Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noz - blef czy moze prawda?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz - blef czy moze prawda?
spajki: dopiero teraz zauwazylem twoj dalszy post. czy bronilem sie przed gosciem z nozem? nie. wiesz czemu? wlasnie temu ze go wykopalem zanim ten noz wyciagnal. inaczej bym sie pewnie bronil i naprawde jestem bardzo ciekaw czy bym mogl sie dzis dzielic z wami moimi wspomnieniami :D :D
ja nie powiedzialem zeby od razu lac. trzeba sie zdecydowac co robic. tylko zrozum czlowieku, takie decyzje trzeba podejmowac blyskawicznie. instynktownie. a nie stac i sie zamyslac a potem napisac na bordzie: stalem , myslalem, gosciu wyciagnal noz i mialem przesrane. co robic, nastepnym razem? pomozcie.
a co do tego co niby menel zrobi pozniej to zadam ci proste pytanie: czy ty sie wogole umiesz bic??? ja sie bynajmniej nie bije ze wyplacam bochna i zamyslam sie sprawdzajac czy juz starczy. koncze wtedy kiedy wiem ze mi tego noza w plecy nie rzuci. kurcze, takie podstawowe rzeczy trzeba tlumaczyc. stary, my tu nie mowimy o solowie z liceum gdzie sie bijesz z kolega z klasy o dziewczyne tylko o rozboju na ulicy. omg, niektorzy to mnie przerazaja jak pomysle jak latwo uczynic z nich ofiare ulicznej przemocy...brrrr...bierz sie spaj w garsc bo odpukac ktos ci krzywde zrobi...
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz - blef czy moze prawda?
unikam jak ognia postów przyznających rację ale tym razem się nie powstrzymam. samoobrona to nie opanowane techniki ale stan umysłu, postawa życiowa. zagrożenia się nie kontempluje.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz - blef czy moze prawda?
Yak nie jest moim celem klotnia z Toba ale wymiana pogladow. Szanuje to co mowisz bo masz pewnie sporo racji. Ja tez mam na mysle rozboj a nie solowe z liceum. Powiem Ci tak ze owszem nie mieszkam w Polsce wiec moze i te realia panujace w kraju oceniam troche inaczej niz ty. Tak dla wyjasnienia zdarzylo mi sie szczegolnie jeden raz ze dosc mocno zlalem goscia w samoobronie i mialem pozniej powazne problemy Na nic zdaly sie tlumaczenia ze gosc mial noz i byl agresywny. Wiec nie wierze ani w polskie prawo, policje ani sady. Mi sie w koncu udalo jakos wyjsc z tej sprawy na czysto ale koszty adwokata i inne byly koszmarnie duze. To ze gosc byl notowany nawet karany nie mialo znaczenia wazne bylo jak sie pozniej okazalo ze byl dostarczycielem cennych informacji. Komu je dostarczal domysl sie. Teraz zastanowie sie 100 razy zanim komus dam w morde bo nie mam ochoty na takie cos znowu. Zgadza sie ze w pomieszczeniach zamknietych jest zupelnie inna sytuacja i nalezy reagowac tak jak mowiles natomiast na ulicy nie ma takiej mozliwosci aby ktos pojedynczy cie na sile zatrzymal. Pozatym ten gosc ktoremu wykopales noz fachowcem chyba nie byl bo jesli chcesz sie przekonac to wykop noz komus kto sie nim umie poslugiwac.
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz - blef czy moze prawda?

Pozatym ten gosc ktoremu wykopales noz fachowcem chyba nie byl bo jesli chcesz sie przekonac to wykop noz komus kto sie nim umie poslugiwac.


O ile się nie mylę, to yak wykopał nie nóż, tylko kolesia z nożem z tramwaju..... :) a to różnica
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz - blef czy moze prawda?
sorry masz racje pomylilem sie.
  • 0

budo_yester
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz - blef czy moze prawda?
menel to w moim roumieniu jakis koles wiek 40 w gore ktory ma cel w zyciu jeden najebac sie i czyni to najmniejszym kosztem czyli popularnym jabolem i nie wiem jaki jest sens reagowac na zaczepki takich podchmielonych dziadkow naprawde zagrozenie od nich jest raczej male nie raz takie typki zaczepiaja mnie na dworcu ale olewam to z gory na dol nie wiem zreszta czesto czy mowia cos do mnie czy sami do siebie... i taki alkoholik raczej nie biega za szybko...i pewnie po oddaleniu sie nie podjal by poscigu....no jedynie jakas akcja w tramwaju moze by zmusila mnie do reakcji ale moze....gdyz najpierw starlbym sie jakos odejsc dalej na drugi koniec....
  • 0

budo_sysyphus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz - blef czy moze prawda?

Yak pisze zeby goscia od razu ladowac dobrze moze to i racja ale co jest jak gosciu po takim uderzeniu nabierze dopiero ochoty zeby uzyc tego noza

wtedy wyciągamy swoją kosę.

życzę miłego dnia
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz - blef czy moze prawda?
yester, mnie chcial pozbawic portfela 18 letni na oko helupiarz. dziwne mamy czasy i dziwni sa dzis menele. mi chodzilo o przekazanie jednej mysli: na ulicy nie ma czasu na filozofie. szybkie decyzje, szybkie dzialanie=unikniecie problemu. wolne decyzje lub co gorsza ich brak=murowane klopoty.
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz - blef czy moze prawda?
Jak menel sie pyta czy wbic ci noz w noge to powiedz "to wyciagaj" i pokaz mu udo gdzie ma wbic,jak sie okaze ze ma noz i skrupuly do zrobienia ci krzywdy to wtedy mowimy ze"zostawilismy mleko na gazie" i zmywamy sie do domciu.

A tak na serio sadze,ze Yak ma racje (sam bym tak postapil), jesli myslimy o typowym polskim menelu to raczej inne wyjscie niz plomba i oddalenie sie nie widze i raczej watpie bardzo ze zglosi to na policje.
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz - blef czy moze prawda?
sysyphus:

wtedy wyciągamy swoją kosę.


Ktoś miał taką sytuację? Tzn. wyciągnął swoją kose gdy mu menel groził użyciem noża?
A jeśli nie to, czy wyciągnelibyście swoją kosę w takiej sytuacji?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz - blef czy moze prawda?
Jeśli groził by mi wyciągnięciem noża to nie.
  • 0

budo_sysyphus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz - blef czy moze prawda?

Ktoś miał taką sytuację? Tzn. wyciągnął swoją kose gdy mu menel groził użyciem noża?
A jeśli nie to, czy wyciągnelibyście swoją kosę w takiej sytuacji?

nie miałem i wolałbym nie mieć. podkreślam, chodziło mi o sytuacje gdy facet miałby konkretny zamiar tego noża użyć - wtedy nie pozostaje nic innego jak się bronić. ale:

1) machanie czymś takim żeby kogoś przestraszyć, bez sensu.
2) cięcie się za te pięć złotych co mam w kieszeni, bez sensu.

uciekać, ładować, oddać suweniry.
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz - blef czy moze prawda?
A co powiecie na opcje:
oddac poczekac chwile i z partyzanta jebnac jak juz wyjmie reke z kieszeni/schowa kose.
?
Mysle, ze jakby ktos szybko wzial delikwenta w obroty to raczej by nie zdazyl wyjac noza, nawet jakby go mial.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz - blef czy moze prawda?
dokladnie tak. przebieglosc i agresywny atak z zaskoczenia. gab3d wie ocb :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024