Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_tyson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"
Oglądałem film, powiem szczerze ze mnie zafascynował. Nie chodzi o treść i fabułę ale sztukę walki na miecze, cały kodeks Bushido/mogłem zle napisać,bez obrazy/, sceny walk, zero matrixa,czysta walka.
Film naprawdę fajny, akcja cały czas, dzwięk umiejętnie dobrany i powiem jeszcze raz walki nie przymiarkowane, zajebiste.
Polecam isc na to do kina nie na divx przy kompie, strata!
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"
http://www.forum-kul...showtopic=62526 :twisted:

Szanowny modzie czyń swą powinność. :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"

http://www.forum-kulturystyka.pl/index.php?showtopic=62526 :twisted:

Szanowny modzie czyń swą powinność. :)



z całym szacunkiem dla starych bywalców forum - no żesz kurwa jego mać - dajcie sobie siana z tym odsyłaniem do archiwum albo do innych miejsc. nie każdy czyta wszystkie działy i nie kazdy musi być na bieżąco ze wszystkimi tematami na forum. jak nie chcecie pisać nic do tematu to proszę Was bardzo - nie piszcie nic. jest wielu nowych uzytkowników i dla nich tematy są NOWE. nie raz sam czytam archiwum i spotykam się z wypowiedziami, które może bym i skomentował, ale jakoś tak głupio jeżeli ostatni post pochodzi z lutego 2002.
Poza tym od jakiegos czasu widać, że na forum (przynajmniej w działach, które odwiedzam czyli - CROSS-BUDO, AIKIDO I ULICA) w zasadzie ciężko o nowy temat bo albo już było, albo link do innego działu i tak do usranej smierci.
APEL - dajcie spokój - jak dla Was temat nie jest interesujący to po prostu go olejcie.
ufff - się nagadałem

pozdrawiam

kurm

p.s.

jak juz ktos coś takiego napisal to też łaskawie darujcie sobie wlepianie linka :evil: :evil:
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"
Nie kurwa, po co ma byc 20 tematow o tym samym? Oszczedzcie kase i wysilek Fiodora, i dbajcie do cholery o pozadek na forum. Szczegolnie jak temat jest aktualny!
Po to jest dzial "Budo Multimedia" zeby z niego korzystac !

Masz moze troche racji, ale skoro juz cos znajdujesz w archiwum, to lepiej wskrzesic temat niz zakladac kolejny o tym samym, przy okazji ulatwiajac ludzia znalezenie informacji. Ciezko o nowy temat - coz lepiej dopisac sie do starego. Z drugiej strony tez nie mozna popadac w paranoje..
Tylko jak czlowiek widzi po raz 5 ten sam temat. to krew go moze zalac :)

Pozdro & respect.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"
Sorka za drugi post.

Na gorze jest taki link "Posty od twojej ostatniej wizyty" (cos w tym stylu) Gdyby ludzie na niego klikali bylo by o 50% mniej takich problemow.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"

Nie kurwa, po co ma byc 20 tematow o tym samym? Oszczedzcie kase i wysilek Fiodora, i dbajcie do cholery o pozadek na forum. Szczegolnie jak temat jest aktualny!
Po to jest dzial "Budo Multimedia" zeby z niego korzystac !
Pozdro & respect.


no tak - argument z pożądkiem mnie przekonuje w zasadzie.....

sam juz nie wiem..... zubiłem się..... jakie to zycie jest ciężkie........ chyba mam wizje....... skad u mnie w biurze wziął się słoń.....aaaaaaaaaaa!!!

:wink: :) :) :) :)
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"

sam juz nie wiem..... zubiłem się..... jakie to zycie jest ciężkie........ chyba mam wizje....... skad u mnie w biurze wziął się słoń.....aaaaaaaaaaa!!!

:wink: :) :) :) :)

:rofl: :rofl: :rofl: :)

Pozdro
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"
Racja racja...Po co nam 20 takich samych tematów.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"

Racja racja...Po co nam 20 takich samych tematów.

Czyzby króliczek bił sie we własne futerko na piersiach :wink: :D :?:
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"

Nie kurwa, po co ma byc 20 tematow o tym samym? Oszczedzcie kase i wysilek Fiodora


No gdzie czlowiek nie zajrzy, tam go zaraz Fiodorem strasza :wink:
W temacie koszulek to samo... :twisted:
Fiodor, a oni tu przeklinaja :!: :!: :!:
Co do samuraja: LAST, BUT NOT LEAST.
Mysle, ze po tym filmie przybedzie nam w klubach sporo poczatkujacych. Oby wyplacalnych, oby... :D
  • 0

budo_ijon tichy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"
Hmmm ... tez zdazylem już obejrzeć.
Generalnie bardzo efektowny film i dopracowane sceny walki mieczem , szczególnie podobały mi się sekwencje z udziałem mieczy drewnianych w treningach Cruisa w wiosce.
Przy okazji tego filmu zastanowiło mnie jedno - niejednokrotnie w filmach , w ktorych prezentowane sa dalekowschodnie sztuki walki, dochodzi do starcia : jeden mistrz kontra 3,4,5,6 podrzędnych wojowników i mistrz zawsze wychodzi z takiej kabały ( bo jest mistrzem, a film musi się toczyć dalej). A jak to bywalo naprawde ? Czy doskonaly szrmierz moze pokonac 5 mniej sprawnych ale jednak sprawnych gosci dybiacych na jego zycie ? Z pewnoscia w starozytnej Japonii dochodzilo do takich sytuacji - wiecie cos o ich rezultatach ?
A juz zupelnie nieprawdopodobnym wydalo mi sie zaproszenie Cruisa przez Katsumoto do domu wojownika, ktorego tenze Cruise zadźgał podczas walki. Ale moze to i dobrze , bo wyszedl z tego romansik, w prawdzie nieskonsumowany , ale jednak cos tam iskrzylo.

Starczy - ogolnie przyjemnie sie oglądało i można było trochę orientu posmakować.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"
I na co zdal sie ten link ? Na nic... Piszcie o filmie prosze w glownym temacie o nim.

Nawiazujac do tej walki z 5, 6 przeciwnikami to jak dla mnie to sciemy. Wyobrazasz sobie wygrac z 6 gosciami ze sprzetem w lapie? Facetow, ktorzy potrafia machac mieczem , i sa chocby normalniej budowy ciala? Bo ja nie. Smieszy mie troche scena, prawie na samym poczatku jak Cruise broniacego sie przez 4 samurajami. LOL.

A romansik byl skonsumowany tylko w domysle :)

Prosze moderatora o zamkniecie tematu - niech ludzie pisza o filmie w dziale multimedia.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"
Ostatni Samuraj mnie nie zachwycil . w zasadzie czego sie spodziewac po amerykanskim filmie? Musi byc tam AMERYKANSKI bohater, ktory po pol roku nauki opanowal walke mieczem i ju-jitsu. jakie to naiiwne! jakie naciagane. no i oczywiscie musi byc happy-end. On jeden przezywa i wraca do ukochanej. sorry za spoiler, ale musialem to napisac, aby podkreslic beznadziejnosc filmu. strzelali do niego z karabinu maszynowego, trafili a on przezyl! bo byl amerykanskim bohaterem!
Silvio
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"

No gdzie czlowiek nie zajrzy, tam go zaraz Fiodorem strasza :wink:
W temacie koszulek to samo... :twisted:
Fiodor, a oni tu przeklinaja :!: :!: :!:

mnie w to nie mieszajcie ja tylko wiem gdzie włożyć żeby działało :)
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"
:shocked!: :shocked!: :shocked!:
Ty, Adminie, zawsze sie umiesz podlaczyc.

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: papieros
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"
...do dyskusji :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"
mod on
Zmienilem tytul topiku, to mozna kontynuowac dyskusje techniczna na temat walk w filmie.
mod off


Osobiscie wydaje mi sie ze walka 1 przeciw kilku byla realna, ale pod warunkiem ze tych kilku nie mialo duzego wyszkolenia w walce ze sprzetem.

Z historycznego punktu widzenia, jedynie waska elita, wywodzaca sie z rodzin ksiazecych(ten poziom szlachectwa mniej wiecej) miala dostep do szkol walki mieczem. Nie tylko ze wzgl finansowych, ale tez, mistrzowie miecza sami ograniczali nauczanie, czesto bardzo scisle do rodziny goscia ktory utrzymywal szkole, oraz, rzadziej, kilku jego zaufanych samurajow z gwardii osobistej.

Czyli wielka rzesza samurajow byla calkiem kiepska w walce mieczem. Oczywiscie wyjatki sie zdarzaly, ale to byly wyjatki.
Np M.Ueshiba w ogole nie mogly sie zaczac uczyc Daito ryu, gdyby pewien dziennikarz nie uzyczyl mu swojego znaku szlacheckiego. a bylo to przeciez w XX wieku!!! Sokkaku Takeda po prosu nie uczyl ludzi ktorzy nie nalezeli do szlachty.

Duza role odgrywala tez slawa danego wojownika. Niewyszkoleni ludzie po prostu psychicznie przegrywali zanim sie walka zaczela, tak sie bali go atakowac. Poza tym, XIX wiek, to wiek w ktorym nie bylo wojen, wiec nikt sie nie uczyl walki mieczem, tym bardziej ze bron palna zaczela odgrywac dominujaca role i wszyscy byli zafascynowani zachodem.

Oczywiscie to co sie dzieje w filmie, ma malo wspolnego z rzeczywistoscia. 6 miesiecy nie wystarcza zeby sie nauczyc trzymac miecz, a co dopiero stawic czola wyszkolonym ludziom.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"
Szczepan, w 6 miesiecy to amerykański bonzo opanuje wszystko do stopnia mistrzowskiego.
Gdyby nie propagandowy aspekt ukazujący wspaniałość prawdziwego, uczciwego amerykanina z zasadami, to dało by się obejrzeć bez zniesmaczenia.
No i szkoda że Tomek Rejs nie dał rady tej scenki w zaułku zagrać w całości i wyszedł teledysk. Do Kurosawy to im brakuje z deka.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"
Owszem, film moim zdaniem beznadziejny. Ogolnie nie lubie toposu "Czlowiek z Zachodu swietnym samurajem" - "Szogun" tez mi nie podchodzi. :wink:
  • 0

budo_sallazar
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki w filmie pt. "LAST SAMURAJ"
Dział multimedia, działem multimedia, ale forum o aikido wydaje się najodpowiedniejsze do tematu o "Ostatnim Samuraju", bo facet chciał zapytać o opinię studentów aikido, którzy są naturalną grupą do dyskusji na temat filmu i samurajów w ogólności. Porzadek na forum musi byc, ale nie przesadzajmy z zamordyzmem, odsyłaniem i zamykaniem... internet to wciaz jeszcze wolne medium... pewnie już niedługo
A co do filmu. Wielu krytykuje go za patos i przesadę. Gdyby podobne postawy pokazane były we filmie o polskiej szlachcie, angielskim średnowiecznym rycerstwie, legionistach rzymskich, czy francuskiej szlachcie w dobie monarchii absolutnej... moznaby było kpić z patosu. Tutaj jednak są samurajowie, prezentujacy kulturę, dyscyplinę, szacunek dla przeciwnika, kodeks moralny, które nam, Europejczykom (nawet aikidokom ;) ) trudno jest pojąć, zrozumieć, dlatego zarzucamy mu patos...
Film choć długi, nie nudzi, ani przez chwilkę, cały czas wzrusza, bądź trzyma w napieciu. Tom pokazał, że jest świetnym aktorem (choć pokazał to już wcześniej w Magnolii), świetne zdjecia i muzyka, walki oraz sceny batalistyczne doskonałe. W wielu ujęciach można się dopatrzeć hołdu dla Kurosawy. Wątek miłosny, jakby go w ogóle nie było, dlatego taki piekny... Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem od lat

Co do umieszczenia rannego Toma
na rekonwalescencję w domu kobiety, której męża ubił- Jest to przykład na rzeczy, w kulturze dawnej Japonii, które sa trudne dla Nas do pojecia...
Co do nauki ju-jitsu i miecza w pół roku- to tylko film, a opza tym bohater nie był zupełnym laikiem, lecz wyszkolonym żołnierzem, poza tym przez te pół roku nic innego nie robił we wiosce, a nie przychodził na treningi 3x w tygodniu po 1,5 godziny po opłaceniu wpisowego i składek członkowskich... ;)
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024