Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bialko vs bialko..?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Dathí

    Pan i wladca, Wielki Ksiaze, Mistrz Zakonu, Wodz wielkiej hordy,

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 601 postów
  • Pomógł: 1
14
Neutralna
  • Lokalizacja:Baile Átha Cliath
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- kolkowanie komunistow
    - polowania na mongolow
    - techniki rozpinania biustonoszy sila woli
    - brawurowa jazda cinquecento

Napisano Ponad rok temu

Bialko vs bialko..?
Ciagle staram sie udoskonalac swoja diete i metoda prob i bledow jak narazie jestem zadowolony. Ale wlasciwie tylko w jednym posilku dostarczam bialka pochodzenia zwierzecego tj przewaznie piers z kurczaka

Czy ma sens np jedzenie 200gr makaronu bez piersi z kurczaka? 100gr makaronu ma okolo 15gr bialka to daje nam 30gr na jeden taki posilek. Przyjmuje ponad 2gr bialka na kilogram wagi ciala a tylko 25gr jest pochodzenia zwierzecego. Reszte dostarczam z orzechow, platkow, ryzu, makaronu, gainera i odzywki bialkowej. okolo 50% bialka pochodzi z odzywek (1x porcja gainera(50gr bialka); 1x porcja Syntrax Matrix (20gr) i 1x kazeina przed snem (20gr)

Czy takie bialko z makaronu i ryzu jest gorsze od zwierzecego ? Osobiscie wole zjesc 200gr ryzu i porcje bialka w formie odzywki (po 200gr rzyu jestem znowu glodny do godziny :?:

BTW ile bialka naraz moze organizm przyjac?
  • 0
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu - prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Been there, taken that

Jesli pomoglem to postaw mi piwo :D

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: Bialko vs bialko..?
stary ciężarowiec mi kiedyś powiedział - jedz mięcho a urośniesz, ogółem białko pochodzenia zwierzęcego jest lepsze od roślinnego

ile g jednorazowo, kiedyś był artykuł o tym na forum ale nie mogę go znaleźć, pisało tam iż organizm sam reguluje sobie ilość zapotrzebowania, czasem może to być nawet 50 g, może nawet wiecej, może mniej, wszytko zależy od tego ile w damym momencie potrzebujemy

średnio przyjeło się nie wiecej niż 30-40 g jednorazowo ile w tym prawdy, sam nie wiem
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


Hustler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bialko vs bialko..?
białko roślinne powinno stanowić 1/4 spozycia białka, więc reszta powinna być pochodzenia zwierzęcego, chcesz mieć mięso jedz mięso :?: stara prawda

Przeciętny człowiek jest w stanie przyswoić 30 g białka na posiłek, ale oczywiście u różnych ludzi będzie rózna przyswajalność
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Bialko vs bialko..?
Panowie te stare mity zostały już dawno obalone :?: Nie jest powiedziane że organizm przyjmie jednorazowo 30 czy 50g białka, tego nie można powiedzieć jednoznacznie, to zależy od bardzo wielu czynników. Zapraszam do tematu: http://forum-kultury...ane-z-białkami/

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: Bialko vs bialko..?

Panowie te stare mity zostały już dawno obalone :D Nie jest powiedziane że organizm przyjmie jednorazowo 30 czy 50g białka, tego nie można powiedzieć jednoznacznie, to zależy od bardzo wielu czynników. Zapraszam do tematu: http://forum-kultury...ane-z-białkami/


ja dobrze napsiałem :D
i właśnie o ten artykuł mi chodziło :D
dzieki Ex że go wklejasz mi też się przyda :?:
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


-US-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Pomógł: 0
20
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Bialko vs bialko..?
Wg mnie większość białka moze pochodzić z prod roslinnych, bo przecież organizm sam syntetyzuje białka i jak niema jakiegoś aminokwasu to sobie zrobi z innego ten co mu potrzeba . :) Jest kilka aminokwasow, ktorych człowiek nie moze zsyntetyzowac i musi je dostarczyć z zewnatrz nazywaja sie chyba Egzogenne.

Ps : Bcaa zawiera chyba aminokwasy egzogenne :)


Pozdro !!!
  • 0

 

 




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024