Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
260 odpowiedzi w tym temacie

budo_fatalitty
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

A nas gówno obchodzi kto tam ćwiczył i jakie federacje założył... mówimy tylko że ... mówimy tylko że pszczyna nawet obok kung-fu nie stała... wystarczy abys poczytał wcześniejsze posty !!!


Stworzyliście forum by oczerniać innych co świadczy o podłożu duchowym waszego stylu. Kung-fu to bardzo szerokie pojecie. Pszczyna stworzyla własny styl a kontakty z innymi mistrzami są po to by się rozwijać,poszerzać swoja wiedzę i umiejętności. Znani mistrzowoie kung fu tez zaczynali od obserwacji i samodoskonaleniai a potem tworzyli swój własny styl nadawali mu nazwe itd. to samo zrobili zalożyciele stylu pszczynskiego co świadczy już o ich mistrzostwie. Dla Was to moze być kung fu styl pszczyna.
ps. ile stylow, sekcji znamienitych trenerów tworzy polską federację dalekowschodnich sztuk walki? Nie macie tyle lat co bracia B. lat treningow......
Wy mistrzowie jednego stylu bez etyki i szacunku. Was nikt nie oczernia wiec wy miejcie szacunek dla innych...... Takie forum powinno być stworzone aby wymieniać się doświadczeniami a nie dla krytyki
  • 0

budo_sebasw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
hehehe, alez Wy jestescie zatrzewieni!

sluchajcie, dlaczego wypowiadacie sie o kims kogo nie znacie ?

proponuje przyjazd do Pszczyny i szczera rozmowe z mistrzem, on jest otwartym i czlowiekiem i napewno sie zgodzi. Mysle, ze wtedy wiele sie wyjasni.

czyli co ? PFDSzW to jakas gorsza jest ? :) powoli mnie zaczynacie rozsmieszac rodacy :)
ta rozmowa przeradza sie w wojne w piaskownicy, i taki poziom powoli przybiera....

ehhh...
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

Znani mistrzowoie kung fu tez zaczynali od obserwacji i samodoskonaleniai a potem tworzyli swój własny styl nadawali mu nazwe itd. to samo zrobili zalożyciele stylu pszczynskiego co świadczy już o ich mistrzostwie.

no to chyba nie jest zbyt celny argument :oops:

ps. ile stylow, sekcji znamienitych trenerów tworzy polską federację dalekowschodnich sztuk walki?

no własnie ile :?:

w sumie to mi sie juz nie chciało odpowiadać - ale co tam... :wink:
Pozdrawiam serdecznie i zycze miłego niedzielnego wieczoru - a moze juz nocy :?:
ja i tak wracam do pracy 8)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

Stworzyliście forum by oczerniać innych co świadczy o podłożu duchowym waszego stylu. Kung-fu to bardzo szerokie pojecie.

Kung-Fu to style chińskie a nie jakieś wymieszane coś z czymś

Pszczyna stworzyla własny styl a kontakty z innymi mistrzami są po to by się rozwijać,poszerzać swoja wiedzę i umiejętności. Znani mistrzowoie kung fu tez zaczynali od obserwacji i samodoskonaleniai a potem tworzyli swój własny styl nadawali mu nazwe itd. to samo zrobili zalożyciele stylu pszczynskiego co świadczy już o ich mistrzostwie. Dla Was to moze być kung fu styl pszczyna.


Zrobili to samo, ale : to wciąż nie jest kung-fu... zwłaszcza że kiedy oni to "tworzyli" to o kung-fu w Polsce można było zaledwie poczytać !!!

ps. ile stylow, sekcji znamienitych trenerów tworzy polską federację dalekowschodnich sztuk walki?


Wymienię kilku :

1. Ryszard Murat 10dan wymyślonego przez siebie karate tsunami
2. Jerzy Lech Pałys - szkoła "kung fu" Red Tiger"
3. Andrzej Braksal - chyba tak naprawdę nikt nie wie gdzie się uczył kung-fu
4. Wasiak - imienia nie pamiętam... mistrz chyba i ju jutsu i seitedo i czego mu tam jeszcze dali...

Byli i inni Ci którzy naprawdę robili coś wartościowego... no ale już chyba poodchodzili niestety...

Nie macie tyle lat co bracia B. lat treningow......


A skąd ty możesz wiedzieć ile mamy lat ? :evil:

Wy mistrzowie jednego stylu bez etyki i szacunku. Was nikt nie oczernia wiec wy miejcie szacunek dla innych...... Takie forum powinno być stworzone aby wymieniać się doświadczeniami a nie dla krytyki


To ale MY kłamstw na swoich stronach nie wypisujemy !!!
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
sebasw, fatalitty: Panowie, kiedy Wy wreszcie zrozumiecie, ze nikt tutaj nie stara sie oczerniac pp. Brudnych, ani w sumie nie podwaza sie ich kompetencji w sztuce walki. Problem polega jedynie na tym, ze to co cwiczy sie w Pszczynie to NIE JEST kung fu? Nie rozumiem, po co tutaj bylaby potrzebna rozmowa z szefostwem szkoly, skoro przekaz shaolin dju su mozna latwo sprawdzic? Do tego na stronie pszczynskiej szkoly znajduja sie informacje, ktore musza budzic uzasadnione watpliwosci kazdego, kto ma choc jakie takie pojecie o tradycyjnych chinskich sztukach walki. (Czy dowiemy sie wreszcie czym jest slawetne "tai chi psychodelik"?) Powtarzam jeszcze raz, ta argumentacja nie ma nic wspolnego z opinia o umiejetnosciach pp. Brudnych i dobrze byloby, gdybyscie w koncu to zrozumieli. PFDSziSW tez nie szermowalbym (patrz post tsailifo, wlasnie tsailifo - jak to jest z p. Braksalem, w sumie wiem o nim niewiele, za to wystepuje on w ksiazce pp. Szymankiewicza i Sniegowskiego, ktorych kompetencji raczej nikt nie bedzie podwazal, wiec to byl zawsze dla mnie argument swiadczacy na korzysc, inna sprawa ze ta ksiazka w nieco "odmiennym" okresie powstala).
fatalitty: piszesz o szacunku, a sam go zdaje sie nie masz za grosz. Wyskakujesz jak filip z konopi - w calych 2 napisanych przez Ciebie postach zdazyles juz skrytykowac kompetencje moderatora forum, jak rowniez pouczyc wszystkich co do celow jego powstania oraz wyraziles smiala hipoteze co do tego, po co zostalo on stworzone, rozpacz po prostu, rece opadaja. :nie:
A tak ogolnie, to proponowalbym zakonczyc temat Pszczyny, bo topic, zdaje sie, traktowal o czym innym. :roll:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Wiec zamykam ten temat :)
  • 0

budo_sebasw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
ok, macie troche racji, ale siakos sie poczulem zaatakowany, bo wywodze sie z Pszczyny i choc juz nie mam prawie zadnych kontaktow z tamta szkola to czuje sie z nia emocjonalnie zwiazany :)

Pozdro.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
No wlasnie czy jest ktos kto tam jescze cwiczy??? Jestem ciekaw jak wyglada tam przekazywanie "ideologii". Bo to co cwicza ogladalem ostatnio na jakies "regionalnej Budo Gali" .
Pietia
  • 0

budo_fatalitty
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

No wlasnie czy jest ktos kto tam jescze cwiczy??? Jestem ciekaw jak wyglada tam przekazywanie "ideologii". Bo to co cwicza ogladalem ostatnio na jakies "regionalnej Budo Gali" .
Pietia



witam.ja cwicze styl pszczynski pod okiem jednego z najlepszych trenerow adama norasa,jesli chodzi o ideologie to podstawa sa 4 filozofowie Platon Arystoteles sw.Augustyn Tomasz z akwinu czyli glebokie chrzescijanstwo i wszystko co sie ztym wiaze.Oczywiscie nauki wschodu budyzm,konfucjonizm itd.
  • 0

budo_sebasw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
pozdrow odemnie Adama !

od Sebastiana z Oswiecimia. Bedzie pamietal.

Powiedz mu, zeby moze jakiegos emaila wyslal albo cosik :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

witam.ja cwicze styl pszczynski pod okiem jednego z najlepszych trenerow adama norasa,jesli chodzi o ideologie to podstawa sa 4 filozofowie Platon Arystoteles sw.Augustyn Tomasz z akwinu czyli glebokie chrzescijanstwo i wszystko co sie ztym wiaze.Oczywiscie nauki wschodu budyzm,konfucjonizm itd.



WOW !!! To już mi zaczyna SEKTĄ zalatywać :lol:
  • 0

budo_fatalitty
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

pozdrow odemnie Adama !

od Sebastiana z Oswiecimia. Bedzie pamietal.

Powiedz mu, zeby moze jakiegos emaila wyslal albo cosik :)



ok.dam mu adres forum moze znajdzie czas to sie podlaczy:)
  • 0

budo_azazel_20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
1. GRZEGORZ CIEMBRONIEWICZ - Jeśli chodzi o Polske, Europe numer 1
(za całokształt, promowanie Choy Lee Fut, umiejętności, wiedze...)
1. Chen Yong Fa - To tak ogólnie :-) za wiedze...
2. Gaspar Garcia - Europa, (nauczyciel "starej daty", chyba tyle komenta wystarczy)
3. Tomasz Chabowski - ambicja,ambicja,ambicja
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

1. GRZEGORZ CIEMBRONIEWICZ - Jeśli chodzi o Polske, Europe numer 1
(za całokształt, promowanie Choy Lee Fut, umiejętności, wiedze...)
1. Chen Yong Fa - To tak ogólnie :-) za wiedze...
2. Gaspar Garcia - Europa, (nauczyciel "starej daty", chyba tyle komenta wystarczy)
3. Tomasz Chabowski - ambicja,ambicja,ambicja



Z całym szacunkiem dla G.C. - czy numer jeden w europie ? Tego nie jestem pewien... napewno czołówka.

Chen Yong-Fa - ach ta wiedza... wielu ma wielką wiedzę... :D

Gaspar - człowiek wg mnie był nr 1... później został "wyssany" przez Chen Yong-Fa :D

Tomasz Chabowski - drugiego takiego G.C. już nie wychowa :D
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Nie dokonca o to mi chodzilo. Bo o tej "filozofii" to juz moich czasow bylo. Chodzi mi o tzw opowiesci o stylu i dlaczego jest on lepszy od innych sztuk walki.
Pietia
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
A w temacie nauczycieli. To jest taki jeden tzw mlodego pokolenia. Adam Wypart sie nazywa.
Petr
  • 0

budo_fatalitty
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu


witam.ja cwicze styl pszczynski pod okiem jednego z najlepszych trenerow adama norasa,jesli chodzi o ideologie to podstawa sa 4 filozofowie Platon Arystoteles sw.Augustyn Tomasz z akwinu czyli glebokie chrzescijanstwo i wszystko co sie ztym wiaze.Oczywiscie nauki wschodu budyzm,konfucjonizm itd.



WOW !!! To już mi zaczyna SEKTĄ zalatywać :lol: [/quote

Gratuluje wiedzy panie moderatorze jak Chrzescijanstwo to sekta
z buddyzmu itp. czerpiemy to co najlepsze.
Ale JESTESMY CHRZESCIJANAMI I SIE TEGO NIE WSTYDZIMY.
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu


witam.ja cwicze styl pszczynski pod okiem jednego z najlepszych trenerow adama norasa,jesli chodzi o ideologie to podstawa sa 4 filozofowie Platon Arystoteles sw.Augustyn Tomasz z akwinu czyli glebokie chrzescijanstwo i wszystko co sie ztym wiaze.Oczywiscie nauki wschodu budyzm,konfucjonizm itd.



WOW !!! To już mi zaczyna SEKTĄ zalatywać :lol: [/quote

Gratuluje wiedzy panie moderatorze jak Chrzescijanstwo to sekta
z buddyzmu itp. czerpiemy to co najlepsze.
Ale JESTESMY CHRZESCIJANAMI I SIE TEGO NIE WSTYDZIMY.



Nie o to chyba chodziło , nikt tu nie mówi , że Chrześcijaństwo(Św.Augustyn,Św.Tomasz z Akwinu-wymienieni),Buddyzm,Daoizm to sekta!!

Ale wymienianie takiej specyficznej ideologii i wmawianie jej adeptom sztuk walki, pewne dziwne powiązania, to juz blisko sekty!
Chodzi o przerost formy nad trescią!!
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

Chodzi o przerost formy nad trescią!!


a nie treści nad formą?... :wink:
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu


Chodzi o przerost formy nad trescią!!


a nie treści nad formą?... :wink:


To zalezy co przyjmujemy jako "formę" i "treść"
Ja "treść" rozumiem jako istotę treningu a forme jako całą "otoczkę"(ideologiczną)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024