Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opłaty za treningi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Opłaty za treningi
W ostatnim numerze Samuraja we wstępniaku pan Śliwka odpowiada na zarzuty czytelnika w temacie opłat za treningi. Pisze, że klubem, który bierze za treningi mniej niż 50 zł nie powinno się wogóle interesować. Jakoś to jest dla mnie dziwne. Nie zawsze wysoka cena za treningi równa się wysokiemu poziomowi prowadzonych treningów. Czy rzeczywiście cena poniżej 50 zł to sprawa podejrzana? Co o tym sądzicie drodzy koledzy forumowicze?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
No 50 złotych dla prywtynych klubów to napewno za mło bo przciez trzeba kabze nabjac :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Wszystko zalezy chociazby od ceny sali w której odbywaja sie zajecia. Trzeba pamietac ze stałe dokształcanie sie instruktora tez kosztuje :)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
pan sliwka zmeczyl sie wklejaniem reklam swojej sekcji do samuraja i dla odstresowania postanowil wymyslic jakas teoryjke,zeby zroibc troche fermentu :)
a na serio-to zalezy od klubu.sa skecje, ktore sa podpiete pod jakas wieksza organizacje, lub zrzeszenia,kluby sportowe itd. i wtedy rzeczywiscie moze byc taniej, a wcale nie gorzej.
ale nielam sie, VT,bjj i kravaciarz zawsze beda liczyc ok.100, wiec nie ma sie co martwic:D
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Ta, ja w swoim klubie place 50 i choc nie jest to malo, mam poczucie, ze sa to dobrze wykorzystane pieniadze :)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
50 zyla to raczej srednia suma jak za treningi.ja bule 85 ale uwazam,ze sa to dobrze inwestowane pieniadze (bardziej przerazaja mnie koszty dodatkowe)
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Za Shidokan bulilem 60 zybla, warto bylo, uwzam ze to niska cena w stosunku do jakosci, i ilosci treningow.

Teraz bule 85 za Jkd. Drozej i mniej treningow niz w pzypadku shido. Jednak jest rownie wysoki poziom, mata na stale, oraz sekce mam 4 przystanki od domu na czym duzo moge zaoszczedzic na przejazdach :)
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi

Ta, ja w swoim klubie place 50 i choc nie jest to malo, mam poczucie, ze sa to dobrze wykorzystane pieniadze


Ja place tyle samo powiem wiecej, wiem ze lepiej nie moglbym ich ulokowac.....
Bo to jest dla mnie inwestycja na przyszlosc......
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
to może wyjaśnię sprawę z "krakowskiego podwórka"
Michał ma w tej chwili najdroższe treningi w Krakowie (chyba 100 dokładnie w tej chwili nie wiem) i jakby nie patrzeć sekcja mu się "sypie"
konkurencja jest tu cholernie duża (nie tylko w jj, chociaż tylko tu jest ok 20 klubów) więc robi wszystko aby uzasadnić swoje istnienie na rynku z takimi cenami
jednym z wygłupów Michała jest tzw opłata klubowa (podobno teraz z tego zrezygnował - może potwierdzi ktoś kto u niego aktualnie ćwiczy) którą należało uiszczać bez względu na to czy się uczestniczy w zajęciach czy nie... dopiero przerwa dłuższa niż 3 mies zwalniała z tego obowiązku
jest sporo klubów jj które działają za ok 50 zł ( Śliwka uzasadnia taką cenę przy treningach karate, przy jj jego zdaniem dobry klub bierze 100 tak przynajmniej napisał w w/w artykule) i te kluby psują Michałowi dobry humor
na conajmniej dwa konkurencyjne ośrodki pozwolił sobie na bezpośredni atak na łamach swojej gazety... pozostałe próbuje zdyskretytować w ten sposób
ale zgadzam się argument że klub (trener) jest do bani bo za mało bierze za treningi uważam za debilny
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi

ale zgadzam się argument że klub (trener) jest do bani bo za mało bierze za treningi uważam za debilny


Dokladnie. Ja place 11zl/msc i trenerzy sa okej. Ale podrozalo ostatnio o 10% 8O :wink: (kosztowalo 10 :P )
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
kick w Sosnowcu 40 zeta- treningi 5 rzay w tygodniu 2 razy dziennie-trener zawodowy mistrz swiata w kickboxingu Cezary podraza- autora artykulu zapraszam na trening sprawdzic jego marnosc
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
wszystko bzależy od tego, czy treningi prowadzi stowarzyszenie "non profit", czy nie. Np. trenowałem kiedyś kyokushin i kosztowało to 45 zł (połowa lat 90.) - tyle co za wynajęcie sali + zakup jakichś materiałów. O ile wiem trener nic nie zarabiał, tyle że sam nei płacił za treningi. I to było w porządku. Treaz trenuję kravkę i płacę 150 zł, ale od początku do końca jest jasne, że Instytut na tym zarabia - i to też jest w porządku.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi

ale zgadzam się argument że klub (trener) jest do bani bo za mało bierze za treningi uważam za debilny


Dokladnie. Ja place 11zl/msc i trenerzy sa okej. Ale podrozalo ostatnio o 10% 8O :wink: (kosztowalo 10 :P )

co ty cwiczysz?
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
byc moze zapasy, lub cos olimpijskiego :wink:
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
ja place 32PLN/mc i niech tylko ktos sprobuje powiedziec ze takie treningi nie sa warte zachodu :D :D :D hehe...a Mlody trenuje judo :)
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Bylem blisko :)
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
no wlasnie, cos olimpijskiego tj. judo ;)
  • 0

budo_czuczumaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalinogród

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
ja place 50 zl za miesiac i uwazam ze treningi stoja na wysokim poziomie, a nawet jakby byly tansz to by na pewno staly na wysokim poziomie,
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Panowie macie wyjebiscie, niestety niemoge powiedziec tego o cenach zwiazanych z FMA, albo Sayoc...chciałbym płacić poniżej 100zł i mieć codziennie treningi. Jednakw moim przypadku cena jest uwrunkowana tym ze zajecia odbywają się w klubach fittnes. W Warszawie ogólnie jest drogo a koszty dodatkowe to nie wspomne:

Jezeli któs planuje wystartować w lidze:
Kask najtanszy do Kali u nas 99zł.
Kije około 50zł
Ochraniacze od 100 (łokcie, kolana)
Rekawice tu jest problem na lidze czesc uzywa do Hokeja najtansze 300zł.
To jest spora inwestycja na którą kompletnie niemam kasy...
A jeszcze dojdą seminaria...

Moze kredyt bankowy wezme...
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi

Panowie macie wyjebiscie, niestety niemoge powiedziec tego o cenach zwiazanych z FMA, albo Sayoc...chciałbym płacić poniżej 100zł i mieć codziennie treningi. Jednakw moim przypadku cena jest uwrunkowana tym ze zajecia odbywają się w klubach fittnes. W Warszawie ogólnie jest drogo a koszty dodatkowe to nie wspomne:

Jezeli któs planuje wystartować w lidze:
Kask najtanszy do Kali u nas 99zł.
Kije około 50zł
Ochraniacze od 100 (łokcie, kolana)
Rekawice tu jest problem na lidze czesc uzywa do Hokeja najtansze 300zł.
To jest spora inwestycja na którą kompletnie niemam kasy...
A jeszcze dojdą seminaria...

Moze kredyt bankowy wezme...


wspolczuje :( hehe...ja narazie nie mam kasy nawet na zwykle rekawice :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024