Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening lowkicka we wlasnym zakresie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Trening lowkicka we wlasnym zakresie
Trenuje boks, wiec nie bardzo mam dojscie do techniki zwiazanej z nogami. Wiec mam do was prosbe, czy moglibyscie mi podac linki do stron lub filmiki szkoleniowe z lowkickiem, korzystam z dc++ wiec jesli ktos zna nazwy takich szkoleniowek bede wdzieczny. Ogolnie chodzi mi o zaczecie nauki lowkicka we wlasnym zakresie.

Z gory dzieki
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie
Nie nauczysz się samemu.
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie
o dzieki. Bardzo mnie pocieszyles
  • 0

budo_rosomak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie
Combat: nie przykladaj do innych wlasnej miarki. To, ze ty nie moglbys sam sie nauczyc, nie znaczy ze inni nie poradza sobie...
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie
Przestań bez trenera który patrzy na twoje wyczyny popełnisz mnóstwo błędów.....
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie

Combat: nie przykladaj do innych wlasnej miarki. To, ze ty nie moglbys sam sie nauczyc, nie znaczy ze inni nie poradza sobie...


Wiesz co - idź z Bogiem bracie! Niczego z SW sam się nie nauczysz. Nie ma znaczenia czy jesteś super uzdolniony. TO NIE BEDZIE TO, CO TRZEBA. Ja nie mówiłem - ehh ta krav maga to banał - tylko poszedłem i trenowałem. BTW: muay thai trenuję sobie rekreacyjnie - już na wstępie umiałem lowkicka, uderzenia kolanami, sporo łokci. A po co trenuję? Ano poznałem jednak sporo nowych rzeczy: bardziej rozbudowany klincz, niektóre odmiany łokci, nowe typy lowów etc.

Jak masz już pewien poziom to - szkoleniówki - ale musisz już znać temat... A od podstaw samemu - sorry - nie da się. To będzie kaleczenie...
  • 0

budo_grizz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zawoja(wolne) i Piekary k/Krakowa (dni szkolne)

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie
trenuj, trenuj może wymyślisz jakąś nową technikę,a od tego do Tsunami juz niedaleko 8) :wink:
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie
Raczej samemu ciezko bedzie.........
Na worku to raczej lipa....
Chyba ze masz jakiegos kolege, co chce nogi poswiecic.... :twisted: :twisted: :twisted:
Radze Cik sie przejsc do jakiejs sekcji muay-thai albo karate cyz jakiejkolwiek innej i tam sprobowac. Zreszta zanim low-kicka poznasz to powinienes pocwiczyc same uderzenia kolanami, bo low-kick jest jego pochodna......
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie

Przestań bez trenera który patrzy na twoje wyczyny popełnisz mnóstwo błędów.....


... A jesli nawet sie nauczysz, to zmarnujesz na to 5x wiecej czasu. A nalezy pamietac, ze nauka (normalnym trybem) SW to kwestia raczej lat, niz miesiecy... Masz tyle czasu do zmarnowania ? ;)
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie
ludzie dajcie spokoj low kick nie jest jakims szczegolnie trudnym kopnieciem i jako tako mozna sie go nauczyc (choc nigdy nie widzialem zeby robil go ktos kto nie mial stycznosci z stylami kopanymi)
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie
no bedzie poprostu jako tako kopal sobie na wysokosci uda :) a chodzi chyba o to zeby to bylo poparte jeszcze jakas technika...bez trenera albo kogos kto ci pokaze jak to sie robi dobrze to sam sie nie nauczysz
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie
madhornet to jedno z natrudniejszych kopniec jakie widzialem, tak wynika z obserwacji dziesiatkow ludzi, ktorych obserwowalem jak je wykonywali. Z tego z pieciu robi to zawodowo i takze ma nadal watpliwosci.
K_P
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie
Popieram zdecydowanie Kubusia Puhatka. Low-kck czesto jest skuteczniejszy od uderzen wysokich, ale jest od nich takze znacznie trudniejszy. Z wielu wzgledow, miedzy innymi z tego, ze kopiemy go w krotszym dystansie, nie patrzac na miejsce w ktore uderzamy, co innego z takim mavashi kopanym na twarz, patrzysz na przeciwnika, amsz dystacs, erc. Lowkick... idize na konczyne ktora przeciwnik sie porusza, poza tym jest tego tyle rodzajow, wewnetrzny zewnetrzny, z dolu, z gory, z boku, roznie kopie sie zaleznie od celu... naprawde trudno opanowac ta technike.

Warto wybrac sie na treningi, nawet w tym celu, zeby dowiedziec sie na co zwracac uwage. Mozesz wicej cwiczyc w domu, w sekcji pojawiac sie raz na jakis czas, na "konsultacje", jesli zalezy Ci tlyko na lowach.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie
...a jak już bardzo nie chcesz nigdzie iść ćwiczyć tylko dla tego low-kicka (chociaż z pewnością warto), to może ktoś z Twoich znajomych trenujący inne SW mógłby Ci trochę pomóc w realu. Nie mów, że nikogo takiego nie znasz.. :?:
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie
Czesc bachen.
Trenujesz boks powiadasz? Ty i ja dobrze wiemy ze w boksie sie nie uderza nogami ze wzgledu na przepisy wiec podejrzewam, ze sie chcesz nauczyc low-kick'a do obrony na ulicy, jako jedna z bardziej efektywnych sposobow walki :) A to dobre :) low-kick i ulica :) Chlopie, daj se na luz z low-kickiem - to jest moze dobre na zawodach ale nie uzywaj tego na ulicy. Dobra rada :twisted: No, chyba ze chcesz sie nauczyc lowkick'a tak dla zabawy ,zeby umiec, zeby sobie pokopac - to inna sprawa; w tym przypadku moja sugestia jest zbedna
pozdrawiam
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie
Co ty opowiadasz?LK kopany butem jest bardzo skuteczny.
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie
kurcze ... jak to low-kick na ulicy nie jest skuteczny ?? 8O
nie proponuję ci, żebyś to sprawdzał na ulicy, ale jakiś spar z kickbokserem wybije ci tą teorię ...
Na ulice jest to świetna technika, zwłaszcza na większych przeciwników.
Wygląda dość niewinnie, ale na efekty nie trzeba długo czekać.

pzdr.
Olaff
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie
Lowkick wykonywany w bucie... Tak... Akurat jesli chodzi o to kopniecie, to akurat nie ma wiekszego znaczenia w bucie, czy bez.
K_P
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie
Chodzilo mi zwłaszcza o buty z lekko "wystającą twardą podeszwą",takie kopnięcie czubkiem jest lepsze od kopnięcia piszczelą czy stopą.
  • 0

budo_grizz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zawoja(wolne) i Piekary k/Krakowa (dni szkolne)

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening lowkicka we wlasnym zakresie
w glanach 90% kopnięć ma piorunujące skutki :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024