Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opłaty za treningi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Wiesz to wszystko zależy od tego w jakiej formie dany klub funkcjonuje. Czy jest to stowarzyszenie czy np. jakiś klub prywatny, gdzie instruktor prowadzi sam działalność gospodarczą.
PO drugie zależy też od kosztów ponoszonych przez klub. Większość płaconej kasy idzie na koszty wynajęcia sali, przyjazdy instruktora itp.
Fajnie byłoby pobierać wyższe pieniądze, bo możnaby za to więcej robić ale nie da się przekroczyć pewnego poziomu, społeczeństwo jest zubożałe : :( :(
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Marti Black ja nzwet nie miałem na kije ostatnio ratanowe... cholernia dużo mnie kosztuje miesiąc Kali + Sayoc...
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Przy porównywaniu cen warto zwrócić uwagę na np. średnią płacę w danym regionie. Różnice potrafią być bardzo duże i raczej nie znikną.

Ma to bezpośrednie przełożenie na koszt treningów, gdyż jest to, jakby nie patrzeć, wynagrodzenie dla prowadzącego zajęcia, które jest pochodną wynagrodzenia w danym regionie. Również inne czynniki, np. koszt wynajęcia sali, są uzależnione od regionu - inny będzie czynsz za dojo w centrum Wawy, a inny w jakiejś wiejskiej szkółce. Warto to uwzględniać przy porównywaniu cen.

W Wawce cena oscylująca wokół 100 zł jest raczej chyba standardem i uważam, że jest rozsądna. Powiedzmy sobie również otwarcie, że przy tym poziomie różnica +/- 20 złotych nie ma większego ekonomicznego znaczenia.
  • 0

budo_drzewo1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SŁUPSK

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Ja ćwiczyłem KK w Słupsku i płaciłem 40 zł za 3 treningi po ok.2 godz.Teraz boksuje w Czarnych Słupsk i treningi mam darmo 6 treningów w tygodniu po ok.1,30 godz.Myśle że chyba lepiej być nie może.
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
W Vale Tudo Warszawa :

: BJJ w jednym klubie lub Muay Thai 100zl
: BJJ+Muay Thai w jednym klubie - 130zl
: BJJ wszystkie kluby - 160zl
: Muay Thai wszystkie kluby - 130zl
: Wszystkie treningi - 170zl
: Wpisowe - 50zl

Uwaga: w jednym klubie oznacza np na samej gwardii + treningi weekendowe. Daje to jakby nie patrzyl mozliwosc trenowania 7/tydzien za 130 pln w najlepszym klubie w Warszawie :-)

Nawet nie porownujac tego do horrendalnych czasem cen roznych silkofitnessklubow tylko biorac pod uwage koszty w Warszawie to jest to jak najbardziej akceptowalna cena zwlaszcza biorac pod uwage jakosc "produktu" jaki za nia otrzymujemy szczegolnie dla kogos juz "opetanego" przez MMA 8)

pozdrawiam i zapraszam :-)

Brat Pit
PZ MMA & Vale Tudo Polska
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
No to ja teraz widzę, że stawka 50 zł to wcale nie jest tak dużo. Zgadzam się, że często duże opłaty wiążą się z kosztami utrzymania maty, manekinów czy innych akcesoriów potrzebnych do nauki danego stylu. Gorzej, jeżeli to jest tylko wymówka do ściągania wygórowanych cen tylko z chęci zysku.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
ja kiedys pałciłem 200 za 3 treningi kravki po 2 godziny.
ale w porządnym miejscu z porządnymi sprzętami
do tego kraverskie wydatki suspenosr ochraniacze i duzo sprzetów którymi cwiczylismy. ale niektore zabawki (kałachy trenerskie czy bejsbole były:) )

teraz na szczescie nie płace nic i jestem najszczesliwszym człowiekiem na swiecie":)
wydam wiec na kask do kali jak mi abanico powie gdzie kupic moge.
:)
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Shaft to nie jest kas do kali, jednak myśle że nadaję się na treningi albo sparingi. To jest kask bokserski z kratką na przodzie. Najtaniej mozna kupić na Marszałkowskiej 95zł, w Budo 110 zł. To jest firmy Espada. W Budo jest jeszcze kask Everlast za 200 zł. Ogólnie możesz kupić szermierczy jak Dog Brothers i pod to założyć podajże ochraniacze zapaśnicze na uszy. Jednak to jest już większy wydatek powyżej 200zł. Ogólnie poszukuje czegoś nowego...bo w hokejowym nie za bardzo... a Wekafowski ...
  • 0

budo_pxch
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi

W Wawce cena oscylująca wokół 100 zł jest raczej chyba standardem i uważam, że jest rozsądna. Powiedzmy sobie również otwarcie, że przy tym poziomie różnica +/- 20 złotych nie ma większego ekonomicznego znaczenia.


W Wawce czyli w 100-licy rozumiem. To w dużym stopniu zależy jednak od tego czy klub/sekcja jest podpięta pod jakąś większą firmę typu np. uczelnia, zwłaszcza państwowa, czy "resort" (bardzo państwowy)". U mnie jest 50 (czyli niby nie za wiele), a i tak regelarnie płaci jakieś 60% trenujących. Najgorzej jest jak sie ktos kiedyś przyzwyczaił trenować za prawie darmo, albo trener nie wyrzucał za treningów za nie płacenie.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
no to trener jest dupa,ze 3ma takich cwaniakow.trzeba ich wywalic na zbity pysk
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi

no to trener jest dupa,ze 3ma takich cwaniakow.trzeba ich wywalic na zbity pysk


Albo jest miłośnikiem BUDO i może niekiedy przymyka oczy na pewne zaległości składkowe - z równoczesną nadzieją, że to się poprawi. Czasem ktoś może mieć czasowe problemy finansowe, a jest wytrwałym i rokującym budoką... Różne przecież mogą być sytuacje.

(...)U mnie jest 50 (czyli niby nie za wiele), a i tak regelarnie płaci jakieś 60% trenujących. Najgorzej jest jak sie ktos kiedyś przyzwyczaił trenować za prawie darmo, albo trener nie wyrzucał za treningów za nie płacenie.


Dzień dobry, trenerze, ale niespodzianka :)
Ja płacę regularnie :) niestety 70, no ale studia mam już za sobą, więc nie ma taryfy.
Serdecznie pozdrawiam :)
Mursi (BD)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
zwlekanie uzasadnione-ok,zgadzam sie,ze trzeba czesm poczekac.ale z opisu wynikalo,ze niektorzy olewaja sobie z zasady
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
I to jest niepoprawne - zgadzam się. Terminowość w opłatach - to ekonomiczny warunek funkcjonowania sekcji. To także także wyraz szacunku dla trenera, klubu i współćwiczących. A z punktu widzenia prawa - wywiązanie się ze zobowiązań.

pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Otóż to! Każdy może mieć chwilowe problemy z płatnościami bo takie bywa życie. Tyle, że powinien podejść do swojego instruktora i powiedzieć w czym problem. Na pewno instruktor nie robiłby z tego afery i wszystko jest ok. Niepłacenie składek w nadziei, że się uda to czysta kradzież.
  • 0

budo_endr'u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
hmm... wg mnie to jakość naszych treningów zależy od naszego przykładania się do nich, od nas samych oraz od naszego mistrza. I wcale nie jest prawdą, że jeśli nie zapłąci sie chociaż 50 zł. to treningi są do kitu... :oops:
Mistrz z resztą dokształca się dla siebie i może później uczyć tego co się nauczył. Liczy się tu też jego pasja do tego co robi, a jeśli ona jest to nie ważne są pieniądze.
jeśli ma sie sale, to duzo problemow znika.

U mnie w sekcji do któej uczęszczam treningi kosztują 10zł miesięcznie dwa razy w tygodniu po 2 godziny.
wszystkie pieniądze przeznaczane są na zakup sprzętu, itp.
Jeśli ktoś nie może wywiązać się z opłat, to załatwia sobie z mistrzem i już jest po sprawie...

najtaniej jest przeważnie w małych miejscowościach, a wcale nie są one z tyłu jeśli chodzi o poziom treningów...

Pozdrawiam
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
A co w przypadku miesięcznej nieobecności na treningu - płacicie za niewykorzystany miesiąc czy nie?
  • 0

budo_endr'u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi

A co w przypadku miesięcznej nieobecności na treningu - płacicie za niewykorzystany miesiąc czy nie?


Żadko sie zdarza, żeby ktoś nie chodził cały miesiąc, ale jeśli już tak jest to nie płaci się za takowy. Płaci się, jeśli ktoś bedzie np. na 2 w miesiącu... niestety.
Ale i tak nie jest źle :)

Podzrawiam
  • 0

budo_vaio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi

A co w przypadku miesięcznej nieobecności na treningu - płacicie za niewykorzystany miesiąc czy nie?

Nie,place co miesiac 40zł,a jak nie moge chodzic caly miesiac(choc to sie jeszcze nie zdazylo)nie place nic.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi

W Vale Tudo Warszawa :

: BJJ w jednym klubie lub Muay Thai 100zl
: BJJ+Muay Thai w jednym klubie - 130zl
: BJJ wszystkie kluby - 160zl
: Muay Thai wszystkie kluby - 130zl
: Wszystkie treningi - 170zl
: Wpisowe - 50zl

Uwaga: w jednym klubie oznacza np na samej gwardii + treningi weekendowe. Daje to jakby nie patrzyl mozliwosc trenowania 7/tydzien za 130 pln w najlepszym klubie w Warszawie :-)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Z tego co tam napisano, to są 3 kluby tak? - Gwardia, Legia i AWF.
Znaczy za opłatę za jeden klub to można ćwiczyć tylko w jednej z tych lokalizacji czy we wszystkich - możesz mi to rozjaśnić?

Dzięki i pozdro!
  • 0

budo_tomek_18
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Mój kumpel prowadzi treningi aikido (ma brązowy pas) za darmo, mało kto w to uwierzy ale to prawda. Są jeszcze ludzie, którzy kochają sporty walki robią to z czystej przyjemności.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024