Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co o tym myślicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_corleone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Eh, o tych psach to tylko tak napomknąłem. Raz miałem taką sytuację i mam nadzieje, że się nie powtórzy. Głównie nóz potrzebuje od tak osbie - żeby był 'w razie czegoś'. Dla tego nie potrzeba mi wydać na niego strasznej (jak dla mnie) kasy. Wiem, że uważacie, że lepiej kupić już coś lepszego, ale tak jest ze wszystkim (amortyzatory do rowerów, ramy, sprzęt wędkarski).
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?

Jeśli juz chcesz kupować folderki Ka-Bara na militaria.pl to polecam ultralekkiego Huntera zaprojektowanego przez Boba Doziera. Mały i zgrabny. Blokada ma co prawda tendencje do zamykania sie na paluchach przy mocniejszych pchnięciach, ale czego wiecej wymagać od nożyka za $20 ;)

Super sprzęt w swojej kategorii cenowej.


Co to za noz ten Hunter? Mozesz cos o nim wiecej? dzieki!
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Kubuś Puchatek jak ja bym chciał kupić AFCK za około 400zł 8O
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Sledz uwaznie benchmade, ja kiedys korzystajac z promocji, kupilem za nieco mniej niz 100$, AFCK, ktory na "codzien" kosztowal 129.
K_P
  • 0

budo_corleone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Dobra, czyli jednym słowem nie ma noża za 60 - 70 pln ,który wogule by sie nadawał? :-) Trzeba kupić coś za taką kase, co wstrząsa domowym budżetem (bądź prywatnym portfelem) ? Nie ma zadnego foldera? Nie chce chodzić z sztywną kosą z tyłu :)
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?

Dobra, czyli jednym słowem nie ma noża za 60 - 70 pln ,który wogule by sie nadawał?

Pójdę dalej Twoim tokiem rozumowania i po przemyśleniu sprawy wydaje mi się że za żadne pieniądze nie można kupić noża który by się "nadawał". Nóz może się nadawać do czegoś konkretnego. Ale nadawać ot tak sobie :?: :roll: Sprecyzuj swoje potrzeby. Najpierw rzuciłes hasło, że nóż ma być do obrony przed psem potem się z tego wycofałeś. teraz piszesz, że (cytuję):

Głównie nóz potrzebuje od tak osbie - żeby był 'w razie czegoś'.

W razie czego? :roll: Nie bardzo jest to dla mnie jasne. W razie jakbyś zrobił się głodny i postanowił przyrządzić coś do zjedzenia? A może w razie pochwalenia się kolegom, że masz fajny nóż?

Nóż ot tak sobie może być ot taki sobie... Jak już będziesz wiedział do czego Ci nóż potrzebny to łatwiej będzie nam Ci doradzić i wybrać coś sensownego...
  • 0

budo_corleone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Nie napisałem, że nóż ma być tylko bo obrony przed psem, tylko powiedziałem, że ostatnio mnie spotkała przykra sytuacja z psem w roli głównej. Hm... a po co wam noże? Po co niektórzy z was noszą po 3 noże przy sobie? Chce go poprostu mieć, gdybym trafił na człowieka, psa, pomarańcze, patyk,sznurek czy coś. Kurcze nie wiem dokońca po co, nie mam szczególnych dla niego zadań, myśliwym ani kolekcjonerem nie jestem. A po co są foldery? Właśnie chyba po to, żeby były w kieszeni "w razie czegoś", pod ręką. Albo sie myle...

Dla tego, myślałem, że nożyk za 60 -70 pln wystarczy do sporadycznego użytkowania...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Foldery sa po to zeby cieszyc sie ze sa w kieszeni. I przy okazji mozna czasami cos przeciac. Nic ci nie doradze corleone bo nie znam sie na takich tanich nozach :wink: ale jestem zdania ze kazdy facet powinien miec noz. Chocby taki za 70zl. :wink:

od czegos trzeba zaczac no nie?
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Miałem różne foldery w cenie os 12 do 250zł ("z kamerą wśród tandetnych noży, czyli od chińskich scyzoryków poprzez herbertza do pumy" :) ) i muszę przyznać, że fajne to może one i są (na pierwszy rzut oka), ale:

1. Są często kiepsko wykonane, wystarczająco kiepsko, żeby ich użytkowanie stwarzało zagrożenie dla palców.
2. Szybko sie tępią, a i jak ostre są to nie tak jak by się chiało.
3. Ich trwałość jest znikoma, blokada szybko się wyciera i przestaje blokować (o ile w ogóle blokowała...).

Jedyne co Ci mogę z czystym sumieniem polecić, na nóz do wszystkiego to Victorinoxy wszelkiej maści. To solidne noże, może nie do zabijania i wyłamywania drzwi, ale do cięcia są cześto lepsze od drogich noży markowych.

I tyle :roll:
  • 0

budo_corleone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Ehh...ja was w 100% rozumiem (czemu kupujecie tak drogie noże - to wasza pasja), ale wy nie możecie zrozumieć mnie :) Ja interesuje sie czym innnym (m.in. rowerami - freeride, dual itp.) i zbieram pieniądze na amortyzator, lepszą rame itp. Tam też musze mieć jedne z lepszych części - żeby sie nie zabić przy skoku. I teraz chce mieć nóż, ale nie moge wpakować w niego 300 pln :) Bo:
-nie będe go tyle używał
-nie pasjonuje się nożami
-szkoda mi pieniędzy - wole je wydać na rower :)
-po co mi nóż za 300pln skoro nie mam dla niego już obmyślonej pracy
-itp, itp.

Może kiedyś sie zainteresuje nożami...
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Rozmowa zeszła na bardzo uniwersalne pojęcie JAKOŚCI.
Przykładowo: dlaczego nie kupisz sobie "górala" z marketu za 250 ?
W większości przypadków za wyższą ceną stoi wyższa jakość, wytrzymałość i dużo lepsze inne nożowe parametry.
Lubisz rowery, to pewnie masz porównanie i znasz różnice między góralem za 250 pln a sprzętem z wyższej półki.
To, że chcesz używać noża sporadycznie albo mieć tylko na wszelki wypadek to większość z nas zapewne rozumie (nie łudź się,. że wszyscy ... niektórzy mają teraz pod poduszką ;) ).
Ale od klasy i jakości całości i każdego elementu z osobna w tym narzędziu zależy i wygoda i szeroko pojęte BHP.
Mam masę rzeczy, z których korzystam bardzo sporadycznie albo kupiłem na wszelki wypadek - ale wybierałem zawsze markowe i solidne.
Przysypiam już ... jak coś namieszałem, to sorki ... ;)
Pozdrawiam
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?

Zacząłem niedawno myśleć właśnie nad czymś lekim i solidnym do samoobrony a moje myśli krążą wokół narzędzi typu dobre szydło albo jakiś niedługi szpikulec z klipsem jak długopis ...
Coś czym można przybić komuś płetwę do podłoża, albo dziabnąć w łapę dać w dziób zanim skończy wyć i ... zwiać . Może zrobię z jakiegoś markowego śrubokręta ?


markowy srubokręt jest niezły ale jeszcze lepsze jest markowe dłuto - masz szerokosci do wyboru do koloru-ostatnio przerobiłem komplet dłut za 5 zeta na sztylecik,2 fajterki i szpilę -jak dorwę aparat wrzucę foty -stal była gówniana ale dała się zahartować i sprzęciki sa całkiem całkiem :twisted:

kooniu
  • 0

budo_cz
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Witam na forum.
Kooniu, a nie lepiej zmajstrować coś z resora? Skoro sam hartyjesz, to pewnie się na tym znasz. Ja z tatą zmajstrowałem taki duuuży sztylet. Jest tak twardy, że ciężko go naostrzyć. Jest przy tym mocny na udar. Sprawdzałem. A tak nawiasem, to jak hartujesz taką stel, w oleju, w wodzie, czy jeszcze w czymś innym?
Pozdrawiam
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
witam na forum :D

juz o tym pisałem ale.. robię moje sprzety z róznych rzeczy bo włąśnie takie przeróbki mnie kręcą -wiesz zrobić coś z niczego:)

więc biorę rzeczy które sa jakby wstępnie przygotowane jakbym miał wystrugac szpileczkę z resora (wiem że to niezła stal) to musiałbym miec mozliwośc wycięcia takiego pręcika, potem przeszlifowania, potem zahartowania - a niestety nie mam -wszystko robię majac imadło, szlifierkę pilnik i ręce i pomysły

a to dłuto zahartowałem w wodzie po nagrzaniu na kuchence gazowej na twardo sam czubek

kooniu
  • 0

budo_cz
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Ja dobrałem kawałek stali wielkością zbliżony do planowanego kształtu. A jak masz szlifierkę kątową, to też jakoś pójdzie, trzeba tylko uważać, żeby nie przegrzać. Metal obrabiam po rozhartowaniu oczywiście. Natomiast kończące ponowne hartowanie wykonał mi znajomy fachowiec, też bardziej hartował krawędzie tnące, efekt niesamowity. Przewaga jest taka, że można zrobić "full tang'a"
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?

Jedyne co Ci mogę z czystym sumieniem polecić, na nóz do wszystkiego to Victorinoxy wszelkiej maści. To solidne noże, może nie do zabijania i wyłamywania drzwi, ale do cięcia są cześto lepsze od drogich noży markowych.
I tyle :roll:

Zgadzam się w pełni - za taką kase tylko Victorinox (lub Wenger), a jak jeżdzisz na rowerze, to i śrubokręt Ci się może przydać, a wieczorem np. korkociąg :) . Ja sobie ostatnio kupiłem (na poprzedniej aukcji) o tego gościa Spartana za 25 :!: pln, polecam:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam

P.S. Wie ktoś co się stało z Victorinoxem Trailmaster w wersji z ostrzem otwieranym jedną ręką? Bo na oficjalnej stronie nie ma, tylko w jakiś sklepach netowych na świecie - w Polsce nie ma... Bardzo by mi odpowiadał ten nożyk.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Pytanie... Ka-Bar to solidna firma. A nie spotkałem się jeszcze z takim zjawiskiem. Tzn.: dobra firma = niska cena. Nie rozumiem. Nóż Ka-Bar'a za 20 czy 30 zł...? (Militaria.pl)
  • 0

budo_corleone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Nóż Ka- Bara za 60pln - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

dlaczego nie kupisz sobie "górala" z marketu za 250 ?



Dlaczego? Otóż interesuje sie rowerami, to mnie kręci (a nie noże) a pozatym to moje bezpieczeństwo - bez dobrego sprzetu przy pierwszym lepszym skoku wszystko się połamie, a ja pójde do szpitala z uszkodzonym kręgosłupem... Wiem, ze jeżeli nóż jest słabej jakości, można sobie poucinać palce, ale ja nie będe go tak katował i wykorzystywał.

Mam masę rzeczy, z których korzystam bardzo sporadycznie albo kupiłem na wszelki wypadek - ale wybierałem zawsze markowe i solidne.


No to ok, mi szkoda 300 pln na nóż i tyle. Góra co moge na niego poświęcić to 70 pln. Bez noża też przeżyje a wogule zastanawiam sie czy kiedykolwiek go użyje(o ile bede miał)
  • 0

budo_lob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Emilin (centralna Polska)

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Skąd Misiakus wie ,że mój Amphibian śpi pod poduszką? :oops:
  • 0

budo_corleone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?
Więc? jest jakiś nóż do 70 pln ? :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024