Skocz do zawartości


Zdjęcie

Minoru Inaba 8 dan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Minoru Inaba 8 dan
Zanurkowałem do netu i pogmerałem a jednak znalazłem bardzo niwiele informacji na temat tego mistrza. Redakcja cwiczył u niego przez kilka lat więc może byłby uprzejmy przybliżyć tę postać - w końcu to mistrz z 8 danem a tych nie jest zbyt wielu. Ciekawe dlaczego tak niewiele o nim sie słyszy nawet Encyklopedia Aikido nie podaje notki biograficznej - jest tylko jeden fragment wywiadu z nim (zresztą ciekawy)

Jak macie jakieś info czy wrażenia z ćwiczenia z nim (był jeden staż w Polsce) to napiszcie.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan

Zanurkowałem do netu i pogmerałem a jednak znalazłem bardzo niwiele informacji na temat tego mistrza. Redakcja cwiczył u niego przez kilka lat więc może byłby uprzejmy przybliżyć tę postać - w końcu to mistrz z 8 danem a tych nie jest zbyt wielu. Ciekawe dlaczego tak niewiele o nim sie słyszy nawet Encyklopedia Aikido nie podaje notki biograficznej - jest tylko jeden fragment wywiadu z nim (zresztą ciekawy)

Jak macie jakieś info czy wrażenia z ćwiczenia z nim (był jeden staż w Polsce) to napiszcie.

Podczas ferii (japońskich, czyli w połowie marca) będą w Polsce przez tydzień studenci senseia Inaby. Będziesz mógł wtedy zasmakować tego, czego uczy.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan
Sensei Inaba jest osobą o bardzo wysokiej pozycji w japońskim światku budo i bujutsu. Obok tego, że ma 8 dan aikido jest oficjalnym nauczycielem Klubu Aikido najbardziej prestizowego w Japonii Uniwersytetu Tokijskiego, jest również głównym instruktorem w Budojo(stąd właśnie nazwa gazetki) przy wielkiej świątyni poświęconej Cesarzowi Meiji w Tokio, w której prowadzone są zajęcia aikido,kenjutsu, iaijutsu, kendo, kyudo, judo i koryu jujutsu.
Sensei Inaba naucza aikido, kenjutsu, iaijutsu i koryu jujutsu.
Czy jest mało znany poza Japonią? i tak i nie np.wszystkie kluby tissierowskie robią jego kenjutsu, bo był nauczycielem kenjutsu Tissier sensei. Ale nie lubi podróżować więc międzynarodowe publicity kuleje.
Jedno jest pewne jest takim człowiekiem, że nie zrobi nic aby poprawic swoją popularność. Nawet w samej Japonii nie jest łatwo trafić do niego na zajęcia. Ale to juz osobna historia.

  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan
A mozesz napisac u kogo sie uczyl tych licznych SW? I jak dlugo kazda cwiczyl? Jakie ma stopnie w tych SW?
  • 0

budo_piotrek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan
Byłem na stażu z Inabą w Warszawie i to był chyba najciekawszy staż
w jakim brałem udział.
Bardzo bym chciał, by jeszcze kiedyś przyjechał do Polski.

Bardzo ciekawe ćwiczenia zaczerpnięte z różnych sztuk walki np. z sumo :)
I, jak zapamiętałem, wskazywanie na pewne kluczowe elementy wspólne dla różnych technik i różnych sztuk walki.
I szukanie jak najefektywniejszej pracy całego ciała w technikach.
  • 0

budo_andrzej-abc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan

Podczas ferii (japońskich, czyli w połowie marca) będą w Polsce przez tydzień studenci senseia Inaby. Będziesz mógł wtedy zasmakować tego, czego uczy.


Mógłbyś troszke więcej info?
  • 0

budo_gregos_28
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan
Facet jest Gosc Inaba Rulez :D
  • 0

budo_pz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tutaj troszkę zdjęć Sensei'a Inaby (celowo "Sensei" z dużej litery).
Miałem przyjemność trochę u niego ćwiczyć, a mieszkając przez miesiąc w Tokijskiej rezydencji Redakcji Budojo, spisywałem nocami wywiad z Sensei'em Inaba. Myślę, że Redakcja we właściwej chwili opublikuje go na łamach swojego pisma.
Jeśli chodzi zaś o samego Sensei'a, to jest dokładnie tak, jak napisał Jurek: Ten człowiek nie dba o swoją popularność, tylko o rozwój własny i swoich uczniów, a takim nie jest wcale łatwo zostać.
Najwięcej na ten temat może napisać Jurek.
Ja, podczas moich czterech treningowo-turystycznych pobytów w Tokio, za każdym razem wyjeżdżałem z coraz głębszym przeświadczeniem, że to jest właśnie taki Mistrz, o jakim wielu marzy, jako o swoim nauczycielu.
W tym roku i w następnych poczas moich wyjazdów na pewno nadal w maksymalnym zakresie będę odwiedzał jego Dojo. Uważam, że warto.
Pozdrawiam
Kaczor
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan
A na moje pytanie nikt nie chce odpowiedziec ??? :? :? :? :cry: :cry:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan

A na moje pytanie nikt nie chce odpowiedziec ??? :? :? :? :cry: :cry:

Pewnie informacje te będzie można znaleźć w którymś z numerów Budojo. :!: :) Oczywiście tylko w prenumeracie. :wink: :idea: 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan
..............hmhm........Prorock, to nie napawa mnie dobrymi przeczuciami....Jesli informacje o genealogii (lineage) danego instruktora nie sa latwo dostepne, to mi sie od razu wlacza alarmowy sygnal ostrzegawczy.

Istruktor ukrywajac takie dane, ma jakies swoje powody. A przeciez to zaden problem napisac cwiczylem u takiego i takiego instruktora, mam taki stopien....czasy wielkich sekretow w SW juz minely 100 lat temu :lol: :lol: :lol:
Szczegolnie jest to podejrzane jak ktos twierdzi ze uczy kilka roznych SW.
  • 0

budo_pz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan
Szczepan,
Sensei Inaba jest uczniem S. Yamaguchiego, jeśli chodzi o Aikido.
Natomiast w Kashima Shinryu jest najbliższym uczniem Kunii Zenya.
Najbardziej kompetentną tu osobą, aby opisać tą postać jest jednak Redakcja.
Poczekaj więc, aż wróci z zimowych wakacji :)
Kaczor
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan
kiedy zapisywaem sie do klubu Kanetsuka Sensei, obejrzal moja Yudansha i wpis od Inaba Sensei (po stazu w W-wie, chyba z 8 lat temu) - zrobil te wszystkie swoje hmmm, hrrr i okazalo sie ze go zna jako nauczyciela glownie kashima shinto ryu i szanuje okrutnie
pmasz (aktualnie z kafeiki na Charing Cross, londyn, ze tak powiem centralny...)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan
OK Kaczorze, poczekam :lol: ale wymieniles tylko 2 SW :wink:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan

OK Kaczorze, poczekam :lol: ale wymieniles tylko 2 SW :wink:

A coś ty taki liczykrupa Szczepciu sie zrobił :?: :wink: :) Dla mnie jak opanujesz mistrzowsko jedna sztuke to juz jesteś gosć a tobie 2 mało 8O :? Zaiste dziwne zwyczaje w tej Kanadzie panuja gdzie kazdy kolo z ulicy niczym z opowisci P masza o miszczu marianie jest niedościgłym zawodnikiem ćwiczącym 135 sztuk na raz i wszyskie na niebotycznym poziomie :P :) :wink: :lol:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan

A na moje pytanie nikt nie chce odpowiedziec ??? :? :? :? :cry: :cry:


Szczepan czas ci odpowiedziec.
Po pierwsze primo nie badz Pan taki Friday Karl zreszta, forumowicze niewiele z tego zrozumieja ale ty wiesz i ja wiem ze ty wiesz.

Po drugie primo, najtrudniej byc prorokiem we wlasnej wsi ze tak sparafrazuje slynny cytat. A Inaba sensei jest autorytetem budo uznanym przez inne autorytety w samym centrum budo-wsi, cytat z Kanetsuki przytoczony przez pmasza nie jest wyjatkiem. Na pewnym poziomie nawet nie wypada pytac jak to sie stalo ze jest pan taki madry.
Pytania o lineage i nauczycieli sa wazne dla archeologa budo z USA albo gdy brak kompetencji do oceny poziomu danej osoby.

Po trzecie primo Inaba sensei przez 25 lat uczyl sie jujutsu i aikido u Tanaka sensei (9dan) 15 lat aikido u Yamaguchi sensei,10 lat zestaw szkoleniowy policji jap(jodo,taijutsu,itp.itd). niecale 2 lata u Kunnii Zenya legendarnego ostatniengo mistrza Kashima Shin Ryu, i wielu innych podczas swoich 40 letnich studiow nad budo i koryu bujutsu. 8) 8) 8)

ps.A zatem nie badz pan taki Friday, czy wiesz kto byl nauczycielem Mozarta, jesli nawet wiesz to jakie to ma znaczenie jesli moglbys go na zywo dzis posluchac :)

  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan
[Nawet w samej Japonii nie jest łatwo trafić do niego na zajęcia. Ale to juz osobna historia. [/color][/quote]


A dlaczego tak trudno jest trafić do niego na treningi ?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan


Po drugie primo, najtrudniej byc prorokiem we wlasnej wsi ze tak sparafrazuje slynny cytat. A Inaba sensei jest autorytetem budo uznanym przez inne autorytety w samym centrum budo-wsi, cytat z Kanetsuki przytoczony przez pmasza nie jest wyjatkiem. Na pewnym poziomie nawet nie wypada pytac jak to sie stalo ze jest pan taki madry.
Pytania o lineage i nauczycieli sa wazne dla archeologa budo z USA albo gdy brak kompetencji do oceny poziomu danej osoby.

Szkoly Koryu sprawdzaly swoja wartosc na polach bitew. Odkad bitew zbraklo na magazynie, zajely sie przekazywaniem z pokolenia na pokolenie technik *** wiem ze pisze oczywistosci dla ciebie, ale nie wszyscy o tym wiedza ***
Poniewaz technik tych nie mozna obecnie sprawdzic na polu walki, jedynym gwarantem ze nie uczymy sie bzdur, jest prawdziwy lineage. Tylko przekaz od mistrza do ucznia gwarantuje wysoka jakosc nauczania.
Dlatego pytania o lineage i o nauczycieli sa nie tylko wazne, ale wprost konieczne. Nie ma sie tu co czaic, wypada czy nie. W koncu poswieca sie temu bardzo duzo wlasnego zycia i troche kasy.


Po trzecie primo Inaba sensei przez 25 lat uczyl sie jujutsu i aikido u Tanaka sensei (9dan) 15 lat aikido u Yamaguchi sensei,10 lat zestaw szkoleniowy policji jap(jodo,taijutsu,itp.itd). niecale 2 lata u Kunnii Zenya legendarnego ostatniengo mistrza Kashima Shin Ryu, i wielu innych podczas swoich 40 letnich studiow nad budo i koryu bujutsu. 8) 8) 8)

No i nie mozna bylo tak od razu? :wink: Teraz jest juz duzo jasniej, u kogo uczyl sie Inaba sensei. Czy mozesz napisac kto byli "tych innych"? Ciekawi mnie np. jodo, kyudo. Piszesz o Tanace sensei, czy to ten z Osaki, do ktorego O sensei jezdzil regularnie? Jesli to on, to czy on uczyl rowniez jujutsu? A jakiego stylu konkretnie?
Wiesz, Japonczycy to wszystko skrzetnie zapisuja, chyba nie bedzie trudno to sprawdzic?
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan
[quote name="budo_Kordi"][Nawet w samej Japonii nie jest łatwo trafić do niego na zajęcia. Ale to juz osobna historia. [/color][/quote]


A dlaczego tak trudno jest trafić do niego na treningi ?[/quote]

Najkrocej sprawe ujmujac, Inaba ma jako nauczyciel sytuacje wprost idealna dojo i on sam jest utrzymywane przez wielka swiatynie Meiji w Tokio, to nie uczniowie jego ale on wybiera uczniow, dojo sie nie reklamuje w zaden sposob.Kto ma wiedziec ten wie i na ogol trafia tam z rekomendacja w reku.
Znane mi sa opowiesci ludzi z Francji ktorzy przez wiele lat odchodzili grzecznie odprawiani z kwitkiem. Sam nie do konca rozumiem dlaczego, ale taki po prostu jest .

  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Minoru Inaba 8 dan

[ . Czy mozesz napisac kto byli "tych innych"? Piszesz o Tanace sensei, czy to ten z Osaki, ?


Tanaka Shigeho 9 dan.
Natomiast ci inni to instruktorzy policji japońskiej,których nazwiska nic ci nie powiedzą, podobnie jak nie znałbyś nazwiska Isoyamy sensei gdyby nie odszedł z armii na emeryturę. :wink:
No to tyle w tym temacie.
8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024