Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metalowy Bo-KEN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_kostek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrołęka

Napisano Ponad rok temu

Metalowy Bo-KEN
Chciałem zapytać czy istnieje coś takiego jak Bo-KEN ale nie drewniany (bo) tylko zrobiony z metalu i Koniecznie NIE ostry zeby nikogo za bardzo nieuszkodzić takim Mieczem

I chciałem jeszczce zapytać jaką bronią posługują sie uczniowie sztuki Kendo??
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metalowy Bo-KEN
wiesz metalowy miecz używany jest z tego co wiem w kenjutsu, chyba jest to iaito??? ale nie dam sobie reki uciac:-) kosztuje do 1000 zł..ale dobry :-)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Metalowy Bo-KEN

Chciałem zapytać czy istnieje coś takiego jak Bo-KEN ale nie drewniany (bo) tylko zrobiony z metalu i Koniecznie NIE ostry zeby nikogo za bardzo nieuszkodzić takim Mieczem

I chciałem jeszczce zapytać jaką bronią posługują sie uczniowie sztuki Kendo??

Bokken to 木剣 - ten pierwszy znaczek to drzewo, a drugi to miecz, czyli całe słowo oznacza drewniany miecz. Jesli miecz jest zrobiony z metalu, to oczywiście nie można go nazwać bokkenem.

W kendo jako broni sportowej używa się miecza bambusowego. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To o co pytasz, czyli tępa metalowa atrapa miecza, to iaito, masowo używane w iaido.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Metalowy Bo-KEN

wiesz metalowy miecz używany jest z tego co wiem w kenjutsu, chyba jest to iaito??? ale nie dam sobie reki uciac:-) kosztuje do 1000 zł..ale dobry :-)


Dobry to kosztuje od 2000 PLN w górę.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Metalowy Bo-KEN

Chciałem zapytać czy istnieje coś takiego jak Bo-KEN ale nie drewniany (bo) tylko zrobiony z metalu i Koniecznie NIE ostry zeby nikogo za bardzo nieuszkodzić takim Mieczem

I chciałem jeszczce zapytać jaką bronią posługują sie uczniowie sztuki Kendo??


nie wiem za bardzo o co ci chodzi z tym czymś metalowym jak bokken, ale iaito o którym koledzy pisali mocno się od bokkena (choćby metalowego) różni, możesz nim zrobić krzywdę nawet jak nie jest ostre, cięcie po szyi, ślipkach czy kujnięcie załatwi sprawę, zreszta zranić możesz też tnąc w inne, w tym mnije szlachetne części ciała.

w kendo posługują się bambusowym mieczem shinai, żłożonym z czterech bambusowych listewek, rękojeść jest wyłożona skórą, shinai posiada tsubę czyli gardę, zresztą poczytaj w linku, który któs miły ci zapodał, najbliższa od Ciebie sekcja kendo jest w Warszawie lub może to będzie bliższe w Morągu.
  • 0

budo_kostek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrołęka

Napisano Ponad rok temu

Re: Metalowy Bo-KEN
Prorock: Wiem dobzre co znaczy Bo-Ken chciałem dac tylko to jako porównanie... jak dokladnie czytales moje pytanie to mogles to zauwazyc...

Bardzo wszystkim dziekuje za rady i oswiecenie mnie w Tym temacie prosiłbym jeszczce o jakies linki na stronki o nieznanym mi "Idao"

Pozdrawiam
  • 0

budo_reaver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk / Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Metalowy Bo-KEN
Jeśli mowa o IAIDO...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jeśli o JODO...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A tak na poważnie...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kostek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrołęka

Napisano Ponad rok temu

Re: Metalowy Bo-KEN
:P

dziekuje :) a Aikido mi nietrzeba tam trenuje Bo-Ken'em a nie iaito czy jakos tam ( juz sam nie wiem jaka jest poprawna nazwa)

jakby ktoś znalaz takie coś w internecie jak to wygląda prosze neich mi da jakas informacje o tym bede wdzieczny moze powiem wujaszkowi to mi zrobi

Pozdrawiam pa
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Metalowy Bo-KEN
Wyszukiwarka Vortalu Budo. :) :) :)
  • 0

budo_andeus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Cienia Amberu

Napisano Ponad rok temu

Re: Metalowy Bo-KEN
Kostek zelazny bokken jest bez sesu bo albo trenujesz bokkenem or iaito iaito to odlewana katana nie ostrzona (choc rozne sa opinie). A cwiczac na aikido bokkenem powinienes (oczywiscie jak chcesz sie rozwijac w tym kierunku) zainteresowac sie Iaido.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metalowy Bo-KEN
Cenzura Lorda - linków do innych for nie podajemy

Tu znajdziesz kilka sklepuw z iaito.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024