Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?
Tak jak od dawna nie chciało mi sie pisac, tak zacząłem w święta z nudów. Z rzeczy jakie zaobserwowałem:
1) każdy temat sprowadzony zostanie do kłótni o to kto ma racje
2) metodami prowadzenia dyskusji są ataki na osobę i podważenie jej wiarygodności, tudzież wspieranie sie autorytetami/niestety nie przez wszystkich uznawanymi/
3) wszytstkie tematy były i znudzona gawiedź "starych wyjadaczy" zajmuje sie wzajemnym poklepywaniem po plecach, albo wsadzaniem sobie szpil i nękaniem ludzi którzy przypadkiem coś na forum napiszą.

Czy z tego forum mozna sie dowiedzieć czegoś o aikido?
- NIE
A czego mozna?
- Można dowiedzieć się że o aikido sie nic nie wie
- Można dowiedzieć się że aikidocy o aikido nic nie wiedzą - bo każdy ma odmienne zdanie na ten sam temat.

Po co to forum? Klub dla ziomali jakiś? Miejsce na wspominki?
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?
Ależ... tak jest wszędzie :)
Bywałem na kilku forach i listach dyskusyjnych o polityce - jakiś anarchizm, innym razem pewna lista zgredziałych prawicowców, jeszcze innym forum Lewicowej Alternatywy (taki mikrob)... wszędzie dyskusje zaczynają się od kilku rzeczowych postów, kilku komentarzy w stylu "też o to chciałem zapytać", a następnie wszystko sprowadza się do podpierania autorytetami, podważania autorytetu ludzi cytowanych przez oponentów i ogólnie do stwierdzenia, że ja wiem najlepiej, a wy się nie znacie. Od tego nie uciekniesz. Tylko początkujący piszą na forum po to aby się czegoś dowiedzieć. Ludzie, którzy w danym temacie siedzą już po kilka i więcej lat, udzielają się na listach dyskusyjnych po to, aby inni mogli dowiadywać się od nich - i nie daj boże żeby ktoś miał inną opinię o czymkolwiek :wink:
Naprawdę rzadko spotykam na listach dyskusyjnych osoby, które same mogą udzielić cennych rad, a przy okazji potrafią przyznać komuś rację. Zdecydowanie więcej jest takich co już na mur-beton wiedza na pewno, że mają rację, choćby bezpośrednio nigdy się do tego nawet przed sobą nie przyznali. W dyskusjach politycznych jest to nawet zabawne... ale tutaj rzeczywiście tak średnio.

Mój pomysł: uczyć się _jak_ dyskutować. Uczyć się spostrzegać i wytykać błędy w argumentacji, ćwiczyć cierpliwość, poczucie humoru, i umiejętność spoglądania z pewnego dystansu na to co piszemy sami, oraz co piszą inni. To się w życiu przydaje. A aikido należy trenować na macie, a nie na forum.
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?
A tak w ogóle to po prostu nie przejmować się... dyskusje na forach to tylko sposób na zabicie nudy, nic więcej :)
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?
Dokładnie tak. Forum to relaksik, a wiedzę zdobywamy na macie. Nigdy nie ma jednoznacznych odpowiedzi. To jak się rozwijamy w danej dyscyplinie i czego szukamy zależy tylko od nas.
Z harcerskim pozdrowieniem :wink:
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?
Z wielkim żalem zgadzam sie z Szanownymi przedmówcami :wink: :) .
Mnie szczególnie ostatnio uderza jedna rzecz - mianowicie ktoś nowy wrzuca temat i zaraz dostaje adresik z archiwum, że to już było i do tego lekki opr..... :wink:
Musze przyznać, że bardzo cieszy mnie to, że w sposób jednoznaczny potrafimy rozwiązywać i zamykać tematy (nawet tak kontrowersyjne jak skuteczność :) ) i wiemy że w danej materii nie ma już nic nowego do powiedzenia ani do odkrycia.

Pancer (czyżby jak inni wszystkowiedzący :wink: :?: )
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?
Narzekanie na niski poziom forum, kiedy samemu nic sie nie robi, zeby ten poziom podniesc to latwizna i taniocha. :roll:

Proponuje zapodac samemu ciekawe tematy i poprowadzic inteligentna dyskusje, a nie tylko krytykowac :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?
Dlaczego ten temat nie leży jeszcze w knajpie?

Tak jak od dawna nie chciało mi sie pisac, tak zacząłem w święta z nudów. Z rzeczy jakie zaobserwowałem:
1) każdy temat sprowadzony zostanie do kłótni o to kto ma racje


To ty chyba jeszcze nie widziałeś jak tu wyglądają kłótnie :D

2) metodami prowadzenia dyskusji są ataki na osobę i podważenie jej wiarygodności, tudzież wspieranie sie autorytetami/niestety nie przez wszystkich uznawanymi/


Gorzkie rzale sie wylewa co? Ale taka już jest dola newbiesów wciskających sie na salony :D

3) wszytstkie tematy były i znudzona gawiedź "starych wyjadaczy" zajmuje sie wzajemnym poklepywaniem po plecach, albo wsadzaniem sobie szpil i nękaniem ludzi którzy przypadkiem coś na forum napiszą.


Bo ileż można w kółko gadać na ten sam temat. Nawet szczapan już nie pisze takich elaboratów jak kiedyś :)

Czy z tego forum mozna sie dowiedzieć czegoś o aikido?
- NIE


To forum to nie szkółka niedzielna (korespondencjnego aikido).

A czego mozna?
- Można dowiedzieć się że o aikido sie nic nie wie


Taaa, niektórzy dopiero to odkrywają na forum :]
Zwłaszcza gdy jak jajko starają się być mądrzejsi od kury :D

- Można dowiedzieć się że aikidocy o aikido nic nie wiedzą - bo każdy ma odmienne zdanie na ten sam temat.


Najlepiej przejsc sie na trening i przekonać się na własnej skórze. Słowa niewiele w tym wypadku znaczą.

Po co to forum? Klub dla ziomali jakiś? Miejsce na wspominki?


Jak tu troche posiedzisz, to bedziesz miał co wspominać razem z nami :D
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?

Po co to forum? Klub dla ziomali jakiś? Miejsce na wspominki?

Jak tu troche posiedzisz, to bedziesz miał co wspominać razem z nami :D

Bo to właśnie taki "klub socjalny". :) :wink: przydatny po zmaganiach "na krawędzi życia i śmierci" :o 8) . Nie ma co traktować wywnętrzania się na forum zbyt poważnie. :idea:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?
No jeśli komus nie w smak poziom forum wygląd czy co tam jeszcze (Szanownych modów i Szanownego admina, pomijam :) ) To zawsze może sobie pojść założyc własne gdzie tylko On będzie Panem Bogiem i Władcą na krańcu świata i gdzie tam jeszcze chce.
Albo iść w piz...... :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?
eh,. Gambit. ty niekumaty jestes.. trzeba bylo goscia po glowce poglaskac, utulic, ,dac lizaka czupa-czups.. lzy otrzec.. i takie tam.. a nie z grubej rury. Litości waśc nie masz.. ,ani milosierdzia
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?
Hehehehehehehe, powiedziałbym a raczej napisałbym cos o moim szanownym koledze ale nie traktuje VB jako miejsca do wyciągania i publikowania historii z dojo z cyklu" Między nami aikidokami"
Więc do tego co juz napisałem dodaje swoje milczenie, niech zachowanie każdego świadczy za niego samego, nikt tu adwokatów nie potrzebuje zdaje się. Ani nianiek :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?
Jak tak sprawę postawić, to spoko, może byc klub socjalny. Ciut to nudne jednak. Fakt, że tematy sie powtarzają, muszą. Z prawdziwej dyskusji mozna by coś wynieść, tylko ze nikt tego nie traktuje poważnie. Najkonkretniejszy to był kiedyś Boruta... A forum sobie czytywałem na długo przed zapisaniem.

Szczepan, to ja włąśnie zwróciłem uwagę na to, co uważam za problem, by "samemu podnieść poziom" a poleciały wrzuty... Dokładnie taki schemat jaki opisałem. Widocznie inaczej niektórzy nie potrafią :(
Garry, jakie gorzkie żale?
Gambit, aż tak nie w smak Ci krytyka? Jak masz coś do mnie, to wpadnij w sobotę na valetudo do Fiodora i wyładuj swoje frustracje na mojej facjacie. :twisted: :D :D
Aiki, nie wiem dlaczego uważasz że trzeba mnie pocieszać 8O
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?
bo na takiego wygladasz. Jakbys odkryl,ze na grupach dysusyjnych poziom dyskusji jest niski. Wielkie mecyje.. No zawsze byl i bedzie niski.
Wiedze zdobywa sie na treningu.
Aha.. co do poziomu.. tez mnie kiedys denerwowal. ale jak sie dowiadzielm od Fiodora,ze dał takiego, a nie innego moda złośliwie , to już mnie nic nie dziwi.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?

ale jak sie dowiadzielm od Fiodora,ze dał takiego, a nie innego moda złośliwie , to już mnie nic nie dziwi.

:?:
Co ty aiki za kity wypisujesz? ja dałem szczepana złośliwie?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?
mam to w logach z irca
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?

mam to w logach z irca

wklej
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?
jak znajde to wkleje.. tylko po co? Nie wiesz co mowiles? pijany byles?
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?

jak znajde to wkleje.. tylko po co? Nie wiesz co mowiles? pijany byles?

Wklej loga chłopie potem pogadamy.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?
Aiki, ja wcale sie nie denerwuję, po prostu stwierdziłem fakty.
A o nauce aikido przez foruim nic nie pisałem, przecież to głupota. Chodziło o dowiedzenie sie czegoś o Aikido, np. jak ktoś by szukał takiej informacji bedąc zainteresowanym rozpoczęciem treningów. Tylko proszę, niech nikt nie pisze żeby sobie książkę kupił, czy po sajtach klubowych poskakał - jak szukać info to od ludzi co się tym zajmują, a nie z broszurek reklamowych ;)
Pies to trącał, ten temat nie ma sensu.
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego na forum nie ma mowy o dyskusji?
Randall to Ty zacząłeś ten temat :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024