capoeira jest bardziej medialna" Fakt ze FMA moze dla patrzacego z boku jest malo efektowne moze zbyt szbkie i dlatego jakos nie pasuje do mediow.
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA
dobrze ze mamy przynajmniej internet... bo bez tego bylo by bardzo ciezko :-) ja o treningach dowiedzialem sie w trakcie treningów kung fu, i mialem zal do siebie o to ze zmarnowalem 3 lata na kungfu, gdyz mialem o krok od sekcji FMA... 2 lata temu FMA bylo zagadka :) mistyczna SW :) uwazam jednak ze FMA jest medialne, oczywiscie zalezy od prezentujacej ja sekcji i jej ukladu... W San Francisco jest grupa FMA ktora organizuje takie pokazy, znalazlem kiedyc clipa z pokazu, i musze powiedziec ze bylem pod wrazeniem...
  • 0

budo_shadow
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA

Mysle ze nie sa popularne dlatego ze wielu ludzi mysli "Na co mi walka bronia". Mysla pojde sobie na bjj i od razu bede superfighterem.


Wcale nie Bjj tez trzeba troche poćwiczyć zeby nauczyć sie troche mieszać w parterze. a pozatym nie wiesz gdzie latem schowam pałke :? zimą to zimą gruba kurtka jest gdzie trzymać. Ale osobiście bym sie śmiał z gościa który by zapierdziałał latem wkrótkich spodenkach i kałka gdziesz tam wystajacą 8O ( bez skojarzen )

Poza tym faktem jest ze nawet najlepszy bjj mialby duze problemy przezyc w walce ze srednio wyszkolonym adeptem FMA uzbrojonym w noz czy kije.


Ehh chyba normalne ze z kijem czy jeszcze gorzej nozem najlepszy zawodnik obojętnie jakiej sztuki walki bedzie miał duuuży problem wkońcu walniecie nożykiem w brzuch czy gdziekolwiek robi niemały problem w działaniu organizmu. Wiec mysle nie ma co porównywać walki nozem/pałką do walki wręcz :?
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA
Panowie nie schodźcie z tematu. Nie rozważamy tu co jest lepsze/skuteczniejsze (mało już takich dyskusji było na VB??), ale problem frekwencji na zajęciach.

Ja myślałem, że to tylko na takim krańcu cywilizacji jak u mnie jest mało osób chcących trenować FMA. A tu się okazuje, że nie tylko i nawet w Wa-wie są z tym problemy.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA
Pewnie tez problemem jest stosunkowo mala ilosc wysoko wykwalifikowanych instruktorow ktorzy poprzez swoja wiedze potrafili by dobrze "sprzedac" swoje umiejetnosci i zachecic innych do treningow. Mysle ze mimo wszystko jednak wzrosnie popularnosc .
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA

dobrze to ujales ze "Capoeira jest bardziej medialna" Fakt ze FMA moze dla patrzacego z boku jest malo efektowne moze zbyt szbkie i dlatego jakos nie pasuje do mediow.


Pierwszy raz zetknąłem się z Escrima w Hamburgu'2002, gdzie jednym z zaproszonych gości był (poprawcie mnie, bo piszę z pamięci) Emanuel Bettenkurt, u którego było kilka treningów. Jednak prawdziwy szok przeżyłem w innym momencie: na meeting przyjechało z Filipin dwóch dzieciaczków oraz ich ojciec. Ojciec jak to ojciec - siedział na ławce i obserwował ćwiczących synów. Ale w którejś tam wolnej chwili - gdy sobie z nimi rozmawialiśmy - wyszło na jaw, że "tatuś" jest mistrzem na Filipinach. Wziął starszego synka (max 12 lat), zawiązał mu oczy i zaczął "naparzać pałką" :) W życiu nie widziałem czegoś takiego, dostaliśmy prywatny pokaz na - wydaje mi się, bo dla laika to i tak było coś - naprawdę zaje*istym poziomie.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA
Nie jest krytyka mowienie ze Capoeira jest bardziej medialna. To chyba dobrze ze coraz wiecej ludzi idzie na trening i trenuje Capoeire. Wydaje mi sie ze co tyczy sie chocby muzyki filmu czy roznego rodzaju teledyskow Capoeire poprostu jakos latwiej tam wkomponowac. Z tego co wiem wielu ludzi mysli ze na treningu Capo naucza sie ciekawych ruchow ktore pozniej moga wykonac w jakims tancu czy zaszpanowac chocby na plazy. Tego wlasnie nie ma w FMA gdzie sa kije noz szybkie ruchy ale dla laika malo efektowne. Ktos kto nie trenuje i nie potrafi ocenic pewnie szybciej znudzilby sie na pokazie FMA niz Capo. Nie zmienia to faktu ze obie dyscypliny sa dosc trudne choc roznia sie od siebie zdecydowanie. Mnie sie podoba gdy na pokazie czy treningu ktos kto prezenuje wysoki poziom i mozna sie od niego czegos nauczyc obojetne czy to Capo czy FMA.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA

Nie Ktos kto nie trenuje i nie potrafi ocenic pewnie szybciej znudzilby sie na pokazie FMA niz Capo.


Tutaj się akurat nie zgodze niedawno byłem na pewnej impreze gdzie był pokaz capoeirki który ludzi maksymalnie zanudził... był również pokaz FMA który się ludzią podobał :-) pewnie tylko dla tego że był to full i ludzią sie podobało że przeciwnicy się nie pieścili tymi kijami tylko zdrowo się lali :D
  • 0

budo_jjarro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA
witam wszystkich!
Dziwicie się, że FMA są mało znane i ludzie o nich nic nie wiedzą,że kojarzą nas z kijkiem,czy nożem. Jaka była Wasza reakcja ? Przecież FMA to nie tylko broń,ale 3 dystanse walki: dystans broni, ręce nogi, parter.
Natomiast wszystkie kończyny poruszają się jak ostrze.
super,że nareszcie powstał oddzielny dział FMA
Pozdrawiam
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Frekwencja na zajeciach FMA
Witam wszystkich sympatyków FMA. Cieszę się bardzo, że powstała częśc dla nas. Będę często poprawiał frekwencję w tym dziale.
Jeżeli chodzi o frekwencję na zajęciach to czym się tu martwić? Jest mała i bardzo dobrze. Jeżeli tylko są instruktorzy których to nie zraża to można się tylko cieszyć. Tłok jest zawsze niedobry. Ja zawsze z zajęć kameralnych więcej wynoszę.

W sprawie medialności: Z FMA można zrobić takie pokazy, że większość może tylko pozazdrościć ale pamiętajć nalezy, że pokaz to jedno a walka to drugie. Przecież nawet Bruce Lee tworząc swój system stworzył jego dwie wersje - jedna do filmu, - jedna do użytku.

Jest nas mało, więc dbajmy o jakość.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024