Skocz do zawartości


Zdjęcie

CQC 10


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

CQC 10
Panowie,

Błądąc po necie odwiedziłem jeden z moich ulubionych (do oglądania sklepow) T.A.D. i zobaczylem tam Emersona CQC 10 8O a zaraz pozniej :peace:
Wyglada super, udalem sie do pana E. na stronke... a tam go nie ma :(

Czy ktos z Was moze ma/mial/zamierza miec ten nozyk i moglby cos o nim skrobnac?

Moze ktos juz go sprowadzal? :lol:

Czy istnieje wersja bez HK (chociaz to akurat jest OK) i wersja plain?

Pzdr

F
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC 10

Panowie,

Błądąc po necie odwiedziłem jeden z moich ulubionych (do oglądania sklepow) T.A.D. i zobaczylem tam Emersona CQC 10 8O a zaraz pozniej :peace:
Wyglada super, udalem sie do pana E. na stronke... a tam go nie ma :(

Czy ktos z Was moze ma/mial/zamierza miec ten nozyk i moglby cos o nim skrobnac?

Moze ktos juz go sprowadzal? :lol:

Czy istnieje wersja bez HK (chociaz to akurat jest OK) i wersja plain?

Pzdr

F



1. tez mi sie spodobal
2. kupujesz go poprzez knifeart lub inne stronki.
3. nie ma wersji bez HK jesli mowimy o produkcyjnej. Jak nie to szykuj 1500USD na custom.
4. z tego co slyszalem nie ma wersji plain.
5. rzeklem.
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC 10
Dla mnie byłby OK, gdyby nie to, że do otwierania służy dziura w ostrzu, a nie jak zwykle w emersonach kołek - nie pasuje do EKI a co najważnijesze - osłabia ostrze na poprzeczne naciski :?
  • 0

budo_melkar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC 10

.... a nie jak zwykle w emersonach kołek ....... :?


w Emersonach to chyba raczej dysk nie kołek ?
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC 10
Jasne, mała pomyłka.
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC 10
No dziura do otwierania to akurat dla mnie zaleta - gusty i gusciki :lol:
  • 0

budo_melkar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC 10

No dziura do otwierania to akurat dla mnie zaleta - gusty i gusciki :lol:

popieram. dziura jest doskonała ( zwłaszcza okrągła Spyderco) , nic się nie czepia przy wyciąganiu - tyle że wymusza specyficzny "garbaty" kształt noża. Dysk niewiele jej ustępuje ale nie jest juz tak wygodny. Ostatecznie chyba do każdego sposobu da się przyzwyczaić i po uzyskaniu wprawy nie robi to wielkiej różnicy.
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC 10
Taki "kołeczek" łezka w MT Amphibianie dość poważnie skraca użyteczną i przydatną do cięcia część kawałek głowni jak się z takim wynalazkiem bierze za żarło typu chlebuś albo kapusta ...
Po prostu orałem tym i rowy robiłem jak chleb ciąć chciałem całą długościa głowni. Na kapuście po prostu nóż się blokował i trzebabyło zmieniać technikę krojenia aby obejść niedogodności spowodowane tym rozwiązniem.
Natomiast otwieranie jest po prostu bajkowe ...
I bądź tu mądry ;)
Ja cem coś bardziej kuchennego teraz ;)
Pozdrawiam
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC 10

Ja cem coś bardziej kuchennego teraz


Spyderco Military :)

Nie znajdziesz nic bardziej kuchennego wśród atrakcyjnych cenowo folderków składanych :) . Masz u niego pełny płaski szlif i żadnych kołków, dysków czy nie daj boże łezek 8) . Ładnie naostrzona S30V w kuchni działa jak marzenie. Wiem to z doświadczenia, a moja narzeczona tylko się wkurza kiedy widzi że zabieram się do kuchni z Militarym w ręku. "Znowu się potniesz!..." - mówi - " ...jak ostatnim razem, kiedy prawie pół palca razem z bułką uciąłeś! :evil: ". Ale co ja poradzę, że nim tak miło się kroi chlebek i smaruje masełko... :twisted:
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC 10
Chyba że cesz coś mniejszego, to Microtech Mini Socom Elite... Też zajebisty. Sam nie wiem który lepszy, czy on czy Military. Military ma większy brzuszek i tnie bardziej agresywnie, aż miło :twisted: . Z drugiej strony Mini Socom daje ciut lepszą kontrolę przy krojeniu mniejszych warzywek i obieraniu ziemniaków :) .
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC 10
A wracając do tematu "dziur i kołków" to ja też wolę dziury :) . Szczególnie w wydaniu Spyderco! W BM AFCK II i AFCK D2 jest owalny otwór, który jest o niebo wygodzniejszy od dysków czy kołków, ale ma lekko "stepione" krawędzie. Dziury Spyderco nie są stępione - jest to mniej przyjemne dla kciuka, ale znacznie poprawia pewność i bezpieczeństwo procedury otwierania noża. A kto otwierał noże Spyderco, a Military w szczególności, ten wie o czym mowa (a kto nie miał tej przyjemnosci nie wie co traci otwierajac noże kołkiem :twisted: ). Dziury Spyderco na prezydenta !!! :) :) :)
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC 10
Teraz będzie do polowej kuchni jako dodatkowy nożyk brany oprócz CS SRK i jako awaryjny survivalowy EDC na miasto:
Spyderco Bill Moran Drop Point lub Strider MFS ... zależy od pieniążków.
A mały EDC na miasto:
Spyderco Native S30V lub Mini Socom Elite manual, plain, StoneWash .... też zależy od kaski ...
Ale narazie musi Amphi się sprzedać ...
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024