Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co o tym myślicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_corleone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Co o tym myślicie?
Co myslicie o tych nożach? Wiem, że nie są to noże super jakości, za 300 pln, itp. Ale mi chodzi o nóż do 60 pln, żeby tylko był. Więc?


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

który lepszy?
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
powiedz wcześniej do czego jest Ci potrzebny nóż?

ah, co do pytania który lepszy... to na pewno ten Ka-bar.
  • 0

budo_corleone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
hm...nóż ma być pod ręke. Np. ostatnio miałem przygode z obcym psem :? nie było za ciekawie. I tak poprostu - zeby był wtedy, kiedy będzie przydatny. Ale nie mam jakiś specjalnych 'zadań' dla niego, i mam nadzieje, że nie będe go musiał nigdy przeciwko nikomu użyć. Ale lepiej mieć jakieś ostrze :) . Nie jestem zapaleńcem/kolekcjonerem/pasjonatem więc nóż - za 300 pln, który będzie lezał w kieszeni bardzo żadko(albo i wogule) nieużywany - mi nie potrzebny. Chce mieć coś, co jest w miare wytrzymałe, ostre, czym bede mógł coś przeciąć, albo nie daj - obronić. Coś do kieszeni. Coś nie drogie.

Może z innych noży? nie napaliłem sie na te dwa. Ma ktoś jakieś propozycje?

Czemu Ka -bar lepszy? bo cena?
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?

nie są to noże super jakości, za 300 pln, itp. Ale mi chodzi o nóż do 60 pln, żeby tylko był.


noze za 300zl nazywasz super jakoscia? oj posiedzisz troszke dluzej na forum to ci sie swiatopoglad zmieni.. :D
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Jeśli juz chcesz kupować folderki Ka-Bara na militaria.pl to polecam ultralekkiego Huntera zaprojektowanego przez Boba Doziera. Mały i zgrabny. Blokada ma co prawda tendencje do zamykania sie na paluchach przy mocniejszych pchnięciach, ale czego wiecej wymagać od nożyka za $20 ;)

Super sprzęt w swojej kategorii cenowej.
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Ka-Bar.
O nim przynajmniej coś wiadomo.
Ale-może wstrzymaj się po prostu I poczekaj na finansową "górkę".... :wink:
pozdro.
fraktal0
  • 0

budo_corleone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?

Ale-może wstrzymaj się po prostu I poczekaj na finansową "górkę".... :wink:
fraktal0


Właśnie nie chce czekać na górke, a nawet gdybym miał, nie wydałbym jej na nóż, ponieważ nie potrzeba mi noża za 300 pln :)

"noze za 300zl nazywasz super jakoscia? oj posiedzisz troszke dluzej na forum to ci sie swiatopoglad zmieni.. "
no wiem, widziałem na stronkach noże za 2 000 :) tak tylko rzuciłem te '300' :)

Więc? Macie jakieś propozycje za te 60 - 7- pln?
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Może polska OSA ? Tylko trzebaby ją naostrzyć ... jeżeli jest to możliwe ...
Ja jej używam tylko do podważania dużych zszywek, którymi są zszywane kartony i do rzucania. Ale za te około 75 PLN jest dość solidna.
A jeżeli to ma być tylko do wbicia w psa w ostateczności to może dobry, mały śrubokręt ? Tylko trzeba umiejętnie naostrzyć, żeby nie rozhartować ...
Albo i nieostrzony ... ?
Tylko też polecam coś markowego, żeby psa nie "rozśmieszyć" tylko ... jak odgryzie "głownię" za pierwszym kłapnięciem paszczęką.
Pozdrawiam
  • 0

budo_corleone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Taaak Misiakus, widze, że twoje poczucie chumoru jest nad wyraz wyrafinowane... :? tak, grunt to wyrozumiałość. Bo ty, gdyby do ciebie wystartował pies, twardo pokonałbys go gołymi rękoma, nie? 8) wiesz....w takim razie to czemu nie mogłeś tych swoich zszywek od kartonów podważać naostrzonym śrubokrętem? A, no i żucać można też śrubokrętem a i kawał blachy też sie może przydać, do rzucania(niekoniecznie sie musi wbić przecież) :twisted: nieprawdasz?
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Daj spokój człowieku, on Ci to raczej dobrotliwie niż złośliwie napisał... Nie trzeba być drażliwym, szczególnie jak chcesz sobie kupić nóż i wchodzisz z pytaniem o radę na forum pełne zatwardziałych nożomaniaków od lat szukających tego Jedynego...
O psach było nie raz, o samoobronie też... Prawda jest taka, że nożyk w kieszeni przydaje się do cięcia i podważania, nóż za 60 PLN szybko przestaje ciąć i prędko złamie się, jak podważysz, poza tym w folderach chodzi o to, że nóż może być kiepski w cięciu, ale jak ma chujowa blokade to i tak ci zdoła uciąć paluchy.
Stąd radzimy dozbierać. Za te pieniądze - właśnie coś fixed, może balik..? Niektórzy widzą w nim znośny EDC... Ja sobie Osę chwalę - do rzucania, na codzień się nie nadaje...

Pozdrawiam

Mithr
  • 0

budo_baca88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myslowice/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Nie denerwuj się corleone, Misiakus nie żartował z tym śrubokrętem- ma on raczej wąskie zastosowanie, ale do obrony jak znalazł, poszukaj sobie w necie Fred Perrin Tactical Spike, wiec jeśli chcesz cos niepoprawnego politycznie na nocne spacery to taki home-made Perrin Spike moze byc odpowiedni :twisted: poogladaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_corleone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Nie denerwuje sie, poprostu odebrałem to złośliwie i małą riposte napisałem...Ale ok, nie ważne.

Balik? a jest gdzies jego fota, cena itp? A inne? Czyli uważasz, że nie opłaca sie kupić noża za 60-70 pln nawet jeżeli będzie sie go używać w znikomych ilościach?
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Uważam, że trzeba kupić coś porządnego. I że nie jest to za tą cenę żaden folder.
Miałem na myśli balisonga, czyli motylka...

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_corleone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Aha. Czyli co Ty byś polecił? Aha i jakiego motylka? za ile?
  • 0

budo_baca88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myslowice/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Z w miare tanich bałkow (pomijam te na bazarach pochadzace zza kaukazu ) to u nas dostaniesz głównie Herbertz'y teoretycznie z ze stali 420, nie polecam ale do sporadycznego używania i przy regularnym ostrzeniu może być. Folderów w tej cenie wogole nie radze kupować jeżeli lubisz wszystkie swoje palce.

A może jakiś nieduży noż ze stałą głownią??np. z polskiego Kopromedu. Jak dobrze przemyślisz system noszenia ,( z tyłu wzdłuż paska) to może być dobre wyjście- szybki dostęp, brak problemu blokady.
  • 0

budo_lob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Emilin (centralna Polska)

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Wiem,że obecnie zwracanie uwagi na to jak się pisze jest niepoprawne politycznie ,ale co mi tam. Corleone ,drogi kolego, zacznij zakupy jednak od słownika ortograficznego. Aha ,na złego pieska chyba jednak lepszy gaz w spray'u.
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
A ja mam pytanie:

Uwazacie, ze balisong to dobry wybor na noz do samoobrony, szczegolnie przed psem ? Czy nie sadzicie, ze otwarcie takiego noza moze byc zbyt skomplikowane w przypadku gdy jego posiadacz jest wlasnie atakowany przez np. psa ?
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Nic złośliwego w moim poprzednim poście nie było. Sorki, jeżeli tak "zabrzmiało". Może trochę humoru ale to i na pogrzebie mi się potrafi wyrwać (tak już mam).
Całą podstawówke i liceum posługiwałem się naostrzonymi śrubokrętami i muszę powiedzieć, że w tamtych czasach nic solidniejszego do rzucania nie było w moim zasięgu finansowym jak i wogóle (dostępu do noży szturmowych nie miałem niestety:( a finki były dobre do cięcia patyków przez pierwsze 10 minut, do stępienia i smarowania chlebka). Ech to były czasy. Cyrkle latały ... śrubokręty a jak mnie kumpel wkurzył, to wydłubywał z tablicy ogłoszeń swoją strzykawkę, którą dostał od mamy pielęgniarki do napełniania atramentem pióra. Jak się trenuje i jest w formie, to sporo rzeczy da się rzucić i wbić ...
Przed 5Kg pudlem raczej nie będziesz się bronił pewnie nożem a kwota jaka chcesz na składany nóż wydać nie pozwoli Ci na zakup scyzoryka, który wytrzyma konfrontację z psem, który powyżej kolan ma już łeb ...
Po prostu puści blokada albo złamie się głownia.
Takie jest moje zdanie. Nic solidnego za te pieniążki jeszcze nie widziałem. Szczerze mówiąc bałbym się o własne palce jeszcze przy składakach Cold Steela, które kosztują już koło 200-300 pln i są całkiem wytrzymałe jako EDC (o blokadzie myślę).
Może faktycznie coś używanego z lepszych balisongów, jeżeli musi być rozkładany ? Ale osobiście nie chciałoby mi się trenować szybkiego rozkładania ... jakoś mnie to nie kręci. No i jak podczas streu potem ? Niech się wypowie ktoś z praktyką. Czy obsługa balisonga w sytuacji stresowej jest bardziej skomplikowana od obsługi folderka ? W EDC się specjalizuję a tam jest to drugorzędny problem ;) .
P.S.
Zacząłem niedawno myśleć właśnie nad czymś lekim i solidnym do samoobrony a moje myśli krążą wokół narzędzi typu dobre szydło albo jakiś niedługi szpikulec z klipsem jak długopis ...
Coś czym można przybić komuś płetwę do podłoża, albo dziabnąć w łapę dać w dziób zanim skończy wyć i ... zwiać ;) . Może zrobię z jakiegoś markowego śrubokręta ?
Pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Panowie, prawdopodobienstwo, ze spotkacie na swojej drodze wscieklego psa, ktory bedzie chcial Was "zabic" - jest rowne zero. Pisalem o tym juz sto tysiecy razy, wiec napisze jeszcze raz, bo jestem milosnikiem nie tylko nozy, ale i psow.
Co, do psow to poczytajcie cos na ich temat, zeby nie powtarzac w nieskonczonosc falszywych stereotypow.
Co do nozy niestety za 300 zl, nie ma nic ciekawego. A z tych tanszych i skladanych (okolo 400 zl), polecam Benchmade AFCK, ktory mi dobrze sluzyl i uwazam, ze to ciekawa propozycja.
K_P
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
do 300 zł:

któryś ze smith&wessonowskich framelocków- miałem, używałem, polecam...

albo np timberline valloton... ale z tym akurat doświadczeń nie mam, ale firmie ufam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024