Skocz do zawartości


Zdjęcie

capo vs. jiu jitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

capo vs. jiu jitsu
na brazylijskich stronach o judo znalazlem ciekawy opis konfrontacji jiu jitsu vs. capo. nie mam zamiaru nikogo o niczym przekonywac ale wydaje mi sie to ciekawe z perspektywy historii (nie tak odleglej) sztuk walki. gosc mial najprawdopodobniej ksywke conde koma ale nie chodzi o maede.


recém-inaugurada Avenida Central (atual Av. Rio Branco) estava em polvorosa. O público lotava as galerias do Pavilhão Internacional Paschoal Segreto. O espetáculo esperado era no mínimo sui generis. O campeão mundial de jiu-jitsu, o japonês Sado Miako, mais conhecido pela alcunha de conde Koma, adentra a arena do combate. As apostas corriam solto entre os estudantes da Escola de Medicina, maioria absoluta do público.

O adversário do robusto nobre nipônico não demorou a entrar em cena. Era um mirrado mulato, de cerca de trinta anos, chamado Ciríaco, mais conhecido por "Macaco". Parceia uma aposta perdida. Os dois contendores entram em cena. Instruído pelos estudantes de medicina, Ciríaco fazia tudo para não se deixar agarrar. A agilidade do capoeira deixava tonto o campeão japonês.

Num relâmpago, o estivador capoeira aplicou um rabo-de-arraia na cintura do conde. Este se abaixou para evitar o golpe. Não podia ser pior. O japonês foi atingido em cheio no rosto e jogado a metros do tablado, na fileira das cadeiras, totalmente desacordado.

A multidão das galerias entrou em delírio, jogando chapéus e moedas sobre o vencedor, que saiu carregado nos ombros dos estudantes, percorrendo a portentosa avenida sob os aplausos do povo. No dia seguinte, o povo cantava nas ruas da capital federal uma paródia de célebre canção alusiva ao famoso aeronauta brasileiro, que tinha há poucos anos feito sucesso em Paris:
- "A Ásia curvou-se ante o Brasil..."


W wielkim skrocie bo nie chce, mi sie tlumaczyc slowa po slowie:

Japonczyk Sado Miako, mistrz swiata w jiu-jitsu stoczyl walke z mulatem Ciriaco, znanym bardziej jako Macaco. Macaco wiedzial, ze nie moze dac sie zlapac/chwycic japonczykowi. W pewnym momencie walki Macaco wykonal kopniecie rabo-de-arraia (to takie z podparciem rekami na ziemie, najbardziej charakterystyczne dla capo) celujac w tulow japonczyka (na wyskosc bioder). Miako, chcial uniknac kopniecia poprzez obnizenie pozycji i zejscie ponizej lecacej nogi.
nie mogl zrobic gorzej. dostal centralnie noga w twarz, z sila ktora wrzucila go nieprzytomnego na stojace poza miejscem walki krzesla.

dalej jest o wiwatujacej publice rzucajacej na ring czapki i monety, oraz o tym ze tak to wlasnie brazylia pokonala azje.
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
o lol

rda i meia lua de compasso to chyba najbardziej mordercze kopniecia w capoeirze. w kazdym razie z nich widzialem najprzepotworniejsze fragi - knockout w 3 przypadkach na 4 :D

choc armada czy queixada tez potrafia niezle przysycic :D
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
hieh... chłopak miał pecha bo widocznie nie widział za dużo capo.. fajna akcja fajna ale zawsze można powiedzieć że to tylko przpadek.. :-)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
Cos czuje ze bedzie tu zaraz najazd fighterów, i znowu o skutecznosci capoeira bedzie gadka. Milo uslyszec ze capo sprawdza sie w walce, ale gdyby ten japonczyk zlapal Brazylijczyka to by bylo :box:
A gosc o ksywce Macaco startuje w K1 - ale to nie ten sam chyba, bo tamten cwiczy BJJ
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
opisana sytuacja miala miejsce na poczatku 20 wieku.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
a może on też ćwiczy capo :-) w końcu to i to brazylia ;)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu

A gosc o ksywce Macaco startuje w K1 - ale to nie ten sam chyba, bo tamten cwiczy BJJ

8O 8O 8O :) :) :)

K1 to turniej uderzaczy - bez chwytow.
Jorge "Macaco" Patino startuje w formule vale tudo (i bjj pewnie tez)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu


A gosc o ksywce Macaco startuje w K1 - ale to nie ten sam chyba, bo tamten cwiczy BJJ

8O 8O 8O :) :) :)

K1 to turniej uderzaczy - bez chwytow.
Jorge "Macaco" Patino startuje w formule vale tudo (i bjj pewnie tez)

No dobra nie jestem za bardzo obeznany w tych walkach bez regół i innych takich...wiec sie prosze nie smiac jak cos palne glupiego :) :wink:
  • 0

budo_urien_86
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu

To ciekawe jakby wygladalo gdyby tak polaczyc techniki capoeira z technikami jiu-jitsu....moze mialo by to przyslowiowe "rece i nogi" :)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu

To ciekawe jakby wygladalo gdyby tak polaczyc techniki capoeira z technikami jiu-jitsu....moze mialo by to przyslowiowe "rece i nogi" :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - na tej stronce sa opisane jakies tam zawody miedzy capoeiristami w parterze, warto zajrzec.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
Widze, ze znaleziona informacje na wszystkich forach rozpisujesz. :wink:
Walczylem na tkd z chlopakkiem z capoeiry, na bjj tez mialem przyjemnosc i powiem : Wyjatek potwierdza regole. I znow topic o skutecznosci. Super.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
jezeli to do mnie z tym umieszczaniem to nie wiem za bardzo w czym problem. sa osoby, ktorych to moze zainteresowac, a nie bywaja na wszystkich forach.
ja podalem fakt z historii sztuk walki, a topic o skutecznosci sam robisz wypisujac o jakis sparingach.
nie moj problem, ze obroncy ucisnionych styl efektywnych wszedzie musza wtracac swoje trzy grosze.
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu

Walczylem na tkd z chlopakkiem z capoeiry, na bjj tez mialem przyjemnosc

farmazoon.. 8)
  • 0

budo_ksiq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu

To ciekawe jakby wygladalo gdyby tak polaczyc techniki capoeira z technikami jiu-jitsu....moze mialo by to przyslowiowe "rece i nogi" :)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
w tej szkole jj jest widac troche z capo - wyglada niezle
  • 0

budo_gavu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skwierzyna City

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
Ja wiem że skuteczność walk jest różna, ale według mojego przekonania liczy się najbardziej szybkość, pzrebiegłość i bardzo dobra znajomość swojej sztuki walki. Dlatego może koleś wygrał, a może był to po prostu łud szczęscia lub coś :)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu

Ja wiem że skuteczność walk jest różna, ale według mojego przekonania liczy się najbardziej szybkość, pzrebiegłość i bardzo dobra znajomość swojej sztuki walki. Dlatego może koleś wygrał, a może był to po prostu łud szczęscia lub coś :)

Bardzo rzadko walka kończy sie wygraną przez łud szczęscia, o jej finale decyduje przygotowanie fightera a nie fart. :-)
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
arkus - nie czepiaj sie juz wiecej ortografii i literowek w postach innych ludzi ok?

"lud" szczescia - 8O 8O 8O
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu

arkus - nie czepiaj sie juz wiecej ortografii i literowek w postach innych ludzi ok?

"lud" szczescia - 8O 8O 8O

A przepraszam pana bałdzo :) Z drugiej strony po co na mnie najeżdzasz skoro góra 2 razy "czepiłem sie ortografii". Moze Ciebie to nie razi, ale mnie wkurza, bo chyba po cos ten język Polski w szkolach jest nie? :wink:
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
no dobra ty, ale ktos moze miec zwalone klawiery i moze sie jedynie popisac znajomoscia gramatyki :roll:
  • 0

budo_gavu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skwierzyna City

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
Arkus jakie dwa razy jak do samego mnie już się przyczepiłeś ze dwa razy. Kurde czepiasz się o takie pierdoły. Ja nie jestem w te klocki dobry wole matme i fize a nie polski. A pozatym napisałem że koleś dlatego mógł wygrać a jeśli nie to mógłby być łud szczęścia. Przecież jeden mógł być lepszy od drugiego, a jednak ten dugi wygrał, bo akurat jednym ciosem trafił tam gdzie trzeba
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024