Skocz do zawartości


Zdjęcie

kontuzje i ochraniacze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze

no jak nie umrzesz od czegos takiego to konczysz jako roslinka ....

...i do końca życia sączysz jedzenie przez słomke.
  • 0

budo_caranguejo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze

O fuck skręcił kark? Ja pierdziel no to ostro, moze trzeba bylo materac pod sciane podlozyc? Wspolczoje.

No materac był... albo coś co go przypominało :wink:






























  • 0

budo_caranguejo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze
sory :oops:

Skręcenie karku nie jest śmiertelne?

Gdyby nie ten "materac" i nie to że wtedy miał tylko 10 lat to by było śmiertelne, albo skończył by jak roślina... ale jego przygoda z capoeirą się skończyła!!? Przez rok chodził z głową przechyloną, i w kołnierzu usztywniającym... Potem próbował znów ćwiczyć ale nawet gwiazda mu niewychodziłą miał nawet batizado...(i wycioł profesora... :) ) Teraz wygląda w miare normalnie ale chyba stracił zapał do Capo :(
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze
A co myslicie o ochronie na zeby?? :) Zwlaszcza dla tych poczatkujacych ktorzy maja problemy z trzymaniem gardy to wg mnie bardzo dobry pomysl :) Zwlaszcza ze jedna armada moze pozbawic nas zebow :P
  • 0

budo_bencao
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze
sytauacja w sumie podobna dotego co Korwin - Nike swego czasu postulowal...chcial on zeby kierowcy nei zapinali pasow w samochodach bo wtedy beda mieli wiekszego stracha i beda bardziej uwazac na drodze...
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze
Korwin Mikke postulowal zeby nie zmuszac kierowcow do zapinania pasow, bo kazdy ma prawo do wolnego wyboru czy chce ryzykowac zyciem czy nie. bynajmniej nie chodzilo o napedzanie stracha

osobiscie sie z tym nie zgadzam. sorry za OT :)

natomiast jesli chodzi o poczatkujacych i nauke na "zbieraniu razow". jesli te razy nie sa zbyt mocne to nie widze w tym nic zlego.

jak robilem niepoprawnie armade, to mi Mestre zapodal bande, a jak sie pozbieralem to powiedzial tylko "you lookee Fominha". od tego czasu pamietam zeby zawsze najpierw spojrzec potem kopac. no i nie dostalem jak na razie kolejnej bandy. :)
  • 0

budo_bencao
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze
no to przynajmniej ja slyszalem taka wersje jak pwoiedzialem co nei zmienia faktu ze jest to analogiczna sytuacja do tej z topicu - jak ktos zobaczy goscia z ochraniaczem to pomysli "a tego i tak nie bedzie bolalo wiec moge mu pierd...c"
IMHO of coz..
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze

ktos zobaczy goscia z ochraniaczem to pomysli "a tego i tak nie bedzie bolalo wiec moge mu pierd...c"
IMHO of coz..


Szczerzysz zeby w szczerym usmiechu do kopiacego ciebie?? ;) Ochraniacza na zeby nie jest tak latwo zobaczyc :P Pozdro :)
  • 0

budo_bencao
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze
a myslisz ze jakby ktos przyszedl z ochraniaczem na zeby na trening to by nie zrobil furory? :wink:
boje sie po prostu podswiadomej interpretacji ze jak ktos ma jakis ochraniacz tzn ze nie czuje bolu co jest dosc blednym rozumowaniem.
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze
ja mysle ze by nie zrobil.
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze

dzisiaj sie sprzeczalem z kolega na temat kontuzyjnosci w capo. ja nie cwicze, on za to cwiczy i przedstawil mi dosyc dluga liste kontuzji jakie na wlasne oczy widzial w swojej sekcji. poczawszy od luznych wybitych palcach a skonczywszy na polamanych konczynach i gwozdziach w sczece konczac. w zwiazku z powyzszym urodzilo mi sie kilka pytan. czy to prawda? czy zeczywiscie treningi sa az tak niebezpieczne? jesli sa, to czy nie wartoby pomyslec o ochraniaczach (kolega mowil ze to nie do pomyslenia ze wzgledu na tradycje i kulture, ale imho bezpieczenstwo wazniejsze)? czy ktos z was stosuje ochraniacze (kask, szczeka, ochraniacze stawow)? czy (jezeli zeczywiscie kontuzji jest tyle i takich) wlasciciele klubow nie boja sie prawnych reperkusji wkurzonych rodzicow?


Najwazniejsze sa ochraniacze na jaja

pozdro,
Toster
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze
Bencao... Gdybys przyszedl z ochraniaczem na zeby to bys pokazywal wszystkim?? :D "Eeej dude, a ja mam ochraniacza a ty nie... Jak mnie kopniesz to mi sie nic nie stanie a jak ja ciebie to stracisz siekacze" :)

Rozumiem o co ci chodzi ale sie z tym nie zgadzam :) Po prostu nie ma sensu okazywac "slabosci" :)
  • 0

budo_bencao
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze
hmm..nie chodzi mi o slabosc..zreszta kazdy na pcozatku raczej sie dziwil na mysl ze ktos mialby na treningu byc w ochraniaczu..a poza tym tak jak uirapuru pisal moim zdaniem tez ochraniacz jest jakas aluzja czy przepustka zeby pokazac "tak mam na mysli pranie sie na serio"- tylko ze jak dla mnie to nie mam ochoty zeby ktos widzac powiedzmy mnei w ochraniaczu myslal ze moze mnie kopac ile chce bo itak mi nic nei bedzie.. :roll:
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze

hmm..nie chodzi mi o slabosc..zreszta kazdy na pcozatku raczej sie dziwil na mysl ze ktos mialby na treningu byc w ochraniaczu..a poza tym tak jak uirapuru pisal moim zdaniem tez ochraniacz jest jakas aluzja czy przepustka zeby pokazac "tak mam na mysli pranie sie na serio"- tylko ze jak dla mnie to nie mam ochoty zeby ktos widzac powiedzmy mnei w ochraniaczu myslal ze moze mnie kopac ile chce bo itak mi nic nei bedzie.. :roll:


Nie rozumiesz ze nikt nie musi wiedziec ze takowy nosisz?? :)

A tak btw to co uwazacie o roznych opaskach sciagajaco-rozgrzewajacych?? Czy to pomaga na stawy czy moze zaszkodzic?? :) Slyszalem jedna opinie ze przez noszenie takich opasek wiezadla staja sie slabsze i potem gdy cwiczymy bez opasek to staw jest slabszy :P
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze
No takie dokładnie są moje odczucia po noszeniu opaski na nadgarstek. Planuje wymyslec cos na kolano ale tylko do czasu zaleczenia kontuzji, na dluzsza metę nie chce być człowiekiem-ściągaczem, uzależnionym od ochraniaczy.
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze
z tego co widzialem, to wiekszosc osob z wysokimi sznurkami nosi takie czy inne ochraniacze/sciagacze. trzeba chyba miec bardzo duzo szczescia, zeby uniknac urazow, bo umiejetnosci czasem nie maja na to zadnego wplywu. predzej czy pozniej kazdy sie doigra :D tak to juz jest z uprawnianiem sportow (zwlaszczca walki) - kontuzje sa niestety nieodlacznym towarzyszem trenowania.
  • 0

budo_kender
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze
Nalezy dodac ze uprawianie sportow na poziomie wyzszym niz rekreacyjny.
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze
na poziomie rekraacyjnym mozna sobie zrobic taka sama krzywde, trust me on that. no i wogole - witamy na Budo kenda. rozrastasz sie. :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze

z tego co widzialem, to wiekszosc osob z wysokimi sznurkami nosi takie czy inne ochraniacze/sciagacze. trzeba chyba miec bardzo duzo szczescia, zeby uniknac urazow, bo umiejetnosci czasem nie maja na to zadnego wplywu. predzej czy pozniej kazdy sie doigra :D tak to juz jest z uprawnianiem sportow (zwlaszczca walki) - kontuzje sa niestety nieodlacznym towarzyszem trenowania.


albo taka moda :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje i ochraniacze
nie rozumim. co jest taka moda? :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024