Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opłaty za treningi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_crom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrów Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
KB 3x w tygodniu 1,5h + 1x Boks ok 2h =>48 PLN
hmm a ludzi którzy zajmują się treningami dla czystej idei (i po kosztach) jest już niestety coraz mniej :roll:
  • 0

budo_pxch
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi

W Vale Tudo Warszawa :

:
Z tego co tam napisano, to są 3 kluby tak? - Gwardia, Legia i AWF.
Znaczy za opłatę za jeden klub to można ćwiczyć tylko w jednej z tych lokalizacji czy we wszystkich - możesz mi to rozjaśnić?

Dzięki i pozdro!


myślę, że na Uniwerku na Karowej też można się nieźle poprzewracać. Zwłaszcza w czwartki o 20:00 (jujutsu) kiedy jest praktycznie sam parter przez 1,5 godz. Prawie zawsze jest troche ludzi z BJJ.
  • 0

budo_pxch
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
No, ale wracamy do cen. Kolejnym, istotnym czynnikiem opłaty za treningi jest to czy te treningi są źródłem utrzymania dla trenera (a może wręcz jedynym) czy też nie. Jeśli trener zarabia gdzie indziej, a trenuje bardziej dla przyjemności, czuje "misje", a zbierane pieniądze są głównie na opłacenie sali, administracji itp. to i opłaty nie będą za wysokie i sposób egzekwowania nie za rygorystyczny.
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Jako ciekawostka: o bardzo oryginalnej formie opłat wyczytałem na stronie internetowej jednej z warszawskich sekcji aikido.

Opłata wynosiła... pięć tysięcy złotych :!: , ale była to "opłata dożywotnia". To jak za kilka lat z góry, ale można ćwiczyć kilkanaście/-dziesiąt.

Była to tylko opcja, "standardowe" opłaty też istniały.

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_kultart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
To co?To znaczy ze jak u mnie na uczelni dla studentów Kick Boxing jest gratis tzn że dupa? 8O :)
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
To znaczy, że płaci za niego ktoś inny, pewnie podatnicy :wink:

Nie bój nic, jeszcze przyjdzie kiedyś grandmaster Hausner i użyje swojej tajnej broni :wink:

Wieczornie pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_pxch
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
to znaczy, że jest gratis i tyle. Ciesz się. Może komuś nie zależy na pieniądzach?, może uczelnie ma w statucie,że nie może zbierać za zajęcia?
a może macie tajnego sponsora, albo prowadzący nie ma pełnych uprawnień do prowadzenia i te treningi prowadzone są z przymknięciem oka przez uczelnię, na pół legalnie. Lub inne ciekawe warianty.
A może wszyscy płacą a tobie boją się powiedzieć, żebyś zapłacił?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
To raczej ze on ma "Gratis" - bo tak naprawde nic nie ma gratis.
Za wszystko trzeba placic tylko jest kwestia czy placa cwiczacy czy placimy My wszyscy aby ktos za darmo mogl cwiczyc.
Ostatnio znajomy mi sie chwalil ze u nie go wszystko jest za darmo a raczej za skladke 10 zl rocznie. Oczywiscie zakup maty kosztowal, prad, utrzymanie sali, woda (prysznice) to wszystko kosztuje.
On osobiscie dostaje za prowadzenie zajec od klubu stawke jaka chcialbym osiagnac za prowadzenie tych zamych zajec we wlasnej samofinansujacej sie grupie ;)

Nie panowie nic za darmo - za wszystko ktos placi. A instruktor nawet w darmowej sekcji tez czesto za friko nie poswieca swojego czasu ;) .
Jesli nie bierze nawet pieniedzy za zajecia to ma sponsorowane wyjazdy z klubu itp a wiec ..... ;)
  • 0

budo_odyn
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Hehe ja to mam dobrze :D chodze na klub "biegaczy" czyli mam:
bieganie - taka rozgrzeweczka, cwiczenia koordynacyjne, rozciaganie
silownia - czyli silownia
sala - gramy w co tam chcemy - najczesciej w noge
sala boksu - szefu uczy nas kravki - niezly wymiatacz, boks - wytrzymalosciowki, ew. jakies spary :D
a jak komus sie bardzo chce to idzie na basen
i to tak 3x w tygodniu
aha i nic nie place, zadnych skladek ale bajer :D
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Taki układ jest korzystny, bo sprzyja promowaniu sportu wśród młodych ludzi - w innym przypadku może by nie było tylu ćwiczących. Ale jak napisał Martius, za darmo niczego nie ma. Taki to już ten naszy "krwiożerczy" ;-) kapitalizm - tyle, że dotąd nie wymyślono jeszcze niczego lepszego :-)

A ja chciałem jeszcze powrócić do tej opłaty dożywotniej. Jeśli założyć, że miesięcznie treningi kostują 100 złotych, to kwota 5000 złotych jest pobraniem opłat "z góry" za 50 miesięcy, czyli dokładnie za 4 lata i 2 miesiące ćwiczeń. Wnoszę stąd, iż w takim rachunku ekonomicznym założono, że przeciętny, "statystyczny" ćwiczący trenuje krócej, niż owe cztery lata. Jest to pewnie zgodne z rzeczywistością, większość zainteresowanych "przewija się" przez sekcję - przychodzi, ćwiczy, odchodzi... Ale czy i tak nie jest to nieco ryzykowne? - zainkasować pieniądze za kilka lat, a być zobligowanym dożywotnio do prowadzenia zajęć bez pobierania opłat? A jeśli - choć to pewnie mało prawdopodobne - wszyscy by skorzystali z takiej opcji?

A z punktu widzenia ćwiczących - czy taka oferta jest postrzegana jako korzystna? Wymaga wyłożenia pewnej sumy pieniędzy, a przeciętny Polak - jak wynika z przeróżnych badań - oszczędności nie ma albo ma je niewielkie... Później zaś, w przypadku przerwania treningów, nie można już zgłaszać żadnych roszczeń. Układ uczciwy, ale czy opłacalny?

I jeszcze inna rzecz - natury "cywilno-prawnej". Jeśli sala na dojo jest wynajmowana, to czy instruktor może zakładać, iż zawsze będzie tak jak jest? Może szkoła zbyt bardzo podniesie składki, może wypowie umowę... Zgodnie z normami prawnymi, należałoby wówczas zagwarantować inny lokal, położony w pobliskim miejscu, dostępny w tych samych porach i o podobnym standardzie - tak, aby warunki nie uległy zasadniczej zmianie... A z tym może być przecież pewien kłopot.

Jestem ciekawy, co Vortalowicze sądzą na temat takiej formy płatności.

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Capo + combat = 50 i nie pytajcie dlaczego :D
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
...a w jakim mieście chociaż zdradzisz??
  • 0

budo_poryta
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
A jest moze jakis klub w ktorym mozna cwiczyc Vale tudo w Sosnowcu lub Dabrowie gorniczej??
  • 0

budo_w-wolf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
Opłaty - najlepiej jak jest trener, który "idzie na rękę" - na zasadzie, że jak jest osoba pewna, która chodzi na treningi regularnie od kilku lat, i jak nagle znajdzie się w cięższej sytuacji finansowej, to trener może "przymknąc oko" na opóźnienia w płatnościach, czasem jednorazowo zmniejszyć stawkę...wtedy jest ok

Znam instruktora (bez nazwisk i nicków, zeby nie było) który pomimo niezbyt rewelacyjnych wypłat z miejsca pracy przez kilka lat z własnej kieszeni sporo dokładał do treningów - przebiedował kilka lat, pomimo sarkania osób najbliższych, i pomimo że teraz też kokosów nie zbija, i są miesiące, że czasem na zero ledwie wychodzi (jak zostanie 100 z miesiąca X, to się ją dołoży do miesiąca Z, gdzie zabrakło 4 setek...), to dalej ciągnie treningi z zapałem i zaangażowaniem
Znaczy - są pasjonaci, którym się chce, i nie przejmują się przeszkodami - jak ktoś zrozumie, to to doceni....

A trenerzy pazerni na pieniądze jak lekarze na łapówki, jakoś wywołują moją niechęć.....
Dla pewności - staram się nie mylić dbałości o finanse klubu z pazernością - ale chyba każdy wie o co chodzi....opisane przez Anioła zachowanie shihana M.Śliwki, który kazał płacić niechodzącym na treningi - to już pazerność
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
no ale u Michała to zdaje sie nie nazywa sie "opłata za treningi" tylko "skladka czlonkowska klubowa" czy jakos tak , wiec placisz za zaszczyt przynaleznosci do federacji- zreszta zadnej tajemnicy czy rewelacji nie ujawniam mozna sobie poczytac ze szczególami na jego stronce w dziale "regulaminy"
acha od razu zastrzegam: nie atakuje tutaj Shihana Sliwki jako instruktora! wprawdzie nie przemawiaja do mnie jego techniki ale to co robi robi rzetelnie!
natomiast nie podoba mi sie jego sposob prowadzenia dojo, bo faktycznie jakies takie niesmaczne jest...
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi
zastanawiam się ilu uczniów zdaje sobie sprawe jakie konsekwencje mają składki dla instruktora.

Jeżeli jest porządnie zarabiającym człowiekiem w zyciu prywatnym to może pewnie pozwolić sobie na pasje. Ale jeżeli nie to niskie składki oznaczają to, że nie będzie się on regularnie szkolił i podnosił poziomu (bo niby za co?) i w taki sposob rodzą się "jednorazowi mistrze" ktorzy jada do Chin/Japonii/Wenezueli ;) zrobia kilka fotek a potem nauczaja. już o tym że to naturalne że za prace włozoną w przygotowanie, prowadzenie treningu itd. należałaby mu się kaska - zawod jak kazdy inny.

z drugiej strony nie rozumiem czasami oburzenia ludziow na skladki w niektorych klubach. to jak z wyborem samochodu - mozesz kupic drogi, mozesz kupic tani - nie ma problemu =).
  • 0

budo_w-wolf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opłaty za treningi

z drugiej strony nie rozumiem czasami oburzenia ludziow na skladki w niektorych klubach. to jak z wyborem samochodu - mozesz kupic drogi, mozesz kupic tani - nie ma problemu =).


Dokładnie jak z wyborem samochodu - możesz trafić na przeraźliwie drogi, który będzie do niczego, a możesz kupić tani, który zdeklasuje wszystkie drogie ;) ;)

Krótko mówiąc - nie rozumiem ludzi którzy oceniają "jakość" prowadzenia zajęć po wysokości składek ;) >
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024