Skocz do zawartości


Zdjęcie

kobieta walcząca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
188 odpowiedzi w tym temacie

budo_kada
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

kobieta walcząca
Dlaczego tak mało kobiet interesuje się sztukami walki (czytaj - również aikido)?
Myślałam o tym wielokrotnie i dochodzę do wniosku, że to może być kwestia wychowania - dziewczyki od dziecka bawią się w dom, a chłopcy w wojnę.
Może przez to tylko niewielki odsetek przedstawicielek płci przez niektórych zwanej piękną, odnajduje w sobie duszę wojownika...
Boleję nad tym faktem.
Jak to wygląda waszym zdaniem, może znacie dojo, gdzie jest przewaga kobiet (marzenia ściętej głowy :wink: )?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
tja.. pisalem wielokrotnie kobiety i MA to pomylka.. inwestowanei w nia czasu i wiedzy nie ma sensu, bo za chwile okaze sie ,ze wazniejeszy jest chlopa, maz., dom i dzieci.
A dusza wojownika u kobiety? no jest.. jak trzeba bronic dziekca to i owszem. Ostateczna bronia kobiety jest placz.. dziala w 99.9%. A to maja we krwi wiec po co im MA?
  • 0

budo_kada
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
Włos mi się na głowie zjeżył, kiedy czytałam to, co napisałeś!
Wynika z tego, że dla faceta, który się angażuje w aikido nie ma już szans na normalna rodzinę czy karierę. Że o kobietach nie wspomnę, bo mi się uśmiech w kieszeni otwiera. Nie wierzę, że piszesz serio!
8O
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
Z drugiej strony u 99% ćwiczących facetów na pewnym etapie okazuje się, że ważniejsza jest baba, praca i gorzała. Czy więc ma sens inwestowanie czegokolwiek w trening? Zbytnio generalizujesz...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
Plutarch ponad 2 tysiące lat temu napisał coś takiego:
"Mężczyźni otrzymali zdolność pięknego myślenia i siłę by władać bronią,
kobiety otrzymały urodę i zdolność powstrzymania miecza i ognia."
/w domyśle - od bogów/
Tłumaczyłem z greki, ale sens został zachowany.
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
Kada: Jasne, że nie ma czasu. Zaawansowani aikidocy rzadziej niż częściej mają dobrze ułożone życie rodzinne... Coś za coś.
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
Poza tym uściślijmy... To, że kobieta (lub facet) uczęszcza na treningi Aikido nie znaczy jeszcze, że odnalazła w sobie "ducha walki".
Kobiety trafiają do Aikido z wielu różnych powodów, a wojowniczek między nimi ze świecą można szukać...
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
...niestety.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
kada: mam dla ciebie wspaniala wiadomosc. Sa szkoly dzie 99% stanowia kobiety. Oto linki :

http://www.forum-kul...showtopic=63813
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ps. Jakby chcialy toby do doja chodzily. To raz. Jak nie czuja potrzeby to nie ida, proste. Moze nie maja w sobie tego ducha wojownika.

Acha. Nie przy treningach 6x na tydzien, czasem jeszcze pobiega sie, na basen pujdzie to kazdy zwiazek sie rozpadnie po 3-4 miesiacach.

Pozdrwoki i szacuneczek
Niedziel.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca

Acha. Nie przy treningach 6x na tydzien, czasem jeszcze pobiega sie, na basen pojdzie to kazdy zwiazek sie rozpadnie po 3-4 miesiacach.


nie rozpadnie,pod warunkiem ze cwicza razem...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca

Nie wierzę, że piszesz serio!


Serio,serio.. (by Shrek)
  • 0

budo_kada
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
Niedziel- ja tam jestem za dojo, które znam, nie ma tam wielu kobiet, ale na razie nie szukam nowego. Poza tym bardzo lubie facetów na macie i poza, (nie wytrzymałabym z samymi babkami) :-)
Ale dzięki za namiary, znam dziewczyny, które z chęcią skorzystają.
Chodzi mi bardziej o to, czy kobieta na macie jest traktowana tak, jak facet, czy też z zasady ulgowo, bo przecież zacznie rodzić dzieci i odpadnie.
Na to ostanie dał mi klarowną odpowiedź Aiki..
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca

tOstateczna bronia kobiety jest placz.. dziala w 99.9%. A to maja we krwi wiec po co im MA?


nie we krwi tylko w wychowaniu Aiki, jak płacz działal to kobieta płakała, a jak skuteczniej było dac komus po mordzie to sie i kobieta czego innego uczy.
A ze rowno traktowane nie sa, bo jak moga byc rowno traktowane jak slabsze sa, przeciez to oczywiste,.
Uparta naprawde dobra kobieta bedzie lepsza tylko od slabszych mezczyzn z silniejszymi nigdy szans nie ma (w walce sportowej oczywiscie).
Wiec sie kobiety z rownouprawnieniem nie wyglupiajcie
  • 0

budo_kada
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
z resztą - ja tam jestem wojownikiem! :D
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
A moim zdaniem kobiety powinny ćwiczyć sztuki walki :)
Jeśli nie z pasji to chociarz po to by umieć coś zrobić jak ktoś je zaczepi niż tylko krzyczeć.
  • 0

budo_blah...
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ściana wschodnia:)

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca

Kobiety trafiają do Aikido z wielu różnych powodów, a wojowniczek między nimi ze świecą można szukać...


...czego nie mozna powiedziec o facetach... :?
a tak serio to uwazam ze troche przesadzasz i we wspoolczesnych czasach w ogoole trudno jest znalezc prawdziwych wojownikoow. ludzie nie maja czasu zeby w calosci poswiecac sie jednej idei.
to kwestia nastawienia, psychiki....a nie plci...
z tym bywa rooznie :roll:
  • 0

budo_kada
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
Z tym dawaniem po mordzie, owszem, zdarzyło mi się. Może fizycznie jesteśmy słabsze, ale za to działa element zaskoczenia. Poza tym jesteśmy zwinniejsze i nie zgodzę się, że nie mamy szans w sportowej walce w ogóle.
  • 0

budo_blah...
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ściana wschodnia:)

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
a poza tym przeciez to wuasnie w aikido sila nie gra pierwszorzednej roli.....
  • 0

budo_adaś
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
W jednym z poznańskich klubów, w którym ćwiczyłam nie było mowy o ulgowym traktowaniu kobiet , w szczególności w trakcie "ogłónorozwojówek".Tę część treningu często prowadził Paweł,określany mianem "sadysta"-kamienny wyraz twarzy,ostry,jednoznaczy ton wypowiedzi ... fruwaliśmy przez 6,7...osób a teraz ..... miałabym opory, żeby wykonać pad przez 4 . Można było nauczyć się "pokonywać siebie",choć niekiedy kosztowało to nas sporo nerwów i zdrowia!
  • 0

budo_ogami itto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dalekie zadupiaste południe

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
Hmmm, szkoda że tak mało kobiet interesuje się sztukami walk a jeszcze mniej coś trenuje :( W moim dojo stan osobowy płci pięknej wynosi ok. 8% ogółu. Dlatego szczególnie dbamy i chuchamy na nasze kochane koleżanki :) Co nie znaczy że mają taryfę ulgową... 8) Co to to nie (przynajmniej ja tego nie stosuję)... Uważam że takie ćwiczenie to ślepa uliczka i niewiele można wynieść z tego pożytku. Po prostu - trzeba robić swoje i starać się być najlepszym - i płeć nie ma tu żadnego znaczenia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024